Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Prally

Z nami od: 21 grudnia 2011 o 16:01
Ostatnio: 28 września 2022 o 9:23
Płeć: mężczyzna
Exp: 302
Jest obserwowany przez: 11 osób
  • Demotywatorów na głównej: 125 z 738 (611 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 77451
  • Komentarzy: 5933
  • Punktów za komentarze: 3994
  • Obserwuje: 3 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

poczekalnia
W Chinach kobiety były silne, zanim to się stało modne – Pierwszym filmem Kung Fu jaki w ogóle nakręcono, był ''Walcząca mieczem z Huanjiang'' z 1930 roku o kobiecie detektyw. Postało w sumie 13 filmów tej serii.Po II Wojnie Światowej, filmowcy z Hong Kongu kontynuowali tę tradycję, wieloma filmami, w tym najsłynniejszym ''Napij się ze mną'' z 1966 roku. W latach 80. kiedy Jackie Chan dokazywał swoich największych i najbardziej szalonych (oraz bolesnych) wyczynów, równie ostro poczynały sobie Moon Lee, Yukari Oshima i Michelle Yeoh, które nakręciły w sumie kilkadziesiąt filmów o tej tematyce (niektóre z Jackiem Chanem) i podobnie jak Jackie, często bywały w szpitalu.Co więcej, Wing Chun Kung Fu, rozpropagowane przez pierwszego nauczyciela Bruce'a Lee, mistrza Yip Mana (o którym nakręcono aż 9 filmów), zostało pierwotnie opracowane przez mniszkę Ng Mui.
"Widziałem w życiu już tyle piękna, że stałem się na nie obojętny" – - Jackie Chan
Realista powie, że nikt nie ma prawa kraść czyjegoś samochodu, ale tylko głupiec zostawiłby na parkingu otwarty samochód z kluczykami w stacyjce. –
archiwum
Kiyoshi Kobayashi – To japoński aktor, który przez 50 lat podkładał głos dla postaci Daisuke Jigena, w kultowej serii ''Lupin Trzeci''.Pomimo, że na skutek zaawansowanego wieku, jego głos drastycznie się zmienił, podczas gdy Jigen pozostawał facetem w średnim wieku, Kobayashi dostawał kontrakty do kolejnych seriali i filmów, ponieważ w kulturze japońskiej niedopuszczalne jest zwolnienie lojalnego pracownika za to, że jest za stary.Aktor zrezygnował z roli z własnej woli.''Chciałem grać tę postać do 90-tki, ale słyszałem krytykę, że jestem za stary''.Uhonorowano go, oferując mu rolę Jigena w pierwszym odcinku jeszcze jednego serialu, w którym Lupin wygłasza kwestię: ''Jigen, nie jesteś stary, jesteś klasykiem''.Zmarł kilka miesięcy później, w wieku 89 lat.
archiwum
Wcale nie w jednej chwili zniszczył sobie reputację. – Nowy przyjaciel Putina, Steven Seagal od lat ma reputację patologicznego kłamcy i drania. Tak w skrócie, twierdził że był Navy Seal, chociaż nie umie pływać ani korzystać z mapy. Podobne historie z CIA i policją.Wykorzystał pieniądze japońskiej żony żeby dać dyla do USA, gdzie ożenił się z inną kobietą i jednocześnie zrobił dziecko z trzecią. Współpracował z mafią która inwestowała w jego karierę filmową, a ludzi próbujących obnażyć jego kłamstwa, przez lata zastraszał. Niepotrzebnie bił kaskaderów, jako policjant-wolontariusz napadał bezpodstawnie ludzi żeby mieć materiał do reality-show, a w tym samym czasie trzymał w domu niewolnice z Europy Wschodniej.Do Rosji uciekł przed pozwami i długami.Jego dzieci z pierwszego małżeństwa od dawna nie chcą mieć z nim nic wspólnego.
archiwum
Kiedy masz do spłacenia kredyt hipoteczny – Ale twój zawód to kierowca-kaskader
archiwum
Legenda głosi, – że dublerem Arnolda Schwarzenneggera w filmie ''Terminator 2'', był David Hasselhoff
archiwum
Nie ma żadnego powodu ani puenty... – Po prostu świetna muzyka i dziewczyny których nie miałem sumienia Wam odmówić.
