Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Gesser

Z nami od: 15 stycznia 2019 o 18:47
Ostatnio: 10 lipca 2024 o 23:29
Exp: 102
O sobie:

W sytuacji kiedy krajem rządzą religijni radykałowie którzy stworzyli sojusz kościół-państwo, jestem ateistą-antyklerykałem. Przez większość czasu kościół katolicki i jego funkcjonariusze mnie nie interesują.

Jest obserwowany przez: 2 osoby
  • Demotywatorów na głównej: 20 z 63 (43 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 12992
  • Komentarzy: 1420
  • Punktów za komentarze: 5432
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
Możesz wprowadzić jedną zmianę w systemie edukacji – Co robisz?
archiwum
Na wschodzie bez zmian – Przeraża mnie to, że tam nic się nie zmieniło. Widzimy, jak Rosja urządza sobie i Ukraińcom to samo, co urządzał Związek Radziecki, a wcześniej carat, tylko na mniejszą skalę.  Mordy, gwałty, zsyłki, wynaradawianie. Kto nie z nami, ten przeciwko nam. Nie można osiągnąć celów militarnych, nasi masowo umierają na froncie? Poślijmy więcej, przecież ludiej u nas mnogo, ani kroku w tył. W Moskwie i Petersburgu mają ładne drapacze chmur i jeżdżą pięknymi samochodami, ale mentalność pozostała bez zmian: słuchać przywódcy i "odzyskiwać" to co "nasze". Z drugiej strony, zachód też mnie przeraża. Co jakiś czas mówi o ustępstwach, o tym, żeby nie drażnić rosyjskiego misia. Tak samo jak ustępowali i nie drażnili Hitlera. To trzeba powstrzymać, bo tam nie rozmawia się z cywilizowanym człowiekiem.
Źródło: wiki
archiwum
Simpsonowie – Serial powstał w 1989 roku, jest emitowany do dziś. Znaczna część fabuły toczyła się wokół tego, że Homer Simpson to raczej życiowy przegryw. Homer Simpson ma duży dom, dwa samochody, ładną żonę, trójkę dzieci, psa, kota i utrzymuje wszystko i wszystkich z jednej wypłaty - jego żona nie pracuje. Życiowy przegryw. Chyba coś przez ostatnie lata poszło nie tak.
Źródło: Simpsonowie
archiwum
System edukacji –  Rozmawiałem ostatnio ze znajomą -nauczycielką fizyki. Narzekała, że jakzlikwidowali gimnazja to padło jej kilkafajnych projektów. Jednym z tychprojektów było łączenie tematów na fizycei technice. Na fizyce uczniowie uczyli sięo prądzie elektrycznym, a na lekcjachtechniki wykorzystywali to w praktyce -tworzyli obwody i wykonywali pomiarysprawdzające, czy to co wyliczyli zewzorów się zgadza.To są skutki nieprzemyślanych zmianw szkolnictwie. Ciągłych zmian wszkolnictwie. Co się zbuduje, to sięzrujnuje.Teraz wyobraźmy sobie taką sytuację:w ministerstwie jest ktoś myślący i dobrzeukłada przedmioty i programy nauczania.I tak uczeń mniej-więcej w tym samymczasie np. na j.polskim przerabia literaturęrenesansu, na historii uczy się o tej epoce,na plastyce projektuje renesansowy ogród,a na muzyce słucha renesansowej muzyki.Jeden zakres materiału, cztery różnespojrzenia.Tak można z wieloma rzeczami.Tylko w polskiej szkole rządzą ideologiai chwytliwe hasła, a nie myślenie.
archiwum – powód
Z cyklu "obiecać wszystko można" – Chętnych do zawodu nauczyciela w dalszym ciągu coraz mniej Nowy rząd już na początku swojej władzy urzekłmnie tak samo, jak ten poprzedni. Obiecalipodwyżki dla nauczycieli "30%, nie mniej niż1500 zł". Okazało się, że "nie mniej niż 1500 zł"poszło już w zapomnienie, a 30% jest liczone odśredniego wynagrodzenia, a nie zasadniczego.Co to jest średnie wynagrodzenie nauczyciela?Tak właściwie to nikt nie wie, na pewno jest tocoś czego nauczyciele nie widzą na paskachwypłaty. Termin "średnie wynagrodzenienauczycieli" spopularyzowali ministrowie z PiS,jak w czasie strajku udowadniali, że zarabiamy po7000 zł na rękę.Jak widać nowa władza, przejęła pewne nawykipo poprzedniej.Nie zapomnijmy o najważniejszym: nawet teoszukane podwyżki stoją pod znakiem zapytania,bo prezydent Duda obiecał, że zawetuje.
