Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

wojtas4545

Użytkownik otrzymał bana za: propagowanie nazizmu i usprawiedliwianie zbrodni wehrmachtu
Ban wygasa: 2993-03-18 10:25:05

Ściana

archiwum – powód

Tarcza antyrakietowa w Polsce

Tarcza antyrakietowa w Polsce – Podobnie dzisiaj. Polska zwiększa wydatki na zbrojenia. Rośnie liczba zagranicznych wojsk. Czy PiS dąży do wywołania w Europie kolejnej awantury?

Marokańczyk skazany na 3.5 roku więzienia za przynależność do ISIS

Marokańczyk skazany na 3.5 roku więzienia za przynależność do ISIS – Mieszkający w Polsce Marokańczyk (Mourad T.) został oskarżony o przynależność do organizacji terrorystycznej (państwo islamskie, ISIS), posiadanie narkotyków oraz posługiwanie się fałszywymi dokumentami.Za samą przynależność do państwa islamskiego sąd okręgowy w Katowicach wymierzył mu karę 3.5 roku pozbawienia wolności.Według prokuratora mężczyzna pełnił rolę zwiadowcy - miał za zadanie sprawdzać trasy, którymi imigranci mieli dostawać się na zachód Europy
archiwum

Protest nauczycieli - groźba wstrzymania promocji uczniów

Protest nauczycieli - groźba wstrzymania promocji uczniów – Sławomir Broniarz (prezes związku nauczycielstwa polskiego) - "Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm. Chcemy, żeby rząd miał tego świadomość.".Wstrzymanie promocji oznacza w praktyce niezdanie do następnej klasy. Prezez ZNP uważa więc, że biorąc uczniów za zakładników wymusi na rządzie przyznanie podwyżek nauczycielom.
archiwum

Gospodarka Ukrainy

Gospodarka Ukrainy – Były przewodniczący ukraińskiego parlamentu, Władimir Litwin, przyznał że "przy obecnym tempie pracy potrzeba przynajmniej 32 lat żeby powrócić do poziomu z 2013 i przynajmniej 100 lat, żeby dogonić Polskę".Największy problem to brak perspektyw rozwoju ciężkiego przemysłu. Większość zakładów czeka sprzedaż i grabież przez zagranicznych konkurentów."Jeśli będzie się dziać to co obecnie to istnieje możliwość, że Ukraina zamieni się w państwo rolnicze i perspektywy będą bardzo smutne" - dodał Litwin.
archiwum

Hiszpania - 600 migrantów sforsowało granicę w Ceucie

Hiszpania - 600 migrantów sforsowało granicę w Ceucie – Ponad 800 migrantów próbowało przedrzeć się przez granicę chronioną 6-metrowym płotem z drutem kolczastym. 600 migrantom udało się sforsować ogrodzenie i wedrzeć na teren enklawy (Ceuty).Premier Hiszpanii socjalista Pedro Sanchez zapowiedział usunięcie drutu kolczastego z granicy, ponieważ stanowi on zagrożenie dla zdrowia migrantów.
archiwum

Anders Breivik

Anders Breivik – "Data bitwy o Wiedeń z 1683 roku powinna być świętowana jako Dzień Niepodległości dla wszystkich Europejczyków, bo była początkiem końca drugiej islamskiej fali dżihadu."
archiwum

Niemcy - Polak mordował staruszków insuliną

Niemcy - Polak mordował staruszków insuliną – 36-letni Polak (Grzegorz Wolsztajn) od 2008 zajmował się opieką nad starszymi ludźmi. W maju 2017 jego 87-letni podopieczny trafił do szpitala. Lekarze zwrócili uwagę na bardzo niski poziom cukru w jego krwi oraz dwa nakłucia na ciele. Mężczyzna zmarł 2 miesiące później.W trakcie śledztwa 36-letni opiekun przyznał się do podania pacjentowi insuliny oraz kradzieży gotówki z jego mieszkania.Nie jest to jedyny przypadek. Okazało się, że mężczyzna próbował zamordować w podobny sposób 4 inne osoby.
archiwum

