Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

4 / 28
Arnau

[demot] @clockman każda osoba przed zaszczepieniem dostaję kartkę z częściej lub rzadziej pojawiającymi się skutkami ubocznymi, więc nie truj farmazonów. Przy czym nawet te częściej pojawiające się skutki są i tak dużą rzadkością, chyba jakieś 10%. Znajoma lekarka taką kartkę otrzymała i owszem, u niej wystąpił jeden ze skutków ubocznych - przez parę dni czuła ból ręki i miała ograniczoną przez to mobilność.

9 / 23
Arnau

[demot] @MajorKaza a co konkretnie uważasz tutaj za niewłaściwego/obraźliwego? Że Jezus by popierał ekologię a nie trucie się powietrzem? Że był "lewakiem"? Nauki Jezusa były wręcz turbo lewicowe jak na tamte czasy.

9 / 9
Arnau

[demot] @Ichna jeśli się nie zmieni to myślisz dzięki komu, czemu? Bo chyba właśnie dzięki tym złym, wulgarnym, brzydko mowiącym kobietom. Gdyby one nie wyszły na ulice, nie zaczęły być stanowcze, to rząd by uznał, że nikt się nie awanturuje, nikt nie protestuje, może co najwyżej grupka feministycznych bojówkarzy, więc można przyklepać tę ustawę,przynajmniej się przypodobają swojemu elektoratowi. Sorry, ale nie można być wiecznie delikatnym i subtelnym i myśleć, że tą drogą zrobisz zmianę. Dawne sufrażystki, które wywalczały to co dla kobiet dzisiaj jest oczywistym prawem i wyborem, byly tak samo albo i bardziej wulgarne, demolowały miasta, rozwalały witryny sklepowe, aż w końcu ktoś ich wysłuchał. I cisnęli w nie gromy, że och, tak nie wypada, to nie przystoi damie tak się zachowywać. No i dzisiaj to samo słychać. Grzeczne dziewczynki nie robią zmian.

3 / 29
Arnau

[demot] @kunegunda19 ojoj niegrzeczne kobiety, śmią przeklinać protestując. Właśnie z takimi betonami teraz walczą.

10 / 30
Arnau

[demot] @Fragglesik bo to środowisko kościelne przyczyniło się do naruszenia kompromisu aborcyjnego? Które było jakie było, ale dawało względny spokój. Chyba celowo kpisz, jeśli myślisz, że komukolwiek przeszkadza samo stanowisko Kościoła w kwestii aborcji. Niech sobie je ma. Ale to jak by środowiska islamskie żyjące w Polsce próbowały narzucić reszcie szariat jako prawo stanowione. Tak samo Kościół. Może mieć swoje stanowisko, ale problem się rodzi kiedy ich prywatne "widzimisię" jest narzucane reszcie obywateli. A tak się stało tera.z Więc serio, dziwi Cię, że dopiero teraz ludzie się wku*wili? Żyjemy podobno w państwie świeckim, więc czemu całe państwo ma się dostosowywac do prawa, które wypływa jedynie ze strony fanatyków religijnych? Nie liczę na Twoją odpowiedź, bo już zauważyłem, że lubisz pisać durne wysrywy a potem nie odnosić się do odpowiedzi.

3 / 9
Arnau

[demot] @Kocioo po pierwsze, w protestach biorą udział dziesiątki jak nie setki tysięcy osób, więc nie warto się sugerować tymi najbardziej radykalnymi jednostkami, o których wiadomo, że będzie glośno w mediach, szczególnie te prawicowe, pro rządowe będą to wykorzystywać, żeby zasugerować, że taka jest cała reszta. Sam mam znajomych, którzy w tych protestach uczestniczą i zapewniam, że są to osoby dalekie od jakichkolwiek radykalizmów feministycznych. Po drugie, no dobra, zrobią trochę rozróby, trochę aktów wandalizmu, przerwą jakąś mszę w kościele czy obkleją pomnik. No nie jest to fajne, ale też historia pokazuje, że grzeczne dziewczynki, które próbują walczyć ciepłym słowem i dobrymi manierami nie są traktowane z należytą powagą i nie robią zmian. Dawne sufrażystki, które walczyły o równość to nie były miły damy z klasą. To były rozwydrzone, wulgarne babska, które tak samo wychodziły na ulice, demolowały miasta, rozwalały witryny sklepowe. Historia pokazała, że racja była po ich stronie. I wtedy też o pomstę do nieba wołali konserwatyści, krzyczący, że to zachowanie niegodne dam, że to trzeba na spokojnie... Nie, wszystkie zmiany jakie się dokonywały były czynione w sposób agresywny. Każdy kto nie jest jakimś odmieńcem konserwowym z obozu PiSu powinien popierać ten protest. Nie musi popierać wszystkich środków używanych w nim, ale ideowo powinien stanąć po stronie tych kobiet i mężczyzn, bo to nie jest tylko walka o możliwość dokonywania aborcji, tu chodzi o coś więcej.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2020 o 1:30

