Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Z nami od: 12 listopada 2018 o 16:15
Ostatnio: 15 lutego 2019 o 22:12
Exp: 117
Jest obserwowany przez: 9 osób
  • Demotywatorów na głównej: 53 z 225 (151 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 48544
  • Komentarzy: 1071
  • Punktów za komentarze: 549
  • Obserwuje: 4 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

poczekalnia

Ambasador Watykanu kładł ręce na pośladkach urzędnika? Sprawę bada prokuratura ~ * ~

~ * ~ – Prokuratura w Paryżu rozpoczęła wstępne śledztwo w sprawie nuncjusza Stolicy Apostolskiej we Francji. Do przestępstwa miało dojść 17 stycznia podczas spotkania noworocznego organizowanego w merostwie Paryża. Urzędnik ratusza, który podczas uroczystości opiekował się duchownym twierdzi, że kilka razy poczuł na pośladkach rękę abp. Luigiego Ventury.Arcybiskup kilka razy dotykał jego pośladków w obecności świadków. „Nasz pracownik był bardzo zaskoczony i nie wiedział, co robić”, powiedział rzecznik ratusza. Dodał, że duchowny nie przeprosił mężczyzny.Molestowany urzędnik poinformował przełożonych o zachowaniu watykańskiego ambasadora. Ratusz zgłosił sprawę na policją, po czym prokuratura wszczęła śledztwo.Rzecznik Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti poinformował, że Watykan wie o wszczęciu dochodzenia i czeka na jego wyniki.
poczekalnia

Szok księdza z Gdańska. Zebrał 50 tys. zł, a kolędował tylko na Nowogrodzkiej

Szok księdza z Gdańska. Zebrał 50 tys. zł, a kolędował tylko na Nowogrodzkiej – Aż 50 tysięcy złotych uzbierał ksiądz Rafał z Gdańska podczas jednej z wizyt duszpasterskich w Warszawie. To nie lada wyczyn, bo kolędował tylko w jednym budynku przy ul. Nowogrodzkiej - w siedzibie partii pewnego 69-latka z Żoliborza.Szef partii, pan Jarosław, znany z uczciwości i ascetycznego trybu życia, namówił swojego austriackiego krewnego, pana Geralda (57 l.), do złożenia w ofierze 50 tys. złotych - w intencji budowy dwóch skromnych wieżowców.
poczekalnia

Ks. Sawicz - nowy bohater w aferze Kaczyńskiego

 –
poczekalnia

Tych zarzutów Jarosław Kaczyński nie może zbyć milczeniem

 –

Koperta Kaczyńskiego z 50 tys. zł

 –  GERALD 	biznesmen 	Austriacki biznesmen zeznał w prokuraturze, że na żądanie Jarosława 	Kaczyńskiego dostarczył kopertę z 50 tys. dla ks- Sawicza z Rady Instytutu 	im. L Kaczyńskiego, bo „zanim podpisze [uchwałel trzeba mu zapłacić" 	„Jarosław Kaczyński powiedział mi, że musi mieć jeszcze podpis księdza, 	który jest członkiem rady tej fundacji, ale powiedział, że zanim ten ksiądz 	podpisze, to trzeba mu zapłacić. Chodzi o pana Rafała Sawicza. 	Zapytałem Jarosława Kaczyńskiego. ile musimy mu zapłacić, a on 	odpowiedział, że prawdopodobnie 100 nys. zł. Powiedziałem, że nie mam 	takich pieniędzy i muszę je wyłożyć z własnej kieszeni, i mogę zebrać 50 	tys., a resztę zapłacimy mu, jak dostaniemy kredvî [z Banku Pekao SA na 	przygotowanie inwestycji], a ja otrzymam swoje honorarium 	Ktoś z Nowogrodzkiej do mnie zadzwonił, nie wiem kto, że powinienem 	podjqć łe 50 tys. z banku z mojego prywatnego konta i zawieźć je na 	Nowogrodzką. Zaniosłem kopertę z pieniędzmi na Nowogrodzką, nie 	pamiętam dokładnie, komu przekazałem kopertę z pieniędzmi, ale 	przypominam sobie, że Jarosław Kaczyński tę kopertę miał w ręku. Więc 	mieliśmy już podpisane uchwały, czyli była zgoda". 	Do zeznania dołączony jest "druk z konra Austriaka w Banku Pekao SA z 	adnotacją o pobraniu gotówki 7 lutego 2018 r. Birgrellner dodał, że 	świadkiem opisanych przez niego wydarzeń była jego żona, powiązana 	rodzinnie z Kaczyńskim. 	(I) Dlaczego zanim ks. Sawicz miał podpisać uchwałę, trzeba mu było 	zapłacić? Zgodnie ze statutem fundacji, członkowie Rady pełnią funkcje 	społecznie, Ia co miał wiec otrzymać 100 rys, Ił cły choćby „tylko" 50 tys.? 	(2) jako świadek Birgfellner musi mówić prawdę- Na mocy art. 233 	Kodeksu Karnegow razie „zeznania nieprawdy lub zatajenia prawdy" 	podlegałby karze pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Jeśli Austriak 	powiedział nieprawdę, TO czy Jarosław Kaczyński zawiadomi prokuraturę, 	że Birgfellner złożył fałszywe zeznania?

