Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

radomen6

Z nami od: 26 stycznia 2021 o 16:26
Ostatnio: 9 października 2021 o 19:11
Wiek: 27
Płeć: mężczyzna
Exp: 1
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 10 (9 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 756
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
Sowieci użyli dzieci jako żywe tarcze - Obrona Grodna – 20 września rozpoczęła się obrona Grodna. Miasto spontanicznie postawiło zacięty opór czego sowieci się nie spodziewali. Rozwścieczeni bolszewicy w zemście użyli polskich dzieci jako żywe tarcze przywiązując je do pancerzy czołgów.
archiwum
Powstanie Zabajkalskie - Polski zryw na Syberii – Mało kto wie ale Polacy na Syberii wokół jeziora Bajkał wywołali powstanie. Polacy chcieli rozbić carskie więzienia i uwolnić więźniów wielu narodowości aby następnie uciec do Chin. Świetna historia, idealny scenariusz na film z rozmachem.
archiwum
Łowcy sowietów - Najbardziej znienawidzona przez sowietów formacja II RP – Łowcy Sowietów czyli Korpus Ochrony Pogranicza jako pierwszy stanął do walki 17 września 1939 roku z sowietami. KOP był jedną z najbardziej elitarnych jednostek II RP warto wysłuchać podcastu o jego historii.
archiwum
Dlaczego nie wybuchła III wojna światowa? - Tajny plan aliantów – Jeszcze nie zakończyła się II wojna światowa a Winston Churchill już planował III w celu wyrzucenia sowietów z europy. Ciekawe słuchowisko traktujące o tajnym planie aliantów.
archiwum
Młot na Kozaków - Jaki był Kniaź Jeremii Wiśniowiecki? – Kompletna historia o jednym z najpopularniejszych polskich magnatów. Przez jednych kochany przez drugich znienawidzony. Postać na swój sposób ''zdemonizowana", na przemoc kozacką odpowiadał tym samym. Warto zapoznać się z kompletną historią słynnego Jaremy
archiwum
Eksploracja lasu na Kresach | Dawne polskie miasto, dziś wymierająca wieś. – Film z eksploracji lasu w Zamiechowie w obwodzie chmielnickim na Ukrainie nieopodal Nowej Uszycy. Zamiechów był niegdyś polskim miasteczkiem a dziś jest prawie wymarłą wsią. To co znaleźliśmy w gęstym lesie było dla nas dużym szokiem. Warto obejrzeć.
archiwum
Wzruszające spotkanie z 92-letnią Polką z Kresów [WIDEO] – Poruszający film ze spotkania z 92-letnią Panią Bronisławą, która jest jedną z najstarszych Polek żyjących na Ukrainie. Warto obejrzeć.
Nie żyje Szczepan Siekierka, który życie poświęcił upamiętnieniu ofiar zbrodni OUN-UPA – 15 stycznie w wieku 92 lat zmarł Szczepan Siekierka, działacz kresowy, żołnierz Armii Krajowej. W ramach Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów zgromadził ponad 20 tysięcy relacji bezpośrednich świadków ukraińskiego ludobójstwa
archiwum
"Jeszcze Polska nie zginęła.."- Polacy z Dunajowiec na Ukrainie – Dunajowce na na Podolu są jednym z miejsc gdzie do dziś żyje spora polska diaspora. Warto obejrzeć film traktujących o ich życiu oraz ich historii.

1