Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Arbor

Z nami od: 27 września 2014 o 9:48
Ostatnio: 27 września 2020 o 13:09
Płeć: mężczyzna
Exp: 269
O sobie:

1. Kocham książki, które nałogowo kupuję, choć brakuje mi już na nie miejsca. Moimi ulubionymi pisarzami są m.in. Józef Mackiewicz, Joseph Conrad, John R.R. Tolkien, Stanisław Lem, Charles Dickens, Lew Tołstoj i Fiodor Dostojewski.

2. Gdyby wszystkie książki świata miały zniknąć, a ode mnie zależałoby uratowanie siedmiu tytułów, to byłyby to: "Biblia", "De imitatione Christi", "Jądro ciemności", "Droga donikąd", "Władca Pierścieni", "Boska Komedia" i "Folwark zwierzęcy".

3. Jestem Rzymskim katolikiem, Polakiem identyfikującym się z sarmacką spuścizną, monarchistą i reakcjonistą nieuznającym postoświeceniowej koncepcji cywilizacji łacińskiej.

4. Prawdę uważam za podstawę wszelkiego dialogu.

Jest obserwowany przez: 21 osób
  • Demotywatorów na głównej: 10 z 211 (201 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 14729
  • Komentarzy: 7596
  • Punktów za komentarze: 16763
  • Obserwuje: 3 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

archiwum

Czasami zabawa we wróżbiarstwo przestaje być śmieszna i zaczyna być bardzo niesmaczna

Czasami zabawa we wróżbiarstwo przestaje być śmieszna i zaczyna być bardzo niesmaczna –
Źródło: facebook
archiwum

... Napisano na grupie, której 90% postów skupia się na nienawiści i pogardzie wobec katolików

... Napisano na grupie, której 90% postów skupia się na nienawiści i pogardzie wobec katolików –
Źródło: facebook
archiwum

Takich sobie naród wybiera posłów

Takich sobie naród wybiera posłów –
Źródło: Monika Jaruzelska zaprasza
archiwum

Poziom obietnic wyborczych w wyborach parlamentarnych 2023 roku...

Poziom obietnic wyborczych w wyborach parlamentarnych 2023 roku... – ... Bo może być tylko głupiej.
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
archiwum

Andriej Striżak, koordynator Ogólnobiałoruskiego Komitetu Strajkowego, poinformował, że każdy zakład pracy przyłączający się do protestów może otrzymać po 100 tys. dolarów

Andriej Striżak, koordynator Ogólnobiałoruskiego Komitetu Strajkowego, poinformował, że każdy zakład pracy przyłączający się do protestów może otrzymać po 100 tys. dolarów – Czy komuś się jeszcze wydaje, że te protesty są oddolne i spontaniczne, a ich celem jest "wolność" obywateli białoruskich?
archiwum

Co pomoże Polsce w dobie kryzysu? Podniesienie pensji urzędnikom państwowym, bo co innego miałoby pomóc?

Co pomoże Polsce w dobie kryzysu? Podniesienie pensji urzędnikom państwowym, bo co innego miałoby pomóc? – Konfederacja jest oczywiście "PIS-em bez socjalu", co widać na załączonym obrazku.Kiedy do ludzi w końcu dotrze, że wojna między PIS-em, a PO, to stan "umowy ponad podziałami"? Układ postokrągłostołowy trwa, a także- co, jak wyżej, widać na załączonym obrazku- interes prywatny nad interes narodowy.
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
archiwum

Proces rozszerzania totalizmu państwa w toku

Proces rozszerzania totalizmu państwa w toku –
Źródło: youtube/Konfederacja TV
archiwum

Bycie aktywistą z problemami identyfikacji płciowej nie zwalnia nikogo z przestrzegania prawa

Bycie aktywistą z problemami identyfikacji płciowej nie zwalnia nikogo z przestrzegania prawa – Jeśli ktoś to prawo łamie, to musi liczyć się z konsekwencjami. Czarzasty i inni krętacze z lewej strony mogą się buntować i manipulować, ale fakt jest taki, że nie za poglądy tego mężczyznę aresztowano, a za napaść. Czy LGBT ma być uprzywilejowane względem reszty obywateli i stać ponad prawem?
Źródło: facebook
archiwum

"Są osoby, które się pamięta i osoby, o których się śni"

"Są osoby, które się pamięta i osoby, o których się śni" –
archiwum

Według WHO szwedzki model walki z koronawirusem powinien być wzorem dla pozostałych państw

Według WHO szwedzki model walki z koronawirusem powinien być wzorem dla pozostałych państw – Pomijając już społeczne, prawne i kulturowe problemy z którymi boryka się Szwecja, kraj ten pokazał, że pozostawienie wolności decydowania o samym sobie obywatelom może być lepsze od roszczenia sobie przez państwo prawa do wprowadzania władzy totalnej.
archiwum

W dobie moralnego kryzysu warto pamiętać o tych moralnie niezachwianych

W dobie moralnego kryzysu warto pamiętać o tych moralnie niezachwianych –
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
archiwum

PIS- prawdziwie katolicka partia

PIS- prawdziwie katolicka partia –
archiwum

Jaka jest współczesna postawa Polaka wobec rosnącej totalności państwa?

