Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Kuba664

Z nami od: 20 stycznia 2010 o 13:15
Ostatnio: 10 listopada 2021 o 23:33
Exp: 25
Jest obserwowany przez: 2 osoby
  • Demotywatorów na głównej: 14 z 22 (8 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 7358
  • Komentarzy: 119
  • Punktów za komentarze: 181
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Smutne, ale prawdziwe –  ratownicy medyczni: *protestują ludzie: to zmień zawód jak Ci nie pasuje ratownicy: *masowo składają wypowiedzenia w konsekwnecji czego karetki stoją puste ludzie:
Źródło: własne
Niestety dzieję się to czego się każdy medyk obawiał. Ogromne kolejki na podjazdach dla karetek, kolejki do dezynfekcji karetki po wyjeździe oraz w końcu niewydolność systemu czego skutkiem są takie sytuacje –  W dniu wczorajszym druhowie z naszej OSP jadący na kontrolę śluz wałowych natrafili na wypadek drogowy, w którym na pasach przy ul. Zabierzowskiej w Niepołomicach potrącony został starszy mężczyzna. Po szybkiej ocenie stanu poszkodowanego stwierdzono brak oddechu i niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej, która łącznie trwała ponad godzinę. Po kilku minutach akcji na miejscu zjawił się pierwszy patrol policji. Ze względu na brak dostępnych karetek (Niepołomickie karetki prowadziły czynności w Krakowie), po kilkunastu minutach na miejsce zadysponowano do pomocy również jednostkę Niepołomice. Pierwsza karetka na miejscu zdarzenia zjawiła się po około 40 minutach od rozpoczęcia przez naszych strażaków resuscytacji. Do działań zadysponowano również śmigłowiec LPR, który wylądował w miejscowości Grabie, skąd ratownicy zostali przetransportowani do Niepołomic (10KM) przez zastęp JRG Wieliczka. Pomimo długiej walki ratowników OSP, policji i PRM, mężczyzny niestety nie udało się uratować. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia po czym został złapany przez patrol policji. Z informacji podanych w mediach czytamy, że kierowca miał 2,5promila. Dziękujemy policjantom z Niepołomic oraz strażakom OSP Niepołomice za czynną pomoc w resuscytacji.
Źródło: OSP Wola Batorska
Gdybyś się zastanawiał dlaczego jeszcze nie przyjechała karetka, którą wzywałeś. Tak aktualnie prezentuję się JEDEN wyjazd karetki pogotowia ratunkowego. –

Poświęć chwilę, przeczytaj... ...i oby Ci się nie przydało.

...i oby Ci się nie przydało. –

Poświęć chwilę i przeczytaj, może kiedyś ktoś Ci za to podziękuje

 –
Źródło: własne
To jest skrzyżowanie – A to, że jedziesz "główną" to nie oznacza, że jesteś zwolniony z użycia kierunkowskazu
Kierowco! – Jeśli przed tobą pojazdy zjeżdżają na pobocze to nie dlatego, że masz tak pięknego Passata, aż uznali, że należy ci ustąpić. Prawdopodobnie za wami jedzie pojazd uprzywilejowany
Pozwól nam przejechać! –
Źródło: WSPR Rzeszów
Czad - cichy zabójca –  ratownictwo medyczne W związku z rozpoczynającym sięsezonem grzewczymchciałbym przypomniećobjawy takie jak:-	ból, zawroty głowy-	nudności, wymioty-	osłabienie-	przyspieszenie akcji serca-	zaburzenia świadomości-	śpiączka-	drgawkiTO TYPOWE OBJAWYZATRUCIA TLENKIEMWĘGLA!Jak najszybciejopuść pomieszczenie w którymjest tlenek węglapomóż innym osób narażonymwydostać się z tegopomieszczeniazawiadom opowiednie służbyw razie stwierdzenia braku oddechu u osoby poszkodowanej natychmiast rozpocznij resuscytajce!Pamiętaj, czad jest bezbarwny i bezwonny!
Źródło: własne
Twój kolega "wyciął zgona" po alkoholu i jest całkowicie wiotki? – Odkładając go do spania do innego pomieszczenia zapamiętaj jedną ważną rzecz. Nigdy nie kładź go na plecach!
Źródło: Bizens Onet
13 października – Dzień ludzi, dla których życie drugiego człowieka jest najważniejsze "Poszkodowani nas nie wybierają, Pojawiają się na naszej drodze w wyniku urazów i obrażeń, które wymagają naszej pomocy, My natomiast świadomie zdecydowaliśmy się ich ratować, Wybraliśmy ten zawód, a nie inny, Chcąc wykonywać go bezbłędnie powinniśmy czytać i uczyć się każdego I musimy albo przyjąć na siebie tą odpowiedzialność albo zrezygnować," Dr Norman McSwain 13 października dzień ratownictwa medycznego. Najserdeczniejsze życzenia dla tych wariatów którzy wykonują niezwykle trudny zawód za niewielkie pieniądze, za to że są o każdej porze dnia i nocy by nam pomagać. Dziękujemy za wasze poświęcenie oraz serce włożone w ratowanie ludzkiego życia!
Źródło: własne
Czad - cichy zabójca –  W związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym chciałbym przypomnieć objawy takie jak: - ból, zawroty głowy - nudności, wymioty - osłabienie - przyspieszenie akcji serca - zaburzenia świadomości - śpiączka - drgawki TO TYPOWE OBJAWY ZATRUCIA TLENKIEM WĘGLA! Jak najszybciej opuść pomieszczenie w którym jest tlenek węgla pomóż innym osobom narażonym wydostać się z tego pomieszczenia zawiadom odpowiednie służby w razie stwierdzenia braku oddechu u osoby poszkodowanej natychmiast rozpocznij resuscytację! Pamiętaj, czad jest bezbarwny i bezwonny!
Źródło: własne
Tak niewiele potrzeba – aby uratować komuś życie.
Źródło: własne
Ustąp – Żyj bez winy

1