Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

grimes

"Samochody zamieniły się w śmiercionośne bronie. Problemem nie jest terroryzm, ale motoryzacja. Jeśli ludzie w przyszłości chcą być chronieni, samochody muszą po prostu zostać usunięte z centrów miast" – - Szwedzka feministka Eva Franchell na łamach "Aftonbladet", 2017
Dla niektórych jest to zbyt trudne –  Oto moja definicja sprawiedliwości społecznej: Ja zatrzymuję to co zarobiłem. Ty zatrzymujesz to co zarobiłeś. Nie zgadzasz się? No cóż... Powiedz więc ile z tego co ja zarobiłem należy do ciebie i dlaczego? Walter E. Williams
Źródło: knp
Brytyjski komik, Stephen Fry, tłumaczy, czym jest hoplofobia. Cytat pochodzi z pierwszego odcinka 8 sezonu "QI": – "Oto dosłowna definicja hoplofobii: nieuzasadniony strach przed bronią, głównie palną, będący zazwyczaj rezultatem lewicowego wychowania albo po prostu ogólnej życiowej pierdołowatości. Hoplofobicy przypisują broni ludzkie cechy, twierdząc na przykład, że "broń jest zła" albo że "zabija"; racjonalizują w ten sposób swój strach zamiast skupić się na rozwiązaniu podstawowego problemu, czyli byciu miękką fają."
To jest najprawdziwsza patologia i jawne robienie z ludzi niewolników – W takim świecie, gdzie ludzie są traktowani jako przestępcy gdy coś mają i gdy rabunek jest nazywany podatkiem i należnością państwa, ja żyć nie chcę. Nie chcę żyć w świecie, gdzie grupa polityków i urzędników decyduje o mnie i mojej własności. Kraj, gdzie ludzie, to nic nie znacząca masa konsumencka. Niech każdy teraz spojrzy jak wygląda rzeczywistość... Dalej uważasz, że państwo o ciebie dba i jest do czegokolwiek potrzebne? Nie, nie jest, jest źródłem patologii. Etatyści zniszczyli ten kraj Pamiętacie kiermasz osiedlowy, na którym dzieckozebrało dla mamy 100 tys. zł? Urzędnicy “pomogli" -odebrali ciężko chorej kobiecie wszystkie zasiłki.Przez brak decyzji skarbówki co do wysokościpodatku, który trzeba zapłacić, pani Anna na leczenienie mogła wziąć z zebranych pieniędzy nawetzłotówki. I nadal cierpi. 9-letnia Asia jest załamana.
Jeszcze 100 lat temu, gdy rząd zabierał z podatków ponad 10% to był nazywany zamordystycznym i totalitarnym. – Aktualnie w Polsce rząd zabiera ponad 65% pieniędzy obywateli, tylko po to, żeby oferować najniższej jakości usługi, wydawać je na nierentowne inwestycje czy tworzyć śmieszne programy jak 500+. Jedynym celem rządu powinno być utrzymywanie wojska, policji i sądów, a nie wciskanie się w każdy element życia obywatela i jawny rabunek.
Źródło: Centrum Adama Smitha
Profesor socjologii Jack Stauder po zwiedzeniu 110 krajów świata zmienia całkowicie swoje poglądy wobec socjalistycznej polityki: – "Stopniowo odchodziłem od marksizmu widząc kraje nadużywające ideologię marksizmu by przepchnąć swoje doktryny. Byłem rozczarowany rzeczywistością którą zastałem w socjalistycznych krajach. (...) socjalizm nie działa, a jego 'rewolucyjne' narzucenie nieuchronnie prowadzi do okrucieństwa, niesprawiedliwości i utraty wolności. (...) Łącząc podróż z badaniem historii socjalizmu i rewolucji, udało mi się wyprowadzić siebie z utopijnych wyobrażeń, które przyciągają ludzi do idei lewicowych"
Nie potrafię zrozumieć czemu tylu ludzi wierzy w jakąś bezinteresowność USA i bycie strażnikiem praworządności. – To, że jakiekolwiek państwo jest bezinteresownie dobre dla innego i nie rządzi w nim agentura jest bajką dla dzieci. Tymczasem mamy w ostatnim czasie trend, jakoby inne państwa martwiłyby się o naszą demokrację, wolność czy Bóg wie co jeszcze, a śmieszni są ludzie, którzy w to wierzą. Którzy wierzą, że UE jest czymś więcej jak wyrachowanym organem do wyzyskiwania krajów członkowskich. Żaden kraj, żaden sojusz nie zapewni nam bezpieczeństwa i wolności póki sami o to nie zadbamy. To powinno być oczywiste.
Polska powinna uczyć sięod Szwajcarii –  Widzicie broń na zdjęciu? To karabin powtarzalny Mossberg MVP,dostępny w Szwajcarii BEZ ZEZWOLENIA.Co to znaczy w praktyce?Kontaktujecie się z policją w swoim kantonie i prosicie, by wydali wamzaświadczenie o niekaralności (przemoc, narkotyki, pobyt w psychiatryku.te sprawy). Urzędnik pyta się, czy wystawić to na papierze czy przysłaćzaszyfrowanego PDF-a na maila. Mówicie, że na maila. Po 24h przysyłajądokument, który drukujcie i razem z dowodem osobistym zabieracie donajbliższego sklepu z bronią, po czym kupujecie taki karabin jak niżej i dotego. powiedzmy, dziesięć tysięcy sztuk amunicji (na amunicje nie mażadnych limitów).Oczywiście nie ma też żadnych śmiesznych badań psychologicznych.wizyt u okulisty, kontroli policyjnych (zapowiedzianych iniezapowiedzianych), wizji lokalnych, atestowanych szaf wymagającychprzemeblowania pokoju i rozwalenia podłogi etc.Katalog broni dostępnej bez pozwolenia obejmuje praktycznie wszystkiepowtarzalne strzelby i karabiny, używane do uprawiania strzelectwasportowego czy polowań.

1