Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Arbor

Z nami od: 27 września 2014 o 9:48
Ostatnio: 19 stycznia 2019 o 11:50
Płeć: mężczyzna
Exp: 107
O sobie:

1. Kocham książki, które nałogowo kupuję, choć brakuje mi już na nie miejsca. Moimi ulubionymi pisarzami są m.in. Józef Mackiewicz, Joseph Conrad, John R.R. Tolkien, Stanisław Lem, Charles Dickens, Lew Tołstoj i Fiodor Dostojewski.

2. Gdyby wszystkie książki świata miały zniknąć, a ode mnie zależałoby uratowanie siedmiu tytułów, to byłyby to: "Biblia", "De imitatione Christi", "Jądro ciemności", "Droga donikąd", "Władca Pierścieni", "Boska Komedia" i "Folwark zwierzęcy".

3. Jestem Rzymskim katolikiem, Polakiem identyfikującym się z sarmacką spuścizną, monarchistą i reakcjonistą nieuznającym postoświeceniowej koncepcji cywilizacji łacińskiej.

4. Prawdę uważam za podstawę wszelkiego dialogu.

Jest obserwowany przez: 8 osób
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 75 (71 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 3044
  • Komentarzy: 3910
  • Punktów za komentarze: 6412
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia

Na to pytanie polskie celebrytki już nie znajdą odpowiedzi

Na to pytanie polskie celebrytki już nie znajdą odpowiedzi –
poczekalnia

"Lenin"

"Lenin" – "Że w bój poprowadził krzywdzonych,że trwałości zwycięstwu nadał,dla nadchodzących epokstawiając mocny fundament -grób, w którym leżał tennowego człowieczeństwa Adam,wieńczony będzie kwiatamiz nieznanych jeszcze planet."Z cyklu autorytety współczesnego Polaka.
poczekalnia

Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono. Bo Oświęcim to była igraszka

Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono. Bo Oświęcim to była igraszka – Co każe ludziom sądzić, że faszyzm, to zło ostateczne? Koniec końców komunizm okazał się o wiele bardziej zbrodniczym systemem.
poczekalnia

Czy Powstanie Warszawskie było nie do uniknięcia?

Czy Powstanie Warszawskie było nie do uniknięcia? – Rotmistrz Witold Pilecki miał możliwość zorganizowania powstania w obozie Auschwitz, jednak tego uniknął, a przyczyny tej decyzji przedstawił w swoim raporcie. Zaryzykuję stwierdzenie, że sytuacja w Warszawie była znacznie łagodniejsza, niż w Auschwitz. Czy w takim wypadku decyzja o powstaniu (mając świadomość braku szans na wygraną) ma moralną słuszność? Czy może to liderzy związku Organizacji Wojskowej w Oświęcimiu popełnili błąd?
Źródło: Raporty z Auschwitz Witolda Pileckiego
archiwum

Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić

Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić – III Rzeczpospolita Polska, to w sensie politycznym seria niefortunnych, ciągle powtarzających się zdarzeń.
archiwum

"Człowiek nie jest z pewnością gorszy jako zwierzę doświadczalne tylko dlatego, że umie mówić"

"Człowiek nie jest z pewnością gorszy jako zwierzę doświadczalne tylko dlatego, że umie mówić" – Nauka może być (i najczęściej jest) bardzo pożyteczna i przydatna człowiekowi, warto jednak pamiętać, że nauka bez etyki może stać się narzędziem zbrodni i niewyobrażalnego cierpienia.
archiwum

Równo 100 lat temu przyszedł na świat prof. Marian Wolniewicz

Równo 100 lat temu przyszedł na świat prof. Marian Wolniewicz – Był on teologiem i biblistą. Zajmował się m.in. przekładem Dziejów Apostolskich Biblii Tysiąclecia- pierwszego całościowego tłumaczenia Pisma Świętego zainicjowanego po 350 latach na język polski. Przetłumaczył również wszystkie ewangelie Nowego Testamentu w Biblii Poznańskiej- która w ankiecie katolickich biblistów polskich została uznana za najlepsze polskie tłumaczenie Pisma świętego.
archiwum

Nadzieja zawsze umiera ostatnia. :)

