Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Gesser

Z nami od: 15 stycznia 2019 o 18:47
Ostatnio: 22 stycznia 2021 o 21:53
Exp: 83
Jest obserwowany przez: 3 osoby
  • Demotywatorów na głównej: 19 z 46 (27 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 10169
  • Komentarzy: 1138
  • Punktów za komentarze: 4290
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
Pierwszeństwo do szczepień – Czy poza lekarzami, osobami mieszkającymi w DPS i nauczycielami nie powinno być w pierwszej kolejności do szczepień kasjerów i kasjerek? Jeżeli chcemy powstrzymywać rozprzestrzenianie koronawirusa, to logicznym wydaje się szczepienie tych osób które spotykają się z dużą liczbą ludzi:- lekarze i personel szpitala - wiadomo, pracują z chorymi czy bezpośrednio na oddziałach kowidowych.- DPS - dużo osób z grupy ryzyka (starszych, chorych) w jednym miejscu, wirus może się tam szybko rozprzestrzenić.- nauczyciele - też jasna sprawa - chcemy wreszcie otworzyć szkoły, a nauczyciel dzień w dzień spotyka się nawet z kilkoma setkami uczniów. Jeden będzie chory, pochodzi do szkoły kilka dni, pozaraża resztę. - kasjerki. Co prawda klienci wpadają tylko na chwilę do sklepu, ale jednak kasjer czy kasjerka widzi ich dziennie setki, jeśli nie tysiące. Raz kaszlnie i mamy gotowe nowe przypadki.
archiwum
Przy obecnej inflacji i kolejnych podatkach, sposobem na ulokowanie kapitału w Polsce jest zrobienie dużych zakupów, a potem odsprzedanie ich rok później. –
archiwum
Diakonat kobiet – Jeszcze do VII wieku w kościele zachodnim dla kobiet był dostępny pierwszy z trzech stopni święceń sakramentalnych. Mogły zostać diakonami, a właściwie diakonisami, bo tak brzmiał żeński odpowiednik.
archiwum
Hierarchia kościelna – To nadal feudalizm.Zwykły Kowalski tam się nie liczy. Szeregowy ksiądz jest niewiele wyżej, bo w imieniu góry ma strzyc owieczki, dbać żeby kasa się zgadzała. Jak dawniej gołota na usługach magnatów. Człowiek się nie liczy, liczy się organizacja i jej dobre imię. W razie jakichkolwiek problemów czy oskarżeń trzeba odwracać uwagę, nie przyznawać się, zaprzeczać, zamiatać sprawę pod dywan.
archiwum
Może by tak emerytura w wieku 60 lat – i jeszcze 80% na L4 zamiast 100%
archiwum
Wolność religijna w Polsce – możesz wystąpić z kościoła, ale na kościelnych zasadach, jeżeli pozwolą, ale i tak zawsze będziesz uważany za członka, bo jesteś ochrzczony. Ale jest wolność. Religijna.
Polska edukacja w trzech aktach –
Księżniczka Anna – Córka królowej Elżbiety mimo ogromnego majątku nie lubi wyrzucać ubrań. Jej kreacje często są w użyciu przez całe dekady, większość tego czasu czekając w garderobie. Co jakiś czas przy okazji różnych uroczystości znowu błyszczą na salonach, czasem w oryginale, czasem po drobnych przeróbkach lub z innymi dodatkami. Księżniczce trzeba pogratulować też doskonałej figury
archiwum
Weto unijnego budżetu – W najlepszym razie przy sprzeciwie Polski i Węgier i tak reszta Unii w ten czy inny sposób uchwali budżet, tylko Polska zostanie pominięta przy dzieleniu pieniędzy.W najgorszym razie za kilka lat będziemy mieli mniej sojuszników i kontaktów międzynarodowych niż Białoruś.
archiwum
Podróżnik, poliglota, filozof, teolog, erudyta, polityk, aktor, dramaturg... papież. – Tak wszechstronny i zdolny człowiek nie zauważył przez prawie 27 lat papiestwa, że w jego najbliższym otoczeniu są pedofile albo obrońcy pedofilów?
