Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

florianskoczylas

Z nami od: 25 stycznia 2019 o 15:02
Ostatnio: 14 września 2019 o 15:00
Exp: 4
Jest obserwowany przez: 0 osób
 • Demotywatorów na głównej: 2 z 22 (20 w archiwum)
 • Punktów za demoty: 1838
 • Komentarzy: 0
 • Punktów za komentarze: 0
 • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Samotna babcia z Kazachstanu czeka na repatriację

Samotna babcia z Kazachstanu czeka na repatriację – Przejmujące nagranie i dramat babci, staruszka żyje samotnie w starej chacie mąż i syn zmarli. Nie ma w Kazachstanie żadnej już żadnej rodziny, mimo wielu obaw ma nadzieję na repatriację. Czy się doczeka?
archiwum

Miała roczek gdy ją deportowano! - Rozmowa z Adelą Dawidziuk z kazachskiej Białorajki

Miała roczek gdy ją deportowano! - Rozmowa z Adelą Dawidziuk z kazachskiej Białorajki – Miała roczek gdy sowieci ją deportowali do Kazachstanu. Pani Adela opowiada nam o losach swej rodziny i chęci powrotu do kraju, gdzie czeka na nią stęskniona wnuczka.
archiwum

Zabierzcie mnie przed śmiercią do Polski! - Rozpaczliwy apel 88 letniej Polki z Kazachstanu

Zabierzcie mnie przed śmiercią do Polski! - Rozpaczliwy apel 88 letniej Polki z Kazachstanu – W dramatycznej wypowiedzi prosi aby zabrać ją do Polski, by przed odejściem mogła ujrzeć ojczysty kraj i opowiedzieć o tym co spotkało ją i jej rodzinę. Brak słów...
archiwum

To Moja Syberia! Powrót do miejsca dziecięcej katorgi

To Moja Syberia! Powrót do miejsca dziecięcej katorgi – Niesamowity film! Bolek gdy miał cztery lata wraz z rodzeństwem i rodzicami zostali zesłani do Łagru pod Irkuckiem. Rodzice wkrótce umierają z głodu, a dzieci trafiają do sowieckiego domu dziecka. W latach 50-tych wraca do Polski. Mimo,że ziemia syberyjska była nie ludzkim miejscem przesiąkniętym cierpieniem i śmiercią. Bolesław wyrusza by jeszcze raz ujrzeć krainę swego dzieciństwa deportacji.
archiwum

Tak żyją Polacy w sercu Azji

Tak żyją Polacy w sercu Azji – Polacy w sercu Azji. Reportaż opowiada o największym dziś skupisku Polaków w Kazachstanie, czyli Kokszetau na północ od Nursułtanu - dawnej Astany.
archiwum

Zabierzcie mnie przed śmiercią do Polski! - Rozpaczliwy apel 88 letniej Polki z Kazachstanu.

Zabierzcie mnie przed śmiercią do Polski! - Rozpaczliwy apel 88 letniej Polki z Kazachstanu. – Straszne jak żyją Polacy zesłani do Azji. Udostępniajmy ten dramatyczny apel, tak wygląda "Repatriacja" w praktyce. Od 28 lat Polacy czekają na powrót do kraju. A w zasadzie 83 odkąd ich zesłano.
archiwum

Turecka rodzina strażnikami polskich mogił w Kazachstanie

Turecka rodzina strażnikami polskich mogił w Kazachstanie – – Nie martwcie się drodzy Polacy, na mogiły waszych przodków mamy baczenie z głębi duszy – mówi Asłan Kirkinadze, turecki przesiedleniec z Kazachstanu, kładąc rękę na sercu. Wraz z rodziną od kilkudziesięciu lat opiekuje się grobami polskich żołnierzy w miasteczku Merke. – Żadne państwo, żaden naród, nie dba o mogiły przodków, tak jak Polacy – dodaje jego żona Amira. Turecka rodzina oddała teren z nagrobkami, nie biorąc w zamian żadnych pieniędzy. To dla nich kwestia honoru.
archiwum

Jak Polakom z Kazachstanu podoba się w Polsce?

Jak Polakom z Kazachstanu podoba się w Polsce? – Świeże spojrzenie na nasz kraj osób, które latami marzyły by do niego przyjechać.Film przedstawia Polskę i Polaków oczami osób, które przyjechały do Polski z Kazachstanu.A wam jak się podoba w Polsce?
archiwum

Szok! 12 osobowa rodzina żyje na 36 m2

Szok! 12 osobowa rodzina żyje na 36 m2 – Przerażające czy godne podziwu mieć tyle dzieci w takich warunkach?
archiwum

Wzruszające! Pierwsze urodziny! 82 letniej Adeli w Polsce.

