Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

8 / 26
Evandro

[demot] @melblue przecież napisali to też do muslimów. Nie ma tam wzmianki o tym, że to słowa kierowane do konkretnej nacji, napisane jest to do wszystkich imigrantów, więc tak, do muslimów też. Wielka Brytania jest pełna skrajnej prawicy, dla której muslim czy Polak to jedno to samo robactwo.

3 / 13
Evandro

[demot] To nie jest pomysł władz. To jest pomysł w ramach projektu obywatelskiego, który każdy może zgłosić przez internet. A potem inni internauci mogą sobie głosować, więc decyduje można powiedzieć, że demokracja. Tutaj mamy do czynienia z ewidentną "beką" i celową prowokacją, bo chyba nikt nie myśli, że liczba 666 jest przypadkowa. Tak samo było we Wrocławiu, gdzie ktoś dla jaj sobie zgłosił projekt palm wzdłuż ulicy Legnickiej, a "poważne" media podłapały ten temat jako poważny i na serio.

7 / 57
Evandro

[demot] @pochichrana no to jeśli bicie wciąż mało świadomego i rozumnego 2-latka to dla Ciebie spoko rzecz to okej, dla mnie to tylko widok słabego rodzica, który nie umie sobie radzić z dzieckiem. A ci, którzy to popierają bardziej niż rozsądkiem to myślą swoim światopoglądem, bo wychowywanie z przemocą = fajne, tradycyjne, konserwatywne budowanie charakteru, wychowywanie bez przemocy = liberalne, lewackie podejście i wychowywanie przyszłej cioty. Nikt tu chyba faktycznie nie myśli pod kątem psychologicznym, jest tu tylko szabelkowanie swoimi poglądami.

0 / 76
Evandro

[demot] @janlew mowa tu o niemowlęciu, które nawet nie rozumie co nabroiło. Brak cielesnych kar też nie równa się bezstresowemu wychowaniu. To zawsze było i zawsze będzie symbol lenistwa u rodzica, jeżeli nie potrafi ogarnąć dzieciaka w inny sposób niż jakaś formą przemocy.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 stycznia 2020 o 11:23

8 / 16
Evandro

[demot] @Rissi w analogii bardziej chodziło o to, że nie pchasz się tam, gdzie wiesz, że nie spotkasz swoich światopoglądowych pobratymców. I czemu rażą? One są po prostu głupie i szkodliwe. Jeżeli prowadzisz swój biznes w oparciu o określone wartości i dbasz o wizerunek swojej firmy, to normalne, że nie chcesz u siebie kogoś, kto nie szanuje tych wartości, a jest wręcz ich zaprzeczeniem i nie kryje się w ogóle z tym. Polityka firmy jest jasna i albo szanujesz to albo idziesz gdzieś, gdzie znajdziesz zrozumienie dla twojej nienawiści. Wyobraź sobie odwrotną sytuację. W firmie znanej z tradycyjnych, chrześcijańskich wartości, jakiś gej zaczyna wypisywać o tym jak nienawidzi katolików i cytuje jakichś muzułmańskich ekstremistów o tym że katolików trzeba mordować, przyklaskując tym słowom. Wyobraź sobie ból dupy na skalę całego kraju, gdyby takie coś miało miejsce. Nie byłoby pobłażania typu: oj tam, oj tam, to tylko jego prywatne poglądy, trzeba to szanować. Nie, byłby masowy hejt nie tylko na niego, ale całęj społeczności LGBT by się oberwało rykoszetem. Byłoby tak, ponieważ aferę na skalę kraju wywołały nawet mniejsze rzeczy typu dorysowanie tęczowej aureoli Matce Boskiej, jakaś msza święta podczas marszu równości czy nawet wyplucie hostii przez 13-letniego chłopaczka.

7 / 21
Evandro

[demot] @Rissi Biblia to nie tylko zbiór wzniosłych, pięknych haseł o miłowaniu się, jest tam też pełen stos strasznych paszkwilów, których zdrowy psychicznie człowiek powinien unikać. Ten pracownik takie rzeczy cytował: biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich". A także: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich". Tu już nie chodzi o gejów, w ich miejsce można kogokolwiek wstawić i to byłoby tak samo adekwatnym powodem do zwolnienia. Rozumiem, że normalnie jak komuś życzysz przywiązania kamienia do szyi i utopienia w wodzie, to jesteś nienormalny, ale jeżeli powiesz to samo poprzez cytat biblijny to jesteś chroniony, bo przecież niezbywalne prawo wygłaszać to co twoje święte pisemko mówi. Nie, sorry, to tak nie działa. A swoją drogą, po cholerę ktoś taki się pcha do firmy, która jest znana ze sprzecznymi z twoimi poglądami? To jakby ateista poszedł do kościoła i miał pretensje że go tam indoktrynują.

