Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

knaimad

-1 / 1
knaimad

[demot] 1. Islam nie jest przyczyną zagrożenia, ale jej skutkiem. 2. Religie były, są i będą narzędziem do sprawowowania polityki. 3. Islam jest narzędziem lokalnych mocarstw bliskowschodnich, które wyrosły na ropie i gazie. 4. Islamu się nie zniszczy, ponieważ to idea. Zniszczyć można człowieka. 5. Europa przechodzi na energię odnawialną, co nie podoba się nie tylko szejkom z Kataru.

1 / 1
knaimad

[demot] @czlowiek_bez_perspektyw Czy zastanawiało Cię to, jakim cudem bezrobocie się zmniejsza pomimo napływu blisko miliona Ukraińców głównie ? Przyjeżdzają pracownicy, zajmują miejsca pracy, więc dla Polaków powinno być teoretycznie mniej. Prawda ? Pozwól, że wytłumaczę Ci to na przykładzie (chociaż to strata czasu). Wyobraź sobie, że przedsiębiorstwa powiązane są ze sobą niewidzialnymi łańcuszkami zależności. Jeśli firma A produkuje ręczniki, firma B dostarcza przędze, firma C tusz do drukarek, a kolejne czerpią zyski z wywozu śmieci, usług logistycznych, sprzątających, translatorskich, szkoleniowych, itd. Jeśli w firmie A zwiększymi zatrudnienie o 5 osób (Ukraińców, Polaków, Witnamczyków, kogokolwiek chcesz), ciągnie ona łańcuszki do pozostałych 10 firm, zwiększając ich produktywność, co wymusza zatrudnianie dodatkowych osób. Firma A wytwarza więcej, ma większe wpływy, zatrudnia dodatkowych handlowców, szuka odbiorców, zwiększa eksport, produkuje też na rynek krajowy, wypychając zagranicznych importerów, inwestuje w parki maszynowe. Pracownicy krajowi, posiadający lepsze kompetencje językowe, łatwiej przehcodzą do lepiej płatnych prac, zaś pracownicy wizowi przejmują od nich prace bardziej fizyczne. Im więcej pracowników fizycznych, tym więcej potrzeba jest biurkowych. Ty sądzisz kierując się logiką łopatologiczną, że 1 Ukrainiec w Polsce to 1 miejsce pracy dla Polaków mniej. Durny jesteś. Co się dzieje u Niemców, którzy przyjęli kilkaset tys. pracowników ? nie wiedzą na co nadwyżki wydawać. Pierwsze miesiące pokazują, że Polska też ma nadwyżkę. Weź pod uwagę poziom niemieckiego PKB - 7krotnie większego od polskiego i innowacyjność ich przmysłu, która działa jaklewar - dźwignia. Oznacza, to że Niemcy przyjmując tyle samo migrantów co Polska są w stanie wypracować znacznie większe zyski. Prosto mówiąc, u nich migranci składają samochody, u nas zbierają jabłka. Zyskowność jest znacznie większa. Zadaniem rządku krajowego jest ukierunkowanie gospodarki na produkty wysokorentowne, co się nie uda bez skorelowania biznesu z nauką, zmniejszenia obciążeń fiskalnych, uproszczeń prawnych i debiurokratyzacji. Blebleblee A dla Ciebie rada: bierz się do pracy leniu śmierdzący, zamiast kraść matce pieniądze. podrawiam

9 / 11
knaimad

[demot] @czlowiek_bez_perspektyw Wyjątkowi nieudacznicy, którzy przy najniższym w historii bezrobociu nie mają pracy też się zdarzają :) Głowa do góry, nic im już nie pomoże. pozdrawiam

