Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Z nami od: 19 października 2013 o 11:40
Ostatnio: 5 marca 2018 o 13:01
Płeć: mężczyzna
Exp: 1764
Jest obserwowany przez: 87 osób
 • Demotywatorów na głównej: 1267 z 1417 (147 w archiwum)
 • Punktów za demoty: 496032
 • Komentarzy: 7
 • Punktów za komentarze: 68
 • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia
Nie szukaj go jeśli nie masz czasu – 14BILLLTITUL
poczekalnia
Może pomóc nam w zrozumieniu samych siebie –
poczekalnia
Smoczki z lat 90 - tylko nieliczni pamiętają ten biżuteryjny dodatek z dzieciństwa – ewex.pl
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
Zobacz
Prof. Michał B. Jamiołkowski był wybitnym polskim naukowcem, który uratował Krzywą Wieżę w Pizie. Niestety, w Polsce nie jest tak dobrze znany, jak we Włoszech – Prof. Michał B. Jamiołkowski, polski inżynier i geotechnik, odegrał kluczową rolę w uratowaniu Krzywej Wieży w Pizie. W latach 1990-2001 kierował pracami międzynarodowego komitetu, który doprowadził do ustabilizowania wieży i zmniejszenia jej przechyłu.Pod koniec XX wieku Krzywa Wieża w Pizie była poważnie zagrożona zawaleniem. Przechył wieży stale się powiększał, a tempo jego narastania budziło coraz większe obawy. W 1990 roku powołano międzynarodowy komitet ekspertów, którego zadaniem było opracowanie planu uratowania zabytku.Na czele komitetu stanął prof. Michał B. Jamiołkowski, wybitny polski inżynier i geotechnik. Pochodzący ze Lwowa naukowiec miał na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. udział w budowie osłony reaktora w Czarnobylu.Zespół prof. Jamiołkowskiego opracował nowatorską metodę stabilizacji wieży. Polegała ona na stopniowym wydobywaniu niewielkich ilości ziemi spod fundamentów wieży po stronie północnej. W ten sposób skorygowano nachylenie wieży i zmniejszono ryzyko jej zawalenia.Prace nad stabilizacją Krzywej Wieży w Pizie trwały 11 lat i zakończyły się pełnym sukcesem. W 2001 roku wieża została ponownie udostępniona zwiedzającym. Prof. Jamiołkowski zyskał miano "czarodzieja", który uratował jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie.Niestety, w Polsce prof. Jamiołkowski nie jest tak dobrze znany, jak we Włoszech. Nie otrzymał też żadnego polskiego odznaczenia państwowego. BPIZAPON
Mądre myśli przychodzą do głowy wtedy, gdy wszystkie głupoty zostałyjuż zrobione –
Ceną naszego życia nie jest to jak wyglądamy ale to co zrobiliśmy, co wiemy - kim jesteśmy – Znany profesor rozpoczął swój wykład dla 200-stu osóbtrzymając w ręku studolarowy banknot. Zapytał:- Kto z was chciałby dostać ten banknot?Wszyscy podnieśli ręce... wtedy powiedział:- Dam ją jednemu z was, ale najpierw zrobię to...I zgniótł banknot w ręku. I znowu zapytał:- Kto teraz chce ten banknot?Ręce nadal były podniesione. Profesor dodał:- A jeśli zrobię tak?Rzucił pieniądz na ziemi, podeptał i zgniótł.Podniósł pieniądz pognieciony i brudny i zapytał znowu:- A teraz....? Kto chce jeszcze te 100 dolarów?Ręce nadal były podniesione. Wtedy powiedział:- Nieważne, co zrobię z tym banknotem, zawsze będzieciego chcieli, bo nie traci on swej wartości. To samo jest z nami...Często w naszym życiu jesteśmy deptani, gnieceni, czujemy siękompletnie bez wartości. Brudni czy czyści, zgnieceni czy cali,wysocy czy niscy, grubi czy chudzi, to wszystko jest nieważne!Nie wpływa to w żaden sposób na naszą wartość!
Żadna praca nie jest warta tego,by tracić dla niej głowę –
Prawdziwy przyjaciel zawsze przybiegnie gdy będziesz w potrzebie – www
archiwum
 –
archiwum
Dziękuj za ludzi, którzy nie pozwolą abyś stoczył się na samo dno –
Starsze pokolenie zrozumie... – 600
 –
To spaliby w tosterach –
Pociąg regionalny RB5171 z Berlina do Kuestrin-Kietz utracił tylne wagony z pasażerami – Awaria miała miejsce na stacji Alt Rosenthal - maszynista nie zauważył, że pociąg jest niekompletny, i kontynuował jazdę. Pasażerowie zgubionych wagonów zostali wyprowadzeni przez pracowników kolei i musieli czekać ponad godzinę na kolejny pociąg.Rzecznik spółki NEB przekazał niemieckim mediom, że "ustalenie przyczyn awarii zajmie trochę czasu".
Książki są narkotykiem, którego nie da się przedawkować –
Wolałbym, żeby przy choincei wigilijnym stole znajdowały się osoby, które kocham –
 – 390手机PBUSBECKY BARNICOATor
Nigdy nie wiesz, którepożegnanie jest tym ostatnim –
Zarabiając na życie, nie należy zapominać o samym życiu –
Z kotem wszystko jest piękniejsze – 718