Wzruszające! Pierwsze urodziny! 82 letniej Adeli w Polsce. – Po 82 latach wróciła z Kazachstanu, życzmy jej 150 lat!
archiwum

"Marzę aby przyjechać do Polski..." - Leonida z Kazachstanu

"Marzę aby przyjechać do Polski..." - Leonida z Kazachstanu – Wzruszające! Pani Leonida Dworecka marzy by wrócić z Kazachstanu do Polski. Jej przodkowie zostali zesłani do Kazachstanu przez Stalina w 1936 roku. Powoli potomkowie zesłańców spełniają marzenia i się repatriują do Polski.
Źródło: Studio Wschód
archiwum

Wzruszające słowa 93 letniej Polki z Kresów o losach Polaków na Ukrainie [Wideo]

Wzruszające słowa 93 letniej Polki z Kresów o losach Polaków na Ukrainie [Wideo] – W Jampolu spotkaliśmy 93 letnią Bronisławę Radziejewską, która wzruszającymi słowami opowiedziała o losach Polaków w dalekich Kresach (Operacja Polska), tym samym przekazała ważne przesłanie dla Polaków w ojczyźnie. Niebawem nie będzie z nami tego najwspanialszego pokolenia Polaków, słowa naszej Rodaczki koniecznie trzeba wysłuchać.
archiwum

Dziarski dziadek - 87 letni Adam z Borysławia

Dziarski dziadek - 87 letni Adam z Borysławia – 87-letni Adam z Borysławia jest niesamowitym staruszkiem z ogromnym poczuciem humoru, jak opowiada o Borysławiu - gdzie jako dziecko jak wyciągał marchewkę z ziemi to ropa tryskała. Mimo wieku jest pełen energii i wigoru. Warto posłuchać parę słów starszego Pana.

Wzruszające! 83-letnia Jarosława Czupryk marzy by przyjechać do Polski

Wzruszające! 83-letnia Jarosława Czupryk marzy by przyjechać do Polski – Jarosława jako dziecko została siłą wywieziona z Polski, we wsi Orzechowa na Podkarpaciu pozostawiła swą rodzinę. Mówiła nam, że została wyrwana jak z korzeniami będąc pozostawiona bez rodziny, żartując przy tym, że była ona tak duża, że można byłoby utworzyć z niej własne państwo. Jarosława tęskni i płacze za straconym domem rodzinnym
archiwum

Z takiego Bolka możemy być dumni!

Z takiego Bolka możemy być dumni! – Niesamowity Bolek na co dzień charytatywnie uczy dzieci robienia drzeworytów, jego marzeniem jest otworzenie szkoły rzeźbiarskiej dla dzieci. Bolek też wyraża smutek że Polacy Bukowinę jako szlak turystyczny na rzecz Tajlandii i Egiptu. Warto obejrzeć wideo Bolka.
archiwum

Wzruszające! Odnaleźli się po 75 latach

Wzruszające! Odnaleźli się po 75 latach – Polały się łzy! Stanisław jako małe dziecko został wywieziony z Kresów pod Sobótkę. Stanisław po upływie ponad 70 lat wrócił wrócił do rodzinnej Konopnówki. Wyprawa zakończyła się nieoczekiwanym obrotem akcji. Oprócz powrotu obrazów z dzieciństwa, spotkał osobę, której się nie spodziewał.
Źródło: Studio Wschód
archiwum

Turecka rodzina strażnikami polskich mogił w Kazachstanie

Turecka rodzina strażnikami polskich mogił w Kazachstanie – Piękni Ludzie. Szacunek za tak rzadką, w dzisiejszych plastikowych czasach, postawę!
archiwum

Ciekawostki o polskich śladach w Kazachstanie

Ciekawostki o polskich śladach w Kazachstanie – Nie tylko o stepach i ślicznych Kazaszkach...
Źródło: Program "Wschód": Polskie ślady w Kazachstanie
archiwum

Zobacz, jak żyją Polacy na Syberii

Zobacz, jak żyją Polacy na Syberii – 7 tysięcy kilometrów na wschód, od Polski znajduje się miejsce szczególne - Syberia. Mieszkają tam Polacy. Mimo smutnych przeżyć i zsyłki nie tracą poczucia humoru.

Niesamowite! 96-latek z Kresów: Trzeba wojować za Polskę

Niesamowite! 96-latek z Kresów: Trzeba wojować za Polskę – Pan Józef Strogosz, 96-letni mieszkaniec Łanowic pod Lwowem, walczył o Polskę w II wojnie światowej. Dziś przyznaje, że "Polska nas ratuje"