Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

jamachama

Z nami od: 1 października 2016 o 13:31
Ostatnio: 17 grudnia 2017 o 2:25
Płeć: mężczyzna
Exp: 213
Jest obserwowany przez: 6 osób
  • Demotywatorów na głównej: 86 z 452 (366 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 28904
  • Komentarzy: 4581
  • Punktów za komentarze: 4978
  • Obserwuje: 2 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

archiwum

Podczas II Wojny Światowej Ukraińcy wyjątkowo bestialsko wymordowali polską delegację, której celem miała być rozmowa o wspólnej walce przeciw Niemcom…

Podczas II Wojny Światowej Ukraińcy wyjątkowo bestialsko wymordowali polską delegację, której celem miała być rozmowa o wspólnej walce przeciw Niemcom… – Na początku lipca 1943 roku wydano mu rozkaz przeprowadzenia rozmów z miejscowym dowództwem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) na Wołyniu. Zygmunt Rumel stanął na czele delegacji wysłanej przez Kazimierza Banacha, pełnomocnika Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, mającej na celu zahamowanie rzezi wołyńskiej i uzgodnienie wspólnej z Ukraińcami walki z Niemcami. Zrezygnowawszy ze zbrojnej obstawy w geście dobrej woli, Zygmunt Rumel udał się 10 lipca 1943 do kwatery lokalnego dowództwa SB OUN wraz z przedstawicielem Okręgu Wołyńskiego AK Krzysztofem Markiewiczem pseudonim „Czort” i woźnicą Witoldem Dobrowolskim. Wszyscy trzej zostali tam aresztowani i zabici. Według przekazów rodzinnych, rozpowszechnionych przez Annę Kamieńską, mord odbył się przez rozerwanie końmi.Dla niezorientowanym w temacie jak odbywał się taki mord… każdą rękę i nogę przywiązywano do jednego konia, a następnie wyrywano je gnając konie. Tak nasza delegacja została potraktowana, przez UPA, na obecnej Ukrainie (którą nasi politycy wspierają) obwołani „bohaterami narodowymi”.Ten fakt, najdobitniej świadczy o tym, iż bydło z UPA nie chciało walczyć z hitlerowskimi Niemcami.
archiwum – powód

8 tys. ludzi pod Sejmem. Większość nie wie dlaczego protestuje. "Dyrektor kazał”...

8 tys. ludzi pod Sejmem. Większość nie wie dlaczego protestuje. "Dyrektor kazał”... – 8 tysięcy leśników pojawiło się pod Sejmem na wiecu poparcia dla ministra Jana Szyszki. Większość z nich nie jest w stanie odpowiedzieć w jakiej sprawie protestują. Część przyznaje, że zostali przywiezieni na polecenie dyrekcji Lasów Państwowych. – Chodzi o spontaniczne wyrażenie poparcia dla ministra i potępienie zdrajców – przekonuje jeden z dyrektorów Lasów i były poseł PiS.Inni przyznają, że dyrekcje Lasów Państwowych, w których pracują przywiozły ich autokarami. Przyjechali z całej Polski - m.in. z Lublina, czy Piły.Z dala od tłumu trzyma się dwóch leśników. Okazują się bardziej szczerzy. Co to za demonstracja? - pytamy.- Nie wiemy. Przyjechaliśmy, bo dyrektor kazał. Wypisali nam delegacje, wsadzili w autobus, zapewnili jedzenie. Cieszę się, że tu przyjechałem, bo dawno nie byłem w Warszawie. Pochodzę sobie i pozwiedzam – przyznaje z uśmiechem jeden z naszych rozmówców.- Nie mogliśmy odmówić przyjazdu do Warszawy, bo tego oczekiwało nasze kierownictwo. Chodzi o wyrażenie poparcie dla ministra Szyszki – dodaje drugi.Takie „spontaniczne” wiece to robili za komuny, czyżby stare wróciło?
archiwum

Ukraiński urzędnik nie został wpuszczony do Polski...

