Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

apr2020apr

Z nami od: 3 kwietnia 2020 o 21:51
Ostatnio: 28 kwietnia 2020 o 20:56
Exp: 3
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 2 z 10 (8 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 1591
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

"Miłośnicy zwierząt"

"Miłośnicy zwierząt" – Mam wrażenie, że każdy z nas ma znajomego na facebooku, który udostępnia wszystkie ogłoszenia schronisk i akcji typu "adoptuj bezdomniaka", a sam ma zwierzaka za grubą kasę z hodowli...Czy tylko mnie wkurza taka hipokryzja?
archiwum

Opieka, ale jak?

Opieka, ale jak? – Do 3 maja 2020 obowiązuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Rząd ma się w tym tygodniu zastanowić nad formą zorganizowanej opieki nad dziećmi. Jestem ciekawa co "mądrego" wymyślą, skoro już ogłosili, że żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte do 24 maja.
archiwum

Podziemie

Podziemie – Dlaczego nie mogą pracować legalnie np. fryzjerzy i manikiurzystki? Kto by chciał skorzystać z ich usług musiałby podać dane osobowe, podpisać oświadczenie związane z COVID, a zakłady prowadziłby szczegółowy spis klientów, pracownicy w przyłbicach, manikiurzystki postawiłyby na stołach pleksy odgradzające od klientek...Mnóstwo rozwiązań, ale najłatwiej zakazać i wysłać na zasiłki, bezrobocie...Jak coś jest zakazane to i tak Polak będzie kombinował.

Gdzie jest pomoc?

Gdzie jest pomoc? – Oglądam wiadomości tylko raz dziennie, żeby nie zwariować. Trzeci dzień z rzędu słyszę o tragicznej sytuacji w szpitalu w Radomiu. Dlaczego nie zostali tam jeszcze skierowani wojskowi medycy? Dlaczego nie wkroczyła jakaś wojskowa brygada chemiczno-biologiczna, aby wszystko zdezynfekować? Czy jutro usłyszę wiadomościach znowu to samo?
archiwum

Senior

Senior – Taka sytuacja: wczoraj nie udało mi się kupić kilku produktów w sieciowym sklepie spożywczym, bo jak dotarłam po pracy to już nie było tego co potrzebowałam. Na dziś wzięłam urlop. Nie chciałam z dzieckiem iść do "dużego sklepu" - od razu wspomnę, że 6-latka nie zostawia się samego w domu- więc po godzinie 12:00 pojechałam do osiedlowego sklepiku. Była kilkuosobowa kolejka, a w kolejce starsza Pani która głośno skrytykowała mnie, za to że dziecko i ja mamy ubrane maseczki: "Dziecko Pani udusi! Urwą się dziecku uszy" itd. Było bardzo nieprzyjemnie. W końcu przyszła kolej na starszą Panią, aby weszła do sklepu. Zakupy tej Pani trwały długo i były okraszone rozmową... Ja szanuję i rozumiem starsze osoby i wiem że kiedyś też taka mogę być... Ale skoro mi nie wolno robić zakupów między 10-12, to może powinno się wprowadzić zakaz dla seniorów robienia zakupów poza wyznaczonymi godzinami...
archiwum

Obowiązki służbowe

Obowiązki służbowe – Jeszcze nie tak dawno Komenda Wojewódzka we Wrocławiu musiała przepraszać za wykonywanie obowiązków służbowych...
archiwum

Taka praca

Taka praca – Jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić 1,5-metrowej odległości w między pracownikami z obiektywnych względów – np. dlatego, że linia produkcyjna na to nie pozwala – ma prawo odejść od tej zasady, ale tylko pod warunkiem zapewniania środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii - podano na rządowej stronie gov.pl.

Gumowe kwiatki

Gumowe kwiatki – Obowiązek noszenia rękawiczek w sklepach przyniósł nieoczekiwany efekt: wykwit gumowych kwiatków!Nacieszmy oczy tą gamą kolorów
archiwum

Ja tylko po gazetkę...

Ja  tylko po gazetkę... – Dlaczego osoby starsze mogą wyjść z domu 5 x dziennie: po gazetkę, po mleko, po witaminy...pomimo tego, że są najbardziej narażone na zakażenie COVID-19? Ile by kosztowało dostarczanie im jedzenia i lekarstw, ale ile kilkutygodniowa hospitalizacja?
archiwum

Ile kosztuje test na COVID-19?

Ile kosztuje test na COVID-19? – Najwidoczniej droższy niż wartość dwutygodniowej kwarantanny wypłacanej przez ZUS...

1