Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

tomeh

Użytkownik otrzymał bana za: spam
Ban wygasa: 2020-04-26 02:40:05

Ściana

Nieistniejąca w Polsce elektrownia atomowa w latach 2010-2018 kosztowała nas 447 mln zł - z czego ponad 100 mln zł poszło na wynagrodzenia pracowników spółki PGE EJ

Nieistniejąca w Polsce elektrownia atomowa w latach 2010-2018 kosztowała nas 447 mln zł - z czego ponad 100 mln zł poszło na wynagrodzenia pracowników spółki PGE EJ – Powołana w 2010 roku państwowa spółka PGE EJ 1 miała przygotować inwestycję w pierwszą polskąelektrownię atomową, ale do dzisiaj wszystko pozostaje w sferze niejasnych, odległych planów

Polska jest obecnie największym eksporterem okien w Europie

Polska jest obecnie największym eksporterem okien w Europie – Można powiedzieć, że Polska otwiera widok na świat mieszkańcom Europy. Eksport okien to jedna z niewielu gałęzi gospodarki w jakiej jesteśmy absolutnymi liderami
archiwum

Nosacz sundajski czyli Polski Janusz...

Nosacz sundajski czyli Polski Janusz... – ...doczekał się oficjalnego wpisu na WIKIPEDII z odesłaniem, że jego wygląd też dotyczy Polski i Polaków - w roku 2019 stał się oficjalnym memem Janusza Polaka według Wikipedii! pod hasłem "Nosacz sundajski ".
archiwum

Zakon krzyżacki - istnieje do dzisiaj...

Zakon krzyżacki -  istnieje do dzisiaj... – ... założony 1190 roku bez przerwy działa do dnia dzisiejszego a jego Wielkim mistrzem jest obecnie Frank Bayard i co najlepsze nadal to taka sama katolicka instytucja jak dawniej z którą mieliśmy liczne wojny i walną rozprawę  w 1410 roku pod Grunwaldem... mimo wszystko bez przerwy działa i ma się bardzo dobrze.
archiwum

Ile jest Ukraińców obecnie w Polsce...

Ile jest Ukraińców obecnie w Polsce... – Jak twierdzi NBP przez legalnie zatrudnienie w Polsce przewija się około 1 200 000 Ukraińców rocznie z czego według statystyk prawie drugie tyle pracuje w Polsce nielegalnie lub nie pracuje pozostając na terenie kraju i odsetek ten rośnie. No bo kto by chciał wjechać z lepszego świata jak kończy się wiza... Obecnie wielu z nich ściągnęło tutaj całe rodziny (kobiet, dzieci) i łączna ich ilość w dowolnym wieku może wynosić nawet ponad 5 milionów czyli 7,6% ludności Polski...
archiwum

To chore - Nutella w mini saszetkach na 1 kromkę.

To chore - Nutella w mini saszetkach na 1 kromkę. – Jak można zaśmiecać i produkować coraz więcej plastiku i śmieci. Nutella ma na to sposób - wymyśliła saszetki z 15 gramami nutelli do posmarowania jednej kromki chleba. 1 sztuka kosztuje około 90 groszy - to po prostu jest chore.
archiwum

Kto pamięta Czar Par z lat 90

Kto pamięta Czar Par z lat 90 – Program ten był emitowany w latach 90. Uczestnicy musieli wykonywać różne zadania pokazujące czy dobrze się znają ze swoją drugą połówką. W programie tym był także skandal, prowadzący Krzysztof Ibisz dogadywał się z parami jakie miały zwyciężyć uzyskując korzyści majątkowe - przez co został zmieniony prowadzący a potem program wycofano mimo ogromnej popularności.
archiwum

Demotywatory...

Demotywatory... – ...to taka cygańska buda na kółkach, co jest wysoko cenione na innej stronie to zaraz jest i przewożone tutaj.

Wędkowanie

Wędkowanie – Mało jest zajęć, które potrafią tak mocno wyciszyć emocje jak wędkarstwo. Sport ten daje silne emocje podczas brania jak i wyciszenie myśli podczas czekania na akcje ryby. Ten co wędkuje na pewno rozumie
archiwum

Szalone lata 80

Szalone lata 80 – Ludzie wtedy wyglądali zawsze jak szmaciarze po ubraniach. Dzisiaj już prawie nikt by się tak nie ubrał... pamiętacie szeleszczące dresy  i ciapate ubrania z tamtych lat.

Pamiętaj różnicę miedzy Fundacją a Stowarzyszeniem!