1 / 1
knaimad

[demot] @trebi Uwarunkowania, w których się wychowujemy nie są stałe. Zmieniają się bardzo szybko. Odchodzimy od patriarchicznego modelu rodziny, na rzecz emancypacji i równouprawnienia kobiet. Ponieważ "środek ciężkości", przesunął się bliżej praw i obowiązków kobiet, pojawiają się różne głosy. Masz rację, że industrializacja i mechanizacja pracy powoduje, że kobiety coraz chętniej odnajdują się w zawodach typowo męskich, gdzie maszyny odwalają brudną robotę, ale nie jest to jeszcze regułą. Nie zmienię tego, że kobiety wolą bezpieczniejsze, za to mniej płatne prace z reguły. Czy powinniśmi wraz z równouprawnieniem dążyć do tego aby praca nauczycielek była tak samo płatna jak praca górników mając na uwadze płacę średnią ? Zdarzają sie przeciez wykładowcy, którzy zarabiają kilkanaście tys. miesięcznie a górnicy z płacą minimalną. Regułą są jednak zarobki w pedagogice na poziomie 2/3 średniej krajowej, urzędnicza klasa średnia i powyżej sredniej opłacana praca w górnictwie (pomijając fakt nierentowności kopalń), przewozach międzynarodowych (gdzie kobiety się zdarzają, jednak wolą aby to mąż jeździł, a one opiekowały się ogniskiem domowych) czy budowlance nawet, gdzie dobry pracownik, jest w stanie zarobić znacznie więcej niż kasjerka. Nie chcesz chyba, aby na siłe przekierowywać fundusze z płac męskich na kobiece, w postaci np. obciążeń fiskalnych i świadczeń socjalnych, aby zadowolić lewackich idiotów, którzy uważają że istnieje ponad 50 płci i karzą stawiać w USA toalety dla transów. To dla mnie chore i może moje dzieci zmienią pogląd. Jeśli kobiety wykonują tę samą pracę, nie widzę powodów aby zarabiały mniej, ale obecnie tak nie jest. Cieszę się, że kobiety chcą studiować, do czego nie miały prawa jeszcze jakiś czas temu, ale jeśli chcą jednocześnie tak samo zarabiać, czemu nie wybierają z reguły studiów inżynierskich czy informatycznych, a pedagogiczne i administracyjne ? Płacami rządzi rynek, ale nie miałbym nic przeciwko aby to żona mnie utrzymywała, a ja zajmował się domem. Wręcz przeciwnie. Postulaty feministki spowodowałyby, że życie wielu facetów byłoby lżejsze, a my takiego nie chcemy, Chcemy natomiast opiekować się swoimi kobietami i dziećmi, bo mamy w sobie taki wewnętrzny głos. Dla Ciebie to mogą być uwarunkowania historyczne i możesz deprecjonować ich znaczenie, dla mnie jest to po prostu logiczne. Jestem silnieszy, z większym dystansem podchodze do problemów, nie ryczę jak coś mi nie wyczhodzi a szukam innych 3 wyjść - i to jest biologia/psychika. Feministkom zawdzięczamy posadkę Mogherini jako wysokoiego przedstawiciela Unii ds. zagranicznych i bezpieczeństwa, która ryczała o zamachach w Brukseli. To irytujące i żenujące. pozdrawiam

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2017 o 10:55

1 / 3
knaimad

[demot] A ja mam śmiałą teorię, że faceci pracują w kopalniach bo kobiety się nie nadają. Jeśli chcą feministki parytetów w parlamencie, czemu nie domagają się ich w kopalniach ? Dla mnie parytety to obraza dla kobiet. Lewackie założenia ideologiczne do mnie nie przemawiają.

-1 / 7
knaimad

[demot] @~pieligrządka Kobiety są piękne, kiedy pięknie się różnią do mężczyzn. Jeśli feministki chca być na równi z mężczyznami, niech na równi zapier*ją. Cenię kobiety, które pracują fizycznie, ale wolałbym aby wykonywały innego rodzaju zawody. Demot to próba zironizowania postulatów feministek i nie miał na celu obrażenie nikogo. Więcej dystansu życzę i pozdrawiam. @trebi Masz rację, autor nie pracuje w kopalni przy świdrowaniu złóż, więc nie ma prawa się wypowadania na ten temat. Tak samo jak pani kasjerka nie pracuje w piekarni i nie może polecać bułeczek z budyniem i tak samo jak nauczyciel, który nie ustala prawa, nie ma prawa wypowiadania się na temat likwidacji gimnazjów. @apsik100 Człowiek ma zapisanych w sobie kilka mechanizmów, wynikających z biologii i psychiki, które powodują, że dostosowuje się zastanych warunków, przystosowuje się i realizuje określone społecznie wymagania. Czego innego wymaga się od mężczyzn, a czego innego od kobiet. Różnimy sie fizycznie, psychicznie, społecznie. Kobiety są delikatniejsze (wyłączając feministki), bardziej opiekuńcze, emocjonalne. Mężczyźmi silniejsi, bardziej ryzykują, stanowczy. Dlatego więcej facetów jest w polityce, gdzie trzeba bez skurupłów walczyć o interesy, górnictwie gdzie liczy się siła fizyczna, a wśród kobiet więcej jest nauczycielek, urzędniczek, kasjerek, itp. Mechanizmy o których pisałem powodują, że faceci na ogół bardziej by sie męczyli w zawodach kobiecych, zaś kobiety w zawodach męskich. Facet zamiast robienia prania i prasowania, na ogół chce pracę bardziej wyczerpującą fizycznie, chociaż bardzo wielu pomaga w tych obowiązkach swoim kobietom. Kobiety natomiast męczyłyby się jako kierowcy TIRów, budowlańcy, rzadziej też wybierają służby mundurowe. Ostatnio coraz bardziej słychać o feministkach, które chcą dostępu do zawodów męskich, równych płac (w Polsce jest znacznie lepiej niż w większości krajów europejskich pod tym względem - różnice w płacach wynoszą ok 7%), parytetów w parlamentach, równouprawnienia. Nie wiem jak Tobie, ale wolałbym aby kobiety pozostały kobietami, a faceci facetami. U mnie w domu żona wychowuje dziecko, a ja zarabiam. Nie mam jednak nic przeciwko, gdyby chciała odpocząć od obowiązków domowych i rozpoczęła pracę. Po pewnym czasie, powtarzane przez lata czynności stają się monotonne i ludzie chcą się rozwijać. Należy im to umożliwić.