Ukraiński urzędnik nie został wpuszczony do Polski... – Do Polski nie wpuszczono szefa ukraińskiej państwowej komisji do spraw upamiętnień ofiar wojen i represji, Światosława Szeremety. Szeremet stwierdził, że jest zaskoczony całą sytuacją. "Polacy nie rozumieją, że Ukraina się zmieniła. Że teraz nie można już się tak zachowywać, że po rewolucji godności naprawdę staramy się żyć zgodnie z prawem, w państwie prawa. A prawo jest jedno dla wszystkich" - mówił. Powtórzył też, że Polacy nie mogą nakazywać Ukraińcom, jaki mają mieć stosunek do UPA, tak "jak Ukraińcy nie mieliby prawa mówić, jaki Polacy powinni mieć stosunek do AK".Szeremeta znany jest z wypowiedzi krytykujących Polskę, niedawno stwierdził m.in., że cmentarz katyński w Bykowni koło Kijowa jest nielegalny, także latem tego roku zakazał ukraińskim firmom współpracy z polskim IPN w ramach prac ekshumacyjnych polskich legionistów w Kostiuchnówce na Wołyniu.Bezczelność Ukraińców przekracza kolejne granice, gdy zbrodnicze bydło z UPA, preferujące „walkę” z nieuzbrojonymi polskimi cywilami porównuje do AK, organizacji walczącej z UZBROJONYMI okupantami niemieckimi i sowieckimi. Jak widać, nasze MSZ słusznie zrobiło listę osób, którym coś się w łepetynkach ostro pomyrdało. I to jest dobra zmiana.

Nie bój się dużego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi krokami, lecz jednym dużym...

Nie bój się dużego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi krokami, lecz jednym dużym... –
archiwum

Kukiz’15 bije na alarm ws. Ukrainy. "Hołdują SS Galizien"...

Kukiz’15 bije na alarm ws. Ukrainy. "Hołdują SS Galizien"... – Paweł Kukiz skomentował materiał ukraińskiej telewizji o upamiętnianiu formacji SS Galizien, która podczas II wojny światowej walczyła przeciw Polsce, min. dokonując zbrodni w Hucie Pieniackiej. "Hołdują SS Galizien, a rząd funduje im 500+" – napisał polityk, nawiązując do wypłacania przez przez polski rząd świadczeń socjalnych, w tym emerytur, Ukraińcom mieszkającym w Polsce."Ukraińcy hołdują (na razie jeszcze tylko u siebie) SS Galizien, a tymczasem polski rząd funduje im 500+ i -uwaga- wypłaca Ukraińcom emerytury z pieniędzy polskiego podatnika nawet za okres ich pracy na Ukrainie" – alarmuje muzyk. "Innymi słowy- Ukrainiec przyjeżdża do Polski na pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego, pracuje te pół roku w Biedronce i ... dostaje od nas emeryturę za kilkadziesiąt lat roboty na Ukrainie..." – oburza się Kukiz.Jak widać, Ukraińcy na swoich "bohaterów" narodowych wybrali nie tylko zbrodniarzy z UPA, czy Banderę.
archiwum

Szef ukraińskiego IPNu Wołodymyr Wiatrowycz: Zniesiemy moratorium na ekshumację Polaków, ale jest jeden warunek…

