Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

niah

Z nami od: 5 września 2019 o 11:56
Ostatnio: 23 lutego 2020 o 21:02
Wiek: 25
Płeć: mężczyzna
Exp: 7
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 4 z 40 (35 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 3598
  • Komentarzy: 104
  • Punktów za komentarze: -88
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia

Tymczasem taka niespodzianka

Tymczasem taka niespodzianka –
Źródło: sportowe fakty
archiwum – powód

Paradoks ateisty wierzącego że życie może powstać samo wszędzie w kosmosie

Paradoks ateisty wierzącego że życie może powstać samo wszędzie w kosmosie – Jeśli spotkamy kosmitów i będą oni którąkolwiek z wersji jakie wyobrażali sobie Egipcjanie, Sumerowie, Majowie albo jakiekolwiek inne starożytne wierzenia, to będzie oznaczyło że kapłani mieli rację.
archiwum

Rozpoczęły się prace nad nową megaprodukcją serialową na podstawie powieści Tolkiena

Rozpoczęły się prace nad nową megaprodukcją serialową na podstawie powieści Tolkiena – Zakres ukazanych wydarzeń będzie mógł dotyczyć tylko Drugiej Ery tolkienowskiego świata. Jest to czas bezpośrednio przed wydarzeniami z Trzeciej Ery które znane są z najpopularniejszych ekranizacji Władca Pierścieni i Hobbit, ale po wydarzeniach Pierwszej Ery początków świata i pierwszych królestw Elfów których serial też nie będzie mógł zawierać.Główne wątki Drugiej Ery której dotyczył będzie serial to kształtowanie się potęgi złej postaci czyli znanego z "Władcy Pierścieni" Saurona, oraz początki i upadek Numenoru - królestwa ludzi z którego w kolejnych pokoleniach wywodził się m.in znany z wcześniejszych ekranizacji bohater Aragorn. W wieloodcinkowym serialu na pewno zobaczymy kilka innych znanych postaci (np Gandalfa) ale też wiele nowych istot, miejsc, bitew i wydarzeń.Oby serial utrzymał poziom filmów i był godnym uczczeniem niedawno zmarłego syna Tolkiena, Christophera.
Źródło: Tolkien fandom
archiwum

Plazmowy Wszechświat

Plazmowy Wszechświat – Teorie o plazmowym Wszechświecie stworzył noblista Hannes Alfvén. Opiera się ona na oficjalnie uznawanych w fizyce zjawiskach jak jonizacja cząstek i plazmowy stan materii i wielu innych powszechnie uznawanych naukowych zasadach. Jedną z ciekawszych kwestii jest założenie, że Wszechświat i materia nie zaczęła się w jednym miejscu, tylko kształtowała w wielu różnych miejscach. Poza tym proces powstawania materii wyglądałby podobnie jak w przypadku teorii „wielkiego wybuchu” i podobnie jak tam nie znamy tych szczegółów. Tak jak każda inna tego typu teoria ta też ma niedociągnięcia i wątpliwości, ale skoro każdy słyszał o wieloświatach albo teorii strun, to dlaczego nie o teorii plazmowego Wszechświata stworzonej przez noblistę i popieranej przez przynajmniej kilku innych uznanych naukowców.
Źródło: Physics Today, Plasma Universe

Żeby wykonać pełny obrót nasza galaktyka - Droga Mleczna potrzebuje ćwierć miliarda lat. Patrząc z perspektywy galaktyki Ziemia obróciła się dookoła zaledwie około 18 razy od początku istnienia

Żeby wykonać pełny obrót nasza galaktyka -  Droga Mleczna potrzebuje ćwierć miliarda lat. Patrząc z perspektywy galaktyki Ziemia obróciła się dookoła zaledwie około 18 razy od początku istnienia – A nam ludziom wydaje się, że coś wiemy o Wszechświecie...
archiwum – powód

Na najbardziej opiniotwórczych stronach naukowych takich jak Kurzgesagt albo Veritasium które mają po 10 milionów obserwujących pod materiałami o „wielkim wybuchu” albo przypadkowym powstaniu życia praktycznie nie ma już pozytywnych komentarzy.

