Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Wolfi1485

Z nami od: 6 marca 2012 o 23:02
Ostatnio: 24 września 2021 o 14:33
Wiek: 36
Płeć: mężczyzna
Exp: 393
O sobie:

Nie wierz we wszystko, co zobaczysz na obrazkach z czarnym tłem.

Jest obserwowany przez: 15 osób
  • Demotywatorów na głównej: 175 z 491 (314 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 81760
  • Komentarzy: 3808
  • Punktów za komentarze: 8762
  • Obserwuje: 8 osób (pokaż demotywatory)
 

Ściana

poczekalnia
Ostatnio często widać żale pracodawców, że nie mogą znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy. Prawda jest taka, że źle szukają! – Niedawno pewien użytkownik wrzucił demota o tym, że do restauracji poszukiwano kelnerów. Rekruter popełnił NIEWYBACZALNY BŁĄD - z automatu odrzucił wszystkich kandydatów bez doświadczenia. Chętnie podpowiem, jak właściwie zrekrutować kelnera:1. Jest to praca, gdzie doświadczenie NIE JEST konieczne. Każdego można nauczyć podawania talerzy w odpowiedni sposób. Zatrudnijcie WŁAŚNIE osobę bez doświadczenia. Takiej osobie najbardziej zależy na wejściu na rynek pracy, będzie miała najwyższą motywację najchętniej będzie zostawać po godzinach. Prawdopodobnie zostanie na dłużej, aby nie mieć pustego CV. I najmniej będzie narzekać na niewysokie zarobki.2. Jeśli dodatkowo zjawia się osobiście - bierzcie to za dobrą monetę! Wykazuje więcej inicjatywy niż kliknięcie na smartfonie w apkę typu "kopiuj-wklej-wyślij do wielu".3. Jeśli sam wcześniej wyrobił sobie książeczkę sanepidowską z myślą o pracy w gastro lub handlu, to nad czym ty się jeszcze Januszu Rekrutacji zastanawiasz?!? Bierz go!!!
poczekalnia
Kilka praktycznych porad dla poszukujących pracy – 1. Wysyłasz CV? Zawsze najpierw się upewnij, czy rekrutująca firma istnieje naprawdę. Wystarczy wpisać nazwę firmy do wyszukiwarki w celu weryfikacji danych. Nie chcesz chyba, aby Twoje CV trafiło do handlarzy danych osobowych? Możesz zadzwonić do firmy, aby się upewnić, czy rekrutacja jeszcze trwa, zapowiedzieć podesłanie CV i podziękować za rozmowę. Wówczas potwierdzasz prawdziwość rekrutacji.2. Uważaj na tzw. "rekrutacje ukryte", gdzie pracodawca nie podaje nazwy firmy. To nie jest uczciwe, jeśli Ty masz wysłać CV, a nawet nie wiesz gdzie ono trafia. Poważna i rzetelna firma swojej nazwy się nie wstydzi. Najlepiej nie wysyłaj tam CV.3. Nie wysyłaj CV gdzie popadnie. Szanuj swoje dane i skupiaj się na ofertach, które naprawdę Ci się wydają najlepsze.4. Unikaj agencji pośrednictwa pracy. Bywały przypadki wycieków danych personalnych pracowników. Ponadto często wiąże się to z niższymi zarobkami. Wiele agencji pobiera prowizję z Twojej wypłaty. Dlaczego masz zarabiać mniej?
archiwum
Emerytura w Polsce – Zwykle im wcześniej przyznana, tym mniej zasłużona
Pomiędzy zachodnim a polskim pracodawcą jest zasadnicza różnica postrzegania pracownika – Dla zachodniego pracodawcy pracownik jest cennym zasobem.Dla polskiego pracodawcy pracownik jest kosztem
archiwum
Dzięki obecnej władzy znalazły się wielomilionowe dotacje na promocję disco polo. Żaden inny rząd w historii Polski nie przyznał tak wielkich sum. – Jeśli chcesz utrzymać taki stan rzeczy, jeśli chcesz jeszcze więcej disco polo w mediach, musisz w następnych wyborach poprzeć obecną władzę. Pamiętaj że każda inna opcja polityczna może im cofnąć te darmowe pieniądze, i przeznaczyć na głupoty, takie jak: podwyżki dla służby zdrowia, rozbudowa infrastruktury drogowej, albo co jeszcze gorsze - na teatry i biblioteki! A tego chyba nie chcesz, prawda?
Źródło: Autorstwa Michalbrodowski - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?cur…
Nie miałbym nic przeciwko zamianie księży na lekarzy w stosunku 100:1 – Gdybyśmy za oddanie każdych 100 księży dostali jednego lekarza specjalistę, wyszlibyśmy na tym nieźle do przodu. Lekarz może ocalić znacznie więcej istnień ludzkich, biorąc za to o wiele mniej pieniędzy
archiwum
Dyktatury najczęściej powstają na skutek biedy i wykluczeń społecznych. – Zamordyści ekonomiczni poprzez wysokie bezrobocie i niskie płace stawiają obywateli w położeniu: "albo jedzenie, albo lekarstwa, albo rachunki. wybierz mądrze". Jednak społeczeństwo nie potrafi długo akceptować takiego stanu rzeczy. Wówczas może pojawić się ktoś, kto powie: "I jedzenie, i rachunki, i lekarstwa. I jeszcze odłożycie". Trudno się wówczas dziwić obywatelom, którzy kogoś takiego wybierają.Czasami ceną za "wolność i niezależność" (i tutaj pytanie - czyją wolność i niezależność? wybranych czy wszystkich?) jest możliwość spożycia posiłku i opłacenia rachunków. Kluczem do zdobycia władzy może być pochylenie się nad najsłabszymi. Czy dodatkowe 500 czy 1000zł zmienia sytuację życiową bogatego? Nie. Dla niego to jeden obiad w drogiej restauracji. Biednemu to zmienia na lepsze całe jego życie.Czy w państwach z niskim bezrobociem, dostępem do mieszkań i z dobrą opieką zdrowotną ktoś kiedy powiedział: "Eee, do kitu, zróbmy sobie dyktaturę"? Otóż nie.