Szef ukraińskiego IPNu Wołodymyr Wiatrowycz: Zniesiemy moratorium na ekshumację Polaków, ale jest jeden warunek… – „Jesteśmy gotowi zawiesić owe moratorium pod warunkiem, że zdołamy porozumieć się z polską stroną, która przedstawi swoje widzenie tego, jak będą legalizowane ukraińskie pomniki na polskim terytorium, w jakim sposób państwo polskie będzie myśleć o odbudowie zniszczonych pomników".Może ja wyjaśnię, czego ten bezczelny i arogancki Ukrainiec żąda od Polski, byśmy ODBUDOWALI POMNIKI UPA W POLSCE… w kraju który najwięcej od bydła z UPA wycierpiał, wtedy łaskawie rząd ukraiński zezwoli, na pracę naszych ekspertów w poszukiwaniu mogił pomordowanych na Wołyniu Polaków.Czy można bardziej bezczelne żądanie nam postawić? To tak, jakby Merkelowa od nas zażądała, byśmy odbudowali pomniki SSmanom…
archiwum – powód

Czy 11 listopada w Święto Niepodległości Jarosław Kaczyński ogłosi, iż zacznie rządzić Polską jako premier... ?

Czy 11 listopada w Święto Niepodległości  Jarosław Kaczyński ogłosi, iż zacznie rządzić Polską jako premier... ? –
Źródło: Internet
archiwum – powód

Sejm uczcił śmierć Piotra S. Co zrobiła Krystyna Pawłowicz… ?

Sejm uczcił śmierć Piotra S. Co zrobiła Krystyna Pawłowicz… ? – W Sejmie uczczono minutą ciszy pamięć Piotra S. - mężczyzny, który zmarł po podpaleniu się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Jedynie Krystyna Pawłowicz nie wstała."Sejm uczcił pamięć Piotra Szczęsnego. Krystyna Pawłowicz była jedyną, która nie wstała - napisał Bartosz Arłukowicz, opisując tę sytuację. Dodał też, że z ław PiS słychać było okrzyki "hańba" i "zwiększyć finansowanie psychiatrii".Smutne to, że posłowie PiSu nawet w takiej sytuacji, nie potrafią się godnie zachować, po prostu po ludzku wstać, by komuś oddać szacunek, aż tak trudno? O komentarzach posłów PiS by „zwiększyć finansowanie psychiatrii” nie wspomnę, bo to już… brzydkie słowo.
archiwum – powód

Amerykańskie wozy bojowe uszkodziły wiatę na peronie w Kowalewie Pomorskim. Prokuratura umorzy śledztwo, bo nie wie, kto jest ich właścicielem… ?

Amerykańskie wozy bojowe uszkodziły wiatę na peronie w Kowalewie Pomorskim. Prokuratura umorzy śledztwo, bo nie wie, kto jest ich właścicielem… ? – Incydent może mieć zaskakujący finał. Śledztwo w tej sprawie utknęło w martwym punkcie, bo żadna z amerykańskich instytucji nie chce podpisać się jako właściciel pojazdów.Według informacji dziennikarzy rmf24.pl żadna z amerykańskich instytucji nie podpisała się do tej pory jako formalny właściciel wozów opancerzonych. Nie wiadomo, czy należą one do dywizji stacjonującej w Polsce, czy też do dowództwa, które wysłało wozy do Polski. Oficer łącznikowy stwierdził jedynie, że nie ma upoważnienia do jakichkolwiek czynności.I to nie jest żart...
archiwum

Nie psuj tego co masz, pragnąc rzeczy, których mieć nie możesz…

Nie psuj tego co masz, pragnąc rzeczy, których mieć nie możesz… –
Źródło: Internet

Marudź, narzekaj, czepiaj się… ale bądź

Marudź, narzekaj,czepiaj się… ale bądź –
archiwum

Krym poparł anulowanie dokumentów z 1954 r. o przekazaniu półwyspu Ukrainie...