0 / 14
Evandro

[demot] @Slawa238 tak, tak, kiedy przychodzi rozmawiać o edukacji seksualnej, to 15-latka jest wtedy niewinnym dzieckiem, które trzeba chronić przed tematem seksu, istnienia innych orientacji, generalnie przed jakąś wiedzą. A teraz spoko, 15-latki i młodsze już się przecież ruchają, wiedzą więcej niż niejeden dorosły. Zależnie od sytuacji sobie wybieramy wygodną wersję. Ale wracając do tematu, to nie każdy człowiek, tym bardziej nastolatka musi tęcze kojarzyć z jednym. Dla wielu ludzi tęcza to wciąż głównie ładne zjawisko pogodowe. T

13 / 25
Evandro

[demot] @Rissi tak sobie wmawiaj. Bo rzeczywiście - szefowie oddziału Ikei w Polsce, gdzie podobno 95% Polaków to katolicy, mogą mieć coś przeciwko zatrudnianiu katolików. Sam bym wylał na zbity pysk kretyna, który podciera się swoim świętym pismem, żeby KOGOKOLWIEK obrażać.

9 / 25
Evandro

[demot] @Korsarz_87 myślę że za zdjecie 15-latki z browarem każdy uczeń niezależnie od szkoły miałby problem. I nie sądzę, aby regulamin jakiejkolwiek szkoły był tak precyzyjny był mówił coś o tęczy. Przypominam, że mowa o dziecku. Dla niej tęcza to pewnie po prostu tęcza. Czemu wszędzie musimy widzieć tylko lewaków i prawaków? Tęcza to jeden z symboli biblijnych. To symbol przymierza Boga z człowiekiem. Niektórzy wprowadzają jakieś rozróżnicowania, że normalna tęcza ma 7 kolorów a ta gejowska tęcza - 6. Ale tutaj to jeszcze jakaś inna jest.

7 / 33
Evandro

[demot] @Rissi jeśli mówisz o tej samej sytuacji, w Ikei zwolniono nie za to, że ktoś nie pasował do ich światopoglądu, że był katolikiem, tylko konkretnie za to, że cytował wulgarny fragment Biblii do obrażania kogoś i nawoływania nim do śmierci. Gdyby zacytował sobie List do Koryntian albo Pieśń nad Pieśniami to raczej by go nie wywalili.

-5 / 11
Evandro

[demot] @harry1983 a czemu niby w reklamie globalnej korporacji adresowanej do ludzi z całego świata mają być wyłącznie rdzenni Niemcy? Bezsensu. To jakby mieć pretensje, że w grze polskich producentów Cyberpunk 2077 są murzyni. I tak to dobrze, że widać tam białego faceta z czarną kobietą, bo prawica generalnie ma pretensje do speców od poprawności politycznej, że forsuje związki czarnego mężczyzny z białą kobietą.

0 / 22
Evandro

[demot] @Marcin2018 przecież fundacje są transparentne, masz w internecie co roku rozliczenie WOŚP gdzie widać na co idzie każda złotówka. Tworzą nawet ładne grafiki, żeby przyjemnie i łatwo się to czytało. Orkiestra wbrew temu co ktoś może pomyśleć, nie pracuje jeden dzień w roku. To jest instytucja, która pracuje cały rok i wymaga zarówno pracowników, którzy pracują na stały etat, jak i pracowników zatrudnianych na umowę zlecenie, czy o dzieło, gdy zbliża się Finał. Ci ludzie nie muszą nawet popierać Orkiestry i Owsiaka - są zwyczajnymi Kowalskimi, którzy szanują swój czas i swój wysiłek i chcą normalnej zapłaty, więc choc cel szczytny, trzeba ludziom płacić.

7 / 35
Evandro

[demot] @maat_ wygooglowałęm sobie parę tych nazw i wszystko prowadzi do "matki kurka". Nie twierdzę, że te spółki są zmyślone, ale gdyby za nimi stały faktyczne machlojki, to chyba jakieś poważne osoby, poważne media by się tym zajmowały, bo to świetny materiał. To, że Owsiak zakłada spółki, które pracują przy Orkiestrze, to nic nielegalnego, o ile to jest jawne, a chyba jest. Orkiestra robi co roku rozliczenie, bo musi jak każda fundacja i tam widać wszystkie wydatki. I jakoś nikt nie potrafi się dobrać do skóry Owsiaka, znajdując w tych rozliczeniach jakieś szemrane interesy. Jesteś tak żałosna z tymi pomówieniami, że mała głowa. Znajdź wiarygodne źródłlo poza matką kurka, które mówi o jakichś nieprawidłowościach w funkcjonowaniu WOŚP. Nie potrafisz tego zrobić- zamknij buzię.

