Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

sp4c

Z nami od: 26 sierpnia 2014 o 20:50
Ostatnio: 14 października 2018 o 19:34
Wiek: 30
Exp: 18
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 14 z 71 (57 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 4577
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Koloseum w Rzymie

Koloseum w Rzymie – Przed wybuchem II Wojny Światowej pojawił się pomysł, aby przekształcić Koloseum w luksusowy hotel. Jego realizację zaniechano w wyniku wojny. W nowoczesnej historii amfiteatru występowały tam takie gwiazdy jak Paul McCartney, Elton John, czy Ray Charles.
archiwum

Władze Nowego Jorku rozdają darmowe bilety lotnicze.

Władze Nowego Jorku rozdają darmowe bilety lotnicze. – Ale nie każdemu. Darmowy bilet otrzymują osoby bezdomne, które zadeklarują taką chęć. W rzeczywistości jest to bilet w jedną stronę, a bezdomny musi zapewnić, że ma zagwarantowane warunki do życia w mieście, do którego planuje się udać.
archiwum

Księżyc

Księżyc – Odległość między Ziemią a Księżycem wynosi 384 400 km. Każdego roku oddala się od Ziemi o 3,8 cm, co powoduje wydłużenie się ziemskiej doby o dwie tysięczne sekundy na sto lat. Z taką samą prędkością rosną ludzkie paznokcie.
archiwum

Pochówek króla Wilhelma Zdobywcy

Pochówek króla Wilhelma Zdobywcy – był dość problematyczny. Początkowo został on opóźniony ze względu na protest mieszkańca odnośnie miejsca pochowania zwłok, później zaś grobowiec, w którym miały zostać złożone zwłoki okazał się za mały. Próbowano je wepchnąć na siłę, jednak w pewnym momencie brzuch Króla wybuchł.

Oddawanie krwi w Szwecji

Oddawanie krwi w Szwecji – Każda osoba, która oddaje krew w Szwecji, zaraz po jej pobraniu otrzymuje wiadomość tekstową z podziękowaniem. Powtórne podziękowania są im wysyłane także w momencie, gdy ich krew została wykorzystana
archiwum

Kura znosząca niebieskie jaja

Kura znosząca niebieskie jaja – Kura znosząca złote jaja? To przereklamowane! Kury z gatunku Araucana pochodzące z Chile znoszą jajka koloru niebieskiego.

Najmniejsza miejscowość z metrem

Najmniejsza miejscowość z metrem – Serfaus to niewielkie miasteczko leżące na wysokości 1427 metrów n.p.m. Oprócz malowniczego otoczenia miasteczko posiada także metro powstałe w 1985 roku (jego budowa trwała dwa lata). Serfaus najmniejszą mieściną na świecie posiadającą metro. Jej mieszkańcy oraz liczni turyści mogą przejechać 1,2 km i zatrzymać się na czterech stacjach
archiwum

Terminator

Terminator – Terminator jest obywatelem Austrii. Znany na całym świecie kulturysta, Hollywoodzka gwiazda wcielająca się w rolę Terminatora Arnold Schwarzenegger jest Austriakiem. Urodził się on niepodal Graz i w wieku 21 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych spełnić swój amerykański sen. Przy okazji został gubernatorem stanu Kalifornia.

W 2015 roku wojsko szwajcarskie przeprowadziło ćwiczenia o nazwie "Conex 15"

W 2015 roku wojsko szwajcarskie przeprowadziło ćwiczeniao nazwie "Conex 15" – Podczas trwających przez 10 dni działań, 5 tysięcy żołnierzy trenowało, jak zachować się w przypadku ewentualnego rozpadu Unii Europejskiej. Chodziło głównie o obronę Szwajcarii przed napływem ogromnej ilości nielegalnych imigrantów, a także chaosem w krajach sąsiednich
archiwum

Żucie gumy w Tajlandii

Żucie gumy w Tajlandii – W Tajlandii niezgodne z prawem jest wyplucie gumy na chodnik. Jeśli taka osoba zostanie przyłapana na gorącym uczynku, zostanie ukarana mandatem w wysokości 600$. W przypadku braku takiej ilości gotówki, trafi do więzienia.