Krym poparł anulowanie dokumentów z 1954 r. o przekazaniu półwyspu Ukrainie... – Wiceprzewodniczący krymskiego parlamentu Remzi Iljasow poparł pomysł anulowania akt Prezydium Rady Najwyższej Związku Radzieckiego z 1954 roku, zgodnie z którymi obwód krymski FSRR został przekazany Ukraińskiej SRR.Wcześniej członek Komisji ds. WNP i Kontaktów z Rodakami Dumy Państwowej Konstantin Zatulin oznajmił, że Rosja jako następczyni Związku Radzieckiego powinna anulować akta z 1954 roku, zgodnie z którymi obwód krymski został przekazany Ukraińskiej SRR. Jego zdaniem położy to kres spekulacjom o tym, że Rosjanie „zabrali komuś ziemię i morze”.Ciekawe, że wielu naszych polityków mówiących iż Krym jest ukraiński, popiera decyzję ukraińskiego komucha Chruszczowa rządzącego wówczas ZSRR, który stał za przyszyciem Krymu do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Krym NIGDY nie był ukraiński, po rozpadzie ZSRR uzyskał autonomię, i jego mieszkańcy mogli sami zdecydować, gdzie chcą być. Do czasu gdy na Ukrainie do władzy nie doszli banderowcy, mieszkańcy Krymu nie chcieli powrotu do Rosji, ale po zbrojnym puczu na Majdanie zdecydowali o zmianie, a że większość mieszkańców Krymu to Rosjanie, to za kim mieli głosować, za obecną probanderowską Ukrainą, czy Rosją?Wyjątkowo wyłączyłem komenty, by ukraiński troll magmag1 nie dzieli sie swoimi trollowymi "mądrościami".Ile można...
archiwum

Minister Waszczykowski: Ukraińcy o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski…

Minister Waszczykowski: Ukraińcy o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski… – Potrzeba szerszej rozmowy o relacjach polsko-ukraińskich, szczególnie w kwestii historii. (…) Nie godzimy się na agresję wobec Ukrainy, ale w relacjach dwustronnych będziemy stosować symetrię — podkreślił Witold Waszczykowski, który był gościem „Kwadransa politycznego” w TVP1.W tej chwili uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu z Ukrainy do Polski - powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, zapytany o relacje polsko-ukraińskie. Szef MSZ powiedział też w TVP1, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”. Witold Waszczykowski, pytany o relacje Polski z Ukrainą, podkreślił, że oba te kraje „mają inną koncepcję pojednania”.I to jest dobra zmiana, gdyż bezczelność Ukraińców jest coraz większa, mimo iż są na naszym utrzymaniu, to oni nam dyktują, co my mamy robić u siebie, min. odbudować zburzony pomnik UPA, który był postawiony nielegalnie w POLSCE, w kraju, który najbardziej ucierpiał od bydła z UPA.
archiwum

Dlaczego lwy na cmentarzu Orląt Lwowskich na Ukrainie są od roku zakryte płytami, mimo iż ich remont zakończy się właśnie rok temu... ?

Dlaczego lwy na cmentarzu Orląt Lwowskich na Ukrainie są od roku zakryte płytami, mimo iż ich remont zakończy się właśnie rok temu... ? – Dla Ukraińców (pro banderowskich, którzy do władzy doszli po zbrojnym przewrocie na Majdanie), te lwy to symbol polskiej dominacji, i mają na tym punkcie jobla, dlaczego nasze władze pozwalają na takie zachowanie się Ukraińców, którzy realnie są na naszym utrzymaniu?To Polska popierała pro banderowską Ukrainę darowiznami pieniężnymi i pożyczkami, sponsorowaniem ukraińskich studentów w Polsce, gazem z rewersu, węglem, i sprzętem wojskowym, Ukraińcy w „nagrodę” dali embargo (zablokowali) nasze mięso, nie pozwolili na prace ekshumacyjne, paradowali na Westerplatte z flagą UPA w klapie (prezydent Ukrainy), i zażądali by odbudować pomnik UPA w Polsce, ile jeszcze tego plucia w twarz Polakom nasz rząd wytrzyma?Tak dzisiaj posłuchałem TVPInfo i jest szansa, iż wreszcie PiS się za nich weźmie, maja zablokować wjazd do Polski osób powiązanych z partiami skrajnie nazistowskimi, czyli pro banderowskim, no ciekawe ile z tego wyjdzie... ale już same zainteresowanie się tym tematem, jest dobra.
Źródło: Moje ;)

