Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

meidej2215

Użytkownik otrzymał bana za: spam
Ban wygasa: 2021-10-24 21:37:39

Ściana

poczekalnia
„Nigdy nie będziemy latać z Radomia. Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku. Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru” – uważa Michael O’Leary. –
poczekalnia
Rząd zamiast oddać za darmo polskim elektrowniom uprawnienia, to my teraz będziemy płacić o 40% więcej za prąd. Brawo PIS. –
poczekalnia
Horban dobrze wiedział. Zgadza się, szczepionki na COVID ( 3, 5, 11) raczej będą z nami na wiele lat. –
poczekalnia
2-3 miesiące później nie wejdziesz bez niego do baru czy kina. –
poczekalnia
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
Zobacz
Australia: Rozstrzelano psy ze schroniska. Władze obawiały się rozprzestrzeniania koronawirusa – W jednym ze schronisk rozstrzelano 15 psów, w tym 10 szczeniąt. Bulwersująca decyzja lokalnych władz zapadła w obawie przed dalszym rozwojem epidemii COVID-19. Według rządzących wolontariusze podróżujący po zwierzęta mogliby przyczynić się do rozprzestrzeniania koronawirusa.
Biden ogłasza obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla milionów pracowników – Prezydent USA Joe Biden ogłasza nowe federalne wymagania dotyczące szczepień na COVID-19, które mogą dotyczyć ok. 100 mln osób. Jeden z elementów planu Bidena dotyczy szczepień. Jak przekazano, amerykański Departament Pracy opracowuje przepisy, zgodnie z którymi każdy pracodawca zatrudniający co najmniej 100 osób będzie musiał wymagać od swych pracowników zaszczepienia się przeciw COVID-19 lub - co najmniej raz na tydzień - okazywania negatywnego testu na koronawirusa SARS-CoV-2.Biały Dom przekazał, że regulacja dotknie ok. 80 mln pracowników sektora prywatnego.
archiwum
Profesor Wojciech Szczeklik: Jeżeli mamy do czynienia z chorobą taką, jak COVID-19, gdzie śmiertelność jest mała, to te grupy do badania muszą być dużo większe. – Jeśli badamy jakieś bardzo rzadkie zjawisko, to nie wystarczy 100 tys. pacjentów. Jeżeli coś jest powszechne, to wystarczy 100, albo 30 pacjentów. Jeżeli choroba jest bardzo śmiertelna - jak Ebola - zabija 40-50 proc. pacjentów, i widzimy, że w jednej grupie umiera 50 ze 100 pacjentów, a w drugiej 30 ze 100 - to prawdopodobnie wystarczy do wykazania efektu tego leku - sugerował Szczeklik. - Jeżeli mamy do czynienia z chorobą taką, jak COVID-19, gdzie śmiertelność jest mała, to te grupy do badania muszą być dużo większe. To muszą być dziesiątki tysięcy pacjentów, żeby wykazać efekt działania leku - podsumował.
archiwum
Ale się pozmieniało przez te 6 lat. Na początku wyszydzano Węgry za budowę płotu. – Płot może być dobrym pomysłem w obecnej sytuacji na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej z Białorusią - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.
archiwum
Biden zapowiada odwet za zamach w Kabulu na dwa tygodnie przez 20 rocznicą zamachu na WTC, z kraju z którego w pośpiechu uciekają, na ludzi których według ich pokonali (ISIS) –
archiwum
Migranci na granicy Polsko- Białoruskiej nie są w większości Afgańczykami. Afgańczycy musieli by iść przez miesiąc (24h), żeby do nas dojść. Media kłamią. A zakładając, że by szli jak pielgrzymi to by szli 7 miesięcy ( po 4h). Kolejni "Syryjczycy". –
Amerykanie powinni byli uzbroić i wyszkolić Afganki, to może Talibowie nie zajęliby tego państwa –
archiwum
Izraelski dziennikarz: USA odmówiły podpisania z Izraelem wspólnego oświadczenia potępiającego Polskę – Izraelski dziennikarz Eldad Beck napisał we wtorek na Twitterze, że administracja USA skrytykowała ostatnie wypowiedzi szefa resortu spraw zagranicznych Izraela Jaira Lapida. Beck dodał, że Waszyngton odmówił podpisania z Izraelem wspólnego oświadczenia, które potępiałoby Polskę za nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Powołał się na źródła w amerykańskiej dyplomacji.Beck pisze, że Waszyngtonowi nie podobała się zbyt ostra reakcja Jaira Lapida, przede wszystkim upokorzenie polskiego ambasadora. Szef MSZ Izraela poradził ambasadorowi Polski, by nie wracał z zagranicznego urlopu do Izraela. Zdaniem źródeł w administracji USA, wypowiedzi Lapida były formułowane w rasistowskim stylu względem Polaków jako narodu. Izraelski dziennikarz dodał, że Waszyngton odmówił podpisania z Izraelem wspólnego oświadczenia, które potępiałoby Polskę za nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. USA mają dostrzegać, że „Lapid może być problemem”.
