Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Z nami od: 24 stycznia 2010 o 21:26
Ostatnio: 23 września 2022 o 21:50
Wiek: 37
Płeć: mężczyzna
Exp: 514
Jest obserwowany przez: 51 osób
  • Demotywatorów na głównej: 242 z 974 (732 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 234950
  • Komentarzy: 339
  • Punktów za komentarze: 951
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Spacerujemy sobie ostatnio z rodzinką po lesie. Przyjeżdża 4 chłopaków rowerami, zaczynają zbierać suchy chrust, pakują do plecaka i odjeżdżają. Potem akcja się powtarza kilka razy – Niby nas to nie obchodzi, ale z ciekawości pytamy po co im te gałęzie. Mówią, że mieszkają niedaleko na blokowisku, ale pośród bloków zachował się jeden domek, gdzie mieszka starsza kobieta. Gdy byli mali zawsze zapraszała ich na jabłka, śliwki, czasem upiekła im ciasto, nigdy nic za to nie chcąc. Obecnie ma ponad 80 lat, rodzina się rozjechała, z emerytury ledwo starcza jej na leki i rachunki, a zbliżająca się zima jest dla niej nie do wyobrażenia. Postanowili, że w każdej wolnej chwili będą gromadzić dla niej opał na zimę. Długo się nie zastanawiając żona z dzieckiem dołączyła do nich, a ja szybko wróciłem do domu po auto z przyczepą. W kilka godzin 4 razy nią obróciliśmy. Starsza Pani za każdym naszym podjazdem płakała ze szczęścia. Zaprosiła nas, poopowiadała jak tu było 50-60 lat temu, gdy miasto kończyło się daleko stąd, a gdzie teraz stoją bloki były tylko pola, stodoły, obory i domki jak jej. Wyjęła album ze zdjęciami, nie mogliśmy uwierzyć jak wyglądało miejsce kiedyśTaka pomoc zajęła nam ok. 3 godzin, dotleniliśmy się, pośmialiśmy, porozmawialiśmy, a co najważniejsze! Pomogliśmy osobie w potrzebie.Uwierzcie, że wieczorem człowiek jest niesamowicie szczęśliwy, że mógł komuś sprawić tyle szczęścia!
Świata nie zbawisz i cywilizacji nie uratujesz, ale możesz przyłożyć swoją malutką cegiełkę – Jeśli nie jest Ci obojętny los Twoich dzieci, koszt pożywienia i obraz otaczającej Cię natury zadbaj o nią chociaż w minimalnym stopniu. Podczas deszczu złap chociaż litr wody, użyj jej gdy kilka dni później będzie okres suszy. Pojedynczo nic nie zrobimy, ale jeśli każdy zacznie od małych kroczków możemy wspólnie osiągnąć sukces. Jeden złapie litr, a drugi 1000 litrowy zbiornik typu mauser. Nie marnujmy wody, nie pozwalajmy jej bezsensownie spływać do Bałtyku. Zatrzymujmy ją u siebie, bo niedługo stanie się takim dobrem luksusowym jak powoli paliwo i węgiel. Wisła wysycha, Odra zatruta, aż boję się pomyśleć co będzie dalej
Źródło: Na polityków nie mamy w tej kwestii co liczyć, dlatego sami zadbajmy o siebie, swoje dzieci i otaczający nas świat.
archiwum
Niepotrzebna nam wojna, Hitler czy Putin – Wybijemy się sami.
To co jest wspaniałe w osiedlach z minionej epoki to roślinność, zarówno jej ilość jak i gatunki. – Dzisiaj sadzi się drzewa, które nic nie dają, a kiedyś? Mirabelki, jabłonie, śliwki, gruszki, gdzieniegdzie nawet brzoskwinie i morele, także winorośl na pergolach. Każdy kto chciał mógł sobie narwać, zrobić kompot czy sok na zimę lub po prostu schrupać siedząc na trzepaku.  Drzewo nie dość, że dało cień to jeszcze zapełniło domowe spiżarnie.
Źródło: Może by wrócić do tego pomysłu?
archiwum
Wyobrażacie sobie, że teraz któryś bez znajomości i kontaktów – Ma wpaść na pomysł na biznes i założyć firmę? Ile obstawiacie, że firma by się utrzymała?
Od jakiegoś czasu firmy zabierające śmieci spod naszego bloku zauważyły, że nie ma nic oddawanego na gabaryty – Z mieszkańcami przyuważyliśmy, że gdy tylko coś się pojawi przyjeżdżają prywatne osoby, wrzucają to na pakę  stare meble, płyty, deski i zabierają. Kiedyś spytałem po co im to. Odpowiedź byłą prosta - do pieca. Pytam, czy to trochę nieekologiczne.Pan potwierdził, ale powiedział też, że przy takich cenach gazu, węgla i drewna ma gdzieś ekologię. Najważniejsze jest dla niego ciepło w domu, a kwestie ekologiczne nie mają w tym momencie dla niego żadnego znaczenia.