Komentarz poniżej poziomu pokaż
7 / 11
Arnau

[demot] @Fragglesik argumentum ad hitlerum odhaczone. Zalożyłeś sobie odgórną tezę, że ktoś tu lubi się z hitlerowcami i cały jad wylałeś w oparciu na jakąś z dupy wyjętą fanaberię. Czy tak trudno wpoić sobie do głowy, że ofiarowanie komuś wyboru nie jest równoznaczne z żądzą dokonania aborcji? Dlatego wiele księży, zakonników jest za "wyborem", ale jednocześnie przeciwko aborcji. Tak, można tak. Można apelować, modlić się, oferować kobietom pomoc, opiekę przy chorych dzieciach, żeby one faktycznie chciały urodzić, ale jednocześnie pozwolić im dokonać wyboru w zaciszu własnego sumienia. To jest jak z pozwoleniem na broń palną. Ofiarowanie ludziom wolności w nabywaniu broni, nie jest równoznaczne z tym, że ktoś zechce użyć tej broni. Po prostu dobrze mieć wybór. Tym bardziej, że jak w przypadku aborcji i broni -- kto zechce, znajdzie łatwo inną drogę. Ja wierzę w Boga miłosiernego, który rozumie dramaty kobiet, jakie trudne decyzje muszą podjąć, ich ból sumienia, i że wszystko bierze pod uwagę. Wierzę, że w tej wojnie Bóg jest bardziej po stronie kobiet niż po stronie starych bab i dziadów komuchów, których problem dawno nie dotyczy, a którzy chcą narzucać swoją wolę i mają do zaoferowania im tylko pogardę i nienawiść. Jeśli Bóg jest zwolennikiem światopoglądu PiSu, to Bóg jest bliższy wizji diabła niż boga dobrego, miłosiernego.

11 / 37
Arnau

[demot] Czy zawsze kiedy poruszamy jeden problem, trzeba się liczyć z tym, że kto inny upomni się o swoje problemy? Czy jeżeli zrobimy akcję pomagającą narkomanom, to czy automatycznie musza temu wtórować głosy alkoholików, którzy też potrzebują pomocy? Nie można poruszyć wszystkich problemów naraz, bo każdy jest wyjątkowy. Po drugie - mówimy tu o dzieciach. Żadne z tych na ścianie w chwili śmierci nie miało nawet 15 lat. Więc to chyba zasługuje na większy rozgłos od śmierci żula Mariana, który w wieku 55 lat postanowił zakończyć swój żywot. Po trzecie - w przeciwieństwie do biedy, bezrobocia - problemy społeczne, na które jako jednostki nie mamy za bardzo wpływu, na śmierć z powodu prześladowania, szykanowania wśród dzieci mamy już wpływ, bo za to współodpowiadamy. Jeżeli sami wyrażamy pogardę w stronę jakiejś części społeczeństwa, to dzieciaki uważają to za słuszne i biorą przykład.

0 / 0
Arnau

[demot] @jaskierrro z tego co pamiętam to pierwszy komentarz miał wulgarną treść, a za nim cała dyskusja, która też nie byla zbyt piękna więc wszystkie zostały usunięte.

-2 / 10
Arnau

[demot] @glauthor tak, tak, fajnie sobie dotworzyłeś zupełnie nowe wątki tej historii - ktoś zostawił kredki, a ja zrobiłem zdjęcie - tak było. Cytuję fanpage czasopisma Replika, z którego pochodzą te zdjęcia, więc nie sraj żarem, tylko czytaj: Akcja zdarzyła się wczoraj we Wrocławiu. Było tak: 1. Nasza Czytelniczka z Wrocławia Marta Żabińska zauważyła na patio na swoim osiedlu napis kredą zostawiony przez bawiące się tam dzieci: "J*bać pe*ała Maksa". Zszokowana - zrobiła zdjęcie i przysłała je nam, my wrzuciliśmy. 2. Nasz post zobaczył inny nasz Czytelnik z Wrocławia Maciek Mazurkiewicz, który dopytał, w którym dokładnie miejscu ten napis jest. Dostał informację, po czym... pojechał tam - i hejterski napis zmył, a za to dodał inny. Sami zobaczcie!

0 / 12
Arnau

[demot] @kibishi ale jak się to ma do słów Bońka? No dobra, jesteśmy zgodni z tym, że jak jesteś głupi i nie znasz się na polityce czy gospodarce to nie powinieneś głosować. Ale tacy ludzie się znajdą w każdej grupie wiekowej, w każdym małym czy dużym mieście i z każdym wykształceniem, więc przyznawanie monopolu na wiedzę jakiejś konkretnej grupie jest złudne.

