Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Arbor

Z nami od: 27 września 2014 o 9:48
Ostatnio: 23 marca 2019 o 15:15
Płeć: mężczyzna
Exp: 141
O sobie:

1. Kocham książki, które nałogowo kupuję, choć brakuje mi już na nie miejsca. Moimi ulubionymi pisarzami są m.in. Józef Mackiewicz, Joseph Conrad, John R.R. Tolkien, Stanisław Lem, Charles Dickens, Lew Tołstoj i Fiodor Dostojewski.

2. Gdyby wszystkie książki świata miały zniknąć, a ode mnie zależałoby uratowanie siedmiu tytułów, to byłyby to: "Biblia", "De imitatione Christi", "Jądro ciemności", "Droga donikąd", "Władca Pierścieni", "Boska Komedia" i "Folwark zwierzęcy".

3. Jestem Rzymskim katolikiem, Polakiem identyfikującym się z sarmacką spuścizną, monarchistą i reakcjonistą nieuznającym postoświeceniowej koncepcji cywilizacji łacińskiej.

4. Prawdę uważam za podstawę wszelkiego dialogu.

Jest obserwowany przez: 13 osób
  • Demotywatorów na głównej: 2 z 113 (110 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 5574
  • Komentarzy: 4666
  • Punktów za komentarze: 8705
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju

Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju –
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
poczekalnia

Demokracja

Demokracja – Jest to groteskowy system, w którym sługa wozi się drogim autem z ochroną, zarządzając swoim suwerenem, natomiast suweren zdejmuje przed nim czapkę, kłania mu się, a o ewentualne spotkanie z własnym sługą musi prosić rzeszę urzędników.
archiwum

Centrum Gdyni, godziny popołudniowe- aktywiści z partii Razem zbierają podpisy w obronie demokracji

Centrum Gdyni, godziny popołudniowe- aktywiści z partii Razem zbierają podpisy w obronie demokracji – - Przepraszam, poświęciłby pan minutę w obronie demokracji?- Niestety, ale się śpieszę.- Stan demokracji nie jest dla pana istotny?- Wie pan, niespecjalnie- nie jestem demokratą.- Słucham?- Jestem monarchistą i przeciwnikiem gospodarki planowanej- od socjalizmu znacznie bardziej moralny wydaje mi się jednak ten obrzydliwy kapitalizm, a teraz przepraszam, ale się śpieszę.Mina aktywisty była bezcenna. :)
archiwum

Komunizm, to wspaniała idea

Komunizm, to wspaniała idea – Problem stanowi jedynie czynnik ludzki, który należy wyeliminować.
Źródło: pinterest
archiwum

Jak to powiedział jeden młody komunista, który bardzo interesuje się historią...

Jak to powiedział jeden młody komunista, który bardzo interesuje się historią... – Komunizm jest dobrym ustrojem, problemem jest tylko czynnik ludzki.
Źródło: pinterest
archiwum

Kiedy ktoś mówi, że nazizm i faszyzm, to prawica- w dodatku skrajna...

Kiedy ktoś mówi, że nazizm i faszyzm, to prawica- w dodatku skrajna... –
Źródło: pinterest
archiwum

Modernizm w Kościele

Modernizm w Kościele – Modernizm otworzył w Kościele drzwi dla różnego rodzaju patologii, dewiacji i tzw. postępu. Kościół nie zostanie oczyszczony tak długo, jak długo będzie trwać w marksizmie i ulegać lewicowym ideologiom.
Źródło: pinterest
archiwum

Edukacja seksualna, to nic innego, jak seksualizacja

Edukacja seksualna, to nic innego, jak seksualizacja – Z seksu robi się mechaniczną czynność, opisując wszystko, jakby była to instrukcja budowy zamku z klocków lego. Z seksu zostaje wyłączony czynnik moralny, a także głębsza wartość relacji intymnych. Prowadzi to do obniżenia wieku aktywności seksualnej dzieci, do wulgaryzacji relacji między chłopcami, a dziewczynkami, a także potęguje przemoc na tle seksualnym- wbrew temu, co mówią aktywiści i propagatorzy tzw. edukacji seksualne, nierzadko powiązani z organizacjami LGBT.
Źródło: pinterest
archiwum

Rozdawnictwo jest na rękę politykom

Rozdawnictwo jest na rękę politykom – Jest to dobra kiełbasa wyborcza, można obsadzić rodzinę i znajomych królika na licznych stanowiskach urzędniczych, a potem lud się jeszcze cieszy, że politycy o nich dbają. Ilu z nich jest świadomych tego, że w rzeczywistości są rabowani?
Źródło: facebook
archiwum

Z każdą dekadą władza rodzicielska jest podważana coraz bardziej

Z każdą dekadą władza rodzicielska jest podważana coraz bardziej – Dzisiaj lewica (do której zalicza się również PIS) coraz bardziej akcentuje fakt, że to państwo musi wychowywać dzieci, nie rodzice. W tak otwarty i bezczelny sposób nie robiła tego nawet Polska Ludowa. Co musi się stać, żeby Polacy- a w tym przypadku polscy rodzice- w końcu się wybudzili z tego amoku i powiedzieli "STOP!"?
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
archiwum

Lewicowcy coraz odważniej pokazują prawdziwe oblicze

Lewicowcy coraz odważniej pokazują prawdziwe oblicze – I nie wstydzą się mówić wprost, że zamierzają wprowadzić terror oraz degrengoladę od najmłodszych lat.
Źródło: facebook/Konrad Berkowicz
archiwum

Kiedy zamierzasz palić ludzi oskarżając ich o czary...

