Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kostek_slask

Z nami od: 21 marca 2022 o 9:56
Ostatnio: 21 czerwca 2022 o 10:35
Wiek: 22
Płeć: mężczyzna
Exp: 42
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 15 z 238 (223 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 22605
  • Komentarzy: 305
  • Punktów za komentarze: 166
  • Obserwuje: 2 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

archiwum
Już to widzę jak Unia zdąży zwiększyć produkcję energii elektrycznej do 2035 roku by wyeliminować samochody spalinowe. –
archiwum
Cena ropy Brent: 113 $Cena ropy Urals: 90 $Zgadnijcie po którą płynie ten tankowiec. I zastanówcie się skąd te ceny paliw? – RU PRI to rosyjski port przeładunkowy w Primorsku
archiwum
Mateusz - szacun za chwilę szczerości –
archiwum
To po coś go q...a wprowadzał ??? –
archiwum
Nie no... to zdecydowanie nałogowiec. –
archiwum
W szczycie sezonu wszędzie rozpoczynają się strajki w branży lotniczej. Zważywszy ile paliwa pożera samolot... – Czy to jakaś sztuczna regulacja popytu na ropę? Nie potrafię tego ani udowodnić ani temu jednoznacznie zaprzeczyć, że w obecnych czasach mamy solidne roszady na rynku surowców. Raz: niby embargo na ruską ropę. Dwa: ropa i tak płynie tankowcami tylko poprzez inne porty (Indie, Finlandia). Trzy: UE spieszy się z odejściem od samochodów spalinowych. Cztery: Lockdowny w Szanghaju (największy konsument ropy w Chinach). Pięć: teraz te strajki i wygaszanie popytu na ropę w Europie. Albo coś się dzieje, albo jestem przewrażliwiony i ktoś mi udowodni że się mylę i to normalna sytuacja rynkowo - ekonomiczna.
archiwum
Odnośnie sprawy DPS w Jordanowie na myśl przyszła mi ta jedna scena z filmu "Bad Lieutenant" z 1992 roku. – Filmu wam streszczał nie będę, ale to wykrzyczane pytanie "Where were you?" rozwala łeb. Genialna scena, myślę że zrozumieją ci, którzy będąc sami zakopani w szambie musieli sprostać krzywdzie osób wokół siebie. Aby zrozumieć kontekst stanu psychicznego bohatera polecam cały film. Niskobudżetowy, ale daje do myślenia.
archiwum
Patologicznej rodzinie nie daje się gotówki licząc na to że jak rodzice popiją to może dzieci będą rzadziej bite. – To dlaczego Polsce udzielane są pożyczki i środki pieniężne na KPO ? Nikt się chyba nie spodziewa, że pieniądze zostaną wydane efektywnie bez afer, wałów czy marnotrawstwa?  Co gorsza, konsekwencje poniesiemy my - płacąc wyższe podatki. Osoby odpowiedzialne za afery w tym czasie będą poukrywane w spółkach skarbu państwa i nie będzie komu za to odpowiadać.
archiwum
Autor tego artykułu dowodzi, że wprowadzając taki zakaz skutecznie uderzymy w rosję. Może do tego zakazu jeszcze mandaty? – Jednocześnie zapomniał, że ruscy wykorzystują porty w Indiach do wysyłania swojej przecenionej ropy na cały świat a polski premier myśli że jak ropa jest przetankowana w Finlandii to już nie jest rosyjska. Zastanawiam się po co takie artykuły są zlecane. Kolejna smycz na społeczeństwo robiona kosztem tragedii na Ukrainie? Żadne z tych rozwiązań nie kończy wojny a jedynie przekierowuje surowce z jednej trasy na drugą. Autorem pomysłu jest Bartłomiej Derski, rzekomo "ekspert".
archiwum
Przy okazji upalnego, słonecznego dnia można sprawdzić ile dajemy rady wyciągnąć z fotowoltaiki w skali kraju. – Mamy aktualnie ponad 6 GW produkowanej energii z paneli fotowoltaicznych a ciekawym jest fakt, że produkcja ze źródeł odnawialnych sumarycznie przekracza momentami te pochodzącą z elektrowni węglowych. Niestety, żeby nie było tak kolorowo należy pamiętać że w takie dni mamy problemy z chłodzeniem bloków energetycznych (niski poziom wód) a także mamy podwyższone zużycie energii ze względu na intensywne użytkowanie klimatyzacji.
Drogo nad morzem? Paragon grozy? Ciekawe dlaczego? – Jesteście restauratorem. Przez większość 2020 roku śledził was sanepid czy aby czasem nie pracujecie, pół sezonu byliście w plecy. Niedawno dostaliście podwyżki gazu, śmieci, opłat, mediów, energii. Pracownik chce PPK - dokładacie. Podwyżki wynagrodzeń bo pracownicy też odczuwają drożyznę. Przez nowy ład płacicie więcej podatku. Wzrósł czynsz za lokal. Wzrosły raty kredytów i leasingu sprzętu. Za chwilę małpia ospa i znowu was mogą zamknąć. Do końca sezonu (lub do czasu wprowadzenia obostrzeń) macie czas zarobić na siebie, pracowników i lokal. Pytanie: jakie będą ceny ?
archiwum
Odsunąć pis od władzy i co dalej? Świat ot tak nagle stanie się lepszym? – Czy sama zmiana partii ma w naszym kraju coś zmienić ? Czy bardziej istotne jest pozbawienie polityków narzędzi jakimi nam szkodzą? Uważam, że zmarnujemy kolejne lata jeżeli następcy pisu będą robić identyczne świństwa tylko pod inną nazwą lub ideologią. Proszę zapisać, zapamiętać i za jakiś czas mnie rozliczyć. Obym się mylił.
