Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

pablo1122334455

Z nami od: 26 marca 2014 o 19:42
Ostatnio: 17 lipca 2019 o 19:28
Wiek: 38
Płeć: mężczyzna
Exp: 33
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 18 z 181 (163 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 15284
  • Komentarzy: 12
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Podstawowa różnica między ekstrawertykiem i introwertykiem –  Podstawowa różnica między ekstrawertykiem i introwertykiem –
Amerykański styl bycia. Głośniej, głośniej, głośniej. Droga do sukcesu? – Tak forsujemy swoją osobowość Republika hałasu W Stanach Zjednoczonych kult ekstrawersji osiągnął takie rozmiary, że grupa naukowców związanych z Amerykańskim Towarzystwem Psychologicznym forsuje nawet uznanie introwersji za przesłankę do diagnozowania chorób psychicznych. — W praktyce introwersja już traktowana jest jak skaza — twierdzi Diana Senechal, znana amerykańska specjalistka od edukacji, autorka wydanej w styczniu głośnej książki „Republic of Noise: The Loss of the Solitude in Schools and Culture" (Republika hałasu: brak samotności w szkolnictwie i kulturze), w której wytyka szkołom, że wychowują pokolenie pustych krzykaczy. Nauczyciele owładnięci ideą pracy grupowej mimochodem promują najbardziej wygadanych i przebojowych uczniów, bo to oni są w stanie szybko pokierować zespołem. W pracy jest podobnie. Od lat 70. przestrzeń przypadająca w biurze na pracownika skurczyła się średnio o trzy metry kwadratowe, więc w halach open space introwertycy cierpią od nadmiaru bodźców. Szefami zostają częściej ekstrawertycy, bo to oni brylują na spotkaniach i najszybciej forsują swoje idee. Niesłusznie, bo —jak twierdzi Cain — to, że ktoś jest wygadany, nie oznacza, że ma pomysły, które sprawdzą się w firmie i zwiększą jej zyski. Ucieczka przed korporacją i stresem Coraz więcej Polaków ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Główne powody chorób tego typu to tempo życia i związany z nim stres. Efektem są depresje, zaburzenia lękowe, uzależnienia i coraz częściej, jak pokazują statystki - samobójstwa. A powrót do zdrowia psychicznego w Polsce jest bardzo ciężki. Mateusz Ostrowski i jego żona Aleksandra przez wiele lat pracowali w korporacjach. Nie wytrzymali jednak tempa i życia w ciągłym biegu i zdecydowali się zmienić swoje życie całkowicie. Ona otworzyła małą kawiarnię, a on pracuje na własną rękę. - Odchodziłam w momencie, kiedy miałam bardzo dobra pracę, zarabiałam bardzo dużo i w zasadzie się nie przemęczałam. Ale miałam już dość i powiedziałam "dość, bo zwariuję" - wspomina swoje "stare życie" Aleksandra Szarek-Ostrowska. Wielu ich kolegów z pracy chciało zrobić podobnie, ale niewielu się zdecydowało. Co piąty Amerykanin chory psychicznie Ponad 45 milionów Amerykanów, czyli 20 procent dorosłej populacji, cierpi na choroby psychiczne Informacje takie podała w swym raporcie rządowa Agencja Służb Zdrowia Psychicznego (SAMHSA).
Skoro był tak dobry, to dlaczego został zwolniony? Nie posiadał kompetencji społecznych? – Czyli nie lubił plotkować, imprez integracyjnych,wspólnych obiadów itp.?
W takich warunkach żyjąbezdomni w schroniskach – I dziwić się, że wolą umierać na mrozie...
Jesteś niewygadanym geniuszem? – I tak będą woleć wyszczekane miernoty Nie ma miejsca dla wyciszonych. O introwertykach na rynku pracy. W ciągu najbliższych dwóch lat w Polsce ma wejść w życie Polska Rama Kwalifikacji, w której każdy z nas — uczestników rynku pracy, absolwentów szkół zostanie opisany zgodnie ze swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym. W opisie kwalifikacji znajdą się także tzw. kompetencje miękkie. Powszechnie znana jest zależność, że pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej, a w 30% dzięki zdolnościom społecznym. Gdy się pracę traci, to ta proporcja zmienia się dokładnie odwrotnie: w 70% o zwolnieniu decyduje brak umiejętności społecznych i kompetencji miękkich, których pracodawca oczekiwał na danym stanowisku. Dwudziesty wiek pokochal ekstrawertyków. Wygadanych, przebojowych, nieskromnych i niepokornych. Pracodawcy, rekruterzy a nawet systemy zarządzania bezceremonialnie ich faworyzują. Najpopularniejsze XX-wieczne teorie powiązane z pracą, jak: współpraca zespołowa, asertywność, networking lub grupowe podejmowanie decyzji stworzono po to, by nauczyć introwertyków pożądanych zachowań. Wśród managerów i pracodawców panuje przekonanie, że introwertyzm to niemal patologia, a wyciszeni, analityczni i nieśmiali to gorszy rodzaj pracownika. „Specjaliści bez kompetencji społecznych nie mają przed sobą przyszłości'

