Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Prawiefajny

Z nami od: 3 października 2014 o 20:39
Ostatnio: 16 lipca 2019 o 23:28
Płeć: mężczyzna
Exp: 45
Jest obserwowany przez: 5 osób
 • Demotywatorów na głównej: 24 z 123 (99 w archiwum)
 • Punktów za demoty: 9356
 • Komentarzy: 590
 • Punktów za komentarze: 609
 • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Letnie wieczory - to prawdziwa magia

Letnie wieczory - toprawdziwa magia –

Wiosną po deszczu jest tyle zapachów

Wiosną po deszczu jest tyle zapachów – Wystarczy wyjść z domu
archiwum

Tak wygląda wolność słowa w dzisiejszej Europie.

Tak wygląda wolność słowa w dzisiejszej Europie. –
archiwum

Jednak są takie reklamy, które ogląda się z przyjemnością.

Jednak są takie reklamy, które ogląda się z przyjemnością. –
archiwum

Dłuuugi weekend - nie cieszy tak, gdy nie masz pracy (lub szkoły).

Dłuuugi weekend - nie cieszy tak, gdy nie masz pracy (lub szkoły). –
archiwum

Tak jak problemy biednych nie są problemami bogatych, tak interesy zwykłych obywateli nie są interesami polityków.

Tak jak problemy biednych nie są problemami bogatych, tak interesy zwykłych obywateli nie są interesami polityków. – Pieniądze zgromadzone na OFE miały być lekarstwem na niewydolny system emerytalny. Co to jednak polityków obchodzi. Emerytury - to problem przyszłych rządzących. Oni potrzebują kasy dzisiaj - więc co za problem sięgnąć po nasze pieniądze. Oni wiedzą lepiej co jest dla nas lepsze: OFE, czy IKE? Nawet nam nie dają żadnego wyboru. Sami mają realny wpływ na kształt przepisów prawa i na sędziowskie werdykty, więc nie ma dla nich żadnych hamulców w dymaniu zwykłych obywateli.
archiwum

Dzisiaj, kiedy Żyd kopie Cię po twarzy, to nie możesz nawet się bronić, bo będziesz antysemitą.

Dzisiaj, kiedy Żyd kopie Cię po twarzy, to nie możesz nawet się bronić, bo będziesz antysemitą. –
archiwum

"Nie rób dzisiaj niczego, co możesz odłożyć do jutra, ponieważ dzisiejszej nocy możesz umrzeć!"

"Nie rób dzisiaj niczego, co możesz odłożyć do jutra, ponieważ dzisiejszej nocy możesz umrzeć!" – (Ajahn Brahm)

Trzy najważniejsze pytania w Twoim życiu: Czego pragniesz? Co Ci to da? Czy to co robisz w jakiś sposób przybliża Cię do tego?

Czego pragniesz?Co Ci to da?Czy to co robisz w jakiś sposób przybliża Cię do tego? –

Nie życz mi 100, ani 200 lat Życz mi pogodnej starości. To wystarczy

Życz mi pogodnej starości.To wystarczy –
archiwum

Rafał Ziemkiewicz o Wałęsie: "Od zera do bohatera i z powrotem"

Rafał Ziemkiewicz o Wałęsie: "Od zera do bohatera i z powrotem" –

Czasami życie lubi z naszych wysiłków porządnie zakpić

Czasami życie lubi z naszychwysiłków porządnie zakpić – Przychodzi baba do Urzędu Pracy i mówi, że prosi o jakąś ofertę pracy dla jej męża, który ma wykształcenie podstawowe i lubi sobie wypić. Urzędniczka pyta: - Czy mąż może pracować jako murarz za 4000 zł na rękę. Baba odpowiada:- Pani, to za dużo! Mąż się zapije. Urzędniczka: - To może jako pomocnik na budowie za 3000 na rękę?Baba: - Pani, to za dużo! Mąż będzie codziennie chodził pijany. Nie ma tam pani jakiejś pracy za 1500?Urzędniczka: Proszę pani, żeby zarabiać 1500, to trzeba ukończyć studia
archiwum

Czasami mały drobiazg czyni wielką różnicę. W XIX w. Ignaz Semmelweis zalecał personelowi medycznemu mycie rąk. Mimo dowodów na słuszność takich praktyk, spotkał się z dużym sprzeciwem tego środowiska.

