Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

jamachama

Z nami od: 1 października 2016 o 13:31
Ostatnio: 22 sierpnia 2017 o 0:38
Płeć: mężczyzna
Exp: 179
Jest obserwowany przez: 6 osób
  • Demotywatorów na głównej: 73 z 391 (315 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 25635
  • Komentarzy: 3749
  • Punktów za komentarze: 4115
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum – powód

Jarosław Kaczyński w pelerynie w barwy narodowe...

Jarosław Kaczyński w pelerynie w barwy narodowe... – Przegiął i obraził naszą flagę oraz godło, dodatkowo wyglądając śmiesznie; czy też poszedł w czysty populizm pod publiczkę, jak kiedyś Samoobrona Leppera z biało-czerwonymi krawatami?Dla mnie i jedno i drugie.
poczekalnia

Unijny komisarz: większość terrorystów dorastała w UE. Musimy ich lepiej zintegrować...

Unijny komisarz: większość terrorystów dorastała w UE. Musimy ich lepiej zintegrować... – - Nie można milczeć na temat tego, że egoizmy państw członkowskich utrzymują się, podczas gdy nadeszła pora na większą koordynację między stolicami w kwestii bezpieczeństwa - powiedział komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Avramopoulos.Avramopoulos podkreślił również, że nie ma prostego związku między atakami terrorystycznymi i problemem imigracyjnym. - Były bardzo nieliczne przypadki migrantów zamieszanych w ataki. Większość terrorystów dorastała w naszych krajach, chodziła do naszych szkół. Musimy zrozumieć, dlaczego teraz nas atakują i jak lepiej ich zintegrować - ocenił komisarz.Według Avramopoulosa, należy "zmienić atmosferę, w jakiej żyją imigranci, a także poprawić poziom edukacji i sprawić, by czuli się równi i zintegrowani" w społeczeństwach. - Musimy okazywać im szacunek i zrozumieć ich kulturę - dodał.Dziwne... jak my jedziemy do ich krajów, musimy się dostosować do ich zwyczajów, jak oni przyjeżdzają do nas, też my mamy się dostosować do nich?Lewactwo już dawno przekroczyło poziom głupoty, teraz przekracza poziom braku instynktu samozachowawczego.
poczekalnia

Właściciel tego zakładu pogrzebowego jest chyba graczem...

Właściciel tego zakładu pogrzebowego jest chyba graczem... –
Źródło: Internet
poczekalnia

Miarą człowieka nie jest to, jak wiele doświadczył, ale to ile wniosków wyciągnął z owych doświadczeń...

Miarą człowieka nie jest to, jak wiele doświadczył, ale to ile wniosków wyciągnął z owych doświadczeń... –
Źródło: Internet
archiwum – powód

"Wiadomości" wychwalają pracę wojska. Internauci oburzeni: "Niżej upaść się nie da"...

"Wiadomości" wychwalają pracę wojska. Internauci oburzeni: "Niżej upaść się nie da"... – W czwartkowym wydaniu serwisu informacyjnego "Wiadomości" reporter stwierdził, że wojsko uratowało Rytel przed powodzią. Teza przedstawiona w TVP oburzyła internautów, którzy twierdzą, że "Wiadomości" przypisują rządowi sukces mieszkańców."Żołnierze mają specjalistyczny sprzęt (...) bez nich ta akcja nie miałaby żadnych szans na powodzenie, bo do większości zniszczonych miejsc żaden inny sprzęt nie ma szans dojechać" - ocenił reporter i dodał: "Trwa wyścig z czasem. Opady deszczu i zbyt duża ilość wody może zniszczyć zaporę".Cały materiał został poświęcony wychwalaniu pracy wojska. Nie było ani słowa o tym, że pojawiło się na miejscu dopiero CZTERY DNI po nawałnicy, ani o tym jak wiele zrobili sami mieszkańcy i strażacy Jedynie na końcu materiału reporter w jednym zdaniu wspomniał: "Wojsko wspomagają inne służby i mieszkańcy". To zdanie prawdopodobnie najbardziej rozzłościło internautów, którzy zarzucają TVP kłamstwo i wprost mówią, że Rytel uratował się przede wszystkim dzięki ogromnej pracy mieszkańców.
archiwum

"Skandaliczna" grafika Telewizji Republika. Jest reakcja Muzeum Auschwitz-Birkenau...

