Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Gesser

Z nami od: 15 stycznia 2019 o 18:47
Ostatnio: 26 czerwca 2019 o 0:27
Exp: 23
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 5 z 6
  • Punktów za demoty: 2020
  • Komentarzy: 346
  • Punktów za komentarze: 1277
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia

Mieliśmy kiedyś takie fajne państwo

Mieliśmy kiedyś takie fajne państwo – Nie było państwem narodowym, było unią. Składało się z wielu narodów, kultur, języków i religii. Dzieliło Europę na zachód i wschód, samemu będąc po środku i czerpiąc to co najlepsze od otaczających je narodów. Polski szlachcic lubił do swoich powiedzeń wplatać słowa łacińskie, jego ubiór i szabla pochodziły z Turcji, mógł mieć swój majątek na terenach dzisiejszej Ukrainy. Husaria - nasz duma. Sprowadzona najpierw z Węgier, kontynuowała etos rycerski który przyszedł do nas z Europy zachodniej.

Otyłość wśród dzieci

Otyłość wśród dzieci – Kolejne statystyki pokazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Minie jeszcze trochę czasu zanim dogonimy Brytyjczyków, ale zmierzamy w tym kierunku. Pracuję w szkole i codziennie oglądam co jedzą dzieci: batoniki, czipsy, zamiast kanapki na drugie śniadanie kawałek pizzy. Wszystko zapite słodkimi napojami. Popytajcie wuefistów z 20-sto, 30-sto letnim stażem pracy - wszyscy powiedzą, że wyniki dzieci i młodzieży z roku na rok są coraz słabsze. Od lat 70-tych polskie dzieci w każdym kolejnym roku są słabsze, wolniejsze i mniej wytrzymałe. Z reguły trudno jest powiedzieć co dziecko będące dziś w podstawówce będzie robiło w przyszłości, jaki będzie miało zawód, czy będzie miało rodzinę. Za to coraz częściej można być pewnym tego, że są to przyszli pacjenci z nadciśnieniem, cukrzycą i zawałem serca.

Warzywa i owoce w szkole

Warzywa i owoce w szkole – Naprawdę popierałem ten program. Wychodziłem z założenia, że przynajmniej dzieci które są hodowane na pizzy i mrożonkach poznają prawdziwy smak warzyw i owoców. Aż zacząłem pracować w szkole. Wygląda na to, że jak coś jest za darmo, to znaczy, że można mieć to gdzieś. Często widzę latającą rzodkiewkę, z podeszwy zmywam pomidory, jabłka lądują w koszu, marchewka za kaloryferem, a kartoniki z mlekiem za oknem. Czy dziecku które marnuje jedzenie można go nie dać? Otóż nie, nie można. Program jest, więc dziecko ma to mieć. Tylko po co?

Toksyczne małżeństwa

Toksyczne małżeństwa – Nie rozumiem ludzi. Dość często widzę małżeństwa ze stażem liczonym w dekadach, które są zwyczajnie toksyczne. Dwójka ludzi jest ze sobą chyba tylko z przyzwyczajenia, codziennie dzień zaczynają od przytyków, kończą przytykami, w międzyczasie narzekają na siebie, a w towarzystwie rodziny lub znajomych mówią jakie to drugie jest złe i głupie. Ich związek polega na tym, że przez kilkadziesiąt lat trzymają ręce zaciśnięte na szyi partnera i powoli ściskają. Rozwodu nie biorą chyba tylko dlatego, żeby tej drugiej osobie nie było lżej. Po co to wszystko?
Źródło: Świat według Kiepskich

Góra lodowa nauczyciela

Góra lodowa nauczyciela –

Socjal, socjal... socjal

Socjal, socjal... socjal –

1