Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Melotte

Z nami od: 1 stycznia 2017 o 21:57
Ostatnio: 23 kwietnia 2019 o 23:17
Płeć: kobieta
Exp: 232
Jest obserwowana przez: 5 osób
  • Demotywatorów na głównej: 160 z 346 (184 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 39805
  • Komentarzy: 777
  • Punktów za komentarze: 2259
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia

Nadchodzi czas gdy Czerwony Kapturek ze św. Jerzym muszą zejść do podziemia Biblioteka szkoły Taber w Barcelonie usuwa ze swoich zbiorów książki uznane przez stowarzyszenie Associació Espai i Lleure za "wysoce stereotypowe i seksistowskie". Usuwane między innymi są opowiadania o Czerwonym Kapturku oraz świętym Jerzym.

Biblioteka szkoły Taber w Barcelonie usuwa ze swoich zbiorów książki uznane przez stowarzyszenie Associació Espai i Lleure za "wysoce stereotypowe i seksistowskie". Usuwane między innymi są opowiadania o Czerwonym Kapturku oraz świętym Jerzym. – Pozostałe szkoły biorąc przykład z Taber również rozpoczęły przeglądy swoich zbiorów, a w Fort Pienc stowarzyszenie rodziców powołało dodatkowo komisję do spraw Równości płci.
poczekalnia

Narodziny ekoaktywisty

Narodziny ekoaktywisty –
0:07
archiwum – powód

Patrzmy na gwiazdy póki jeszcze możemy Firmy ruszają z reklamami na podbój orbity. Pierwszym koncernem, który ma zamiar zamieścić w 2022 roku swój baner jest rosyjski oddział PepsiCo.

Firmy ruszają z reklamami na podbój orbity. Pierwszym koncernem, który ma zamiar zamieścić w 2022 roku swój baner jest rosyjski oddział PepsiCo. – Dzięki setkom mikrosatelitów wyposażonych w folię odbijającą promienie słoneczne zamiast podziwiać piękno gwiazd i szukać tej spadającej, która spełni nasze marzenia będziemy mogli napawać nasze oczy propozycją zakupu napoju energetycznego. I na to nie będzie żadnego Adblocka...
poczekalnia

Spłonęła Katedra Notre Dame. Z całego świata płyną nie tylko słowa wsparcia, ale i chęci wpłacenia pieniędzy na odbudowę zabytku. Padają coraz większe kwoty. I są to ofiary ze szczerego serca co należy docenić. Ale... Pośrednią przyczyną pożaru były podobno między innymi oszczędności przy pracach remontowych. Ostatnia renowacja ponad 800-letniego zabytku miała miejsce 200 lat temu. Na kolejne brakowało funduszy.

Pośrednią przyczyną pożaru były podobno między innymi oszczędności przy pracach remontowych. Ostatnia renowacja ponad 800-letniego zabytku miała miejsce 200 lat temu. Na kolejne brakowało funduszy. – Budynki kościelne we Francji zbudowane przed wejściem w życie ustawy o rozdziale Kościoła od państwa z 1905r. należą do państwa albo gminy. Dwa lata temu arcybiskup Paryża założył fundację Przyjaciele Notre Dame, której celem było zdobycie funduszy na remont bardzo już zniszczonej świątyni. Prośbę o wsparcie finansowe renowacji kierował zarówno do francuskiego rządu, jak i do ludzi. Udało się zebrać zaledwie 2 miliony euro. Realnie potrzebne było 60 milionów. Kustosz mógł rozporządzać tylko tym, co udało mu się zebrać.Mamy na świecie wiele zabytków. Niektóre są rangi równie wielkiej jak Notre Dame. Zastanówmy się przez chwilę czy nie powinniśmy dbać o nie póki jeszcze stoją, zanim jedyne co nam pozostanie to odbudowa tego, co do niedawna było bezcennym świadectwem historii.

Zawsze się taki jeden trafi

Zawsze się taki jeden trafi –
0:15
archiwum

O czym marzy część społeczeństwa, czyli Ustawa Wilczka z odrobiną socjalu. Ludzie rozmawiają między sobą o tym, czego oczekują od ustawodawcy. Spora grupa chciałaby powrotu do Ustawy Wilczka gdy koncesji wymagało tylko 11 działalności z jednoczesnym wycofaniem całej masy zakazów i wymogów, które się od tego czasu pojawiły.