"Skandaliczna" grafika Telewizji Republika. Jest reakcja Muzeum Auschwitz-Birkenau... – Grafika, którą wykorzystała Telewizja Republika w materiale o reparacjach wojennych wywołała oburzenie internautów. Zareagowało także Muzeum Auschwitz-Birkenau."Prymitywne manipulacje bolesnymi symbolami świadczą jedynie o poziomie moralnym oraz zrozumieniu historii u ich autorów" - napisano na oficjalnym profilu Muzeum Auschwitz-Birkenau. To reakcja na wykorzystanie przez Telewizję Republika skandalicznej grafiki z napisem stylizowanym na ten, który widnieje nad bramą hitlerowskiego obozu zagłady.Skąd to oburzenie? Grafika i owszem jest brutalna, ale trafia w sedno. Raz, iż przypomina czyje były 'obozy śmierci', tak chętnie przypisywane Polsce przez zachodnie media, dwa iż odświeża pamięć tym, którzy za swoje grzechy jeszcze z Polską się nie rozliczyli, czyli Niemcom.Tak trzymać.
archiwum

Pracownik Volkswagena zwolniony za wpisy na portalu społecznościowym. Skarżył się na warunki pracy...

Pracownik Volkswagena zwolniony za wpisy na portalu społecznościowym. Skarżył się na warunki pracy... – W poznańskiej fabryce Volkswagena w sierpniu pracę straciło już trzech pracowników. Jeden z nich został zwolniony dyscyplinarnie. Powód? "Nieetyczne komentarze godzące w dobre imię pracowników oraz przedsiębiorstwa". Wolność słowa w Polsce coraz bardziej przypomina Yeti, wielu o niej mówi, nikt jej nie widział. Ciekawą hipotezą też jest, iż pracownik mógł stracić pracę przez chęć... założenia konkurencyjnych związków zawodowych do "Solidarności".

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że koniec czegoś jest mniej bolesny, niż życie w ciągłym kłamstwie...

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że koniec czegoś jest mniej bolesny, niż życie w ciągłym kłamstwie... –
Źródło: Internet
archiwum

Zmarł najstarszy mężczyzna świata. Był Polakiem...

Zmarł najstarszy mężczyzna świata. Był Polakiem... – Miał 113 lat.Izrael Icek Kryształ urodził się w Żarnówie 15 września 1903 roku. Zabrakło mu zaledwie miesiąca do świętowania 114 urodzin. Po śmierci Yasutaro Koide, który miał 112 lat, był według Księgi Rekordów Guinnessa najstarszym żyjącym mężczyzną na świecie. Kryształ zmarł w Hajfie w Izraelu, gdzie mieszkał.
archiwum

Gdybyś dostał ksiażkę z historią Twojego życia, przeczytał byś zakończenie... ?

Gdybyś dostał ksiażkę z historią Twojego życia, przeczytał byś zakończenie... ? –
Źródło: Internet
archiwum

O wartości życia decyduje to, co już przeżyliśmy, o jego cenie to, co jeszcze z niego pozostało...

O wartości życia decyduje to, co już przeżyliśmy, o jego cenie to, co jeszcze z niego pozostało... –
Źródło: Internet
archiwum

W Muzeum Auschwitz wydrapał na ścianie swoje imię. Amerykański turysta może pójść siedzieć na 10 lat...

W Muzeum Auschwitz wydrapał na ścianie swoje imię. Amerykański turysta może pójść siedzieć na 10 lat... – 17-latek odpowie za niszczenie zabytku w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau. Stanie za to przed sądem rejonowym w Oświęcimiu. - Grozi mu do 10 lat więzienia - poinformował zastępca oświęcimskiego prokuratora rejonowego Mariusz Słomka.Amerykanin został zatrzymany na początku lipca. Wewnątrz jednego z poobozowych baraków ostrym narzędziem wydrapał na ścianie swoje imię. Zauważył to przewodnik, który poinformował ochronę placówki.W przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń w Miejscu Pamięci. Latem 2016 roku zatrzymano dwóch 17-letnich Portugalczyków, gdy w zabytkowych cegłach poobozowej bramy głównej próbowali wyryć swoje imiona.W lutym oświęcimski sąd skazał ich na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Sąd oddał ich też pod dozór kuratora i nakazał zapłacić po 1 tys. zł nawiązki na rzecz Muzeum Auschwitz. Sąd okręgowy w Krakowie, po apelacji obrońcy obcokrajowców, wyrok podtrzymał.Za skretynienie młodzieży odpowiedzialni są dorośli, którzy przed wizytą w obozie nie potrafili im wyjaśnić, dokąd jadą.
archiwum

Wirus IV - 90 milionów zł na pojazdy dla wojsk dalekiego rozpoznania...