Nadzieja zawsze umiera ostatnia. :) –

Bogactwo

Bogactwo – Dobrobyt nie bierze się z redystrybucji dóbr, wysokich podatków, ani z postawy "należy mi się", a z ciężkiej pracy, dyscypliny i pomysłowości. Natomiast potencjał pracy, dyscypliny i pomysłowości może rozwinąć się jedynie w warunkach wolności gospodarczej i świadomości społecznej, że "bez pracy nie ma kołaczy"
Źródło: bootblack
archiwum

Tyle wolności, ile własności

Tyle wolności, ile własności – "Róbta, co chceta" nie jest miarą wolności. Wolność mierzy się w środkach i ilościach dóbr, które można zdobyć (w sposób godny) jedynie dzięki pracy.
archiwum

Upadek cywilizacji i zniszczenie kultury

Upadek cywilizacji i zniszczenie kultury – 1. "Manifest komunistyczny" Karola Marksa i Fryderyka Engelsa- 1847 rok.2. "Prawo do lenistwa" Paula Lafargue'a- 1883 rok.3. "Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa" Fryderyka Engelsa- 1884 rok.4. "Dialektyka oświecenia" Theodora Adorno i Maxa Horkheimera- 1947 rok.5. "Manifest z Ventotene" Altiero Spinellego- 1947 rok. 6. "Tolerancja represywna" Herberta Marcuse- 1965 rok.7. "Teorie prawdy" (1971) i "Teoria działania komunikacyjnego" (1981) Jurgena Habermasa.Wszystkie powyższe prace (pretendujące do miana naukowych) i jeszcze kilka innych są wykładnią dzisiejszej rzeczywistości Zachodu i pokazują do jakiego celu dążą dzisiejsze władze. Celem głównym jest zniszczenie kultury, jako istoty ludzkiego zniewolenia. Wolnością ma być wolność od pracy i wolność od moralności. Pytanie brzmi- jakie będą konsekwencje zrealizowania powyższych celów?
Źródło: Iwan Ajwazowski
archiwum

Jak to się dzieje?

Jak to się dzieje? – Że przez nieprzerwanie lewicowe rządy ludzie przestali się bogacić (poza wyjątkami, najczęściej związanymi z poprzednim ustrojem), poziom edukacji drastycznie spada, wolność ludzka jest co raz bardziej ograniczana, wyższe wartością są zastępowane zboczeniami i programową seksualizacją, a mimo to ludzie cały czas wierzą w lewicę?
Źródło: pottermore.com
archiwum

Boga Narodzenie

Boga Narodzenie – Kolacja wigilijna, dzielenie się opłatkiem, strojenie choinki, spędzenie czasu w gronie bliskich- to wszystko jest ważne i dobre, ale nie najważniejsze, a już na pewno nie najlepsze. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim, aby rodzinnej atmosferze towarzyszyła refleksja nad cudem Narodzenia Pańskiego.
Źródło: Adoration of the Magi
archiwum

Profesor Jordan Peterson wyjaśnia genderystce rzeczywiste różnice między płciami

Profesor Jordan Peterson wyjaśnia genderystce rzeczywiste różnice między płciami –
archiwum

Kiedy bolszewicy inspirują się antybolszewikami w swojej bolszewickiej propagandzie

Kiedy bolszewicy inspirują się antybolszewikami w swojej bolszewickiej propagandzie –
archiwum

Socjalizm

Socjalizm – Socjalizm w teorii zapewnia równość totalną; dzięki temu każdy zakompleksiony i przeciętny człowiek może zniżyć do swojego poziomu króla i uczonego. Ta obietnica jest tak kusząca, że są oni gotowi wyrzec się nawet wolności i perspektyw nie tylko własnych, ale i swoich dzieci i wnuków.
Źródło: pottermore.com
archiwum

Poczucie bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa – Dla większości ludzi jest ono silniejsze od pragnienia wolności i poznania prawdy.
Źródło: pottermore.com
archiwum

Tolerancja i sprawiedliwość À la polonaise

Tolerancja i sprawiedliwość À la polonaise – "Jeżeli Poganie bez sprawiedliwej przyczyny najeżdżani są przez chrześcijan, sprawiedliwie przeciw nim wojują w celu odzyskania swoich ziem czy ojczyzny" Stanisław ze Skarbimierza.
archiwum – powód

Zachodnia postępowość w pigułce

Zachodnia postępowość w pigułce –
archiwum – powód

Nie ma prawdziwego socjalizmu bez demokracji, tak jak nie ma prawdziwej demokracji bez socjalizmu

Nie ma prawdziwego socjalizmu bez demokracji, tak jak nie ma prawdziwej demokracji bez socjalizmu –