Nie od dziś wiadomo, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa Sprawdź jak wiele różnic można wyłapać w codziennym zachowaniu obu płci (13 obrazków)
Słuchanie

To dopiero ciekawostka! Kobiecy słuch jest tak „zaprogramowany”, aby wyłapywać dźwięki o wyższej częstotliwości. Zastanawialiście się kiedyś, czemu płacz dziecka budzi mamę, tatę często pozostawiając w spokoju? Miauczenie kotka gdzieś w krzakach też prędzej zwróci uwagę dziewczyny niż faceta. Mężczyźni z kolei są w stanie lepiej ocenić kierunek, z którego pochodzi dźwięk. Być może panowie zostali tak skonstruowani, aby wiedzieć, z której strony nadchodzi niebezpieczeństwo, albo gdzie znaleźć zwierzynę
Patrzenie

To nie żart, mężczyźni i kobiety naprawdę inaczej postrzegają otoczenie. Panowie patrzą „tunelowo”, widzą wyraźnie „do przodu”. Dlatego tak często „gubią” rzeczy. „Gdzie moje kluczyki? Nie widziałaś mojego notesu? Co zrobiłaś z pilotem” – brzmi znajomo, prawda? Mężczyzna ma problem z dostrzeżeniem tego, co nie znajduje się bezpośrednio na wprost jego pola widzenia. Kobiety mają znacznie lepsze widzenie peryferyjne. To znowu dzieło ewolucji, która postarała się, aby samica widziała jak najwięcej wokół siebie i wykonując różne czynności jednocześnie mogła kotem oka śledzić swoje dzieci i szybko wykryć wszelkie czyhające na nie zagrożenia. Nawet firmy ubezpieczeniowe twierdzą, że kobiety dużo rzadziej uczestniczą w wypadkach samochodowych polegających na uderzeniu auta w bok. Ze względu jednak na słabiej rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną (patrz punkt wyżej), dużo częściej zdarza im się rysować samochód podczas prób równoległego parkowania…
Zapamiętywanie

Pamięć kobiety jest niczym wielki kredens z tysiącami różnych szufladek. Kobieta zupełnie nieświadomie zapamiętuje mnóstwo informacji – kto kiedy ma urodziny, kto jakie lubi jedzenie, o co prosiła ją mama, co dziecko ma wziąć jutro na plastykę, kiedy mija termin ważności kupionych niedawno leków. Żeński mózg nie wybiera, które informacje są warte zapamiętania, a które nie. Mężczyźni z kolei mają niesamowitą umiejętność zapamiętywania wybiórczego. Gdy odbiorą informację, szybko zdecydują, czy to coś ważnego, czy raczej warto zepchnąć ją w czeluści nieużywanych zakamarków świadomości. Stąd częste pretensje kobiet – dla mężczyzn zupełnie irracjonalne – „Jak mogłeś zapomnieć, że to rocznica naszego pierwszego spaceru za rękę?!”
Pokazywanie rąk

Poproś dowolnego faceta, aby pokazał ci ręce. Zapewne wystawi dłonie wewnętrzną stroną do góry, jakby chciał powiedzieć, że nie ma nic do ukrycia. Teraz poproś o to samo kobietę. Ta prawdopodobnie pokaże ci zewnętrzną stronę dłoni. Może chce pochwalić się pięknym manicurem?
Ziewanie

Ziewając mężczyźni najczęściej zatykają buzię dłonią zaciśniętą w pięść, a panie otwartą. Może dlatego, że wygląda to bardziej elegancko i kobieco?
Siedzenie

Kobiety dużo częściej siedzą ze skrzyżowanymi nogami, dodatkowo „zawijając” nogi jak świderek;) Panowie lubią rozkładać się okrakiem, trzymając kolana z dala od siebie. Oczywiście dawniej na ten stan rzeczy wpływały różnice w męskiej i damskiej odzieży. U mężczyzn to również instynktowna pozycja, która ma swoje korzenie w procesach ewolucji – eksponowanie krocza to typowe zachowanie „samca alfa”, który pokazuje swoją męskość
Orientacja i rozróżnianie kierunków

Mężczyźni nigdy nie mają problemu z myleniem lewej i prawej strony, a u kobiet zdarza się to notorycznie. Z czego to wynika? Kobiety mają o 30% więcej połączeń między lewą i prawą półkulą mózgu. U pań jest on zaprogramowany do wykonywania wielu zadań jednocześnie. Dlatego kobiety słyną z podzielności uwagi, obie ich półkule mózgowe nigdy się nie wyłączają. Jak widać, ma to również swoje wady. U mężczyzn z kolei w danym momencie pracuje tylko jedna półkula, druga jej nie „przeszkadza”. Mózgi panów są jakby podzielone na wyspecjalizowane rejony. Facet skupia się na jednym określonym zadaniu i nic go nie rozprasza
Komentarze
Pokaż komentarze