2 / 4
knaimad

[demot] @malpafx To nie był żart i ponawiam, abyś przestał nas dzielić. Nie głosowałem na Kaczora i w żadnym razie nie dotykają mnie słowa o gorszym sorcie, czy zakamuflowanej opcji niemieckiej. Jeśli Ciebie dotykają, to Twój problem. Przestań dzielić.

2 / 6
knaimad

[demot] @Marcusso1985 Z ryżym jest ten problem, że on tak dobrze kłamie, że sam sobie wierzy i kiedy się na niego patrzy, ma się wrażenie, że stoi przed Tobą uczciwy człowiek.

1 / 1
knaimad

[demot] Jak zadowolić lewaków i imigrantgów ? - wysłać lewaków do Syrii, Somalii, Jemenu itd. Lewaki będą mogli robić im multikulti. Migranci nie będą musieli jechać na zachód, aby mieć to samo u siebie.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 marca 2017 o 12:25

-2 / 2
knaimad

[demot] @misiawy Nie odpowiedziałeś na pytanie, więc nie oczekuj tego od innych. @Slawa238 Neue Deutsche Mark przypisana do parytetu złota, którego Niemcy wraz z MFW mają prawie tyle co USA. Dokładając Francję i Włochy, prześcigają.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2017 o 20:54

-3 / 3
knaimad

[demot] @misiawy Nie masz wrażenia że Niemcom bardziej zalezy na rozwaleniu Unii, niż Polsce. 1. Negowanie wspólnej polityki enegretycznej. 2. Drukowanie bilionów marek. 3. Znieszczenie strefy Schengen. 4. Torpedowanie krajów bałkańskich. 5. Obranie kierunku na dwie prędkości. 6. Niszczenie wartości europejskich. 7. Doprowadzenie do wystąpienia W. Bryt. 8. Doprowadzenie do bardzo silnego wzmocnienia prawicowych rządów w UE. Węgrzech, Polsce, Austrii, Holandii, Danii, a nawet samej Francji i Niemczech. Czy rządzą w Unii kretyni, którzy nie potrafią przewidzieć skutków swoich działań. Co spowoduje jeszcze bardziej skoncentrowanie działanie bezrefleksyjne w tym kierunku ?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2017 o 19:55

8 / 14
knaimad

[demot] Ej no. Ale czemu oni są tacy ku*wa głupi ? @kolorowatolerancja czemu lewaki i feministki nie potrafią myśleć ?

1 / 1
knaimad

[demot] Najlepsze życzenia :) jeszcze się uda ... coś z tego spełnić. Zostaw coś dla innych.

5 / 5
knaimad

[demot] Postkomunistyczny. Gruba kreska skutecznie zakonserwowała mentalność elit rządzących tamtego ustroju, zarówno polityków, biznesu, mediów, systemu sądowniczego ... Okrągły stół to wielka pomyłka. Za darmo to można tylko w ryja dostać. Z błędów należy wyciągać wnioski.