Ludzie rozmawiają między sobą o tym, czego oczekują od ustawodawcy. Spora grupa chciałaby powrotu do Ustawy Wilczka gdy koncesji wymagało tylko 11 działalności z jednoczesnym wycofaniem całej masy zakazów i wymogów, które się od tego czasu pojawiły. – W latach 90. gdy przepisy ustawy były żywe nazywano nas "Tygrysem Europy", a działalności rozwijały się jak grzyby po deszczu. Ludzie, którzy to pamiętają i brali w tym udział, a na skutek późniejszych regulacji wiele stracili chcieliby znów rozwijać własną małą bądź większą szeroko pojętą działalność bez nadmiernej ingerencji urzędników. Nie mają nic do zarzucenia przy tym normom gwarantującym bezpieczeństwo zdrowia i życia. Ten aspekt uważają za słuszny. Mają za to wiele zastrzeżeń do hurtowej ilości zezwoleń na np. handel w dozwolonym miejscu czy zobowiązanie do przestrzegania norm wymiarowych.Jednocześnie ci sami ludzie są za dobrze funkcjonującym, lecz kontrolowanym wsparciem socjalnym w przypadku nieszczęścia. Popierają dodatek na dzieci, dodatek na niepełnosprawnych, zasiłek na wypadek wypadku czy choroby. Reasumując zdecydowanie chcą uczciwie pracować bez absurdalnych ograniczeń i mieć zarazem poczucie bezpieczeństwa na wypadek trudnej sytuacji w postaci pomocy od Narodu.

Oderwijmy się na chwilkę od poważnych rozważań oraz ciężkich tematów i pozwólmy sobie na odrobinę relaksu

Oderwijmy się na chwilkę od poważnych rozważań oraz ciężkich tematów i pozwólmy sobie na odrobinę relaksu –
0:23

Podstępny uśmiech Matki Natury

Podstępny uśmiech Matki Natury –
archiwum

W obecnych czasach to strach nie żyć

W obecnych czasach to strach nie żyć –

Gdy miliony lat ewolucji przegrywają z wygodnictwem i ciężkim tyłkiem

Gdy miliony lat ewolucji przegrywają z wygodnictwem i ciężkim tyłkiem –
0:05

Bo bywalcem kurortów trzeba się urodzić

Bo bywalcem kurortówtrzeba się urodzić –
0:12
archiwum

Operatywny operator

Operatywny operator –
0:19

Pierwszy poranek czasu letniego

Pierwszy poranek czasu letniego –
0:03
archiwum

Czas letni czy zimowy? "Jak dobrze wstać skoro świt" czy może "Jeszcze godzinka"? Co wolicie?

Czas letni czy zimowy? "Jak dobrze wstać skoro świt" czy może "Jeszcze godzinka"? Co wolicie? –
archiwum

W naszym Kraju nie ma wiceprezydenta państwa. Ani jednego. W moim mieście wiceprezydentów jest aż czterech. Skoro w każdym mieście, w którym jest prezydent są też wiceprezydenci w różnej zresztą ilości to ile w takim razie mamy wiceprezydentów miast? Czy wiecie ilu jest w Waszych miastach? Ilu mamy wszystkich wiceprezydentów w Polsce, skoro miast mających prezydenta jest 112?

Czy wiecie ilu jest w Waszych miastach?Ilu mamy wszystkich wiceprezydentów w Polsce, skoro miast mających prezydenta jest 112? –

Aranżacja paryskich ogródków w sezonie wiosna/lato 2019

Aranżacja paryskich ogródków w sezonie wiosna/lato 2019 –

Gazda z gaździną jadą furmanką obok trasy. Nagle koło nich przemknął motocyklista... ale bez głowy. - Noo - rzekł gazda. Za chwilę przemknął drugi motocyklista... ale bez głowy. - Noo - rzekł gazda.

Gazda z gaździną jadą furmanką obok trasy.Nagle koło nich przemknął motocyklista... ale bez głowy.- Noo - rzekł gazda.Za chwilę przemknął drugi motocyklista... ale bez głowy.- Noo - rzekł gazda. – I znowu za chwilę przemknął kolejny motocyklista... ale bez głowy.- Weźze Hanuś rzuć te kose inacej na wozie - rzekł gazda.
archiwum

Gdy po cichu kurom dosypujesz ziarna GMO

Gdy po cichu kurom dosypujesz ziarna GMO –
0:40
archiwum

Wśród prowadzącej własne badania i żądnej atrakcji oraz silnych wrażeń części społeczeństwa pojawił się nowy ruch - antykanałowcy. Sprzeciwiają się leczeniu kanałowemu zębów uważając, że prowadzi ono do ciężkich chorób. Jako alternatywę widzą usuwanie chorych zębów. Niestety nie wiadomo jakie mają zdanie o znieczuleniu. A szkoda.

Sprzeciwiają się leczeniu kanałowemu zębów uważając, że prowadzi ono do ciężkich chorób. Jako alternatywę widzą usuwanie chorych zębów. Niestety nie wiadomo jakie mają zdanie o znieczuleniu. A szkoda. – W dawnych czasach jako znieczulenia kowal używał głośno grającej za plecami delikwenta lokalnej grupy grajków. Znieczulenia dla publiczności oczywiście.
archiwum

Dlaczego nasze umysły nie ogarniają wielu spraw

Dlaczego nasze umysły nie ogarniają wielu spraw –
0:04