Samobójstwo pod pociagiem

Samobójstwo pod pociagiem – W przypadku gdy jakiś Japończyk zdecyduje się popełnić samobójstwo skacząc pod jadący pociąg, jego rodzina będzie zmuszona pokryć wszelkie koszta związane z zakłóceniem naturalnego porządku

Starożytne Greckie zwyczaje

Starożytne Greckie zwyczaje – W starożytnej Grecji uważano, że nie każdy, kto wygląda na zmarłego rzeczywiście nie żyje. Idąc tym tokiem rozumowania, dla upewnienia przed pochowaniem zwłok domniemanego zmarłego obcinano mu palec
archiwum

Dziwne włoskie prawo

Dziwne włoskie prawo – Przebywając w Mediolanie lepiej uśmiechaj się cały czas. W tym włoskim mieście ciągle funkcjonuje stare prawo nakazujące, aby ludzie uśmiechali się w miejscach publicznych, w przeciwnym wypadku policjant może ukarać mandatem. Zwolnieni od tego się są pracujący w szpitalu oraz uczestniczący w pogrzebach.
archiwum

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla – Wysokość całkowita wieży Eiffla wynosi 324 metry, jednak w ciągu roku są miesiące, podczas których budowla jest mniejsza bądź większa. Jak to możliwe? Obiekt wykonano ze stali, który ma wysoki współczynnik rozszerzalności pod wpływem temperatury. W zależności od pory roku jej wysokość zmienia się o około 15 cm. Najwyższa jest w miesiącach lipiec-sierpień.
archiwum

Najwyższa konstrukcja na świecie

Najwyższa konstrukcja na świecie – 20 maja 2008 roku dubajski wieżowiec Burdż Chalifa zyskał tytuł najwyższej lądowej konstrukcji budowlanej jaką kiedykolwiek zbudowano. Do tego dnia tytuł ten dzierżył masz radiowy w Konstantynowie o wysokości 646,38 metrów. Obiekt zawalił się 8 sierpnia 1991 roku

Nagła śmierć

Nagła śmierć – Karoshi to nagła śmierć w wyniku przepracowania i zbyt dużej dawki stresu. Szacuje się, że co roku z tego powodu umiera około 10 tysięcy Japończyków. Po raz pierwszy odnotowano taki przypadek w 1969 roku

Opuszczone wesołe miasteczko w Japonii

Opuszczone wesołe miasteczko w Japonii – Nara Dreamland to opuszczone wesołe miasteczko w Japonii zamknięte w 2006 roku po 45 latach działalności. Taki widok można podziwiać po wejściu na jeden z rollercoasterów.Aktualnie wejście na teren parku jest nielegalne - jeśli zostanie się złapanym przez ochronę trzeba zapłacić 4000 złotych
archiwum

Pośmiertne śluby

Pośmiertne śluby – We Francji od1959 roku legalne są pośmiertne śluby. Zazwyczaj korzystają z tego prawa partnerki poległych na służbie żołnierzy lub policjantów. Jednym z najsłynniejszych pośmiertnych ślubów jest historia miłosna Martine i Alain, którzy mieli stanąć na ślubnym kobiercu w 2007 roku. Nieszczęście jednak chciało, iż zakochany mężczyzna przedwcześnie zmarł na nowotwór w wieku 53 lat. Zakochana kobieta nie chciała rezygnować jednak z planowanego ślubu. Wystąpiła więc o zgodę na wyjątkowe pozwolenie na ślub po zgonie partnera. Zebrała stosowne dokumenty i wysłała list z prośbą w tej sprawie do prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Zgodnie z prawem to właśnie głowa państwa ostatecznie wyraża zgodę bądź nie na pośmiertny ślub.
archiwum

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla – Podczas II Wojny Światowej, kiedy Hitler odwiedził Paryż, Francuzi przecięli kable w windzie w wieży Eiffla. Miało to utrudnić Hitlerowi wspinanie się na szczyt wieży - zamiast windy, musiał użyć schodów.
archiwum

Król na 20 minut

Król na 20 minut – Ludwik Antoni Burbon, który stał się królem Francji po abdykacji Karola X (2 sierpnia 1830) w rzeczywistości zasiadł na królewskim tronie jedynie przez 20 minut.