-3 / 3
knaimad

[demot] @~gerer Najpotężniejsza armia świata walczyła w małym Iraku i musiała się po kilku latach wycofać z olbrzymimi stratami, bo nie dała rady, a Ty sądzisz, że wojska rosyjskie poradzą sobie z ukraina wspieraną przez zachód. Brawo. Dzięki nie wypowiedzeniu oficjalnej wojny, rosyjskie cyber wojskowi wspierani przez wszechobecną na wschodzie ukrainy propagandę medialną, mogą mówić swoje mądrości, że systemy BUK, wozy opancerzone, mundury i broń, można kupić w każdym sklepie w mieście, lub to że przesyłają konwoje z pomocą humanitarną. Brawo po raz drugi.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2017 o 11:48

-4 / 4
knaimad

[demot] Sprawdź czy broń leciała z zakładów krymskich i kontrolowanych przez separatystów czy pozostających pod kontrolą władz ukraińskich.

26 / 42
knaimad

[demot] Kreml też był polski. Co się rozdrabiasz @Marecki384 Jak napi*lać to z rozmachem.

0 / 0
knaimad

[demot] @HAWAJ Prawdą jest, że ludzie chcą realizować się zawodowo i zarabiać na odpowiednim poziomie. To, czy pracę znajdą w urzędzie, czy sektorze prywatnym nie ma takiego znaczenia. Obecnie klasa średnia w Polsce to klasa urzędnicza. Ważna jest tutaj kolejność, jeśli chce się odejść od modelu urzędniczego na rzecz komercyjnego. Stopniowe wygaszanie prerogatyw na rzecz zachęt do przechodzenia do sektoru prywatnego. Przykładem może być sektor górniczy, przy silnym zapleczu związkowym. Przejście musi koherentne ze strategią ogólną. Nie da się tego przeprowadzić impulsywnie. Likwidując 1 nierentowną kopalnię,, nalezy w otoczeniu stworzyć zakłady konkurujące nie tylko płacą. W pierwszej fazie mozliwe jest również subsydiowanie określonego kierunku zatrudnienia i stopniowo od niego odejść. Zakładasz, że urzędnicy 1/1 + ktoś z rodziny głosować będzie za pracą matki, córki, ojca w urzędzie. Sądzę, że w największym stopniu dotyczy to roczników 45+, którzy większość swego życia zawodowego przepracowali na garnuszku publicznym. Wraz ze spadkiem stażu zawodowego, zależność ta się zmienia. Wolę rozwiązania ewolucyjne, zamiast rewolucji, dlatego zakładam, że nie jest to działanie na 5-10 lat, ale dłuższy okres. Kluczem jest prawo, prostota i cyfryzacja. Fundamentem zarządzanie i procedury. Samo to musi zaskoczyć, jak w Japonii, Niemczech, czy Korei Południowej. Amerykańce potrafią to robić, a bez nich, z najlepszymi chęciami, trudno będzie przeskoczyć ich barierki, które posiadają. Dlatego uważam kierunek atlantycki PiSiorów za dobry. Sami mam wrażenie nie wpadli na pomysły typu: międzymorze, baltic pipe, via carpatia, TV V4, reindustrializacja z nastawieniem na nowe technologie. Nie tyle zablokowanie, co wpłynięcie na kształt jedwabnego szlaku jest również po myśli USA. Z Ruskimi są w konflikcie, Niemcy po ostatniej doskonałej dekadzie zaczęły się stawiać i amerykańce nie mogą sobie pozwolić na stracenie naszej części rimlandu, która z obecnej perspektywy jest kluczowa dla zachowania transportowych stref wpływu itd. bleble blee. Powracając do tematu: czy warto nakręcać gospodarkę, m.in. przez likwidację zbędnej biurokracji? Czy lepiej jendak powiedzieć: "bez szans". ? Odpowiedź na pytanie pozostawiam Tobie. pozdrawiam serdecznie

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2017 o 16:29

-2 / 12
knaimad

[demot] W głębi duszy, wszyscy maja zapisane wartości pierwotne: pierwotne dobro i zło. Później zaczynamy słuchać różnych ludzi, czytać różne książki, oglądać różne filmy i się gubimy.

1 / 3
knaimad

[demot] @jamachama Przepraszam Cię, ale jesteś śmieszny. Nie bierz tego do siebie. To moja subiektywna ocena. pozdrawiam serdecznie raz jeszcze.

-1 / 1
knaimad

[demot] @jamachama Jak piszemy do Gruzji to pisz o Gruzji. A nie Kosowie, Hawajach, bo ja zacznę pier**lić o Madagaskarze i Zambii. Dziękuję za pouczającą dyskusję i pozdrawiam serdecznie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1019 20 następna »