Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Arbor

Z nami od: 27 września 2014 o 9:48
Ostatnio: 17 stycznia 2020 o 12:09
Płeć: mężczyzna
Exp: 215
O sobie:

1. Kocham książki, które nałogowo kupuję, choć brakuje mi już na nie miejsca. Moimi ulubionymi pisarzami są m.in. Józef Mackiewicz, Joseph Conrad, John R.R. Tolkien, Stanisław Lem, Charles Dickens, Lew Tołstoj i Fiodor Dostojewski.

2. Gdyby wszystkie książki świata miały zniknąć, a ode mnie zależałoby uratowanie siedmiu tytułów, to byłyby to: "Biblia", "De imitatione Christi", "Jądro ciemności", "Droga donikąd", "Władca Pierścieni", "Boska Komedia" i "Folwark zwierzęcy".

3. Jestem Rzymskim katolikiem, Polakiem identyfikującym się z sarmacką spuścizną, monarchistą i reakcjonistą nieuznającym postoświeceniowej koncepcji cywilizacji łacińskiej.

4. Prawdę uważam za podstawę wszelkiego dialogu.

Jest obserwowany przez: 20 osób
  • Demotywatorów na głównej: 9 z 187 (178 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 11851
  • Komentarzy: 6256
  • Punktów za komentarze: 13124
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Bo dobra impreza musi skończyć się kilkoma zgonami

Bo dobra impreza musi skończyć się kilkoma zgonami –
0:02

Jaka jest różnica między kulturą, a antykulturą?

Jaka jest różnica między kulturą, a antykulturą? – Taka sama, jaka zachodzi między sztuką, a sztuką nowoczesną Malowidła w Lascaux .,,, Banan na ścianie Stworzone w 17 000 -15 000 lat p.n.e. nieznany artysta Stworzone w XXI wieku przez Maurizio Cattelana p i ą izolacyjną malowidła znajdują się w 150 dzieło znajduje się w nowoczesnym metrowym korytarzu, niektóre mierzą nawet 3 metry muzeum sztuki, vryrniar to ol< 30x30cm Artysta własnoręcznie ,rtysta" samodzielnie zakupił w vryprodukował farby z naturalnych barwników sklepie banana oraz wyprodukowaną przez kogoś taśmę zcli:Inkocr:ol 'r: zniz O Ir7aindi zeło=pa'c y, stworzenia konstrukcji umożliwiających malowanie na wysokości i w ciemnościach WY kabnsaolet Ze% cd' nyełc=o7o72 a ' p r:rwy=rnebwylOzpa=de C17, i a g Sdtz7e°przannulewpcoz,::::chhi„wy rd'OleDirsocbuyt ZzacteoWneegoddezi:dwz=naellZE= 'lei° sPrzeda"e za 1" tYs. S Malowidła przetrwały kilkanaście tysięcy lat Trwałoś, dzieła ok. 2-3 dni.
Źródło: facebook
archiwum

Kiedy twoje poglądy polityczne wyróżniają się w rodzinie i zasiadacie razem do stołu wigilijnego...

Kiedy twoje poglądy polityczne wyróżniają się w rodzinie i zasiadacie razem do stołu wigilijnego... –
Źródło: facebook.

Życie na polityce się nie kończy

Życie na polityce się nie kończy – Posiadanie własnych poglądów jest czymś jak najbardziej właściwym. Uznawanie jednak tych spraw jako pierwszorzędnych w relacjach prywatnych i zawodowych  sprawia, że stajesz się społecznym kaleką i samemu sobie robisz krzywdę.
Źródło: facebook

Wnoszę o przyznawanie darmowej żywności

Wnoszę o przyznawanie darmowej żywności – Nikt się mnie nie pytał, czy chciałbym być skazany na dożywotnie spożywanie pokarmu, aby w ogóle przeżyć.
Źródło: facebook
archiwum

Ilu mężczyzn zrobiło z siebie idiotów z powodu tego, że ktoś podważył ich męskość?

Ilu mężczyzn zrobiło z siebie idiotów z powodu tego, że ktoś podważył ich męskość? –
archiwum

Czym jest polskość?

Czym jest polskość? – Jedni mówią "wielki projekt cywilizacyjny", inni "polskość to nienormalność". Jeszcze inni twierdzą, że jest to powód do wstydu, a inni z kolei, że jest to powód do dumy. Można też ubrać polskość w słowa bardziej poetyckie i metafizyczne, jak Jarosław Rymkiewicz i nazwać ją "Straszną siłą duchową".
archiwum

Tylko wyjątkowi ignoranci mogą jeszcze trwać w przekonaniu, że PIS jest partią prawicową

Tylko wyjątkowi ignoranci mogą jeszcze trwać w przekonaniu, że PIS jest partią prawicową –
archiwum

W końcu poseł z prawdziwego zdarzenia

W końcu poseł z prawdziwego zdarzenia –
archiwum

Kiedy nienawiść do PIS-u wchodzi za mocno

Kiedy nienawiść do PIS-u wchodzi za mocno –
Źródło: demoty

Kiedy widzisz normalną rodzinę...