7 / 27
Arnau

[demot] @perskieoko jedna sprawa to pokazywać statystyki jak to robią chociażby telewizje, a drugie to je zinterpretować i dołożyć do tego jakąś swoją filozofię. Boniek wyraźnie sugerował, że ktoś z mniejszego miasteczka, z mniejszym wykształceniem jest gorszy, głupszy. To też jest jakiś element mądrości, żeby mieć pewną dozę taktu, aby pewne rzeczy zachowywać dla siebie, bo tymi słowami zrobił tak naprawdę przysługę obozowi Dudy. Znowu wracają stereotypy, że ci od Platformy to ta "elyta", która ma się za lepszych. PiS swego czasu podobnie wykorzystywał statystyki i pokazywał, że w zakładach karnych ok 70% osadzonych głosowało za PO. No głosowało i co z tego? Teraz próbuje się znowu coś sugerować. Nie tędy droga.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 20:38

-1 / 3
Arnau

[demot] @Ouizosi jest na trzecim miejscu, bo poziom tegorocznej kuli na świecie jest wręcz niewyobrażalny, nie było takiego sezonu, żeby tylu zawodników osiągało wyniki ponad 22-metrowe. Co nie odbiera jemu zasług, bo ten wynik to wciąż 17. rezultat wszechczasów i wynik ok 80 cm gorszy od rekordu świata. A na igrzyskach nigdy nie ma aż takiego poziomu. W Atenach wystarczylo do złota marne 21, 16. W Pekinie i Londynie Majewskiemu do złota wystarczało odpowiednio - 21,51 i 21,89, jedynie w Rio wygrał Amerykanin z wynikiem 22,50, ale srebro już dawało 21,78, a brąz - 21,36.

13 / 21
Arnau

[demot] @marcalina nie byłoby problemu, gdyby nie to, że właśnie tacy ludzie zawsze są pierwsi do tego, żeby umoralniać ludzi i mówić im jak mają żyć. W PiSie nie brakuje takich hipokrytów jak ten działacz, który normalnie pięknie mówi o wierze, obraża gejów, a sam potem tłucze swoją żonę. I czy zawsze, kiedy temat lekko zahacza o chrześcijaństwo i w żaden pozytywny sposób, to trzeba wyjmować kartę lewactwa i złych ciapaków? To jest jak choroba.

4 / 8
Arnau

[demot] @Maxe dzięki, nie oglądam Gry o Tron, więc nie do końca jestem obeznany :D

6 / 10
Arnau

[demot] @montaro11 nie napisałem przecież, że wszyscy ludzie na świecie, miałem na myśli ludzi z różnych części świata, jako że filmik pojawiał się również na zagranicznych portalach.

5 / 21
Arnau

[demot] @xPatriotaPL haha, riposta godna dziecka. Podważanie faktów, bo zostały podane w niewygodnym źródle to za mało trochę, musisz jeszcze dowieść, że dane źródło faktycznie kłamie. Mogę ci podać 20 innych źródeł, które piszą dokładnie to samo, podałem natemat, bo akurat jako pierwsze w Google mi wyskoczyło, ale co bym ci nie podał, to i tak będziesz podważać, bo wyborcza - wiadomo, antypolska strona, onet - proniemiecka strona, fakt - mało poważna strona, a jedyne źródła w które byś uwierzył, to zapewne niezależna, wpolityce, fronda itd. No ale niestety, to są tuby propagandowe PiSu, gdzie nie przeczytasz niczego, co by w ich ukochaną partię godziło. Swoją drogą, to musi być wygodne podejście do rzeczywistości. Wierzyć jedynie w swoją rację, a gdy fakty jej przeczą, to zamiast cokolwiek zweryfikować, to zarzucać kłamstwo, bo to złe lewactwo. Zazdroszczę trochę. Ja niestety wolę świat, w którym nic nie jest jednoznacznie białe i nic nie jest jednoznacznie czarne, a prawda zawsze gdzieś leży pośrodku.

12 / 18
Arnau

[demot] Do 3 miesiąca, do którego każdy racjonalnie myślący człowiek proponuje aborcję - przypominasz bardziej ziemniaka niż człowieka, nie ma ukształtowanego umysłu, nie masz świadomości, masz tylko to DNA ludzkie, którym wszyscy się zapierają. Jeszcze inna rzecz to gwałt. Nie wiem co siedzi w głowach ludzi, którzy chcą zmuszać zgwałcone kobiety do rodzenia dziecka zwyrodnialca.

0 / 0
Arnau

[demot] Po pierwsze, to Pani Ewie. Po drugie, białoskóre europejki dobrze radzą sobie w sprincie. Najlepszym przykładem jest Holenderka Schippers, która jest mistrzynią świata na 200 metrów i medalistką na 100.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lipca 2016 o 17:32

1 2 3 4 5 następna »