0 / 2
Evandro

[demot] @BlueElefant Co roku robi rozliczenia, gdzie pokazywane jest na co wydana była każda złotówka. Urzędnicy ani razu nie mieli zastrzeżeń. Sprawdź najpierw, poszukaj, zanim się wypowiesz.

-1 / 3
Evandro

[demot] @maat_ a czemu dziwnie zakładasz, że jak ktoś pomaga Orkiestrze, to nic poza tym nie robi i nie wspomaga innych fundacji? Fakt, Orkiestra jest najbardziej medialna, bo to coś wyjątkowego w skali światowej. Żeby w jeden dzień cały naród się jednoczył w jednym szczytnym celu i zbierał kolosalne pieniądze dla szpitali. A my zamiast to celebrować ten jeden dzień, cieszyć się tym, być dumni, że potrafimy dokonywać wspólnie takich rzeczy, to próbujemy siać ferment, dyskredytować, narzekać. To jest takie polskie właśnie. A jeśli masz faktyczne dowody na jakieś machlojki Owsiaka to śmiało idź z tym gdzieś. Bo od początku Owsiak musiał zmagać się z różnymi insynuacjami i jakoś nikt nigdy nie udowodnił mu niczego. Fundacja jest transparentna i najbardziej kontrolowana ze wszystkich, szczególnie teraz kiedy wiadomo kto u władzy jest. Jakieś lewe interesy nie przeszłyby. A jednak jakoś cicho jest o tym, nie ma wielkich newsów, które sugerują że Jurek prowadzi fundację nie do końca jasno i uczciwie. Od lat pyskujecie, ale powielacie jedynie plotki. Jest w internecie jakiś FAQ o Orkiestrze, gdzie obalane są wszelkie mity, nieprawdziwe informacje i inne kalumnie. Możesz to łatwo odszukać.

-2 / 4
Evandro

[demot] @Saladyn1 Pieniądze z tacy raczej nie są prywatnymi pieniędzmi księdza, jakiś ich zarobek za konkretną pracę, to tylko łaska wiernych, a skoro w teorii przynajmniej księża są namiestnikami Boga na Ziemi i mają służyć ludziom, to chyba byłby to dobry gest, gdyby jedną tacę w roku przeznaczyli na taki cel jak np. Orkiestra. Nikt, nikogo nie zmusza, ale też ciężko to porównywać do nakłaniania kogoś by przeznaczył swoją pensję na pomoc.

0 / 6
Evandro

[demot] @yoooozek To dobieraniu dwóch kanałów jest manipulacją, wiedząc, że TVN24 Bis jest mało oglądalny, jako że to tylko kanał zajmujący się gospodarką i kto mało go posiada - w przeciwieństwie do posiadającego duży zasięg TVP Info. Wszystko robione pod to by przebić TVN.

-2 / 8
Evandro

[demot] @duble564441 przecież masz na dole jak byk TVP1 + TVP Info. Skoro więc wliczają główny kanał informacyjny TVP (czyli TVP Info) to czemu nie wliczają głównego kanału informacyjnego TVN (czyli TVN24)?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 stycznia 2020 o 10:57

2 / 4
Evandro

[demot] I jestem minusowany a on plusowany xD Dla niekumatych - cytat z paska jest obrazkiem jaki autor filmu sobie dodaje by wyświetlało się przed obejrzeniem filmu i to jest celowo fejkowy tytuł paska. Jeśli ktoś obejrzał ten film, to wie że TVP nie użyło nigdzie tekstu T.Love.

21 / 33
Evandro

[demot] @Raadi nie, takim bobasem nie byłem. Bo tu mowa o aborcji EUGENICZNEJ. Wiesz o co w niej chodzi? Chodzi o to, że wszystkie dzieci, niezależnie jakie choroby, mutacje wykryto w fazie prenatalnej, muszą się urodzić. Czasami są to dzieci, które są jedynie w stanie dotrwać do porodu a wkrótce potem same umrą na rękach matki. To są np. płody arlekina: https://d3i71xaburhd42.cloudfront.net/14633279538b6420fc817973245b4e19bce8cade/2-Figure1-1.png I kobiety będą zmuszane je rodzić, jeśli ten wniosek przejdzie.

