Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Venkman

2 / 2
Venkman

[demot] @bartoszewiczkrzysztof Przecież ten pierwszy to Sasin :)

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lipca 2021 o 15:33

3 / 5
Venkman

[demot] @lingerer lol... przecież to jest oczywisty żart, bo wszyscy wiedzą, że prezes nie ma prawa jazdy. A wyciek maili Dworczyka jest także częstym tematem memów. Nie wiem, ilu klepek musiałoby komuś brakować, żeby nie wyłapać tego, że to jest zwykły żart.

0 / 6
Venkman

[demot] @mike2206 I to właśnie było propagandowym kłamstwem, prawdopodobnie Rosji, która była mocno zaangażowana w Syrii i chciała podważyć relacje zachodu z tego, co robił reżim al-Asada, którego Rosja wspierała. Tłumaczenie z translatora ze źródła, które podałem pod demotem: "Trzy zdjęcia zostały zrobione tego samego dnia, 27 sierpnia 2016 r., w dystrykcie Maadi, niedaleko Bab al-Nairab w Aleppo, przez Ameera al-Halabi, ówczesnego niezależnego fotografa dla AFP w Syrii, a dziś hui z siedzibą w Francja . Po nalocie reżimu, w którym zginęło co najmniej 15 osób, Ameer al-Halabi wykonał 16 zdjęć, które zostały następnie opublikowane przez AFP. Od 2016 roku fotomontaż składający się z 3 zdjęć tej samej dziewczyny będącej ofiarą bombardowania przez syryjski reżim krąży obficie w sieciach społecznościowych. Wielu używa go do potępienia tego, co uważają za inscenizację medialną, podczas gdy inni twierdzą, że dziecko cudownie przeżyło trzy oddzielne bombardowania (lub ataki chemiczne). Te dwie interpretacje są fałszywe: trzy zdjęcia zostały zrobione po jednym ataku w Aleppo przez niezależnego fotografa pracującego dla AFP. 8 kwietnia użytkownik Facebooka zamieścił fotomontaż i zrodził ponad 6000 udostępnień z następującym tekstem: „ Putin i Assad, mimo wszystko, ciągle używają broni chemicznej przeciwko tej samej dziewczynie. Ona wciąż żyje ”. Rosja ma farmy trolii i rozbudowaną sieć serwisów rozsiewających propagandowe fejki - głównie są to pseudo niezależne nacjonalistyczne strony finansowane przez Kreml, na których kopiowane są treści ze sputnika czy innych rosyjskich serwisów i te teksty są jedynie tłumaczone np. na polski. Akurat na temat tego zdjęcia też niektórzy w Polsce powielali rosyjską propagandę np. tu -> "Sprawdziłem i ciężko przyznać, ale macie rację. Dałem się nabrać ruskiej propagandzie. Dziękuję za wyprowadzenie z błędu." https://www.wykop.pl/link/6184599/imperium-amerykanskie-i-jego-media/

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lipca 2021 o 3:17

3 / 7
Venkman

[demot] @Fragglesik Ty jesteś jednym z tych, którym nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Zawsze pod każdym demotem, który pokazuje absurdy i głupotę pisu czy kościoła, Ty zaklinasz rzeczywistość i nie przyjmujesz faktów do wiadomości. Wystarczy wpisać w google Morawiecki - tablica - kościół w Łebczu i masz pełno takich linków https://dziennikbaltycki.pl/premier-mateusz-morawiecki-odwiedzil-kosciol-w-lebczu-wiec-parafia-uczcila-to-tablica-pamiatkowa-zdjecia/ar/c15-15303491

16 / 18
Venkman

[demot] @matm88 lol... przecież to nie news, tylko oczywisty żart wyśmiewający "ugruntowywanie dziewcząt do cnót niewieścich” :)

2 / 4
Venkman

[demot] @Dinus84 Zdjęcie pewnie ma już kilka lat, ale to Jessica Alba, aktorka, modelka i bizneswoman. Obecnie ma 40 lat i trójkę dzieci :)

1 / 7
Venkman

[demot] @Teuwil To celowy błąd w memie, bo właśnie tak zeznawał w sądzie policjant biorący udział w tej interwencji :)

1 / 7
Venkman

[demot] @w0lnosc Przypuszczam, że pierwotnie mem został zrobiony dla/przez Szwedów i stąd w memie kadr z tamtejszej TV.

