Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

grimes

Z nami od: 21 maja 2016 o 18:43
Ostatnio: 1 grudnia 2017 o 18:23
Płeć: kobieta
Exp: 68
O sobie:

"O ile nie jesteś samobójcą albo jakimś beznadziejnym niedołęgą (względnie nie żyjesz z nimi pod jednym dachem), nie musisz się obawiać ani śmiertelnego wypadku, ani samobójstwa w kontakcie z bronią. A ponieważ 75 proc. ofiar zabójstw ma za sobą kryminalną przeszłość odnotowaną w policyjnych kronikach, to twoja szansa znalezienia się na celowniku zabójcy, przy założeniu, że sam nie jesteś kryminalistą, spada poniżej prawdopodobieństwa przypadkowego utonięcia. Tak więc wyluzuj, człowieku, rzuć palenie, zapinaj pasy w aucie, odżywiaj się zdrowo, kontroluj wagę, ćwicz regularnie i PRZESTAŃ PRZEJMOWAĆ SIĘ BRONIĄ PALNĄ." Charles Anesi

Jest obserwowana przez: 12 osób
  • Demotywatorów na głównej: 8 z 64 (56 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 7132
  • Komentarzy: 2480
  • Punktów za komentarze: 2662
  • Obserwuje: 4 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

archiwum
Ojej, dobrobytu się nie tworzy ustawą, ale pracą. A to ci nowość. – Ale w sumie czy to taka niewielka pomoc jak Niemcy przejęli 17 lotnisk i 2 porty?
archiwum
Na obrazku są 2 wykresy. Jeden dotyczy spożycia margaryny na świecie, drugi rozwodów w Maine ( jeden ze stanów Nowej Anglii). – Korelacja wynosi aż 0.992558, tyle, że oba wykresy nie mają za sobą nic wspólnego - ich wygląd jest przypadkiem. Zastanówmy się i zamiast margaryny i rozwodów dajmy wzrost gospodarczy i jakieś działanie rządu. Wątpię czy ktoś by był na tyle odważny by uznać, że na siebie nie wpływają. A jednak, pojedyncze dane statystyczne nic nam nie mówią, nie są nawet podpowiedzią, żeby coś nam mówiły trzeba mieć teorię np; w ekonomii teorię ekonomiczną, która by wyjaśniała te zjawisko. Porównanie dwóch danych na sucho to manipulacja i prymitywizm, a taką tendencję mają lewicowcy i prawicowcy. Prawa strona bezmyślnie o broni w Szwajcarii. Lewa np; Zandberg, który nie doczekał się krytyki, gdy porównał wzrost płacy minimalnej z malejącym bezrobociem, jednak mało kto sprawdził, że tendencja była taka, że bezrobocie malało od kilkunastu lat, jeszcze przed jej wprowadzeniem. To jest apel o podwyższenie jakości debaty publicznej, z której nic nie wynika w obecnej formie.
archiwum
Co udowadnia milion przykładów np; Wenezueli. – Albo teorii, gdzie kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie jest nie możliwa.
archiwum
Prawda jest taka, że niedziałanie socjalizmu zostało już wielokrotnie udowodnione, zarówno teoretycznie jak i praktycznie – Teraz pozostaje pytanie: kiedy ludzie to zrozumieją?
archiwum
Gdyby nie UE bylibyśmy na poziomie Ukrainy! – Oh... czekaj...
archiwum
Ciekawe, że socjaliści najwięcej narzekają na kapitalizm siedząc w kapitalistycznych krajach. –
"Samochody zamieniły się w śmiercionośne bronie. Problemem nie jest terroryzm, ale motoryzacja. Jeśli ludzie w przyszłości chcą być chronieni, samochody muszą po prostu zostać usunięte z centrów miast" – - Szwedzka feministka Eva Franchell na łamach "Aftonbladet", 2017