W XIX w. Ignaz Semmelweis zalecał personelowi medycznemu mycie rąk. Mimo dowodów na słuszność takich praktyk, spotkał się z dużym sprzeciwem tego środowiska. – W 1858 na wielkim kongresie ginekologii w Paryżu przewodniczący M. Dubois zdyskredytował prace Semmelweisa, stwierdzając: „nie wykluczone, że są one oparte na jakichś pożytecznych założeniach, ale poprawne ich wykonanie jest związane z takimi trudnościami, że bardzo problematyczne korzyści nie usprawiedliwiają ich stosowania”. Teraz pomyśl o tych wszystkich małych sprawach, które możesz już dziś robić (jak np. nauka kilku słówek z obcego języka), które z biegiem czasu mogą znacząco polepszyć jakość Twojego życia. Też odczuwasz wewnętrzne trudności i sprzeciw wobec ich wykonywania ?

Tak szybko mija sekunda, młodość, życie...

Tak szybko mija sekunda, młodość, życie... –
archiwum

"Bywałem ja od Boga nagrodzonym Rzeczą mniej wielką: Spadłym listkiem, do szyby przyklejonym, Deszczu kropelką..."

"Bywałem ja od Boga nagrodzonymRzeczą mniej wielką:Spadłym listkiem, do szyby przyklejonym,Deszczu kropelką..." –
archiwum

Choćby petycję o ekshumację w Jedwabnem podpisało 40 milionów Polaków, to ekshumacji nie będzie.

Choćby petycję o ekshumację w Jedwabnem podpisało 40 milionów Polaków, to ekshumacji nie będzie. – Jonny Daniels

O tolerancji inaczej

O tolerancji inaczej – Jesteś inny/inna? Proszę bardzo, to jest twoja sprawa. Możesz robić ze swoim życiem to, co uważasz za stosowne, ale nie oczekuj od innych zrozumienia i tolerancji. Jeśli je otrzymasz, to świetnie. Jeśli nie, to zrozum, że każdy człowiek, podobnie jak Ty, ma prawo do posiadania własnych przekonań i wartości, nawet jeśli są one niewłaściwe. Dla kogoś dobry smak w przestrzeni publicznej może być ważniejszy od twojego prawa swobody wyrażania siebie. Ma do tego takie samo prawo, prawo do własnych osądów, jak ty masz prawo do ich krytykowania i twierdzenia, że nie są właściwe, lub że są staroświeckie.No i na koniec, co powiesz na to, że również twoje oburzenie na brak tolerancji ze strony innych, jest wynikiem braku twojej tolerancji na takie zachowania? Dlaczego ich brak tolerancji ma być gorszy od twojego braku tolerancji?
archiwum

"Niechaj, kogo wiek zamroczy, chyląc ku ziemi poradlone czoło, takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy".

"Niechaj, kogo wiek zamroczy, chyląc ku ziemi poradlone czoło, takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy". – Mickiewicz - nadal aktualny.
archiwum

Zapomniani Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Czechy, obóz koncentracyjny Holiszów, 5 maja 1945 rok. Przebywa tu około 1000 więźniarek, w tym dwa baraki kobiet pochodzenia żydowskiego. Jest już na nie wydany wyrok śmierci. Mają żywcem spłonąć. Beczki z benzyną stoją już przy barakach.

Czechy, obóz koncentracyjny Holiszów, 5 maja 1945 rok. Przebywa tu około 1000 więźniarek, w tym dwa baraki kobiet pochodzenia żydowskiego. Jest już na nie wydany wyrok śmierci. Mają żywcem spłonąć. Beczki z benzyną stoją już przy barakach. – Jest pora obiadu. W tym własnie dogodnym momencie, Brygada Świętokrzyska atakuje obóz. Po 15 minutach Niemcy poddają się. Kobiety są wolne. Nasze straty - dwóch rannych. Może ktoś publicznie przypomni Izraelowi o tym epizodzie? Nie, Narodowe Siły Zbrojne, nie są godne takiego odznaczenia. To dla pewnych kręgów jest niewygodne.
archiwum

Przemysł futrzarski - druga strona medalu. Przemysł futrzarski w Polsce to 98% polskiej własności. Natomiast 95% firm utylizacyjnych w Polsce to własność niemiecka.

Przemysł futrzarski w Polsce to 98% polskiej własności. Natomiast 95% firm utylizacyjnych w Polsce to własność niemiecka. – Olbrzymie ilości odpadów poubojowych (produkujemy ich około 1 miliona ton rocznie) muszą być w jakiś sposób zutylizowane. Mogą je zjeść zwierzęta futerkowe, dzięki czemu producenci mogą obniżyć swoją cenę. Można je też zutylizować w wyspecjalizowanych firmach, wtedy jednak koszt ten będzie trzeba doliczyć do ceny wyrobów gotowych. Komu to się opłaca?