Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Melotte

Z nami od: 1 stycznia 2017 o 21:57
Ostatnio: 16 maja 2022 o 22:05
Płeć: kobieta
Exp: 703
Jest obserwowana przez: 10 osób
  • Demotywatorów na głównej: 488 z 871 (382 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 142628
  • Komentarzy: 1842
  • Punktów za komentarze: 5049
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia
Pomóż innym zmienić punkt widzenia –
Pokazały się pierwsze truskawki –
0:01
archiwum
A sprawdził pan wszystkie kable? –
archiwum
 –
0:04
Podczas rajdów najważniejszy jest bezpośredni kontakt z naturą –
Zagrajmy w zielone –
Spływaj zimo do morza –
0:04
archiwum
Agresor, który napada na inny kraj zabija marzenia nie tylko w miejscu, w którym trwają walki. –
archiwum
Pani Janina Ochojska zadała niedawno na Twitterze bardzo ważne pytanie o to czy Kościół zamierza otworzyć puste seminaria i domy rekolekcyjne dla uchodźców z Ukrainy. Odpowiedź bardzo ją zaskoczyła. – W sumie nie tylko ją. Po zapoznaniu się z zakresem pomocy pani Janina Ochojska przyznała w rozmowie z Interią, że Kościół jest bardzo zaangażowany, tylko się o tej pomocy nie mówi.Żeby zobrazować skalę pomocy Kościoła uchodźcom, na Twitterze powstał hashtag #kościółpomaga. Każdy, kto jest zainteresowany formą i skalą pomocy, może przeczytać tam szczegółowe informacje o pomocy udzielanej uchodźcom z Ukrainy.* dla osób, które korzystają z mobilnego internetu, a którym nie wyświetla się źródło Demota wklejam adresy w pierwszym komentarzu.
Na Księżyc nie leciały reklamy i samoodpalające się filmiki –
archiwum
W maseczce przyjemniej –
Przytul kogoś w Walentynki –
0:02
Każdy, kto wynajdzie jakiekolwiek tworzywo, z którego można coś zrobić, powinien od razu do weryfikacji patentowej przedstawić sposób realnej utylizacji lub recyklingu tego tworzywa bez szkody dla środowiska naturalnego i istot żyjących – *dla osób, którym nie wyświetla się źródło adres artykułu poruszającego problem recyklingu w komentarzu Fot. Wingchi Poon (Wikipedia) Coraz częściej pojawiają się na świecie nowe tworzywa o różnych zastosowaniach. Dość często przedmioty lub urządzenia produkowane z tych tworzyw stają się niejako "obowiązkowe" dla nowoczesnych, rozwijających się osób, społeczeństw, państw. Entuzjazm ogarniający świat w związku z nowym wynalazkiem całkowicie przysłania problem recyklingu tegoż tworzywa. A problem narasta wraz z rosnącymi hałdami odpadów okołoprodukcyjnych oraz zepsutych i zużytych produktów. Przykładem mogę być łopaty wiatraków. Same wiatraki w 80% są poddawane recyklingowi, ale pozostają łopaty, a wraz z nimi ogromny problem, który od dawna próbuje rozwiązać wiele firm.
Janusz! Żwawo! Łapa mi cierpnie! –
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność" - Konfucjusz –
 –
0:04
archiwum – powód
 –
0:05
A tymczasem gdzieś daleko ktoś potarł znalezioną lampę –
Każdy z nas słyszał o kultowej serii Lucy Maud Montgomery o Ani z Zielonego Wzgórza. Wiele z nas czytało ją z zapartym tchem. Obecnie ukazało się nowe tłumaczenie pierwszego tomu o tytule przetłumaczonym jako "Anne z Zielonych Szczytów". – Tłumaczka Anna Bańkowska zmianę tytułu uzasadnia tym, że oryginał brzmi "Anne of Green Gables", a "gables" to szczyt. Zaś "Anne", bo w Kanadzie żadna dziewczynka nie ma na imię "Ania". Tak samo nie ma "Karolka", "Jasia" itd. więc wszystkie imiona zostają w oryginale. Czy tłumaczenia mają być dosłowne? Czy może raczej oddające istotę oryginału? Czy będziemy psychicznie w stanie wyeksmitować Anię z Zielonego Wzgórza na szczyt, dodatkowo zmieniając jej imię? A w takim razie co z innymi tłumaczeniami wierszy, powieści, seriali, filmów? Ania z zielonego wzgórza
Gdy co roku przychodzi na świat kolejny dziedzic –