12 książkowych sytuacji z filmów romantycznych, które faktycznie mogą pomóc przy złamanym sercu (13 obrazków)
Przeprowadzka do innego miasta lub kraju po rozstaniu

Scenarzyści często wysyłają postać ze złamanym sercem w podróż do innych krajów. Po przybyciu w nowe miejsce natychmiast znajduje ona nowych przyjaciół i poznaje miłość swojego życia.
Okazuje się, że zmiana otoczenia po rozstaniu lub innym traumatycznym wydarzeniu to naprawdę dobry pomysł. Potwierdzają to też psychologowie i
Bohaterka opisuje swoje związki w pamiętniku albo w gazecie

Pisarze i dziennikarze często pojawiają się w filmach jako główni bohaterowie. Ich zawody można powiązać z ich życiem osobistym, ponieważ piszą artykuły na temat swoich związków.
Przelewanie uczuć na papier może być pożyteczne i przydać się nawet osobom, które pracują w innej branży. Prowadzenie pamiętnika
Randka w ulubionym sekretnym miejscu

Przyjazne nastawienie do drugiej osoby przeradza się w filmach w miłość po tym, jak jedna z postaci ujawnia swoje marzenie albo zabiera tę osobę w swoje sekretne miejsce. To ma sens, kiedy otwieramy się i opowiadamy ludziom o naszych zainteresowaniach, zaczynają nas lepiej rozumieć.
Filmy, w których możemy to zobaczyć: La La Land (2016), Tamte dni, tamte noce (2017), Pamiętnik (2004)
Miłość od drugiego wejrzenia

Czasami trudno uwierzyć, że osoba, na którą główny bohater początkowo w ogóle nie zwraca uwagi, na końcu okazuje się tą właściwą i jedyną. Choć miłość od pierwszego wejrzenia kusi, czas przyznać, że przekaz, który niosą ze sobą te filmy, w uczciwy sposób opisuje rzeczywistość — warto lepiej kogoś poznać, zanim zaangażujemy się w relację.
Filmy, w których możemy to zobaczyć: Niewłaściwa Missy (2020), Uciekająca panna młoda(1999), Masz wiadomość (1998)
Główna postać rezygnuje z życia w wielkim mieście i wraca w rodzinne strony

Tak, podróże pomagają bohaterom filmów leczyć rany. Czasami jednak postanawiają oni przeprowadzić się w inne miejsce tylko po to, żeby zmienić otoczenie. Uważają, że zmiana miejsca zamieszkania czyni człowieka szczęśliwszym. Okazuje się jednak, że nie jest to prawdą i wracają do rodzinnego miasta.
Naukowcy wyjaśniają, dlaczego ludziom czasem trudno żyje się w miejscu, w którym tak bardzo starali się zamieszkać — po prostu ich poziom zadowolenia z życia i szczęścia jest niski. Ten wskaźnik określa się na podstawie badania lokalnych mieszkańców. W szczęśliwych rejonach człowiekowi udziela się szczęście, a depresyjne miejsca sprawiają, że w pośpiechu wracamy w rodzinne strony. Często ludzie są gotowi poświęcić karierę dla swojego komfortu.
Filmy, w których możemy to zobaczyć: Dziewczyna z Alabamy (2002), Projektantka (2015), Dziś 13, jutro 30 (2004)
Nagła znajomość

Dziś, w epoce aplikacji randkowych, nagłe spotkania postaci wydają się nam nierealne. Trudno uwierzyć, że nieznajomy może okazać się naszą bratnią duszą.
Paula Davis, ekspertka radzenia sobie ze stresem, uważa, że rozmawianie z nieznajomymi to dobra rzecz. Jest nawet wdzięczna za możliwość rozmowy z taksówkarzami, ponieważ dzięki temu znalazła nowych przyjaciół i dostała garść porad, które okazały się przydatne dla jej związku.
Filmy, w których możemy to zobaczyć: Powiedz tak (2001), Tootsie (1982), Domysł (2020).
Główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że jej idealny chłopak nie jest jej pisany

Bohaterki filmów wielokrotnie rozstają się z chłopakami, którzy wydawali się dla nich idealni na rzecz takich, którzy pozornie nie do końca do nich pasują. Wspólne zainteresowania, wygląd i bogactwo schodzą na drugi plan, kiedy w grę zaczyna wchodzić miłość.
Doktor Lisa Firestone uważa, że osoby, które pasują do naszego ideału partnera, nie zawsze pasują do nas. Według niej ważne jest nie tyle znalezienie idealnego partnera, co nauczenie się pracy nad naszymi związkami.
Filmy, w których możemy to zobaczyć: Diabeł ubiera się u Prady (2006), Idealny facet (2012), Tak to się teraz robi (2010)
Komentarze
Pokaż komentarze