Kiedy widzisz normalną rodzinę... – Wiedz, że coś się dzieje Typowi polscy faszyści
Źródło: Facebook/Konfederacja Wolność i Niepodległość
archiwum

Mówi się, że jeśli sprywatyzuje się oświatę, to zwykłych ludzi nie będzie na nią stać

Mówi się, że jeśli sprywatyzuje się oświatę, to zwykłych ludzi nie będzie na nią stać – "Kiedy rząd rosyjski pozwolił w Kongresówce istnieć "Macierzy szkolnej" przez półtora roku (czerwiec 1906- grudzień 1907) zorganizowano ze składek publicznych przeszło 400 polskich szkół prywatnych, trzy seminaria nauczycielskie i kilka gimnazjów, obok tego 211 ochronek, sporo kursów dla dorosłych analfabetów, rozległy "uniwersytet ludowy", kilkanaście "domów ludowych", z czytelniami, teatrami amatorskimi itd."
archiwum

Chórek poselski i walka ze smogiem

Chórek poselski i walka ze smogiem – Oto przepis pani poseł Jachiry na wspaniałe rządy Rzeczypospolitej. :)
Źródło: youtube
archiwum – powód

Nasza nowa posłanka. :)

Nasza nowa posłanka. :) –
archiwum

"Poparcie Kremla przez Konfederację jest jawne i nieukrywane. To właśnie Janusz Korwin-Mikke wyjeżdża na Krym po to, by wyrazić wsparcie dla aneksji ukraińskiego Krymu przez Rosję [...]"

"Poparcie Kremla przez Konfederację jest jawne i nieukrywane. To właśnie Janusz Korwin-Mikke wyjeżdża na Krym po to, by wyrazić wsparcie dla aneksji ukraińskiego Krymu przez Rosję [...]" – Krystyna Kurczab-Redlich- w 1978 roku została zarejestrowana przez SB jako TW "Violetta", a w 1982 została przejęta przez wywiad wojskowy PRL. "Violetta jest chętna do współpracy z naszą Służbą. W dn. 27 i 28 listopada br. »V« przekazała mi taśmy z nagranymi gazetkami St. Bratkowskiego, które kolportowane są w różnych częściach kraju. »V« posiada obecnie duże możliwości dotarcia do czołowych działaczy opozycji politycznej w kraju. Stwarza to szansę rozpoznania planów tych ugrupowań, szczególnie pod kątem organizowania nowych akcji wymierzonych w politykę kierownictwa partii i państwa” meldował przełożonym ppor. Sałański.
Źródło: Onet.pl
archiwum

"Dwoje ludzi zespala czasem mocno miłość; społeczeństwo ludzkie mocniej zespala nienawiść"

"Dwoje ludzi zespala czasem mocno miłość; społeczeństwo ludzkie mocniej zespala nienawiść" – Polscy politycy postokrągłostołowi uświadomili sobie tę prawdę już dawno temu. Stworzyli zantagonizowany lud, który dokonuje politycznych wyborów głównie za sprawą resentymentów. Skutkiem tego są permanentne rządy tych samych skompromitowanych partii.Politycy odwołujący się do uniwersalnych wartości cywilizacyjnych, kultu prawdy oraz chcący przywrócić zasady kompetencji, wolności i racjonalności niestety wciąż pozostają na marginesie. Na świadomość mas zawsze lepiej będzie działał resentyment, niż rozsądek i dążność do odpowiedzialności.
archiwum

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..."

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..." –
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
archiwum

Schemat myślowy przeciętnego wyborcy KO

Schemat myślowy przeciętnego wyborcy KO – Żeby było jasne- na stronach propisowskich znajdziemy podobne memy, skierowane jednak przeciw drugiej stronie.Zamiast karmić się polityczną propagandą, lepiej zająć się konstruktywną krytyką... popartą wiedzą. Zamiast wierzyć w polityczne bajdurzenia większości polityków, zacznijmy myśleć, uczyć się historii, historii politycznej i zasad działania państwa. Zamiast skupiać się na nic niewartej wojnie postokrągłostołowych partii, zacznijmy wystawiać im czerwone kartki, odsuńmy ich od władzy i wybierzmy polityków przedstawiających konstruktywne rozwiązania realnych problemów systemowych.
Źródło: facebook
archiwum

Nawet jeśli nie interesujesz się polityką, polityka interesuje się tobą

Nawet jeśli nie interesujesz się polityką, polityka interesuje się tobą – Demokracja wymusza na nas zainteresowanie polityką. Jeśli do tego żyjemy wśród ludzi zepsutych postkomunistyczną mentalnością, to miejmy na uwadze, że jeśli my nie wybierzemy uczciwej władzy, to zrobi to za ciebie twój sąsiad- nie będzie się jednak kierował twoim dobrem, ani nawet dobrem wspólnym, a dobrem własnym, które często jest sprzeczne z dwoma poprzednimi.
Źródło: facebook
archiwum

Tak się walczy o szacunek, godność i uświadamianie, że "jesteśmy tacy sami jak wy"

Tak się walczy o szacunek, godność i uświadamianie, że "jesteśmy tacy sami jak wy" – Katowice, 7 września 2019 roku.
Źródło: facebook