Na najbardziej opiniotwórczych stronach naukowych takich jak Kurzgesagt albo Veritasium które mają po 10 milionów obserwujących pod materiałami o „wielkim wybuchu” albo przypadkowym powstaniu życia praktycznie nie ma już pozytywnych komentarzy. – Nikt już w to nie wierzy.
Źródło: Kurzgesagt youtube
archiwum

Taki mamy wybór. Może rządzić PiS, albo oni.

Taki mamy wybór. Może rządzić PiS, albo oni. –
Źródło: twitter

W 2020 roku bolidy firmy Alfa Romeo uczestniczące w najpopularniejszych wyścigach samochodowych Formuły 1 będą w polskich biało-czerwonych barwach

W 2020 roku bolidy firmy Alfa Romeo uczestniczące w najpopularniejszych wyścigach samochodowych Formuły 1 będą w polskich biało-czerwonych barwach – Poza kolorami głównym motywem będzie logo firmy Orlen. Biało-czerwone barwy będą też na ciężarówkach, parkingu i strojach całego teamu. Na zdjęciu projekt nowego kasku
Źródło: tysol.pl
archiwum

Wybierajmy mądrze gdy chodzi o naszą przyszłość.

Wybierajmy mądrze gdy chodzi o naszą przyszłość. –
Źródło: Roksana Węgiel / Greta Thunberg
archiwum

Chętnie zobaczyłbym takie drzewo ewolucyjne, ale żeby były zobrazowane ogniwa pośrednie które idą tą czerwoną linią ewolucji, a nie tylko ostatnie odgałęzienia i gatunki które wszyscy znają i które nie tłumaczą przemian.

Chętnie zobaczyłbym takie drzewo ewolucyjne, ale żeby były zobrazowane ogniwa pośrednie które idą tą czerwoną linią ewolucji, a nie tylko ostatnie odgałęzienia i gatunki które wszyscy znają i które nie tłumaczą przemian. –
Źródło: wikipedia paleontologia
archiwum

Chiny są jednym z krajów gdzie najszybciej rozrasta się liczba wiernych Kościoła.

Chiny są jednym z krajów gdzie najszybciej rozrasta się liczba wiernych Kościoła. – Pomimo nieprzychylności władz w krótkim czasie liczba praktykujących wzrosła do ponad 100 mln. Najwyraźniej widać to podczas Świąt.
Źródło: daily telegraph
archiwum

Jak lewicy może się coś udać, skoro nawet nie potrafią stworzyć logicznego hasła na stronie gdzie zbiera się ich inteligencja?

Jak lewicy może się coś udać, skoro nawet nie potrafią stworzyć logicznego hasła na stronie gdzie zbiera się ich inteligencja? –
Źródło: Antony Flew "There is a God" vs "oko.press"

Kobietolożka - wyższy etap wtajemniczenia

Kobietolożka - wyższy etap wtajemniczenia – TVN zawsze pomaga kobietom. Nawet bardziej niż one tego chcą
Źródło: tvn24
archiwum

Tajemnice Wszechświata, paradoks słabego Słońca.

Tajemnice Wszechświata, paradoks słabego Słońca. – Słońce w historii swojego istnienia miało etap gdy świeciło tak słabo, że uniemożliwiało to nawet przetrwanie wody na Ziemi w stanie ciekłym. Jest to niezgodne z odkryciami geologicznymi i naukowcy nie mają jednoznacznego wyjaśnienia jak to możliwe, i co wtedy ewentualnie nagrzewało Ziemię. Więcej informacji w linku.
archiwum

Młodociany antyklerykalny wojownik nie taki straszny jak go malują.

Młodociany antyklerykalny wojownik nie taki straszny jak go malują. – Jak podają tarnowskie media, niedługo po wybryku złapano wandala który zniszczył figurkę Matki Boskiej przy parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Jak się okazało, był nim młody mieszkaniec miasta. Przeprosił, stwierdził że to głupi żart, i zobowiązał się naprawić wszystkie szkody.Wystarczyło kilka klapsów od taty w domu i wojownik zmiękł.
Źródło: www.tarnowska.tv/wiadomosci/2439,zlapano-wandala-ktory-zniszczyl-figurke-matki-boskiej-przy-tarnowskiej-parafii
archiwum

Utopijny projekt Europy jako jedno wielkie państwo bez narodów to przeszłość.

