15 najciekawszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić #65 (17 obrazków)
Biedroń zamierza wprowadzić kasy fiskalne w parafiach

Robert Biedroń i jego Wiosna zamierzają przewietrzyć polską scenę polityczną. Z tego względu przewodniczący partii co raz występuje publicznie ze swoimi postulatami. Tym razem Biedroń ponownie wsiadł na konia-antyklerykała i we Wprost opowiadał o swoich pomysłach. Przewodniczący mówił między innymi, że po dojściu do władzy zamierza opodatkować Kościół, a jak księża będą się sprzeciwiać, to narzuci na nich obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Biedroń stwierdził też, że „Kościół jest największym beneficjentem środków unijnych, a zarazem największym hamulcowym naszej europejskości” i dodał, że „Polacy są bardziej antyklerykalni, niż się politykom wydaje”.
Kłusownik został stratowany przez słonie i zjedzony przez lwy

Mężczyzna i jego czterej koledzy wdarli się na teren parku narodowego Kruger w Republice Południowej Afryki, gdzie przebywały nosorożce, w nadziei na zdobycie łupu w postaci rogów zwierząt. Na nieszczęście kłusowników do akcji włączyły się słonie, które stratowały jednego z nich na śmierć. Kłusownicy musieli przerwać nielegalną misję i zabrali zwłoki swojego martwego kolegi, które następnie porzucili przy jednej z dróg, by goście parku mogli je odnaleźć i zgłosić to służbom. Plan powiódł się tylko częściowo, bo co prawda zwłoki mężczyzny porzucono przy drodze, ale szybciej odnalazły je lwy, które urządziły sobie ucztę, zostawiając z mężczyzny jedynie czaszkę i spodnie. Resztę kłusowników zaś znaleziono i aresztowano.
Potwierdzono istnienie metanu na Marsie

Przez lata naukowcy podejrzewali, że na Marsie znajduje się metan, ale do tej pory nie mogli tego potwierdzić. Teraz jednak niezależne zespoły naukowców z różnych stron świata są pewne, że zarejestrowane przez sondy marsjańskie wyziewy gazów na Marsie to wyziewy metanu. Odkrycie geologów to duży krok w kierunku lepszego zrozumienia procesów zachodzących na Marsie, a w przyszłości może nawet potwierdzenia, że na Czerwonej Planecie istniało życie. O ile metan na Marsie może pochodzić na przykład z rozkładu skał, to na Ziemi jego zdecydowaną większość produkują organizmy żywe, co pozwala naukowcom snuć kolejne teorie o „życiu na Marsie”.
Japończykom jest smutno z powodu dodatkowych dni wolnych

Trauma. Tylko tym słowem można opisać odczucia Japończyków związane z dodatkowymi dniami wolnymi, które Japończycy otrzymali na okoliczność abdykacji cesarza. Przeprowadzona przez jedną z japońskich firm ankieta pokazała, że 45% Japończyków nie czuje się szczęśliwa z powodu przyznanych przez państwo dni wolnych przypadających na okolice 30 kwietnia, kiedy to cesarz Akihito oficjalnie zrzeknie się władzy. Abdykacja cesarza zbiegnie się w czasie z tzw. „Złotym Tygodniem” w maju, który jest również okresem wolnym od pracy. Na myśl o łącznie 10 dniach bez pracy wielu Japończyków panikuje, bo nie wie, co ze sobą wtedy zrobić.
Kobieta pozwała byłego chłopaka po tym, jak ten przez przypadek do niej zadzwonił w trakcie uprawiania seksu z innym mężczyzną

Kobieta z amerykańskiego miasta Nashville boleśnie przekonała się o tym, że mężczyzna, z którym się spotyka, ma dużo szersze zainteresowania, niż jej się wydawało. A nie dowiedziałaby się, gdyby nieostrożny partner nie wybrał przez przypadek jej numeru telefonu, gdy tarmosił się z innym mężczyzną. W trakcie trwającego prawie 1,5 godziny połączenia (telefonicznego), przez które kobieta przebrnęła w całości, słychać było wulgarne rozmowy między mężczyznami oraz narrację poszczególnych czynności, które na sobie wykonywali. Podejrzliwa kobieta natychmiast udała się do lekarza, który wykrył u niej różne niemiłe rzeczy i w związku z nimi kobieta pozwała byłego partnera na milion dolarów.
Sędziowie z Zimbabwe zamówili sobie peruki, co nie spodobało się mieszkańcom Zimbabwe

Zestaw 64 peruk z końskiego włosia trafił do sędziów z Zimbabwe. Jednak pomysł i jego realizacja nie spodobały się obywatelom. Zarzucają oni rządowi brak umiejętności dobrego planowania wydatków i marnowanie pieniędzy. Twierdzą, że wydanie ponad 150 tysięcy dolarów na charakterystyczne peruki dla sędziów to rozrzutność w kraju, który nie potrafi nawet zapewnić swoim mieszkańcom dostępu do usług prawników. Dodatkowe oburzenie wywołał fakt, że peruki zostały kupione od Brytyjczyków i wyglądają tak samo, jak z czasów kolonialnych, gdy Zimbabwe znajdowało się pod panowaniem Wielkiej Brytanii.
Amerykański sąd orzekł, że skazany na śmierć nie jest zwolniony z odczuwania bólu w trakcie egzekucji

Sąd Najwyższy USA rozpatrywał sprawę Rusella Bucklewa. Skazany za zamordowanie i zgwałcenie w 1996 roku współlokatora swojej ówczesnej partnerki Bucklew złożył wniosek o zamianę zabójczego zastrzyku na komorę gazową. Mężczyzna bowiem ciężko choruje i w jego opinii zastrzyk spowodowałby u niego dodatkowy ból. Sąd uznał jednak, że Bucklew nie przedstawił wystarczających dowodów na to, że gaz w jego sytuacji byłby rzeczywiście mniej bolesny i głosami 5 do 4 oddalił wniosek. Prawnik rodziny zamordowanego przez Bucklewa zwrócił uwagę na fakt, że skazańcy bardzo często składają podobne wnioski, by jak najbardziej oddalić wykonanie wyroku.
Komentarze
Pokaż komentarze