17 sytuacji, które doskonale zna każdy introwertyk (17 obrazków)

Bezdomny człowiek gra na pianinie – Nieprawdą jest, że bezdomni to ludzie bezwartościowi
Chorzy psychicznie są częstobardzo inteligentni – Zdarza się, że bezdomni mają wyższe wykształcenie
Jeśli ktoś nie wygląda atrakcyjnie to nie znaczy, że jest zły, głupi,albo nic nie warty – Takie myślenie to złudzenie psychologiczne Jeżeli będziesz widzieć podobną osobę sprzedającą warzywa lub inne produkty, prosimy kup coś od niej. Często takie osoby sprzedają produkty z bardzo niskim zarobkiem tylko po to, aby mieć na codzienne przeżycie.
Głodny bezdomny próbowałukraść jedzenie – Reakcja widzących to ludzi jest zadziwiająca
Polscy profesorowie nie wierzyli,że to w ogóle działa(takich mamy profesorów) – Po tym, jak po latach starań polskiego konstruktora Uniwersytet w Cambridge opatentował pomysł jako swój, spór toczy się przed Europejskim Urzędem Patentowym.Chodzi o rewelacyjny pochłaniacz energii kinetycznej, który można wykorzystać np. w zderzakach
Rodzinę zamieniliśmy na kolegów z korporacji, przyjaciół na wirtualnych znajomych z Facebooka – Pracujemy do upadłego, zatracamy się w firmach, które wysysają z nas siły witalne, zaniedbujemy jednocześnie to, co wspiera higienę psychiczną człowieka – dobre, bezinteresowne relacje z ludźmi. Rodzinę zamieniliśmy na kolegów z korporacji, przyjaciół na wirtualnych znajomych z Facebooka – Pracujemy do upadłego, zatracamy się w firmach, które wysysają z nas siły witalne, zaniedbujemy jednocześnie to, co wspiera higienę psychiczną człowieka – dobre, bezinteresowne relacje z ludźmi.
Japoński pragmatyzm – A ilu jest w Polsce politologów, socjologów, europeistów, pedagogów bez pracy w zawodzie? Japonia kończy z kierunkami humanistycznymi na studiachJapońskie władze postanowiły zrezygnować z edukowania studentów na kierunkach humanistycznych. Uniwersytety mają zamykać humanistyczne i społeczne katedry, a stawiać na nauki przyrodnicze i techniczne. Prawie połowa uczelni już dostosowuje się do okólnika ministra edukacji. Zmiany mają pomóc w rozwoju kraju, choć rezygnacja z takich kierunków jak prawo i ekonomia może przynieść odwrotne skutki.
Kto mieczem wojujeod miecza ginie –
Tymczasem saudyjski szejk obala teorię Kopernika... – "Ziemia się nie obraca" Tymczasem saudyjski szejk obala teorię Kopernika... – "Ziemia się nie obraca"
Jak się można do czegoś takiego posunąć – niezrozumiałe
Lokalny patriotyzmw Rzeszowie –
Mężczyzna ledwo oddycha, ale renty nie dostanie! 40 lat płacił składki do ZUS... – Ktoś się jeszcze dziwi czemu Polacy nie chcą tu żyć?

1