Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
Historia Joasi Mazur jest niesamowita. Zaczęła tracić wzrok w wieku 7 lat. W wieku 13 lat była już niewidoma. W dzieciństwie była wyśmiewana przez rówieśników z powodu swojej niepełnosprawności. Świat w ciemnościach jednak nie załamał tej wojowniczki. Odnalazła się w bieganiu – Wraz ze swoim przewodnikiem Michałem Sawickim, który jest spięty z nią w każdym biegu specjalnymi "klamrami" i jest jej oczami - walczy jak lwica! Joasia została Mistrzynią Świata na 1500 metrów w Londynie a w wieku 31 lat została Mistrzynią Europy w Kategorii T11 w biegu na 1500 metrów oraz na 400 metrów w trakcie paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy!!! O tym, jak ważnym jest dla Joanny sport niech świadczy jeden fakt: Asia wystąpiła w znanym programie "Taniec z Gwiazdami" w którym zwyciężyła! Wyobraźcie sobie, że całą wygraną z Tańca z Gwiazdami przeznaczyła na przygotowania na Igrzyska Paraolimijskie w Tokio, gdzie zamierza walczyć o medal! Trzymajcie za nią kciuki, bo Asia jest przykładem wspaniałego sportowca, który udowadnia, że niepełnosprawność nie oznacza końca realizacji swoich marzeń!!! Niech moc niesie ją w Tokio aż na podium Olimpijskie!