Źródło: Trochę go rozumiem, bo przy mnie policzył ile kosztowało go grzanie kilka lat temu, a jak jest obecnie.
archiwum
Artur Jędrzejczyk, piłkarz Legii, jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w Polsce. – Zarabia 45 000 PLN tygodniowo, czyli ok. 200 000 zł miesięcznie. Jednym słowem - mieszkanie, które ty z żoną będziesz spłacał 30 lat on sobie kupi za gotówkę po 3 miesiącach kopania piłki.
Źródło: Czy nie wydaje Wam się, że zarobki piłkarzy na całym świecie to jakaś abstrakcja?
archiwum
Ufff. Dzięki tej kamerze w Kazimierzu Dolnym czułem się bardzo bezpiecznie – Na pewno każdy złodziej uciekający rynną nie umknie jej oku i zostanie natychmiast rozpoznany.
W Lublinie na jednym z osiedlipojawił się pomysł umieszczeniabudek dla jerzyków – Mieszkańcy zebrali podpisy, wysłali do spółdzielni pismo, ta ogłosiła przetarg. Zgłosiła się jedna firma, która za powieszenie 40 budek zażyczyła sobie... 6700 zł netto.Mieszkańcy wycofali pismo, zrobili zrzutkę, za 40 budek na Allegro zapłacili 1600 zł, jeden z mieszkańców zorganizował podnośnik. Za 3 godziny pracy zapłacili za niego 400 zł. Wiertarki i wkrętarki mieli w garażach. Kołki i wkręty kupili za kilkanaście złotych.Ze zbiórki zostało im jeszcze ponad 400 zł, za które zrobili imprezkę dla wszystkich dzieciaków z osiedla i wszyscy byli przeszczęśliwi, tylko nie prezes spółdzielni, który nie przytulił do kieszeni dobrej średniej krajowej
Źródło: Nie musze dodawać, że te 6700 zł netto byłoby doliczone do czynszu każdego z mieszkańców.
archiwum
Powiedz właścicielu takiego auta – Co masz w głowie gdy gazujesz co chwilę jadąc o 23 przez osiedle nowych bloków, gdzie większość mieszkańców to albo małe dzieci albo osoby pracujące wstające o 6 rano do pracy, gdy każda sekunda spokoju jest dla nich na wagę złota
Brakuje pracowników do zbioru malin – Młodzież nie garnie się do prac sezonowych twierdząc, że się nie opłaca. Jak ma się opłacać jak mama da, tata zawiezie, babcia ugotuje, a dziadek naprawi.Prace sezonowe nie mają z Was zrobić milionerów, ale nauczyć szacunku do pracy i pieniądza.Zastanów się uczniu lub studencie ile pożytku byś miał gdybyś zamiast oglądać durnoty na Tiktoku i Instagramie kilka godzin popracował, odciążył swoich rodziców i pożytecznie spędził czas
archiwum
Szybka lekcja dla kierowcy Bolta – który wyrzucił kiepa przez okno
Źródło: Po pierwsze: nie śmieć!
Siedzimy sobie wczoraj na plaży nad jeziorkiem – Kilka rodzin z dziećmi, ale w większości to Sebixy i Karyny z Harnasiem, szlugiem za uchem, rapsy z głośnika, ale cóż, też mogą tu być. Nagle... O! Dron lata nad nami! Sebixy zajarane, opowiadają Karynom jakie parametry drona, prędkość, wysokość itd.Nagle przed nimi staje... Policja.- Dzień dobry, poprosimy dowodziki.- Ale Panie Władzo, tu można pić, przecież nic nie robimy.- Pić kolego tu nie można, ale my nie w tej sprawie - odpowiada grzecznie policjant- Czy to Wasze puszki tam pod krzakami, sterta petów, węgiel wysypany, który dalej trawę wypala, folie, kartony itd?- Nie, nie! To nie nasze.Pan wyjmuje tableta, przewija nagranie i grzecznie pyta- Dalej będziesz kłamał? Tam stoi radiowóz, możemy porozmawiać na komendzie.- No ok, nasze.Każdy dostał po 300 zł mandatu. Siedzieliśmy jeszcze kilka godzin, takich akcji było więcej, a pierwszy raz widziałem, że kosze były pełne, a plaża czyściutka!
Źródło: Może w końcu nauczymy brudasów, że śmieci albo zabieramy ze sobą albo wyrzucamy tam gdzie ich miejsce, czyli w ŚMIETNIKU!!!
archiwum
Polska Spichlerzem Europy? – Do tej pory nazywano tak Ukrainę, lecz po ostatnich wydarzeniach to Polska ma szansę przejąć to miano.Wszyscy widzimy jak drożeje żywność, chleb ma kosztować w tym roku nawet 10 zł. Zasoby zboża się kończą. Niektóre kraje importowały go jedynie z Ukrainy i chleba może tam po prostu nie być.Mamy ogromną możliwość, by przejąć pałeczkę po naszych sąsiadach. Co prawda nasze ziemie nie są tak żyzne, ale wykorzystajmy to co mamy.Cały rejon wschodniej Lubelszczyzny to czarnoziemy i czarne ziemie. Do Polski przybyło bardzo dużo ludzi znających się na uprawie.Dajmy im po prostu pracować, sami tego chcą. Szukają pracy, nie chcą siedzieć na garnuszku. Ziemie wschodniej Lubelszczyzny pomimo dobrych właściwości to w większości opuszczone ugory.Dlaczego by nie dać w darmową dzierżawę gruntów, które się tylko marnują osobom z Ukrainy, by pracowały, zbierały plony i po prostu nas karmiły?