Jaka jest współczesna postawa Polaka wobec rosnącej totalności państwa? – - Wreszcie wywrzeszczę to! Głośno i wprost!- Krzyknij,- Krzyknę to. Jasno i spokojnie.- Powiedz.- Powiem to. Dobitnie, ale też niezbyt agresywnie.- No, no. no.- A może po prostu...- Pst, pst, pst!- Szepnę to sama sobie na uszko,- Pomyśl to.- O, a może to pomyślę, z kamienną twarzą. Nic nie dam po sobie poznać, bo znowu będzie na mnie, że nie golę bobra.
Źródło: "Między nami dobrze jest"
archiwum

Nielegalność wyroku wydanego na Chrystusa

Nielegalność wyroku wydanego na Chrystusa – 1. Ponieważ dokonano go nocą, przez  zdradę Judasza,  jako wspólnika- oba te przypadki były wyraźnie zabronione w żydowskim prawie tamtego okresu,2. Przesłuchanie Jezusa przed Annaszem lub Kajfaszem było niezgodne z prawem, bo (1) zostało przeprowadzone nocą; (2) przesłuchanie jakiejkolwiek przyczyny przez „jednego sędziego” było wyraźnie zabronione,3. Akt oskarżenia przeciwko Jezusowi był nielegalny. Cała procedura karna Kodeksu Mojżeszowego opiera się na czterech zasadach: pewność aktu oskarżenia; jawności dyskusji; pełna swoboda przyznana oskarżonemu; zapewnienie ochrony przeciwko wszystkimi nieprawidłowościom lub błędom w zeznaniach. Sanhedryn nie wnosił i nie mógł wnosić oskarżeń; badał tylko tych, którzy zostali postawieni przed ich zgromadzeniem,4. Postępowanie Sanhedrynu przeciwko Jezusowi było nielegalne, ponieważ były prowadzone w nocy.5. Ponieważ sąd został zwołany przed złożeniem porannej ofiary.
archiwum

"Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć"

"Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć" – ... czyli jak "z klasą" zarobić na ludzkich lękach i społecznej histerii.
archiwum

Demotywatory

Demotywatory – Miejsce, w którym nawet pandemia jest doskonałym pretekstem do ataku na Kościół i katolików.

Socjalizm jest głęboko niemoralny

Socjalizm jest głęboko niemoralny – Pomysł, aby państwo w sposób systemowy pomagało potrzebującym, z jednej strony zabił w społeczeństwie poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne, jak i za bliźnich, którzy otrzymali w życiu znacznie mniej od nas, a z drugiej zabił w ludziach biednych poczucie godności i powinności, kiedy tę pomoc otrzymają. Dawniej branie "za darmo" było uwłaczające i nawet przeciętny robotnik obruszyłby się, gdyby zaproponować mu jałmużnę. A jeśli ktoś pomocy potrzebował i ją otrzymał, czuł się w obowiązku zadośćuczynić- jeśli nie tym, którzy mu pomogli, to wykorzystywał swoje umiejętności, czy inne  środki, aby w tej, czy innej formie przekazać dalej otrzymaną wcześniej pomoc. Socjalizm zwolnił nas z tej odpowiedzialności. Kiedy widzimy potrzebującego, to odwracamy wzrok, uspokajając sumienie, że przecież "państwo" jest od tego, aby mu pomóc. Kiedy dostajemy 500+, to chcemy więcej, bo przecież "nam się należy". To niemoralne i społecznie szkodliwe
Źródło: A christmas Carol
archiwum

Czy nam się to podoba czy nie, prawo do posiadania broni przez wolnego człowieka jest prawem cywilizacyjnym

Czy nam się to podoba czy nie, prawo do posiadania broni przez wolnego człowieka jest prawem cywilizacyjnym – Państwo ograniczające to prawo i reglamentujące broń, jest państwem zbójeckim. Najpierw byli to zaborcy, następnie rewolucyjna Polska Partia Socjalistyczna i Sanacja, a następnie rządy bolszewików. Rzekomo wolny kraj, III Rzeczpospolita, kontynuuje tradycję zaborców i marksistów.Żadne lewicowe, pseudo pragmatyczne argumenty lewicy (a nawet części prawicy!) nie zmienią faktu, że posiadanie broni jest prawem wolnego człowieka wynikającym z naszej cywilizacji i ograniczanie tego prawa jest gwałtem dokonywanym na jej fundamentach. O ile lewica marksistowskich korzeni często się nie wstydzi, o tyle ludzie uważający się za prawicę (ci, którzy są za reglamentacją broni) powinni prześledzić korzenie swoich poglądów.
archiwum

Premier Morawiecki publicznie mówi o wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną

Premier Morawiecki publicznie mówi o wyzwoleniu Polski przez Armię Czerwoną – Ten sam premier Morawiecki uważa, że Konfederacja jest ekspozyturą rosyjską, choć żaden z jej członków nigdy nie posunąłby się do podobnego sformułowania na temat Armii Czerwonej.
archiwum

Desperacja

Desperacja – Ma miejsce wtedy, kiedy uświadomisz sobie, że będąc w sekcie nie zostaniesz prezydentem i ojcem Narodu Polskiego, dlatego łapiesz się ochłapów, byleby jeszcze zaistnieć politycznie.
Źródło: youtube/Patlewicz