archiwum
W zoo w Edynburgu mieszka pingwin który nosi norweski tytuł szlachecki, oraz zajmuje stanowisko szefa pułku w norweskiej Straży Królewskiej – W 2016 roku, został awansowany do rangi Brygadiera
archiwum – powód
Zlecę posrebrzenie miecza... – Lub kupię gotowy miecz posrebrzany ze stali Tamahagane kutej w 10 tys. warstw, lub Tungsten T10.W ostateczności minimalne wymagania tostal złożona 1065 z krawedzią 1095 zahartowaną do twardości powyżej 58 HRC.Wymagany grade zdolności likwidowania potworów over 9000...Kontakt: Szkoła Wiedźminów w Kaer Morhen
archiwum
Równo 40 lat temu na ekrany wkroczył ''Knight Rider'', w Polsce znany jako ''Nieustraszony'' – W rolę amerykańskiego Bonda, wcielił się David Hasselhoff, który osobiście wykonał wiele scen kaskaderskich, w tym większość manewrów J, i nawrotów z użyciem hamulca ręcznego.Jednak główną gwiazdą serialu był inteligentny i samoświadomy samochód ''Knight Industries Two Thousand'' z charakterystycznym czerwonym 'okiem'. Bardzo szybki, wypakowany gadżetami, przebijający ściany, przeskakujący przeszkody, potrafiący sobie poradzić nawet z atakiem czołgów, lotnictwa czy artylerii. W tej roli wystąpił Pontiac Firebird Trans Am trzeciej generacji, który ze współczynnikiem oporu powietrza Cx 0.29 jest jednym z bardzo niewielu samochodów zdolnych do przekroczenia prędkości 400km/h z napędem normalnego silnika tłokowego, i jest sprawniejszy aerodynamicznie od prawie każdego samochodu produkowanego obecnie.W Polsce serial emitowano od 1995 roku, a o samochodzie takim jak K.I.T.T., marzyły wówczas chyba wszystkie dzieci.
archiwum
Prawidłowa eksploatacja Poloneza –
archiwum
Ryba zjada kaczkę –
archiwum
 – Myśli Morawiecki: "Rozkradniemy wszystko, wina spadnie na Putina!"
Źródło: Eques Polonus
archiwum
49 lat po śmierci, wciąż trwają spory o Bruce'a Lee – Jedni twierdzą że był mistrzem sztuk walki, drudzy że tylko aktorem i cieniasem. Jedni mówią że był niesamowicie wyćwiczony, drudzy że nigdy naprawdę nie walczył.Zgoda panuje tylko co do tego, że zrewolucjonizował sposób przedstawiania walk wręcz w filmach.Ostatnio do sporu włączyły się Chuck Norris- przyjaciel Bruce'a Lee, który poza swoją karierą filmową, był sześciokrotnym mistrzem świata w Karate.Chuck powiedział że 'Bruce nie musiał walczyć żeby zdobyć sławę, ale gdyby walczył to zaszedłby bardzo daleko.'Przyznał też że trenował z Bruce'em Lee, i przeprosił że w przeszłości temu zaprzeczał.
archiwum
Pamiętajmy! – Czołg T-34 zaprojektowano w Charkowie na Ukrainie.Nie w Rosji.
archiwum
Ciekawe czy ta karetka jeszcze walczy –
archiwum
 – 28 kwietnia 1945 roku Niemcy ostrzelali mieszczący się nieopodal Wenecji dom Meri Mion. 13-letnia dziewczynka z rodziną przeżyła atak ukrywając się na strychu. Rano jej mama upiekła tort na 13-te urodziny dziewczynki, jednak ciasto zostało skradzione przez amerykańskich żołnierzy z 88 Dywizji Piechoty która w międzyczasie zajęła teren.Wczoraj, w jej 90-te urodziny, amerykańscy żołnierze zjawili się znowu, tym razem przynosząc urodzinowy tort z przeprosinami za kradzież której dokonali ich koledzy 77 lat wcześniej.
archiwum
Teraz problem ma Nissan. – Samochody sportowe tej firmy nazywane są po prostu "Z". Z-Car już raz przeszedł zmianę nazwy. Kiedy tworzono pierwszy model Z, szef Nissana w Japonii nadał mu nazwę "Fairlady Z" (Wróżka Z), ponieważ spodobał mu się film "My Fair Lady" z Audrey Hepburn.Kiedy pierwsze Z-Cars dotarły do USA, szef Nissana w Ameryce osobiście zerwał wszystkie oznaczenia "Fairlady" i kategorycznie zakazał ich używania. Od tego czasu poza Japonią samochód nazywa się po prostu "Z".
archiwum
Rosyjski film z 2012 roku, jakby zapowiadał obecną propagandę Putina – W ostatnich minutach filmu, kiedy Niemcy przegrały i II Wojna Światowa się kończy, widzimy że Hitler nadal żyje i tłumaczy komuś że tak jak Europa nie lubiła Żydów, tak "cała Europa zawsze bała się tego ponurego, mrocznego kraju na wschodzie, dzikiego i obcego centaura. Powiedziłem tylko, rozwiążmy te dwa problemy raz na zawsze. "I dodaje: "Ludzkość wzrosła dzięki walce. Wojna zawsze trwa, nie ma początku ani końca. Życie to wojna."Biały Tygrys to prawdopodobnie jeden z najgłupszych filmów wojennych. Opowiada o przygodach czołgisty który potrafi zregenerować się po spaleniu 90% powierzchni skóry, modli się do czołgowego boga, i stacza walkę z żyjącym na bagnach duchem czołgu Tygrys. Ostatecznie nikt nie zwycięża, ponieważ Biały Tygrys nie traktuje starcia poważnie, a w T-34 wybucha działo, przez co nie może wykończyć zjawy. Nawet po wojnie czołgista ładuje dodatkowe pociski do wozu i mówi: "Biały Tygrys wróci. Może za 50, może za 100 lat, ale wróci. A ja będę na niego czekał."