Wirus IV - 90 milionów zł na pojazdy dla wojsk dalekiego rozpoznania... – Zakończyło się trwające od 2015 roku postępowanie w sprawie zakupu pojazdów rozpoznania (program "Żmija"). 118 egzemplarzy Wirus IV, które zostaną dostarczone w latach 2017-2022, będą kosztowały polskiego podatnika 90,7 mln złotych.Wirus IV to najnowsza, nieprezentowana jeszcze publicznie wersja lekkiego pojazdu firmy Concept oraz Polskiego Holdingu Zbrojeniowego.Kolejne wersje "Wirusa" mogliśmy oglądać na targach MSPO w Kielcach od 2012 roku.Zaprezentowany wtedy jeszcze jako LPU-1 miał 2 metry szerokości, 4 m długości i 2 wysokości. Masa własna 1650 kg,  a  maksymalna ładowność 1040 kg. Prędkość maksymalna po drodze utwardzanej to 140 km/h i 80 km/h po bezdrożach. W opancerzeniu podwozia wykorzystano maty aramidowe oraz materiały ceramiczno-kompozytowe.  Parametry LPU umożliwiały mu łatwy transport kolejowy, morski czy lotniczy np.  w Herculesie C-130. Zasięg przy pełnym zbiorniku paliwa wynosił 1200 kilometrów na drodze utwardzonej i 800 km w terenie.Od tego czasu pojazd ulegał kolejnym modyfikacjom uwzględniającym testy oraz zapotrzebowanie rynku m.in. zmniejszając liczbę załogi z czterech do trzech, oraz dodając nowe opcje wyposażenia.Oficjalna premiera Wirusa IV zaplanowana została na tegoroczne targi MSPO.
archiwum – powód

Gdzie podziało się 250 mld zł? "Polakom należy się wyjaśnienie"...

Gdzie podziało się 250 mld zł? "Polakom należy się wyjaśnienie"... – Wyłudzenia VAT pozbawiły nasze państwo około 200-250 mld zł. "Polakom należy się wyjaśnienie" - powiedział w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki. - Uważam, że Polakom należy się to wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić "5000+", przez jeden rok, zamiast "500+", ale moglibyśmy zbudować za to 20 tys. dróg ekspresowych" - wskazał. - To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane - ocenił.- To wielka sprawa wymagająca wyjaśnienia - podsumował wicepremier.MOMENCIK... to dlaczego PiS nie ma nadwyżki budżetowej w okolicach podanej przez Morawieckiego sumy, jeśli przewałki VATowskie zostały zlikwidowane?
archiwum

Zdjęli i zdeptali biało-czerwoną flagę. Policja zatrzymała trzech obywateli Niemiec...

Zdjęli i zdeptali biało-czerwoną flagę. Policja zatrzymała trzech obywateli Niemiec... – Policja zatrzymała trzech młodych obywateli Niemiec, którzy z jednego z budynków w centrum Warszawy zdjęli, a następnie zdeptali biało-czerwoną flagę - informuje Komenda Stołeczna Policji. Za to przestępstwo grozi nawet rok więzienia.Do zdarzenia doszło w okolicy skrzyżowania ulic: Chmielnej i Żelaznej, przy gmachu Zarządu Dróg Miejskich.Pytany o szczegóły sprawy rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak powiedział, że trzech młodych mężczyzn - w wieku od 21 do 25 lat - zauważył w nocy operator monitoringu miejskiego. W pewnym momencie zdjęli oni ze ściany budynku biało-czerwoną flagę i ją zdeptali.Zgodnie z artykułem 137 kodeksu karnego, kto znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.Mam nadzieję, iż zostaną potraktowani tak, jak na to zasłużyli, a sąd zasądzi maksymalny wymiar kary, by następni pomyśleli, zanim póją ich śladami.

Przez to globalne ocieplenie, Niemcy są coraz bardziej ciemniejsi...

Przez to globalne ocieplenie, Niemcy są coraz bardziej ciemniejsi... –
archiwum

Włożyła "bursztyn" do kieszeni. Po chwili jej kurtka stanęła w płomieniach...