-3 / 3
Venkman

[demot] @w0lnosc To prawda, ale był Austriakiem, o którym trąbiły media na całym świecie. A to akurat kadr ze szwedzkiej telewizji - chociaż oczywiście przerobiony na czarnohumorowy mem :)

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 kwietnia 2021 o 22:01

-2 / 4
Venkman

[demot] @perskieoko Luzik, sam jestem w grupie 30+, po prostu trafiłem na taki obrazek i mnie rozbawił, więc podzieliłem się nim tutaj. Na szczęście to tylko mem i trzydziestolatkowie na ogół tacy schorowani jeszcze nie są, chociaż plecy już mnie czasem pobolewają ;)

-3 / 3
Venkman

[demot] @teszwonsz trollujesz czy podstawy matematyki naprawdę cię przerastają? Tam nie ma 17 ani 5. Tam jest 0,50 i 0,17. EDIT: zerknąłem na Twoje komentarze i już wiem, że Ty nie robisz sobie jaj. Twoja głowa po prostu tak funkcjonuje. Zatem podstaw sobie za te przecinki grosze i może będzie ci łatwiej ustalić, czy 50 groszy to więcej czy mniej niż 17 groszy.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2021 o 16:15

2 / 8
Venkman

[demot] @wwl545a zmieniłem na DUŻE litery, żeby bardziej było widoczne celowo użyte słowo PIESZEGO, nie pierwszego, bo po tej ziemi "chodził" prezes ;)

-1 / 1
Venkman

[demot] @pawelkolodziej No właśnie deska rozdzielcza najlepiej pokazuje, że na zdjęciu jest Trabant 601. Bo właśnie tak wygląda deska w 601 http://ipocars.com/imgs/a/e/k/y/v/trabant__601_1987_3_lgw.jpg https://namasce.pl/wp-content/uploads/2020/09/ile_wyciagnie_trabant_601_z_1979_roku_bedziecie_zaskoczeni_1.jpg A tak wygląda deska w 1.1 https://cdn.nwmgroups.hu/s/img/i/1709/20170915trabant-1111.jpg?w=800&h=532&t=5 http://www.bassdriver.pl/wp-content/uploads/2020/11/trabant-panek-03.jpg https://www.origo.hu/auto/20170915-zaro-utem-trabant-1-1-veteran-teszt.html Gdybyś jeszcze miał wątpliwości to zobacz, jak w obu modelach wygląda zmiana biegów. 601 nie ma dźwigni w podłodze ;)

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 stycznia 2021 o 16:16

5 / 5
Venkman

[demot] @Zyziek1985 Nie żebym był jakimś grammar nazi, ale język polski to Ty szanuj, bo to ile błędów narobiłeś w tym bełkotliwym zdaniu, to jest jakaś analfabetyczna masakra.

9 / 11
Venkman

[demot] @fak_dak Akurat myślę, że demot dość dobrze oddaje to, co czuje taki 12-15 latek, któremu po pokoju latają 3-5 letni kuzyni dobierając się do jego rzeczy i komputera, a rodzinka dla świętego spokoju mu mówi, żeby im na to pozwalał. Zatem jeśli przyjazd takich - dla niego wkurzających "kaszojadów" zostaje odwołany, to taki nastolatek się cieszy.

6 / 12
Venkman

[demot] @fak_dak Kolega nowy w internetach czy miał ciężki dzień? To jest MEM, a memy są od tego, żeby się pośmiać i nie należy ich odbierać dosłownie. Pozdrawiam i biegnę do miski, bo pan już mi nasypał kaszy do wcinania ;)

3 / 7
Venkman

[demot] @Fragglesik ^^^ Kiedy TVP wejdzie za mocno. Dla Ciebie te wszystkie tysiące protestujących kobiet i mężczyzn to lewactwo? To sterowany przez opozycję motłoch? Nie, to zwyczajni Polacy wku*wieni tym, co odwala ten rząd. To tacy, jak Ty są sterowani przez partie i powtarzają słowo w słowo partyjną propagandę.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2020 o 13:15

8 / 8
Venkman

[demot] @Fragglesik Ja nie mam takich problemów. Jarek sam się o to prosił. Cynicznie wykorzystał marionetkowy Trybunał Konstytucyjny, który sam wcześniej rozwalił i całkowicie zdeptał jego rangę, żeby odwrócić uwagę od nieudolności i niekompetencji swojego rządu. Jeśli w temacie aborcji podejmuje się decyzje wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew temu jak to wygląda w każdym cywilizowanym kraju na świecie, w imię chorej ideologii religijnego radykalizmu, to nic dziwnego, że większość normalnie myślących ludzi się wku*wiła. Tylko zaślepieni fanatycy tacy jak Ty mogą popierać taką decyzję. To co teraz się dzieje jest tym co Kaczyński chciał. Zawsze jak trzeba przykryć nieudolność i wpadki rządu, to wypływa temat aborcji.

1 2 następna »