Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Gesser

1 / 1
Gesser

[demot] @Arbor Jest całe mnóstwo tematów w których Urban się myli. Jest też te kilka gdzie ma rację.

0 / 0
Gesser

[demot] @F18_hornet Mówimy o katolikach, a katolicyzm o ile się orientuje, ma swoje prawa i dogmaty. W sumie to co mnie to obchodzi? Nie mój cyrk, nie moje małpy, tylko niech mi na głowę nie wchodzą.

3 / 3
Gesser

[demot] @raven000 Kafelkarz czy tynkarz pewnie i zarobi tyle co ja. Może i zarobić więcej, na zdrowie. Tylko ja wracam do domu z czystymi rękami i bez bólu pleców. Jak chcesz, to też mogę Ci pięknie wymalować dom, zrobić gładzie, wstawić okna, podłączyć wodę, zrobić kanalizację czy wykafelkować łazienkę. Prąd też bym zrobił, ale nie mam papierka z uprawnieniami. Potrafię, rodzice kupili stary dom, więc od dzieciaka się nauczyłem. Za to kafelkarz, tynkarz czy murarz nie posiada moich umiejętności i śmiem twierdzić, że prędzej ja nauczę się spawania kilkoma metodami, niż spawacz skończy filologię.

0 / 6
Gesser

[demot] @raven000 Procowałem w korporacji po "-ogii". Nie miałem problemu ze znalezieniem pracy, na osiem przyjętych osób sześć było po filologii.

2 / 16
Gesser

[demot] Standardowy katolik: - nie chodzi na msze, chociaż tak mu nakazują jego przykazania - ma wielu partnerów seksualnych, chociaż tego mu zakazują jego przykazania - nie czyta biblii, chociaż to podstawy jego religii Mogę dalej.

0 / 6
Gesser

[demot] @raven000 Poza pracą w dyskontach czy fast-foodach są też korporacje, wydawnictwa, fundacje, agencje...

-2 / 6
Gesser

[demot] @Arbor Tak mniej więcej to wszystkich, bo skąd są pieniądze na ich emerytury? Skąd są pieniądze na lekcje religii? Podatki płacą jak inny Kowalski?

Komentarz poniżej poziomu pokaż
2 / 2
Gesser

[demot] @katem Podobno rzeczywiście takie pieniądze sprzedają się za spore kwoty, bo są rzadkie, a to pewnie jest coś warte dla kolekcjonerów. Osobiście się nie znam, a każdemu co lubi, na zdrowie!

1 / 1
Gesser

[demot] Rzymianie mieli i inżynierów i wykwalifikowaną siłę roboczą. Mieli też kodeksy budowlane i podręczniki/traktaty o tym jak należy budować.

9 / 17
Gesser

[demot] Dobre hasło. Rzeźnie i proces zabijania zwierząt powinny być zaprojektowane w taki sposób, żeby odbywało się to maksymalnie bezstresowo i bezboleśnie.

1 / 5
Gesser

[demot] @cyaegha To proponuję zacząć od siebie. Łatwo się mówi takie rzeczy, jak wydaje nam się, że nas to nie dotyczy, prawda? To, że jesteśmy pokoleniem które nie pamięta wojny, głodu i epidemii, nie zwalnia nikogo z wyobraźni i z empatii.

3 / 3
Gesser

[demot] Czy to nie jest jakaś nowa odsłona starego islamskiego prawa? Po prostu gdzieś już o tym czytałem. Swoją drogą, to dość dziwna sytuacja: z jednej strony takie kraje jak Arabia Saudyjska zaczynają się małymi kroczkami cywilizować, a z drugiej strony cywilizowana Turcja cofa się w rozwoju.

31 / 39
Gesser

[demot] Nie, to brzmi jak zwyczajna umowa. Nie uwierzyłbym w coś takiego, ale mówimy tutaj o Elonie Musku, więc w jakiejś formie może się to chociaż częściowo udać. Facet zaczął produkować elektryczne samochody Tesla w czasie kryzysu finansowego, dzisiaj produkuje więcej samochodów niż np. Volvo. Space X to mała rewolucja w technologii rakietowej. Rosjanie dalej używają starych Sojuzów, Amerykanie po zakończeniu programu wahadłowców zostali z niczym, a jakiś tam Musk buduje rakiety których poszczególne stopnie mogą wracać na Ziemię i po ponownym zatankowaniu można ich użyć jeszcze raz. Niedawno ogłosił, że wyśle kilkanaście tysięcy satelitów na orbitę ziemską, żeby dostarczać na całym globie szybki internet. Kilkanaście tysięcy. Można myśleć, że to niewykonalne, ale program dopiero się zaczął, a Musk już wysłał 182 satelity.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2020 o 15:11

0 / 0
Gesser

[demot] To i tak jedna z mniej głupich rzeczy jakie widziałem. Nawet byłby z tego niezły patent, tylko z latarniami ogrodowymi na własnym podwórku, a nie na zabytkowym moście.

2 / 2
Gesser

[demot] Nie byłbym tego pewny. Kanadyjczycy są bogaci, kupują dużo więcej nowych samochodów. Nie wiem czy akurat volkswagenów.

2 / 2
Gesser

[demot] Chodzi tutaj o outsourcing. Zagraniczne koncerny/korporacje otwierają u nas swoje oddziały, żeby Polak mówiący w Polsce po francusku/angielsku/hiszpańsku np. na call center obsługiwał klientów z Francji/Wielkiej Brytanii/Hiszpanii. Oczywiście za Polską pensję. Hiszpan w Hiszpanii na call center dla Hiszpanów kosztowałby drożej.

1 / 3
Gesser

[demot] @Buka1976 Honoris causa. Wałęsa nigdy nie ukrywał i nie wstydził się tego, że jest elektrykiem po zawodówce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1029 30 następna »