Najwyższa Izba Kontroli przestrzega przed dalszym rozprzestrzenianiem ASF

Najwyższa Izba Kontroli przestrzega przed dalszym rozprzestrzenianiem ASF – Według raportu NIK działania podjęte przez rząd są nieskuteczne, a choroba dalej przemieszcza się na zachód (niedawno przekroczyła linię Wisły).W 2017 większość (74 %) gospodarstw nie posiadała niezbędnych zabezpieczeń, co ułatwiało przenoszenie choroby na świnie.Rozprzestrzenianie ASF szkodzi gospodarce i utrudnia eksport polskiej wieprzowiny.
archiwum – powód

J. Brudziński: "nazizm i faszyzm to ruchy lewicowe"

J. Brudziński: "nazizm i faszyzm to ruchy lewicowe" – Przykry widok. Polska to kraj który jako pierwszy dał zbrojny opór niemieckim faszystom.Od kiedy w 2015 władzę w Polsce przejęła skrajna prawica, rząd otwarcie zakłamuje historię nazywając nazistów i faszystów "lewicowcami".
archiwum

Limanowa: napad z pistoletem na kulki i ucieczka wózkiem inwalidzkim

Limanowa: napad z pistoletem na kulki i ucieczka wózkiem inwalidzkim – 17-letni chłopak wszedł do apteki i zagroził kobiecie pistoletem na kulki. Kobieta odmówiła wydania pieniędzy, więc napastnik oddał do niej strzał (z pistoletu na kulki) i wybiegł z apteki. Następnie chłopak próbował uciekać przy pomocy elektrycznego wózka inwalidzkiego, który ukradł.Policja szybko odnalazła przestępcę. Okazało się, że w jego mieszkaniu odnaleziono papugę o wartości 30 zł, która została skradziona z domu pomocy społecznej.
archiwum

PO straci 10 senatorów?

PO straci 10 senatorów? – 10 senatorów PO podpisało się pod listem w którym domagają się przywrócenia 3 posłów, wyrzuconych z PO za głosowanie przeciw projektowi ustawy, która pozwalała na przerywanie ciąży bez powodu.Senatorowie powołali się przy tym na deklarację krakowską z 2003 w której PO deklarowało obronę rodziny i tradycyjnych wartości.
archiwum

Litwa wprowadza świadczenia na wzór polskiego 500+

Litwa wprowadza świadczenia na wzór polskiego 500+ – Zgodnie z przyjętą ustawą każda rodzina otrzyma świadczenie 30 euro miesięcznie bezwarunkowo na każde posiadane dziecko. Rodziny które posiadają co najmniej 3 dzieci, a także rodziny o mniejszych dochodach, otrzymają 58.5 euro miesięcznie.Rząd Litwy zapewnia, że świadczenia na dzieci będą wzrastać i w 2020 każda rodzina będzie otrzymywać 100 euro na każde posiadane dziecko.
archiwum

Zbigniew Ziobro staje w obronie drukarza z Łodzi

Zbigniew Ziobro staje w obronie drukarza z Łodzi – Pracownik prywatnej drukarni (Adam J.) z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Sąd rejonowy uznał mężczyznę za winnego i zarządził wobec niego grzywnę 200 zł.Drukarz złożył odwołanie, jednak sąd apelacyjny nie zmienił wyroku sądu niższej instancji.Dziś (26 grudnia) prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył do trybunału konstytucyjnego wniosek z pytaniem o to, czy można karać za odmowę wykonania usługi ze względu na światopogląd.Według Ziobry taka kara narusza konstytucyjną zasadę wolności gospodarczej.
archiwum

Parlament europejski odrzucił projekt zakazu stosowania fosforanów w mięsie do kebaba

