Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

radomen6

Z nami od: 26 stycznia 2021 o 16:26
Ostatnio: 17 września 2021 o 20:03
Wiek: 25
Płeć: mężczyzna
Exp: 1
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 7 (1 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 649
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia
Łowcy sowietów - Najbardziej znienawidzona przez sowietów formacja II RP – Łowcy Sowietów czyli Korpus Ochrony Pogranicza jako pierwszy stanął do walki 17 września 1939 roku z sowietami. KOP był jedną z najbardziej elitarnych jednostek II RP warto wysłuchać podcastu o jego historii.
poczekalnia
Dlaczego nie wybuchła III wojna światowa? - Tajny plan aliantów – Jeszcze nie zakończyła się II wojna światowa a Winston Churchill już planował III w celu wyrzucenia sowietów z europy. Ciekawe słuchowisko traktujące o tajnym planie aliantów.
poczekalnia
Młot na Kozaków - Jaki był Kniaź Jeremii Wiśniowiecki? – Kompletna historia o jednym z najpopularniejszych polskich magnatów. Przez jednych kochany przez drugich znienawidzony. Postać na swój sposób ''zdemonizowana", na przemoc kozacką odpowiadał tym samym. Warto zapoznać się z kompletną historią słynnego Jaremy
poczekalnia
Eksploracja lasu na Kresach | Dawne polskie miasto, dziś wymierająca wieś. – Film z eksploracji lasu w Zamiechowie w obwodzie chmielnickim na Ukrainie nieopodal Nowej Uszycy. Zamiechów był niegdyś polskim miasteczkiem a dziś jest prawie wymarłą wsią. To co znaleźliśmy w gęstym lesie było dla nas dużym szokiem. Warto obejrzeć.
poczekalnia
Wzruszające spotkanie z 92-letnią Polką z Kresów [WIDEO] – Poruszający film ze spotkania z 92-letnią Panią Bronisławą, która jest jedną z najstarszych Polek żyjących na Ukrainie. Warto obejrzeć.
Nie żyje Szczepan Siekierka, który życie poświęcił upamiętnieniu ofiar zbrodni OUN-UPA – 15 stycznie w wieku 92 lat zmarł Szczepan Siekierka, działacz kresowy, żołnierz Armii Krajowej. W ramach Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów zgromadził ponad 20 tysięcy relacji bezpośrednich świadków ukraińskiego ludobójstwa
archiwum
"Jeszcze Polska nie zginęła.."- Polacy z Dunajowiec na Ukrainie – Dunajowce na na Podolu są jednym z miejsc gdzie do dziś żyje spora polska diaspora. Warto obejrzeć film traktujących o ich życiu oraz ich historii.

1