archiwum
300 tysięcy mieszkań na wynajem zapowiedziała lewica. Pis planował 100 tysięcy z czego zrealizował 15 tys... – Ja zakładam ten sam efekt dla programu lewicy. Dlaczego? Bo nigdy państwo nie wybuduje w efektywny i opłacalny sposób mieszkań. A może lewica posiada cudowną wiedzę lub sposób na zrealizowanie tej obietnicy bez wałów, przekrętów i w terminie? Moim zdaniem jest to żerowanie na naiwności ludzi bez zdolności kredytowej przy istniejącym deficycie w nieruchomościach. Czy lewica uniknie problemów na jakich przejechały się pisiory ze swoim programem? raczej nie, bo ani nie przybędzie pieniędzy, ani nie przybędzie gruntów pod budowę a ceny materiałów budowlanych też nie zapowiadają spadków.
archiwum
Cofnijmy się w czasie - nie tak daleko - do roku 2021. Taka atmosfera panowała na rynku hipotek. – Stała stopa jest be, mieszkania drożeją, mnóstwo ludzi kupuje. Ile maksymalnie można dostać kredytu przy takim dochodzie?  - taka narracja panowała w mediach. I przyszło wielkie zdziwienie wyższymi stopami procentowymi... Wszystkie artykuły z bankiera - wiszą tam do dzisiaj więc można poczytać.
archiwum
Polska wpada w spiralę zadłużenia. Na odsetki od długu wydamy w tym roku niemal 10% wszystkich wydatków budżetowych. W kolejnych latach jeszcze więcej. – Czy można prowadzić inwestycje w kraju w którym 10% wydatków pochłania DŁUG ? Z racji tego, że najczęściej obligacje są sprzedawane na okres 4 lat, właśnie takiego okresu potrzebowalibyśmy na zaciskanie pasa by wydostać się z tej spirali. Ale nikt nie ma jaj by uwalić socjal, zatrzymać rozdawnictwo i przeżyć 4 chude lata by dopiero po tym czasie odczuć pozytywne skutki braku deficytu. Ludzie wolą dostać ochłapy, mieć coś obiecane i żyć z dnia na dzień na kredyt. Zarówno państwo, politycy jak i wyborcy. A spłaci się inflacją lub ukrytymi podatkami.
archiwum
Panu ministrowi przypominam że korzystając z kilku miesięcy "oddechu" można powalczyć o zdrowie Polaków. – Bardzo bym sobie życzył by zaczął pan nawoływać do zdrowego odżywiania, odstawienia używek, ruchu na świeżym powietrzu, badań profilaktycznych tak samo intensywnie jak walczył pan z pandemią. Miażdżyca, otyłość, niezdrowy tryb życia, śmieciowe jedzenie. Ile było konferencji na ten temat?
archiwum
Skoro przyjęty pakiet "Fit for 55" ma do 2035 roku zakończyć sprzedaż samochodów spalinowych to pytanie skąd my weźmiemy tyle prądu do ładowania  elektryków? – Co do pozostałych krajów UE - przypominam że niedawno w Austrii i Niemczech straszono blackoutami. Co do Polski - jak tam idzie budowa naszego pierwszego bloku jądrowego? Bo na samo zasilanie elektryków potrzeba kilkunastu. Nie neguję koegzystencji ekologicznych środków transportu ze spalinowymi i zdrowej transformacji, ale założeń FF55 po prostu NIE DA SIĘ  zrealizować. Do 2035 roku nie wytworzymy tylu źródeł energii, a najlepiej o tym świadczy niedostosowana sieć energetyczna która wyłożyła się na fotowoltaice. Nie ma ani skąd produkować ani czym przesyłać.
archiwum
Przy takich dochodach państwowej spółki zerowy VAT może trwać wiecznie, a kierowcy i tak zapłacą krocie w opodatkowanych zyskach spółki. – Oczywiście danych za drugi kwartał jeszcze nie mamy, ale można się spodziewać jeszcze większych zysków. Co ciekawe, warto te liczby zestawić z szacowanym kosztem obniżonego vatu na paliwa - miał on wynieść 3,11 mld zł. Zakładam, że dzięki wyższym marżom do budżetu wpłynie więcej, niż gdyby vatu nie obniżono.
archiwum
Jak obniżyć VAT na paliwa i jednocześnie zwiększyć dochody z podatków? – Podnieść marżę - zysk spółki paliwowej będzie opodatkowany podatkiem CIT, kierowcy zapłacą go zamiast VATu jednocześnie wierząc w putinflację.
archiwum
Zastanówmy się po co te całe wakacje kredytowe? Odpowiedź jest prosta - żeby utrzymać konsumpcję na wysokim poziomie (lwia część dochodów budżetowych to podatek VAT). – Obniżanie czy podwyższanie stóp w tej chwili nie ma żadnego wpływu na inflację. Nikt też nigdy nie troszczył się o kredytobiorców (PiS olał frankowiczów). Ważne są dochody budżetowe, żeby ten statystyczny kredytobiorca łapiąc oddech od raty natychmiast pobiegł do sklepu i wydał co do złotówki z tego, co normalnie miałby na ratę.  Albo zapłacił za paragon grozy na wakacjach lub zatankował paliwo z extra marżą Orlenu. O to chodzi- PiS odejmując za 4 miesiące bankom (a de facto przesuwając w czasie) troszczy się o wpływy do budżetu których już brakuje.