archiwum
Ekologia w tym kraju to istna abstrakcja, a jakakolwiek nauka o niej kończy się w przedszkolu, gdy dzieci rysują zielone listki na zajęciach. – Gdyby komukolwiek zależało na ekologii to każdy nowy budujący się blok musiałby od nowości mieć panele fotowoltaiczne. Każde miasto powyżej 100 tys. mieszkańców miałoby zakłady recyklingujące plastik, szkło, papier, metal. Na największych rzekach co kilka kilometrów byłaby elektrownia wodna, a miasta przy niej położone by były nimi zasilane. Wolne tereny o słabych glebach byłyby zalesiane. Całe wybrzeże byłoby pełne wiatraków, a przede wszystkim w kraju działałoby kilka elektrowni atomowych, a nie węglowych. Proste rzeczy w cywilizowanym świecie znane od dawna, a u nas jest to całkowicie niemożliwe do stworzenia.
archiwum
Do tej pory nie znałem pojęcia telemarketing, gdyż zawsze dokładnie czytałem to, co podpisywałem i nigdy nie zgadzałem się na żadne kontakty telemarketingowe. – Aż do teraz, kiedy wziąłem kredyt na mieszkanie. Tutaj podobnie, zanim podpisałem umowę bardzo dokładnie ją przestudiowałem sam oraz z moim księgowym, który jest jednocześnie prawnikiem. Podczas całego procesu brania kredytu nie wyraziłem ani jednej zgody na reklamy i kontakt telefoniczny. Nigdzie nawet nie podawałem numeru telefonu. Mimo wszystko od czasu uruchomienia kredytu jestem nękany przez fotowoltaikę, spotkania medyczne, magiczne uleczenia, garnki, prześcieradła i dziesiątki innych spraw.Wielokrotnie prosiłem o usunięcie mojego numeru, ale słyszałem tylko że telemarketer nie ma takiej możliwości, trzeba skontaktować się z główną siedzibą, ale nikt nie mówi, co to za firma, jaki ma adres lub NIP, a najczęściej telemarketer się po prostu rozłącza, a blokowanie numeru nic nie daje, bo następnym razem rozmowa jest z innego numeru. Kontaktowałem się z bankiem, ale bank twierdzi, że nikomu nie sprzedawał moich danych.
archiwum
Nie wiem, może jestem stary, głupi albo naiwny, ale – Jeśli ktoś o coś pyta w internecie to mu po prostu odpowiadam. Nie złośliwie, nie uszczypliwie, nie ironicznie, po prostu szczerze. Jeśli nie znam odpowiedzi po prostu nie piszę nic. Czy naprawdę niektórzy są szczęśliwsi jeśli na najprostsze pytania odpowiadają obelgami i chamstwem? Całkowicie nie rozumiem też odradzania jeśli ktoś czegoś szuka lub chce kupić.Jeśli ktoś szuka Laguny Dwójki to znaczy, że jest na nią zdecydowany i nie potrzebuje rad w stylu - nie bierz, bo to złom. Chce ją mieć i koniec - jego sprawa.
archiwum
Typowa rozmowa z Karynką - rekinem biznesu w MLM – Nie daje Ci dojść do słowa, obrzuca Cię obelgami, a na końcu blokuje.
Źródło: Nie zamazuję imienia i nazwiska, bo i tak jest fikcyjne.
archiwum
Szukałem jakiejś dorywczej pracy na grupach Facebookowych – 99% to MLM, wypełnianie ankiet. Nawet jeśli w pytaniu zaznaczałem, że nie interesuje mnie taki typ pracy to zwalało mi się tego mnóstwo. Wszystko oczywiście na PRIV, gotowe linki, 20-minutowe "motywujące" filmy jaki to jestem wspaniały, silny i zaangażowany. Wszystko z fejkowych kont, zdjęcia profilowe ukradzione od innych, żadnych danych typu - nazwa firmy, NIP, adres.Czy też macie tego dosyć i uważacie, że takie oferty i sam system "pracy" powinien być karany, bo jest to jedno wielkie oszustwo polegające na wykradaniu danych osobowych?
W takim tempie to tunel zwróci się za rok –  W ciągu 10 dni od otwarcia tunelu na S2 (Warszawa) ponad 4600 kierowców przekroczyło prędkość (ograniczenie 80 km/ h). 59 kierowców jechało z prędkością wyższą niż 130km/h. Prawie 3000 kierowców zostało złapanych gdy jechali za szybko ale nie przekroczyli 100 km/h. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...