7 / 9
Evandro

[demot] @janlew dopóki mają realny wpływ na życie wszystkich Polaków, dopóki się wpieprzają w ich życie, oddziałują na władzę i biorą kasę podatników to jest to sprawa także ateistów. A co do rabinów, chciałbym zobaczyć te dane. Ale być może oni po prostu tej pedofilii nie tuszują i może nawet kiedy spotkają się z przestępstwem u jednego z nich to sami go zgłaszają. Czy ktoś słyszał o czymś podobnym w Kościele? Bo ja nie. Swój swego będzie zawsze krył.

0 / 2
Evandro

[demot] @be4bee ale jesteś naiwna. Jako facet teoretycznie mogę brzmieć jako głos mizoginii, ale prawda jest taka, że ta reklama jest po prostu żałosna i gdybym był kobietą i ofiarą przemocy domowej to bym się czuł obrażony. Zacznijmy od tego, że firma Adrian ma debilny marketing, który polega tylko na kontrowersji. To jest firma, która reklamowała rajstopy przy pomocy modelki Anny Grodzkiej. Nie mam nic do niej, ale to był ewidentny skok na kontrowersję. To też firma, która reklamowała na billboardach mężczyzn w rajstopach. Co teraz ta reklama niby ma pokazywać? Że nawet z podbitym okiem możesz wyglądać sexy jeśli masz na sobie pończochy firmy Adrian? Oni albo liczyli znowu na kontrowersję, albo może, mooooże mieli szczytny cel, by jednocześnie zwrócić uwagę na ważny problem, ale też jednocześnie zareklamować swoje pończochy. Co ni w ch*ja nie pasuje do siebie. Prawdopodobnie w tej reklamie zastosowany podobny manewr marketingowy co "szczucie cycem" do którego w komentarzu się odnosisz. Przemoc domowa? Ważny problem. Ale ubierzmy modelkę w seksowne pończochy, to wtedy mężczyźni prędzej zwrócą uwagę na ten problem. Gdyby chociaż za tym szla jakaś realna pomoc dla tych kobiet. Gdyby Adrian wpłacił jakąś pokaźną sumę dla fundacji wspierającej kobiety obarczone przemocą domową, ale nic o tym nie słychać. Ta firma po prostu wykorzystała tę kobietę i problem przemocy, żeby zareklamować swoje pończochy. Czujesz jak to brzmi w ogóle? To jest absurdalne dla mnie. Zwracanie uwagi na problem - tak. Sposób w jaki to zrobiono - wielkie nie.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 listopada 2019 o 2:42

2 / 10
Evandro

[demot] @voot1 @voot1 czyli że tam ktoś zrzekał się chrześcijaństwa na rzecz islamu czy po prostu wzrost imigrantów spowodował konieczność wprowadzenia lekcji islamu do szkół, gdzie było wielu uczniów muzułmańskich? I czemu nie odniesiesz się do Czech. Czy Szwajcarii. Czy Japonii. Masz w sobie prawicowe urojenia i strachy, które uruchamiają się na myśl o islamie, który opanuje świat. Islamem się nie przejmuję, bo to nie jest nasz problem. Polska ma póki co problem z rozpanoszonym Kościołem. Jeśli kiedyś, hen hen w przyszłości dojdzie do tego, że będą jacyś muzułmanie upominający się o dodatkowe przywileje, to będziemy się wtedy tym zajmować i tak samo ich tępić jak Kościół.

5 / 9
Evandro

[demot] @voot1 pokaż mi tę praktykę na konkretnym przykładzie i pokaż jasny związek, że osłabienie siły chrześcijaństwa sprawiło, że zwiększyła się siła islamu w danym miejscu. W Czechach islam jakoś nie zastąpił religii chrześcijańskiej. Niewielu tam chrześcijan, a islamistów tylu co u nas, czyli niewielu. Religia była potrzebna na pewnym etapie ludzkości, kiedy błądziliśmy po ciemku i potrzebowaliśmy pewnego drogowskazu moralnego, gdy na prawo nie można było liczyć. Bóg i religia idealnie pasowały, bo był to dobry strach na ludzi. Ale obecnie poziom naszej świadomości i człowieczeństwa zaszedł tak daleko, że radzimy sobie bez ukonstytuowanej w świętej księdze moralności. Wiesz co jest dobre a co nie, masz w sobie empatię nie dlatego, że tak ochoczo chłonąłeś nauki kościoła, a bo wychowałeś się w takich czasach a nie innych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 następna »