Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

archiwum – powód
Polscy studenci zwyciężyli w International Rover Challenge! – W Indiach zakończyły się jedne z największych na świecie studenckich zawodów łazików planetarnych i konkursów robotyki kosmicznej. Zwycięską drużynę wybrano po czterech dniach ciągłej rywalizacji. Spośród 18 zespołów z całego świata najlepsi okazali się studenci z Krakowa, reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą!
archiwum – powód
 – "Czas na coś, na co jestem bardzo podekscytowana odkąd na to wpadłam. Dołącz do mojego czytelniczego wyzwania na 2023 rok! W poprzednim roku przeczytałam 20 książek. Mogłoby być ich więcej, ale sami wiecie… Lubię bardzo grube książki jak “Przeminęło z wiatrem”, a poza tym jestem… trochę zajęta na co dzień. ;) Chcę motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą. Chcę też dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej. Dlatego zdecydowałam się stworzyć to wyzwanie na 2023 rok, kiedy chcę przeczytać 12 książek lub więcej. Dołączacie? To tylko jedna książka na miesiąc. Możecie liczyć na różne niespodzianki (na ile pozwoli mi czas), np. moje krótkie recenzje przeczytanych książek oraz różne konkursy z nagrodami, które i Was mają zmotywować do czytania więcej. Stay tuned!"
archiwum – powód
 –  Szukam pracownika do wydziału infrastruktury w urzędzie Miasta Kobyłka. Obecny kierownik właśnie odchodzi do spokojniejszej, mniej stresującej pracy. Jeśli nie boisz się wyzwań, telefonów z informacjami "że jesteś złodziejem, idiotą i ku…ą". Masz tzw „jaja” - to jest wymarzona praca dla ciebie. Jeśli wiesz, że budżet miasta to ograniczone środki na łatanie dziur i równanie dróg, a do tego potrafisz to wytłumaczyć ludziom w sposób przystępny i kulturalny - to wymarzona praca dla ciebie. Jeśli pasuje ci, że bezpośrednio podlegasz mi - czyli spotykamy się często żeby przegadać i ustalić wszystkie sprawy wydziału. Jestem osobą konkretną, rzeczową i wymagającą, tego też wymagam od współpracowników.Jeśli lubisz pieniądze, które podobno szczęścia nie dają, ale pozwalają godnie żyć, to musisz wiedzieć że nie mam węża w kieszeni i dobrze zapłacę za twoją uczciwą pracę.Płeć nie ma znaczenia. Reszta jak w załączonym ogłoszeniu. Zapraszam do składania ofert.
archiwum – powód
Oto Jean Reno, a właściwie Juan Moreno y Herrera Jimćnez –
archiwum – powód
 –
archiwum – powód
 –
archiwum
 –  Z uwagi na duże zużycie soku, nakażdego pracownika działu PKprzysługują 3,pompnięcia" sokudziennie.
archiwum
Kiedyś reklamy robiono jakoś takie bardziej z pomysłem – A wam jaka reklama najbardziej zapadła w pamięci?
archiwum
Ustawa Krajobrazowa w Gdańsku –
archiwum
Margaret Hamilton, wraz ze swoim zespołem, opracowała oprogramowanie systemu pokładowego programu kosmicznego „Apollo”. Jej kod uratował całą misję –
archiwum
 –
0:46
archiwum – powód
30 lat temu 3 stycznia 1993 roku odbył się pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Zebrano zawrotną jak na tamte czasy kwotę ponad 1,5 miliona dolarów, za którą zakupiono m.in. kardiomonitory, inkubatory, defibrylatory, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry czy respiratory
archiwum – powód
Przepis na film świąteczny: – On/Ona mieszka w wielkim mieście, pracuje w poważnej firmie, ciągle nie ma na nic czasu. Wraca na święta do domu na wieś/mniejszego miasta, gdzie spotyka kolegę/koleżankę z dawnych lat, który/a został/a w rodzinnej miejscowości i radzi sobie całkiem nieźle, mimo że to wypi*dów z którego główny bohater marzył się wydostać. Spędzają ze sobą trzy dni w czasie, których się zakochują. Dochodzi do kłótni o jakąś pierdołę i On/Ona mają już wyjeżdżać ale dociera do niego/niej, że miłość jest ważniejsza. Scena wyznania miłości na dworcu/lotnisku. Pogodzenie. Pocałunek. Napisy końcowe.
archiwum – powód
 –
archiwum – powód
 –
archiwum
 –
archiwum
 –
archiwum
Andrzej Łapicki będąc rektorem PWST w Warszawie starał się trzymać studentów na dystans, nie spoufalać się z nimi, nie przechodzić na "ty". Raz, grając w filmie, postanowił przełamać lody w stosunku do jednego adepta sztuki aktorskiej – Młody człowiek bardzo szybko przyzwyczaił się do nowej sytuacji i za kilka dni spotkał swego rektora na korytarzu uczelni, klepnął go w ramię i zawiadomił: "Stary, jutro nie będzie mnie na wykładzie". Sytuacja wprawiła w konsternacje wszystkich świadków wydarzenia.
archiwum – powód
Pewnie długo czekano na tę inwestycję – fot. Marek Borowski
archiwum – powód
 –