Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

apr2020apr

Z nami od: 3 kwietnia 2020 o 21:51
Ostatnio: 19 września 2020 o 8:22
Exp: 5
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 4 z 12 (8 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 1957
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Przemyślane – Dziecko nie może przynieść do świetlicy książek, zabawek itp.  Z świetlicy usunięto wszelkie przedmioty. Telewizor został.Efekt: dziecko oglądało przez 3 godziny fajne programy. Rozumiem, że w tej sytuacji nie trzeba dezynfekować stolika przy którym siedziało.
Kupię helikopter – Duże miasto: aby dziecko dostało się do świetlicy oboje rodzice/opiekunowie muszą dostarczyć zaświadczenia o zatrudnieniu.Świetlica otwarta do godziny 16:00. Ja kończę pracę o 16:00
archiwum
"Miłośnicy zwierząt" – Mam wrażenie, że każdy z nas ma znajomego na facebooku, który udostępnia wszystkie ogłoszenia schronisk i akcji typu "adoptuj bezdomniaka", a sam ma zwierzaka za grubą kasę z hodowli...Czy tylko mnie wkurza taka hipokryzja?
archiwum
Opieka, ale jak? – Do 3 maja 2020 obowiązuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Rząd ma się w tym tygodniu zastanowić nad formą zorganizowanej opieki nad dziećmi. Jestem ciekawa co "mądrego" wymyślą, skoro już ogłosili, że żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte do 24 maja.
archiwum
Podziemie – Dlaczego nie mogą pracować legalnie np. fryzjerzy i manikiurzystki? Kto by chciał skorzystać z ich usług musiałby podać dane osobowe, podpisać oświadczenie związane z COVID, a zakłady prowadziłby szczegółowy spis klientów, pracownicy w przyłbicach, manikiurzystki postawiłyby na stołach pleksy odgradzające od klientek...Mnóstwo rozwiązań, ale najłatwiej zakazać i wysłać na zasiłki, bezrobocie...Jak coś jest zakazane to i tak Polak będzie kombinował.
Gdzie jest pomoc? – Oglądam wiadomości tylko raz dziennie, żeby nie zwariować. Trzeci dzień z rzędu słyszę o tragicznej sytuacji w szpitalu w Radomiu. Dlaczego nie zostali tam jeszcze skierowani wojskowi medycy? Dlaczego nie wkroczyła jakaś wojskowa brygada chemiczno-biologiczna, aby wszystko zdezynfekować? Czy jutro usłyszę wiadomościach znowu to samo?
archiwum
Senior – Taka sytuacja: wczoraj nie udało mi się kupić kilku produktów w sieciowym sklepie spożywczym, bo jak dotarłam po pracy to już nie było tego co potrzebowałam. Na dziś wzięłam urlop. Nie chciałam z dzieckiem iść do "dużego sklepu" - od razu wspomnę, że 6-latka nie zostawia się samego w domu- więc po godzinie 12:00 pojechałam do osiedlowego sklepiku. Była kilkuosobowa kolejka, a w kolejce starsza Pani która głośno skrytykowała mnie, za to że dziecko i ja mamy ubrane maseczki: "Dziecko Pani udusi! Urwą się dziecku uszy" itd. Było bardzo nieprzyjemnie. W końcu przyszła kolej na starszą Panią, aby weszła do sklepu. Zakupy tej Pani trwały długo i były okraszone rozmową... Ja szanuję i rozumiem starsze osoby i wiem że kiedyś też taka mogę być... Ale skoro mi nie wolno robić zakupów między 10-12, to może powinno się wprowadzić zakaz dla seniorów robienia zakupów poza wyznaczonymi godzinami...
archiwum
Obowiązki służbowe – Jeszcze nie tak dawno Komenda Wojewódzka we Wrocławiu musiała przepraszać za wykonywanie obowiązków służbowych...
archiwum
Taka praca – Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić 1,5-metrowej odległości w między pracownikami z obiektywnych względów – np. dlatego, że linia produkcyjna na to nie pozwala – ma prawo odejść od tej zasady, ale tylko pod warunkiem zapewniania środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii - podano na rządowej stronie gov.pl.
Gumowe kwiatki – Obowiązek noszenia rękawiczek w sklepach przyniósł nieoczekiwany efekt: wykwit gumowych kwiatków!Nacieszmy oczy tą gamą kolorów
archiwum
Ja  tylko po gazetkę... – Dlaczego osoby starsze mogą wyjść z domu 5 x dziennie: po gazetkę, po mleko, po witaminy...pomimo tego, że są najbardziej narażone na zakażenie COVID-19? Ile by kosztowało dostarczanie im jedzenia i lekarstw, ale ile kilkutygodniowa hospitalizacja?
archiwum
Ile kosztuje test na COVID-19? – Najwidoczniej droższy niż wartość dwutygodniowej kwarantanny wypłacanej przez ZUS...

1