archiwum
Kościół – Największy sojusznik antyklerykałów w walce z kościołem
archiwum
Gdyby PiS wprowadził stan wojenny... – ... to wojsko maszerowałoby bez butów. Jakby Sasin był odpowiedzialny za zakup paliwa do czołgów, to nie byłoby ani pieniędzy, ani paliwa. Kto wie, może nie byłoby też czołgów. Zapomnieliby zamknąć granice, internowanych byłoby pięć razy więcej niż przygotowanych dla nich miejsc. Jakby Szumowski tym razem kupował od handlarza bronią broń, to kto wie co by dostał. Może gwiazdę śmierci, może gumową kaczkę, a może wreszcie respiratory.Zorientowaliby się, że zapomnieli wysłać wojska do Wąchocka, więc naprędce wysłaliby harcerzy. Po co? Tego nikt by nie wiedział.
Nauczyciele będą mogli ubiegaćsię o bon 500 zł na zakupsprzętu do nauki zdalnej – Jak się zbiorą z tymi bonami we trzech,to może kupią jednego laptopa
archiwum
Symbol Grup Szturmowych (GS) Szarych Szeregów –
Do protestujących w Nowym Dworze Gdańskim przeciwko orzeczeniu TK dot. aborcji dołączyli rolnicy – Pojechali za protestującymi ciągnikami blokując tym samym drogę. Ostatnio mówiło się o tym, że w Warszawie do protestów dołączali taksówkarze.Czyżby koniec PiS? Tak czy inaczej, liczba zakażonych to już wkrótce będzie 30 000 dziennie. Decyzje obecnej partii rządzącej nas pozabijają
archiwum
Czy ktoś już rozliczył tego pana? – Czy ten pan został ukarany za to, że jako minister obrony narodowej przeniósł w 2017 w trybie przyśpieszonym najlepsze czołgi w polskiej armii (Leopardy 2A5) z Żagania pod Warszawę? W samym przeniesieniu może nie ma nic kontrowersyjnego, ale: - pod Warszawą nie było dla tych czołgów warunków i zaplecza,- nie mieściły się do garaży które były przystosowane do T-72 i PT-91, przez prawie dwa lata czołgi z nowoczesną elektroniką stały pod chmurką, również w sezonie jesienno-zimowym, - rozbito najlepiej wyszkolone i wyposażone jednostki wojskowe.
archiwum
Z czystej ciekawości: – gdzie są te śmigłowce wielozadaniowe dla wojska? Chodzi o te, co umowa była podpisana jeszcze za PO, zerwana za PiS z obietnicą, że będzie więcej i lepiej. Tak właściwie, to jaki nowoczesny sprzęt otrzymało wojsko przez ostatnie kilka lat?
archiwum
Może trochę nie w temacie... – ... ale gdzie jest ten wrak, co PiS krzyczał, że poprzednia władza nie potrafiła odzyskać i to oni odzyskają?
archiwum
Rząd PiS – Rząd PiS wzbudził we mnie uczucie szczerej nienawiści. Szczerze mówiąc, jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło kogoś lub czegoś nienawidzić, jest to dla mnie jakaś nowość.   Szczerze? Nie obchodzi mnie, kto będzie rządził po nich. Zagłosuję na każdą normalną partię która obieca ich skazać i zamknąć za: - idiotyczne decyzje w czasie pandemii, totalne nieprzygotowanie, zmarnowanie kilku miesięcy i narażanie życia obywateli, - niszczenie systemu edukacji, - pogrążenie budżetu,  - zniszczenie sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości który i tak już wcześniej kulał, - upolitycznienie policji,  - niszczenie polskiego wojska (brak inwestycji, czołgi pod chmurką),  - no i oczywiście ostatnie - zakaz aborcji.  Mogę wymieniać dłużej.
archiwum
Zmieniam zdanie – Od koronawirusa bardziej niebezpieczny jest rząd PiS.