Dla niektórych jest to zbyt trudne –  Oto moja definicja sprawiedliwości społecznej: Ja zatrzymuję to co zarobiłem. Ty zatrzymujesz to co zarobiłeś. Nie zgadzasz się? No cóż... Powiedz więc ile z tego co ja zarobiłem należy do ciebie i dlaczego? Walter E. Williams
Źródło: knp
archiwum
Murray Rothbard o Unii Europejskiej –
archiwum
Nie możemy dawać Polakom broni, bo się zabiją! – Oh... czekaj...
archiwum
PE przegłosował właśnie dyrektywę jeszcze bardziej ograniczającą dostęp do broni palnej na terenie UE. – W Europie ludzie jeszcze nie wiedzą, że terroryści nie kupują broni w sklepie, a zabić można wszystkim, od bomby z kartonów mleka, po ciężarówki.
archiwum
Jeszcze lepsze jest wmawianie ludziom, że im się należy. –
archiwum
"Notując 12 miliardów dolarów nadwyżki budżetowej Hong Kong pokazał, że mając jedynie 3 podatki bezpośrednie i klimat przyjazny przedsiębiorcom można odnieść duży sukces gospodarczy." – Pamiętajcie, kapitalizm nie działa, wybawić nas od biedy mogą tylko restrykcyjne podatki. Przykładów gdzie gospodarka po zmianie systemu na socjalistyczny z kapitalistycznego i odwrotnie jest mnóstwo. Teorie ekonomiczne również potwierdzają działanie kapitalizmu. Ale jak się nie ma racji to można bezmyślnie krzyczeń o rzekomym wyzysku, a ludzie i tak to kupią...
Brytyjski komik, Stephen Fry, tłumaczy, czym jest hoplofobia. Cytat pochodzi z pierwszego odcinka 8 sezonu "QI": – "Oto dosłowna definicja hoplofobii: nieuzasadniony strach przed bronią, głównie palną, będący zazwyczaj rezultatem lewicowego wychowania albo po prostu ogólnej życiowej pierdołowatości. Hoplofobicy przypisują broni ludzkie cechy, twierdząc na przykład, że "broń jest zła" albo że "zabija"; racjonalizują w ten sposób swój strach zamiast skupić się na rozwiązaniu podstawowego problemu, czyli byciu miękką fają."
archiwum – powód
Tak ciężko to zrozumieć, że aż tyle % Polaków popiera 500+, zakaz wycinania drzew na swoim terenie, obowiązkowe szczepionki czy regulacje umów pracownik - pracodawca? – Państwo to jeden wielki śmietnik, gdzie każdy próbuje zarobić i zyskać kosztem innych.
archiwum
dr Marcin Chmielowski - Dlaczego plan Balcerowicza? – Na temat Balcerowicza narodziło się mnóstwo mitów. Jest to o tyle złe, że osoby uważające się za wolnościowców dały się nabrać na tę propagandową narrację i sami krytykują i często też obrażają Balcerowicza. Doktor Marcin Chmielowski w krótkim tekście obala te mity - polecam każdemu, kto ma złe zdanie na jego temat. Czytał Kelthuz.
archiwum
dr Marcin Chmielowski - Dlaczego plan Balcerowicza? – Na temat Balcerowicza narodziło się mnóstwo mitów. Jest to o tyle złe, że osoby uważające się za wolnościowców dały się nabrać na tę propagandową narrację i sami krytykują i często też obrażają Balcerowicza. Doktor Marcin Chmielowski w krótkim tekście obala te mity - polecam każdemu, kto ma złe zdanie na jego temat. Czytał Kelthuz.
archiwum
Nie zapominajmy o klasyce - Polacy są nie nauczeni posiadania broni i wszyscy się pozabijamy. –
archiwum
Fundacja Wolność pod Ostrzałem obala szwedzki mit socjalnego dobrobytu. –
archiwum
23 grudnia uchwalono konstytucję polskiej wolnej przedsiębiorczości... – ...Ale było to w 1988 roku. Jeżeli rząd w Polsce chce dobrobytu Polaków to ją przywróci. Wolność gospodarcza zamiast tzw. ułatwień.