Mężczyzna wjechał w tłum ludzi w Nowym Jorku, zginęło 8 osób, a 12 zostało rannych…

Mężczyzna wjechał w tłum ludzi w Nowym Jorku, zginęło 8 osób, a 12 zostało rannych… – Sprawca ataku, który ostatnio mieszkał w Tampa na Florydzie, przejechał po ścieżce odległość ok. 14 przecznic taranując po drodze rowerzystów i pieszych. Po zderzeniu z niewielkim szkolnym autobusem wysiadł z furgonetki i według naocznych świadków wymachiwał - jak się później okazało - pistoletem na sprężone powietrze i bronią śrutową - krzycząc: "Allah akbar". Przybyli na miejsce policjanci otworzyli ogień do zamachowca który został postrzelony przez funkcjonariusza policji w brzuch i przewieziony do pobliskiego Bellevue Hospital. Jego stan jest nieznany. Do tragedii doszło na dolnym Manhattanie w pobliżu miejsca w którym stały bliźniacze wieżowce Centrum Handlu Światowego zniszczone w zamachach terrorystycznych z 11 września 2001.W USA, gdzie o broń nietrudno, zamachowiec wybrał jednak samochód, dziwi również, iż nikt z przechodniów do niego nie strzelał, na Bronxsie takiego szczęścia by na pewno nie miał…

Czasami odpychasz ludzi od siebie, żeby mniej bolało kiedy odchodzą…

Czasami odpychasz ludzi od siebie, żeby mniej bolało kiedy odchodzą… –
Źródło: Internet
archiwum

Dograny kawałek z filmu 'Bitwa o Sewastopol', polecam... i kawałek i film. Produkcja rosyjska.

Dograny kawałek z filmu 'Bitwa o Sewastopol', polecam... i kawałek i film. Produkcja rosyjska. –

Przyjaciele są tą częścią rodzaju ludzkiego, przy której łatwiej być człowiekiem...

Przyjaciele są tą częścią rodzaju ludzkiego, przy której łatwiej być człowiekiem... –
archiwum

"Auschwitz? Co to?" Niewiedza młodych Niemców poraża…

"Auschwitz? Co to?" Niewiedza młodych Niemców poraża… – Ponad połowa uczniów w wieku 14-16 lat w Niemczech nic nie wie o niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Eksperci alarmują, że to wynik złego programu nauki historii w szkołach.Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" określa wyniki sondażu, z którego wynika, że tylko 47 proc. uczniów w tym wieku słyszało o Auschwitz, mianem "alarmujących".Większą wiedzą dysponują uczniowie w wieku 17 lat i starsi. Z sondażu wynika, że 71 proc. z nich wie, co kryje się pod pojęciem Auschwitz-Birkenau.100% Niemców powinno od małego wiedzieć, iż obozy zagłady nie były polskie, czy nawet nazistowskie ale NIEMIECKIE.
archiwum

10 tys. zł do ręki zamiast węgla. Andrzej Duda podpisał ustawę, budżet wyda na nią 2,35 mld zł…

10 tys. zł do ręki zamiast węgla. Andrzej Duda podpisał ustawę, budżet wyda na nią 2,35 mld zł… – Ponad 235 tys. emerytów i rencistów górniczych otrzyma po 10 tys. zł jednorazowej rekompensaty za utracony deputat węglowy. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa.Czy to nie czasem górnicy walczyli z komuną, by zamiast socjalizmu był kapitalizm, a teraz zachowują się, jak gdyby ustrój nie został zmieniony? Deputaty, dodatki, premie bardzo proszę, ALE jeśli branża przynosi ZYSKI, a z tego co widać, to tradycyjnie podatnicy dopłacają do górniczego interesu.