archiwum
Kierunki zmian – w edukacji Muszę się gdzieś komuś wyżalić.Jestem nauczycielem, pracuję w zawodzie osiem lat.Boję się, że przy okazji zmiany władzy, z Czarnka któryna siłę wlewał nam w gardło katolicko-nacjonalistyczno-ksenofobiczną propagandę, płynnie przejdziemy do wlewaniana siłę pomysłów nowej lewicy (mam na myśli ideologię, niepartię).Zmiana niby duża, ale jedno zostaje: na siłę wmusza sięw ludzi ideologię, tak odgórnie i państwowo.Czy szkoła może być miejscem po prostu nauki?
archiwum
Osiem lat reform systemu edukacji w wykonaniu PiS –  PISA 2022 wyniki w stosunku do badania z r. 2018Polskaumiejętności matematycznerozumienie czytanego teksturozumowanie nauki przyrodnicze - 12 pkt- 27 pkt- 23 pktśrednia dla OECD- 15 pkt- 10 pktbez zmian
archiwum
To są Caracale – których nie mamy, bo Antonii M. unieważnił umowę
archiwum
Przestańmy kupować rosyjski węgiel – nie finansujmy ich wojsk
archiwum
Nie chcę, żeby w Polsce ot tak, po prostu nastąpiła zmiana władzy – Chcę, żeby chociaż raz pociągnięto kogoś do odpowiedzialności. Za Caracale, Turów, wybory których nie było, magiczne majątki Obajtków i innych żon Morawieckiego. Za TK, wypadki Szydło, rodziny do piątego pokolenia w bok i wstecz w spółkach skarbu państwa. Długo by wymieniać.
archiwum
Fragment Pieśni IX Kochanowskiego – Z najszczerszą dedykacją dla PiSowców, ich rodzin w spółkach skarbu państwa, a także dla innych Sasinów i Obajtków. Tak wyglądał wasz wzlot, tak będzie wyglądał upadek.
archiwum
Człowiek który faktycznie rządzi Polską – Przysypia na własnej konferencji, nie wyciszył telefonu, mówi niewyraźnie i ma założony odwrotnie zegarek. Ma też problem z zakładaniem pasujących butów. Może zrzutka na geriatrę?
archiwum
Brawo PiS! –
archiwum
Nauczycieli w szkołach też już niedługo nie będzie – Głupi obywatel, to posłuszny obywatel
Dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrze – Podczas gdy inni będą wynajdywać leki na raka, wysyłać rakiety na Marsa i tworzyć szybsze komputery, my będziemy kropidłem walczyć z sekularyzacją.
Źródło: własne
Czarodziej jak się patrzy! –
archiwum
Zlot magów –
archiwum
opozycjonista z czasów PRL, autor książki "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" wypowiedział się na temat Jarosława Kaczyńskiego: – Nie ma żadnych reguł których PiS by nie złamał. Czy ja sobie wyobrażam, że wynik wyborów może być niezaakceptowany? Tak, wyobrażam to sobie, ponieważ naszym państwem rządzi jedna osoba. Jest to człowiek który nie obsługuje komputera, nie ma prawa jazdy, nie wychodzi samodzielnie z domu, nie ma rodziny, dzieci, prawdopodobnie przyjaciół. Jest otoczony ludźmi którzy opowiadają mu o świecie, nie wyjeżdża za granicę i nie mówi żadnym obcym językiem. I ten człowiek buduje przyszłość dla naszych dzieci. Ja nie wiem co on ma w głowie, czy cofnie się przed czymś. Przechodzimy kolejne kręgi piekła i tak naprawdę nie wiadomo gdzie to się zatrzyma.
archiwum
Gdzie ten wrak? – Jak PiS był w opozycji, to krzyczał, że rząd jest niekompetentny bo nie odzyskał wraku. PiS jest u władzy już sześć lat: gdzie jest wrak i gdzie jest to wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej które obiecali. Mówili o zamachu, wskazywali palcami winnych, więc po sześciu latach ich władzy i komisji smoleńskich - kto jest winny?
archiwum
Znacie to pytanie "jak to się stało, że świat nie powstrzymał Hitlera?" – Niewiele się zmieniło