Jak działa państwo bezprawia

 –  mecenas:m 	Geralda Błrgfe In ra 	odwiedza prokuratora generalnego ZBIGNIEWA ZIOBRĘ 	„Nagle to, co odkryła pani prokurator 	w poniedziałek, próbuje bardzo sprawnie 	zatuszował. Dostrzegłem, że nie rozmawiamy 	—0 czynie zabronionym, ale jak gdyby 	prowadzimy działalność sondażową, na ile 	nasz klient może zaszkodzić osobie, 	przeciwko której się toczy postępowanie” 	JACEK DUBOIS po kolejnym przesłuchaniu 	Geralda Birgfellnera w prokuraturze

Ręcznie sterowana prokuratura

 –  Tutaj był cały cykl zdarzeń. W poniedziałek idziemy na przesłuchanie, pani 	prokurator jest pełna energii, zadaje pytania i nagle otwiera niesamowity 	wątek, który nie ma nic wspólnego ze sprawą, ale dowiadujemy się rzeczy 	z punktu widzenia opinii publicznej i przepisów karnych dość zaskakujących. 	Ostatnio prokuratura zaczęła ujawniał zdarzenia ze śledztwa. Wczoraj jeden 	dzielny dziennikarz z PAP zadzwonił do mnie, miał doskonałą informację 	o tym, co powiedział mój klient. Jedynym możliwym źródłem tu jest 	prokuratura. 	We wtorek pan Kaczyński składa wizytę prokuratorowi generalnemu w dość 	tajnych okolicznościach. Przychodzi środa, nagle okazuje się, że zostaje 	zmieniony tłumacz. Nagle to, co odkryła pani prokurator w poniedziałek, 	próbuje bardzo sprawnie zatuszował. jest takie tłumaczenie, że słowa 	nabierają zupełnie innego sensu. To był skandal, próbowano w usta naszego 	klienta włożył słowa, których nie powiedział. 	Postawa prokurator na przesłuchaniu w środę przypominała działalność 	usługową, wywiadowczą. Ktoś musi tym sterował, pani prokurator sama się 	tak nie zmieniła w ciągu dwóch dni. Z niezwykle dociekliwego, sprawnego 	śledczego staje się osobą, która chce zatrzeć wrażenie, spowodowane 	w poniedziałek.
poczekalnia

Kwit na Srebrną. Birgfellner dostał pełnomocnictwo do budowy dwóch wież Co w odpowiedzi wymyślą dyżurni propagandziści i jak będzie wyglądał przekaz dnia?