Pamiętaj różnicę miedzy Fundacją a Stowarzyszeniem! – Jeśli ktoś zakłada stowarzyszenie to znaczy że chce działać w celach statutowych - jak zakłada FUNDACJĘ to przeważnie znaczy że chce na niej dobrze zarabiać.Stowarzyszenie nie może generować zysków a jej członkowie mieć za działania statutowe wynagrodzeń - Fundacja może mieć zyski a jej pracownicy zysk = fundacja może przeznaczać na własne wypłaty nawet 80% pieniędzy. Wpłacisz 1 zł to znaczy że 20 groszy może trafić na co wpłaciłeś resztę mogą wziąć sobie

Już niebawem się zacznie...

Już niebawem się zacznie... – ...bombardowanie reklamami świątecznym w telewizji, wystrojami dekoracji w sklepach i produktami na półkach oraz żebraniem przez różne funkcje na różne rzekome cele
archiwum

Różnica pracujących za granicą Polaków i Ukraińców

Różnica pracujących za granicą Polaków i Ukraińców – Polak pracujący w dowolnym kraju "zachodnim" pracuje prawie zawsze w firmach o kapitale należącym do tych krajów. Pracujący Ukrainiec w Polsce pracuje prawie zawsze w firmach o kapitale zagranicznym a nie polskim bo taki dominuje w tym dziwnym kraju. Jest to kolosalna różnica gospodarcza - Ukrainiec w Polsce zaniża stawki wynagrodzenia, przejmuję pracę niskiego szczebla teoretycznie zabierając ją Polakom - o ile polak bez znajomości języka robi najgorsze prace za granicą i zarabia tam znacznie mniej - ustawowo Ukrainiec w Polsce musi zarabiać tyle samo co polak w Polsce, nawet jak nie umie ani słowa po Polsku. Polak pracujący za granicą wspiera PKB tamtych krajów a Ukrainiec pracujący w Polsce głównie wspiera PKB innych krajów w jakich firmach pracuje, a z reguły nie są to firmy polskie.
archiwum

Mieszkanie na wynajem

Mieszkanie na wynajem – Ci co najmują mieszkania nie mając jeszcze własnego znają ten ból. Skrajnie wysoka cena i maksymalnie niski standard.
archiwum

Przyszłość

Przyszłość – Jeszcze w latach 90 tego wieku pisano w książkach fantastycznych o komputerach przenoszonych przez astronautów z wieloma funkcjami - dopiero w latach 2000 to stało się faktem a nie fikcją literacką gdy weszły do życia obecne smartfony. *Pierwszy smartfon powstał w 1992 roku - ale była to zabawka w porównaniu z możliwościami dzisiejszych.
archiwum

MS Piłsudski - Polski odpowiednik Titanica

MS Piłsudski - Polski odpowiednik Titanica – Czy wiesz że Polska miała swojego "Titanica" także okręt transatlantycki o nazwie MS Piłsudski. Był równie luksusowy jak osławiony Titanic. Niestety także dla niego los był tragiczny - wpadł na minę na początku II wojny światowej.
archiwum

Lawa - jej temperatura dochodzi do 1400 °C

Lawa - jej temperatura dochodzi do 1400 °C – W rzeczywistości ludzie w pobliżu lawy by się ugotowali w kilka sekund - ludzie w filmach przez nią przeskakują lub hasają w pobliżu jej wylewu to bajka. Oparzenia były ny natychmiastowe nawet z 5 metrów.
archiwum

Największy czołg na świecie

Największy czołg na świecie – Landkreuzer P-1000 Ratte - to niemiecka myśl techniczna największego czołgu świata jaki miał ważyć 1000 Ton. Budowę rozpoczęto na 2 wojnie ale nigdy nie została ukończona.
archiwum

Polska zacznie wypłacać emerytury Ukraińcom

Polska zacznie wypłacać emerytury Ukraińcom – Czy wiesz że za parę lat Polska zacznie wypłacać emerytury Ukraińcom jacy osiągną wiek emerytalny. Obywatel Ukrainy jaki przepracuje w Polsce 5 miesięcy zgodnie z prawem dostanie stałą minimalną i dożywotnią gwarantowaną emeryturę z kieszeni Polaków. Takich przepisów nie ma w żadnym innym kraju - był to pomysł rządu na ściągnięcie tańszych pracowników do Polski jaki za parę lat odbije się koniecznością utrzymania praktycznie 2 narodów jednocześnie z kieszeni 1 Polaków.
archiwum

Już niebawem koniec paragonów w sklepach

Już niebawem koniec paragonów w sklepach – Od nowego roku mają wejść w życie przepisy że nie otrzymamy przy kasie paragonu papierowego. Paragony mają być elektroniczne powiązane z naszą kartą płatniczą. TO CIEKAWE jak zobaczycie różnice że towar na półce był w innej cenie a inaczej Nam nabili na paragonie... w domu?