Źródło: Autorstwa Bundesarchiv, Bild 183-1987-0703-507 / unbekannt / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?cur…
Wolna z wyboru kobieto, pewnego dnia możesz pomyśleć: "dobry towarzysz życia by się przydał" – Podpowiem Ci, że dobrych i samotnych mężczyzn jest na pęczki, ale wielu z nich z każdym rokiem samotności ma coraz mniejszą ochotę wchodzenia w związek.
archiwum
Prześlij mi swoje zdjęcie, i nie zapomnij podać wzrostu, a powiem Ci, czy jestem gotowa na związek. –
archiwum
Co za świnia! Znalazł sobie kobietę, która naprawdę była gotowa po 5 minutach! –
archiwum
Praca magisterska na temat kultury polskiego społeczeństwa w praktyce. – Jeśli jakiś student rozważałby napisanie i obronę takowej, powinien spełnić jeden wymóg. Przed dopuszczeniem do napisania tejże rozprawy powinien obowiązkowo odbyć co najmniej półroczną praktykę na kasie w markecie, w punkcie obsługi klienta lub na infolinii. Bez odbycia takiej praktyki nie powinien być dopuszczony do pisania takiej pracy ze względu na jej nieprawdziwość.
Kochanie, będziemy musieli koniecznie otworzyć nowe konto w banku! – - A po co nam nowe konto?- Bo na starym nie ma już ani grosza!
Siedziałem kiedyś ze znajomymi na kawie. Była wśród nas ortodoksyjna katoliczka, a rozmowa zeszła na temat pożycia małżeńskiego – Oznajmiła, iż nawet po ślubie nie będzie uprawiała z mężem seksu dla przyjemności, a jedynie w celach rozrodczych. Że będzie to robić tylko w dni płodne tak, aby z każdego zbliżenia było dziecko.Zwróciłem jej uwagę, że ani Biblia, ani nawet sam Jezus nie mówili nic na ten temat, i w związku z tym zapytałem ją:"Czy to jakaś twoja osobista fanaberia?"Znajomi lekko zszokowani, a moja rozmówczyni popatrzyła na mnie z gniewem w oczach.Nie rozumiem... Czy zrobiłem wówczas coś nie tak???
archiwum
Więc mówisz, że wszyscy wysocy, przystojni, ustawieni przez rodzinkę kolesie tak naprawdę nic dla Ciebie nie znaczyli... – ...I aż do 40-stki musiałaś czekać, aby spotkać swój ideał w postaci niskiego, łysiejącego, niewiele zarabiającego mężczyzny?
archiwum
Nie ma to jak podwójne standardy w praktyce, prawda? – Kiedy kobieta płacze przez mężczyznę, to facet jest bydlakiem, gnojem, draniem, niegodziwcem, i powinien to być jego największy demotywator.Natomiast jeśli to mężczyzna płacze przez kobietę to jest wyzywany od przegrywów, ciot, mazgajów, a kobieta jako ta pewna siebie i wartościowa strona, która "nie chce się marnować z byle kim".
archiwum
W internecie jest dużo blogów celebrytów o nastawianiu się na sukces. Że to rzekomo osobiste nastawienie jest kluczem do bogactwa. Wiele z nich jest określanych jako topowe. – A gdyby powstał blog, o utrzymaniu się za mniej niż 1000zł miesięcznie, czy nie miałby znacznie większej poczytności? Czy to on nie byłby tym naprawdę topowym?W Polsce przynajmniej kilka milionów ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa. To kilka milionów potencjalnych subskrybujących. Dzięki takiemu blogowi dowiedzieliby się, który rachunek można opłacić nieco później, a gdzie szybciej ścigają za niezapłacenie. Wiedzieliby również, w jakich marketach najczęściej rzucają przecenioną żywność dla biedoty. Ponadto dowiedzieliby się również, który skup makulatury oferuje o kilka groszy wyższe ceny za surowce, dzięki czemu mogliby kupić więcej przecenionej żywności, ewentualnie odłożyć na najtańsze lekarstwo na wypadek choroby.Niestety, specjaliści gotowi na poprowadzenie takiego bloga najczęściej nie mają pieniędzy na opłacenie internetu w kwocie kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Szkoda, bo naprawdę wybitny projekt nie miałby szans wystartować ze względu na brak funduszy.
Żadna tam uroczystość, syn po pijaku przewrócił dwa ule... –
Za latem zawsze tęsknimy. – Na jesień nigdy nie czekamy.
archiwum
Dzięki temu, że mam "szefa idiotę" dostaję w sezonie letnim aż 4 tygodnie urlopu!* – *Najpierw ja idę na 2 tygodnie urlopu, a potem "szef idiota" idzie na 2 tygodnie urlopu. Albo na odwrót.
archiwum – powód
Stała praca? Przynajmniej minimalna krajowa? Nie za dobrze wam? – Wróciłem, żeby wam to odebrać!
Źródło: Autorstwa European People's Party - IMG_7386, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?cur…