Co w odpowiedzi wymyślą dyżurni propagandziści i jak będzie wyglądał przekaz dnia? –

Streszczenie wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim

 –  - Panie prezesie, jest pan krystalicznie uczciwy- To prawda- Dziekujemy za wywiad
poczekalnia

Jarosław Kaczyński podawał się za kogoś, kim nie jest?

 –
poczekalnia

Taśmy ciążą nad prezesem. Pytania bez odpowiedzi

 –

Przykład "walki" Kościoła z pedofilią

Przykład "walki" Kościoła z pedofilią – Kuria opolska przez pięć lat ukrywała sprawę molestowania. Zawiadomiła prokuraturę dopiero w 2017 roku, gdy po zmianach w kodeksie karnym zaistniał obowiązek zgłaszania takich spraw pod sankcją kary więzienia „Lepiej nie iść na by 	przesłuchiwali, a to dodatkowy stres... 	Najlepiuifradamiat męża” 	bpANDRZEJ Ado matki chłopca, 	ktoraprzy ła do kurii w związku 	z molestowaniem jej syna przez księdza
poczekalnia

Prezes PiS ratuje dziennikarkę „Gazety Wyborczej”

 –
poczekalnia

Zakaz wjazdu, teren kościelny?

Zakaz wjazdu, teren kościelny? –
poczekalnia

Marcial Maciel Degollado i bierność Kościoła wobec jego przestępstw

 –
poczekalnia

Wzorzec uczciwości

 –
poczekalnia

Jan Paweł II tuszował nadużycia seksualne i finansowe w „pewnym zgromadzeniu”. Ale w jakim?

 –
poczekalnia

Barbara Skrzypek, bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego, pracowała dla wysokich urzędników z PZPR

Barbara Skrzypek, bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego, pracowała dla wysokich urzędników z PZPR – Barbara Skrzypek jest jedną z bohaterek „taśm Kaczyńskiego”. Jej imię pada tam kilka razy w kontekście różnego rodzaju dokumentów spółki Srebrna - jak się okazuje, ma ona niewielkie udziały w tej firmie. „Pani Basia” jest jednak przede wszystkim bliską współpracowniczką Kaczyńskiego. Z prezesem PiS pracuje nieprzerwanie od 1990 r. Jest szefową jego kancelarii oraz dyrektorką biura prezydialnego PiS. Oprócz tego pełni funkcję pełnomocniczki Instytutu Lecha Kaczyńskiego.Zanim zaczęła zarządzać spółką Srebrna i stała się bliską współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, pracowała z ważnymi urzędnikami związanymi z PZPR. Jak przypomina Krzysztof Brejza, cytując fragment książki Michała Krzymowskiego pt. „Jarosław”, Barbara Skrzypek była m.in. sekretarką gen. Michała Janiszewskiego. Od 1950 r. należał on do PZPR, a od 1972 r. był szefem gabinetu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Pani Basia pracowała również w sekretariacie przedostatniego komunistycznego premiera Zbigniewa Messnera.
poczekalnia

Ofensywa Biedronia może wyjść Kościołowi tylko na dobre

 –
archiwum

Polska ma najgorszy dostęp do antykoncepcji w całej Europie Dziękujemy Kościołowi i służącym mu politykom

Dziękujemy Kościołowi i służącym mu politykom – Contraception Atlas to coroczny raport tworzony przez Europejskie Forum Parlamentarne.Zły wynik w rankingu oznacza, że w Polsce brakuje informacji na temat antykoncepcji na stronach wspieranych przez władze państwa. Przede wszystkim brakuje zaś wiedzy. Raport  informuje, że warunkiem koniecznym do poprawy jest wprowadzenie lepszej edukacji na temat seksualności i praw reprodukcyjnych, a także lepsza edukacja pracowników służby zdrowia.„Problem pogłębia się w związku z brakiem odpowiedniego finansowania służby zdrowia oraz szeroko rozpowszechnionej stygmatyzacji i nieprawdziwych informacji na temat metod zapobiegania ciąży”, czytamy w raporcie.