Kiedy zamierzasz palić ludzi oskarżając ich o czary... – Żeby następnie po stuleciach zrzucić wszystko na Kościół katolicki.
archiwum

Urząd skarbowy nawet Wiedźmina dopadnie

Urząd skarbowy nawet Wiedźmina dopadnie –
Źródło: youtube
archiwum

Polska normalnieje?

Polska normalnieje? – Grzegorz Braun od początku startował na prezydenta Gdańska na nierównych warunkach- utrudniano mu rejestrację, robiono problemy z rubrykami wniosków, zamilczano w mediach, a jeśli coś już o nim mówiono, to najczęściej były to propagandowe slogany. Jak to bywa w III Rzeczypospolitej, układ PO-PIS (tak pozornie się nienawidzący) zgodnie poparł kandydaturę Aleksandry Dulkiewicz jednocześnie potępiając kandydaturę Grzegorza Brauna. Mało kto spodziewał się cokolwiek przyzwoitego wyniku, biorąc pod uwagę tak powyższe okoliczności, jak i demoliberalny charakter Gdańska. Czy w tak bardzo zlewaczałym mieście dwucyfrowy wynik wyborczy dla monarchisty, konserwatysty i reakcjonisty można uznać za coś małego? Osobiście uważam, że jest to sukces i jeden z symptomów tego, że do Polaków zaczyna powracać zdrowy rozsądek.Czekamy na wybory jesienne!
archiwum – powód

Jedyny okrągły stół, jaki akceptuję i uznaję za wartościowy

Jedyny okrągły stół, jaki akceptuję i uznaję za wartościowy –
archiwum

Można się bić za Boga. Za naród się można bić. Bicie się za Króla też jest czymś szlachetnym

Można się bić za Boga. Za naród się można bić. Bicie się za Króla też jest czymś szlachetnym – Jednak nigdy nie spotkałem nikogo, kto by chciał umierać za prezydenta, czy Unię Europejską.
Źródło: facebook
archiwum

My nie tykamy waszych, wy nie tykacie naszych

My nie tykamy waszych, wy nie tykacie naszych – Dopóki ludzie nie zrozumieją, że między postokrągłostołowcami jest układ, nic w tym kraju się nie zmieni- oprócz zmian kosmetycznych. "Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić".
Źródło: facebook
archiwum

Wielka Lechia, czyli "ubeckie rzygowiny"

Wielka Lechia, czyli "ubeckie rzygowiny" – Janusz Bieszk- autor "Słowiańskich królów Lechii"- od lat prowadzi wojnę z Kościołem rzymskokatolickim, uważając, że tenże Kościół wymazał z kart historii wspaniałą Wielką Lechię, która, według niektórych, była imperium równającym się z Imperium Rzymskim. Historyk Radosław Patlewicz odkrył (dzięki aktom IPN), że Janusz Bieszk był tajnym agentem peerelowskiego wywiadu wojskowego o pseudonimie "Henryk". Służył w latach 1976-1984. W 1974 roku Janusz Bieszk wstąpił do komunistycznej partii.
archiwum

Kiedy nienawidzisz PIS tak bardzo, że jesteś nawet gotów sprzedać Polskę Niemcom, byleby dalej nie rządzili

Kiedy nienawidzisz PIS tak bardzo, że jesteś nawet gotów sprzedać Polskę Niemcom, byleby dalej nie rządzili –
Źródło: dmoty
archiwum

Adam Michnik

Adam Michnik – Jest synem przedwojennych działaczy komunistycznych żydowskiego pochodzenia, a także bratem peerelowskiego zbrodniarza Stefana Michnika. W czasach PRL-u działał w opozycji. Był rozczarowany ówczesnym stanem komunizmu, kierując swoje sympatie bardziej w stronę lwa Trockiego. Był przedstawicielem tzw. Lewicy Laickiej- składającej się z byłych stalinowców. Od 12 kwietnia do 27 czerwca 1990 roku tzw. Komisja Michnika "badała" akta SB w Departamencie III MSW. Nikt nie sprawował nad nimi kontroli. Do dzisiaj historycy znajdują puste teczki, pozbawione akt.Po transformacji ustrojowej założył spółkę Agora SA wydającej dziennik "Gazeta Wyborcza" będąca lewicową tubą propagandową, przez lata popierającą Platformę Obywatelską. Oprócz tego częścią Agory jest również sieć kin Helios. Z cyklu: Autorytety nowoczesnego Polaka.