Włożyła "bursztyn" do kieszeni. Po chwili jej kurtka stanęła w płomieniach... – 41-latka znalazła w Hamburgu przedmiot, który przypominał bursztyn. Bez zastanowienia schowała go do kieszeni kurtki, by po chwili zauważyć, że jej nakrycie stanęło w płomieniach.Do zdarzenia doszło na brzegu Łaby w Hamburgu. Odpoczywająca nad rzeką kobieta znalazła przedmiot, który do złudzenia przypominał bursztyn. Bez zastanowienia włożyła go do kieszeni kurtki, którą przewiesiła przez oparcie ławki. Decyzja o odłożeniu nakrycia prawdopodobnie uratowała ją przed poważnymi poparzeniami.Ku zaskoczeniu świadków kurtka stanęła w płomieniach. Okazało się, że kamień to biały fosfor, materiał wykorzystywany jako substancja aktywna w broni zapalającej. Policja ostrzega, przed obecnością substancji przy zbiornikach wodnych. Woda może wyrzucać fosfor - pozostałość po II wojnie światowej - na brzeg. Łatwo pomylić go z bursztynem, ale w przeciwieństwie do cennej żywicy jest śmiertelnie niebezpieczny.
archiwum

Imigranci z Afryki napadli na kierowców trzech ciężarówek na parkingu przy jednej z belgijskich autostrad. Wśród pobitych znalazł się Polak...

Imigranci z Afryki napadli na kierowców trzech ciężarówek na parkingu przy jednej z belgijskich autostrad. Wśród pobitych znalazł się Polak... – Belgijskie media podają, że zdarzenie miało miejsce przy autostradzie E17 w okolicach miejscowości Gentbrugge, która wchodzi w skład aglomeracji Gandawy (północno-zachodnia część kraju).Imigranci z Afryki próbowali ukryć się w ciężarówkach stojących na parkingu. Chcieli przedostać się do Wielkiej Brytanii. Zostali odkryci przez polskiego kierowcę. Doszło do bójki.Belgijskie media podają, że Polak wołał o pomoc w różnych językach. Jednak inni kierowcy bali się wysiąść z aut. Świadkowie twierdzą, że imigranci byli bardzo agresywni.Dlaczego UE nie zajmie się takimi przypadkami, w których jest narażone zdrowie a nawet życie OBYWATELA UNII? Czy "uchodzcy" są dla władz UE wiecej warci niż mieszkańcy UE?Policja powinna zebrać taką bandę i wysyła tam, skąd przybyli nawet wyczarterowanym samolotem, bo to będzie tańsze, niz szkody jakie taka banda zrobi.
archiwum

Powstanie film, który odkłamuje prawdę o Jedwabnem? „To nie Polacy zabijali”...

Powstanie film, który odkłamuje prawdę o Jedwabnem? „To nie Polacy zabijali”... – Roboczo film nazywa „Antypokłosie” - w kontrze do filmu Władysława Pasikowskiego z 2012 r. „Pokłosie”.– Zbyt szybko i bez dogłębnego wyjaśnienia faktów, w tym ekshumacji ofiar, polscy politycy przeprosili za zbrodnię w Jedwabnem. Ta sprawa do dziś stanowi pożywkę dla obwiniania Polaków o udział w Holocauście. Chcemy to zmienić, pokazując prawdziwe kulisy wydarzeń. To nie Polacy zabijali – twierdzą pomysłodawcy filmu fabularnego o zbrodni w Jedwabnem, twierdzą anonimowo - bo „obawiają się, że ktoś będzie chciał zablokować ich przedsięwzięcie”.
archiwum – powód

MON kupuje broń propagandową. Macierewicz chce prowadzić wojnę na ulotki, chodzi o "zdobywanie serc i umysłów"...

MON kupuje broń propagandową. Macierewicz chce prowadzić wojnę na ulotki, chodzi o "zdobywanie serc i umysłów"... – Antoni Macierewicz chce ciskać w tłum ulotki propagandowe. MON zamierza kupić bowiem 2 tys. sztuk ręcznego miotacza oraz... 1,4 tys. pocisków ulotkowych. Po co? Tego typu broń służy do prowadzenia wojny psychologicznej.Chodzi dokładnie o rakietowe pociski kaliber 120 mm -150 mm o zasięgu 6-12 km. Dają możliwość rozrzucenia 1,4 tys. ulotek formatu A6 lub 2,8 tys. formatu A7.MON planuje kupić w latach 2019-2022 aż 1,4 tys. rakietowych pocisków, a do roku 2026 - nawet 2 tysiące ręcznych miotaczy ulotkowych.To już dawno temu przestało być śmieszne...