Parlament europejski odrzucił projekt zakazu stosowania fosforanów w mięsie do kebaba – Parlament europejski odrzucił wniosek komisji europejskiej, dotyczący zakazu stosowania fosforanów jako konserwantów w mięsie na kebab. Część parlamentu domagała się takiego zakazu ze względu na zdrowie konsumentów, natomiast inni twierdzili, że "ilość fosforanów w kebabach jest mniejsza niż w Coca-Coli".Przyjęcie takiego zakazu w praktyce oznaczałoby wzrost cen kebabów.
archiwum

Kukiz'15 nie poprze zmian w ordynacji wyborczej w tym likwidacji JOWów w wyborach do rad gmin

Kukiz'15 nie poprze zmian w ordynacji wyborczej w tym likwidacji JOWów w wyborach do rad gmin – Według P. Kukiza jego partia zagłosuje przeciwko projektowi PiSu, który likwiduje jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach samorządowych (wybory do rad gmin).Jednocześnie Kukiz stwierdził, że zmiany w ordynacji wyborczej mają doprowadzić do duopolu partyjnego, czyli trwałego podziału władzy między PO a PiS.Paradoks Kukiza - domaga się JOWów, przestrzega przed systemem dwupartyjnym.
archiwum

Od 2018 ulgi dla polskich browarów

Od 2018 ulgi dla polskich browarów – Od następnego roku wszystkie polskie browary, które produkują do 200 tys. hektolitrów piwa rocznie zostaną objęte ulgą - akcyza na ich piwo zostanie zmniejszona o 50 %. Przełoży się to na niższe ceny piwa w sklepach.Na obniżce skorzysta około 150 polskich firm. Przyjęta przez rząd propozycja jest zgodna z prawem i dyrektywami UE.

Fałszywy banknot z Robertem Lewandowskim

Fałszywy banknot zRobertem Lewandowskim – Jeden z klientów sklepu w Poznaniu zapłacił banknotem z podobizną "Lewego". Zanim sprzedawca zorientował się, że to fałszywka, klient zdążył opuścić sklep. Teraz może mu za to grozić nawet 10 lat więzienia
archiwum

Niemcy - nadciąga nowa fala imigrantów

Niemcy - nadciąga nowa fala imigrantów – Ministerstwo spraw zagranicznych Niemiec szacuje, że w ramach akcji łączenia rodzin w tym roku do Niemiec przybędzie ok. 200-300 tys. imigrantów z Syrii i Iraku.Akcja łączenia rodzin pozwala każdemu uchodźcy na sprowadzenie do kraju 4 dodatkowych osób (np. krewnych, współmałżonka lub dzieci), co oznacza że liczba imigrantów w Niemczech może wzrosnąć nawet kilkukrotnie.
archiwum

Niemcy: tylko kilkaset muzułmanów wzięło udział w marszu przeciwko terroryzmowi

Niemcy: tylko kilkaset muzułmanów wzięło udział w marszu przeciwko terroryzmowi – Zaledwie kilkaset osób przyszło na organizowany przez muzułmanów marsz przeciwko terroryzmowi w Kolonii na zachodzie Niemiec. Organizatorzy marszu zapowiadali udział 10 tys. osób. Największe niemieckie stowarzyszenie muzułmańskie DITIP odmówiło udziału.Warto dodać, że w Niemczech żyje ok. 5 mln wyznawców islamu.
archiwum

Niemcy: 17-letni Syryjczyk planował zamach samobójczy w Berlinie

Niemcy: 17-letni Syryjczyk planował zamach samobójczy w Berlinie – Niemiecka policja zatrzymała w miejscowości Uckermark 17-letniego Syryjczyka podejrzewanego o przygotowywanie zamachu samobójczego. Na trop podejrzanego policja wpadła dzięki sygnałom z innych krajów związkowych (innych landów). Syryjczyk przesłał matce wiadomość elektroniczną w której jednoznacznie wypowiedział się na temat planowanego zamachu.Policja nie ustaliła jeszcze jak dokładnie wyglądał plan zamachu.