Utopijny projekt Europy jako jedno wielkie państwo bez narodów to przeszłość. – Obywatele państw zakreślonych na czerwono już kilka razy potwierdzili swoimi wyborami, że tego nie chcą. Zaznaczonych na pomarańczowo też można zaliczyć do raczej niechętnych biorąc pod uwagę nastroje społeczne w tych krajach. Więc tendencja jest oczywista, a wybory w Wielkiej Brytanii można potraktować jak przysłowiowy ostatni gwóźdź do trumny dla takiego projektu.
Źródło: unia europejska
archiwum

Zasługi Kościoła katolickiego dla rozwoju nauki i cywilizacji.

Zasługi Kościoła katolickiego dla rozwoju nauki i cywilizacji. – Uniwersytet Boloński, założony w 1088 r, najstarszy uniwersytet cywilizacji łacińskiej, wzór dla późniejszych uniwersytetów. Otrzymał przywileje w 1158 r. z rąk cesarza Fryderyka I Barbarossy, władcy katolickiego który otrzymał od papieża tytuł Cesarza Rzymskiego.Uniwersytet Paryski, czyli Sorbona, jedna z najstarszych i najważniejszych instytucji tego typu, została ustanowiona w 1257 przez króla Francji Ludwika IX, świętego Kościoła Katolickiego. Uniwersytet Rzymski „La Sapienza”, jeden z największych na świecie pod względem liczby studentów. Został utworzony 20 kwietnia 1303 r. przez papieża Bonifacego VIII. Uniwersytet Karola w Pradze, założony w 1348 r. przez katolickiego króla Czech Karola IV Luksemburskiego, najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej.Uniwersytet Jagielloński założony w 1364 r. w Krakowie przez Kazimierza Wielkiego i odnowiony w 1400 roku przez Władysława II Jagiełłę z fundacji Jadwigi Andegaweńskiej, świętej Kościoła katolickiego.
Źródło: "Fides et ratio" (Wiara i rozum), św Jan Paweł II
archiwum

Poland strong. Czyli dyscypliny sportowe w których jesteśmy najlepsi.

Poland strong. Czyli dyscypliny sportowe w których jesteśmy najlepsi. – Jesteśmy najlepsi na świecie w PIŁCE SIATKOWEJ. W 2018 roku po raz drugi z rzędu zdobyliśmy tytuł Mistrzów Świata.W wyścigach NA ŻUŻLU w latach dwutysięcznych aż 8 razy stawaliśmy na najwyższym podium Drużynowych Mistrzostw Świata. Także indywidualnie Mistrzem Świata jest nasz reprezentant, Bartosz Zmarzlik.Od czasów Adama Małysza Polska cały czas jest w ścisłej czołówce w SKOKACH NARCIARSKICH. Kamil Stoch jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim, a Dawid Kubacki Mistrzem Świata.W ostatnich halowych Mistrzostwach Europy w LEKKOATLETYCE byliśmy najlepsi z wszystkich reprezentacji. A w konkurencji RZUT MŁOTEM od lat jesteśmy niepokonani na świecie. Paweł Fajdek jest aktualnym Mistrzem Świata, a Anita Włodarczyk Mistrzynią Olimpijską i rekordzistką świata.Do innych dyscyplin w których regularnie zdobywamy medale można zaliczyć wioślarstwo, szybownictwo, żeglarstwo i wiele innych mniej popularnych dyscyplin jak sporty ekstremalne, zawody strongman czy brydż sportowy.
Źródło: Na zdjęciu polskie podium w Mistrzostwach Europy w biegach ekstremalnych OCR w Esbjergu.
archiwum

Cudownie by było gdyby wszyscy którzy kiedyś walczyli o wolność mogli to zobaczyć.

Cudownie by było gdyby wszyscy którzy kiedyś walczyli o wolność mogli to zobaczyć. –
Źródło: Godzina "W", MN, propatriae
archiwum

Czyli gdyby księża na przykład dali wszystkim po trochę pieniędzy, to należałoby bardziej ich szanować i lubić?

Czyli gdyby księża na przykład dali wszystkim po trochę pieniędzy, to należałoby bardziej ich szanować i lubić? –
Źródło: szczere pytanie