Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

torpedanadynamo

Użytkownik otrzymał bana za: manipulacje, dezinformacja, obraźliwe komentarze
Ban wygasa: 2995-12-15 20:20:44

Ściana

archiwum
Opieranie bezpieczeństwa kraju na gwarancjach sojuszników, zakup od nich sprzętu i wiara w ich obietnice, jest jak ten kawał z Radia Erewań: – Na Placu Czerwonym rozdają samochody...Nie samochody, tylko rowery...I nie rozdają tylko kradną...
Źródło: komenty wyłączone
archiwum
Iwan IV Groźny, car Rosji.Prowadził imperialistyczną politykę i w swoim państwie nie tolerował opozycji.W 1575r. przy wsparciu finansowym m.in. Anglii, zajął polskie Inflanty. – Król Polski zmobilizował armię i po odbiciu paru miast w Inflantach, uderzył na Rosję.Gdy armia Batorego oblegała i zdobywała kolejne rosyjskie twierdze i miasta, dwa oddziały, Krzysztofa Pioruna Radziwiłła i Filona Kmity pustoszyły ziemie rosyjskie i gromiły ich oddziały. Piorun pokonał trasę 1400 km, a uderzając na Rżew, bezpośrednio zagroził samemu carowi. Opisał to Jan Kochanowski w poemacie "Jezda do Moskwy".Kmita zdobył Czernihów, a w drodze powrotnej rozbił nawet wysłany za nim rosyjski pościg.Iwan Groźny zaczął pisać błagalne listy do papieża Grzegorza XIII z prośbą o mediacje pokojowe. W 1582 r. zawarto pokój, w wyniku którego Polska odzyskała Inflanty i zdobyła trochę rosyjskiej ziemii.23 lata później Polacy wjechali na Kreml i na tronie osadzili jedyną polską carycę Marynę Mniszchównę. 5 lat później znowu wjechali do Moskwy, osadzając na carskim tronie polskiego królewicza Władysława.Po kolejnych 8 latach znowu tam wrócą i po zdobyciu Smoleńska, będą oblegać Moskwę.
archiwum
Tydzień temu było tu sporo demotów sugerujących, że panikę ws. podwyżek cen paliwa wywołują "antyszczepionkowcy".Nawet na rzekomo rzetelne badania się powoływano... – Teraz już wiele źródeł pisze wprost, że to dopiero początek podwyżek. Czekam na demoty z uzasadnieniem, że te podwyżki to  wina "antyszczepionkowców"...A wystarczyło tydzień temu, przed wrzuceniem demota, sprawdzić od kogo importujemy ropę i chwilę samodzielnie pomyśleć. Zamiast uprawiać bezmyślną propagandę.
archiwum
Krzysztof Szczerski, polski ambasador przy ONZ, w wystąpieniu przed Radą, poinformował że tylko dziś z Ukrainy do Polski wjechało 125 narodowości. – Tym samym problem uchodźców na granicy białoruskiej, którym byliśmy grzani, a nawet podburzani do wojny, został rozwiązany definitywnie.
archiwum
Ambasador Ukrainy w Serbii wezwał prezydenta tego kraju do potępienia rosyjskiego ataku. – Prezydent Serbii odpowiedział, że „Serbia zawsze wspierała integralność Ukrainy i nic się w tej kwestii nie zmieniło” i potępi działania Rosji zaraz po tym, gdy prezydent Ukrainy wystąpi w telewizji i publicznie potępi bombardownie stolicy Serbii Belgradu w 1999r. przez NATO, w konsekwencji czego później podzielono jego kraj, tworząc Kosowo.Nie ma co, dwóch Panów z niezłym tupetem.
archiwum
Stanisław Diabeł Stadnicki, starosta na zamku w Łańcucie, herbu "Szreniawa bez Krzyża". Już za życia zgodnie uznany przez kronikarzy za biesa, czarta wcielonego. "Stadnicki miał charaktery jakieś i diabelskie inkluzy"- pisali w kronikach. – Gdy z Batorym ruszył na zbuntowany Gdańsk, wyrwał przed główną kolumnę wojsk i sam uderzył na Niemców. Ubito pod nim tylko konia.W wyprawie na Moskwę walczył wszędzie, a gdy dotarł pod Psków, spisał testament, założył śmiertną koszulę i pierwszy rzucił się na wały.Przeżył.Gdy postanowił bić Turka na Węgrzech, przybył pod twierdzę Agra, z której wyskoczyło do niego 60 Turków, starł się z nimi i w 8 koni gonił ich aż za bramę.Okrutnikiem był także w kraju i najeżdżał sąsiednie włości: "Mnie diabłem zowią tylko sku...synowie, a od takich ja zelżon być nie mogę" - pisal w listach i wypuszczał czarną strzałę we wrota, jako zapowiedź rychłego najazdu. Gdy w Przeworsku uwięziono mu sługę, wpadł tam pod ratusz, wysadził bramę i go uwolnił.W kościołach śpiewali o nim pieśń:"Boże z nieba wysokiegoTwórco świata szerokiegoRacz się nad nami zmiłowaćA ten gniew swój pohamowaćStadnicki, Diabeł wcielonyPuścił głosy na wsze strony,Że Pana z królestwa zrzuciKrążąc, ryczy, bałamuci..."
Podczas aktualnej wizyty Morawieckiego w Kijowie, Polska zawarła sojusz z Ukrainą i Wielką Brytanią, w celu wzmocnienia bezpieczeństwa i rozwoju handlu... – Sojusz z Ukrainą zostaje zawarty w chwili zagrożenia wojną na Ukrainie. 2 dni po tym, gdy NATO oznajmia, iż nie wyśle swoich żołnierzy na Ukrainę. W momencie, gdy władze Ukrainy blokują tranzyt kolejowy towarów z Azji do Polski (pośrednio przyczyniając się tym do naszej inflacji), przez co większość tranzytu musi docierać do nas przez... Białoruś, z którą jeszcze nie tak dawno byliśmy rzekomo w stanie zagrożenia wojną.Polska naraża się na ewentualne wysłanie naszych żołnierzy na Ukrainę w czasie, gdy tysiące ukraińskich dezerterów legalnie przebywa na terytorium Polski...O naszych sojuszniczych tradycjach z Wielką Brytanią nie ma sensu się wypowiadać...
archiwum
Według badań w trichomach występujących na konopiach są dwa rodzaje cannabidiolów, które zapobiegają infekcjom Covid-19. – Dwa związki powszechnie występujące w konopiach – zwane kwasem kannabigerolowym lub (CBGA) i kwasem kannabidiolowym (CBDA) – zostały zidentyfikowane podczas badań chemicznych jako mające potencjał do zwalczania koronawirusa. Naukowcy z Oregon State University twierdzą, że związały się one z białkami kolczastymi otaczającymi powierzchnię koronawirusa i zablokowały etap wykorzystywany przez patogen do zarażania ludzi.

1