archiwum – powód
Kukiz: Dodał, że nawet gdyby posłowie jego ugrupowania zagłosowali tak jak opozycja, to przy wstrzymaniu się posłów Konfederacji ta nowelizacji "i tak by przeszła". – Dziwię się, że ludzie są zaskoczeni sposobem głosowania naszych posłów nad ustawą medialną w sytuacji, gdy od 2015 roku mówimy o dekoncentracji mediów, która dałaby możliwość repolonizacji tych mediów - powiedział KukizDodał, że nawet gdyby posłowie jego ugrupowania zagłosowali tak jak opozycja, to przy wstrzymaniu się posłów Konfederacji ta nowelizacji "i tak by przeszła". - Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat na mnie ten cały hejt się wylał, bo po pierwsze - dekoncentracja mediów była w programie Kukiz'15, a po drugie - to nie nasze głosy przesądziły o wyniku tego głosowania - stwierdził Kukiz.Pytany o dalszą współpracę z PiS, odpowiedział, że dopóki nie będzie uchwalonych kilka projektów jego ugrupowania, w tym ustawa antykorupcyjna, to do tej pory nie będą oni "głosować za Polskim Ładem".
archiwum
Morawiecki: W Polskim Ładzie zakładamy rewolucję wolności, prywatności, własności. Po tym jak działa dobrowolność to boję się o te następne punktu. – W Polskim Ładzie zakładamy rewolucję wolności, prywatności, własności. Chcemy tę wolnościową rewolucję wprowadzić do systemu budowy domów jednorodzinnych do 70 m kw. w podstawie - powiedział w czwartek podczas wizyty w Pułtusku premier Mateusz Morawiecki."Chcemy, żeby młodzi ludzie mieli większe szanse na uzyskanie własnych czterech kątów" - powiedział szef rządu podczas wizyty w firmie Darbud w Pułtusku."W Polskim Ładzie zakładamy rewolucję wolności, prywatności, własności. Chcemy tę wolnościową rewolucję wprowadzić do systemu budowy domów jednorodzinnych do 70 m kw. w podstawie" - dodał Morawiecki. Jak przypomniał, w ub. roku wydano 120 tys. pozwoleń na budowę domów. To według szefa rządu o 50 proc. więcej niż w 2015 r.
archiwum
Nowy RPO: Nie godzę się na przywileje wyłącznie dla zaszczepionych – A co pan myśli o innym traktowaniu osób zaszczepionych i niezaszczepionych?Konstytucja daje władzy prawo różnicować ludzi zależnie od tego, jakie dany człowiek stwarza zagrożenie dla zdrowia publicznego. Tym bardziej że mamy decyzję WHO o stanie pandemii, mamy rozstrzygnięcie rządu o stanie epidemii w naszym kraju.Ale zastanówmy się – mamy dwie osoby, jedna jest zaszczepiona kilka miesięcy temu, jak ja, druga ma negatywny test z wczoraj. Która z nich stwarza większe ryzyko? To pytanie retoryczne. Nie można uprzywilejować osoby zaszczepionej, bo ona jest mniej pewna niż osoba, która dysponuje aktualnym testem. Można stosować zróżnicowanie, ale tylko wówczas, gdy do jednej grupy włączamy zaszczepionych, przetestowanych i odpornych. Nie godzę się na przywileje dla osób wyłącznie zaszczepionych.
archiwum
Sędziowie sprecyzowali, że domaganie się paszportów Covid od konsumentów nie jest działaniem “niezbędnym", ale takim, które "ogranicza podstawowe prawa obywateli". –
archiwum
Minister przyznaje się, że to co robi to kara dla niezaszczepionych. –
archiwum
I dalej sądzicie, że nie ma dyskryminacji i segregacji, a jak PIS daje większe pieniądze na PIS-owskie gminy to źle, natomiast tu nie ma problemu. –
archiwum
Jednoznaczne wnioski z Izraela z dnia 05.08.2021. Do szpitala wciąż trafiają głównie starsi. Zaszczepieni mogą zarazić się wirusem, jak i zarazić innych. Szczepienia pomagają uniknąć cięższego przebiegu choroby. Stop segregacji! – W izraelskich szpitalach na dzień 5 sierpnia 2021 r. znajdowało się 250 pacjentów chorych na COVID-19. Jaki jest ich wiek i status zaszczepienia?210 pacjentów to osoby powyżej 60. roku życia. Z nich 153 osoby były w pełni zaszczepione, 50 nie było zaszczepionych. 7 osób było w trakcie „uzyskiwania odporności” po szczepieniu.W tym miejscu warto dodać, że 91 proc. osób powyżej 60. roku życia w Izraelu zaszczepiono. Natomiast około 109 tys. osób w tej grupie wiekowej (9 proc.) nie przyjęło szczepionki przeciw Covid-19.Poza nimi tylko 40 hospitalizowanych pacjentów było w wieku poniżej 60 lat. 10 z nich było zaszczepionych, 30 nie.W Izraelu w szpitalu z powodu COVID-19 nie leży ani jeden pacjent poniżej 30. roku życia. W tej grupie jest najmniej zaszczepionych, co dowodzi, że młodsi sporadycznie przechodzą chorobę ciężko.
archiwum
Islandia: statystyki zakażeń -  szczepienie nie chroni przed zakażeniem się. –