Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Laviol

0 / 0
Laviol

[demot] @WhiteD, jak masz pisać głupio, to lepiej nie pisz wcale, bo szkoda środowiska i jego zasobów na takie komentarze, które są bez sensu i nic nie wnoszą.

0 / 0
Laviol

[demot] @adamis62, ależ nie twierdzę, że obecnie nie ma rzeczy droższych i trwalszych. Jednak jest to jakaś nisza, a najważniejsze jest działanie powszechne. Poza tym, finansowo czy kupisz jedną rzecz rzadko czy kilka razy tańszą, to nie znowu taka wielka różnica. Różnica jest, gdzie indziej. Primo, w szacunku do rzeczy. O drogie dbamy, o tanie nie bardzo. Łatwo przyszło, łatwo poszło. Secundo, zużycie zasobów, energii i produkcja zanieczyszczeń związanych z wytworzeniem produktów. I kwestia ilości odpadów do utylizacji lub składowania. Dla środowiska, i tym samym dla nas, oczywiście lepiej jest, jeśli produkujemy rzeczy solidniejsze. "To absolutnie nie prawda, że kiedyś mężczyzna sam tylko pracując utrzymał bez problemu rodzinę z 8 dziećmi." Trafiłam kiedyś na artykuł z informacją, że pracujący mężczyzna mógł sam utrzymać żonę i kilkoro dzieci. Wykwalifikowany robotnik budowlany. W XVII wieku.

0 / 0
Laviol

[demot] @jeszczeNieZajety, ej, nie odwracaj kota ogonem. Rozmawiamy o tym jakie są skutki myślenia, że coś jest niemożliwe, a nie, że możliwe. Jeśli się myśli, że coś jest niemożliwe, to takie będzie jeśli, że coś jest możliwe, to albo będzie możliwe albo nie, bo to zależy od wielu czynników, w tym niezależnych od nas. Ale ok, przykład z utratą obu rąk. Niedawno był inny demot - o dziewczynie, która pierwszy raz założyła protezę ręki. Umożliwiała ona poruszanie palcami protezy. Tego typu protezy dają już spore możliwości zostania wirtuozem. Jeśli nie dziś, to w przyszłości pojawią się takie, które to umożliwią. Natomiast myślenie, że nie mam rąk, tylko protezy i nie zostanę wirtuozem na pewno to uniemożliwi.

4 / 4
Laviol

[demot] @CP666, znaczy jak przeczytałam Koran, to jestem muzułmanką? Przeczytanie Kapitąłu czyni ze mnie socjalistkę? Nie ma to jak wyciągać wnioski z d...

3 / 7
Laviol

[demot] @krzysio6666, nie zawsze najważniejszym pytaniem jest co się dzieje. Czasem ważniejsze jest dlaczego się coś dzieje. Dlaczego w grudniu było drogo? Dlaczego teraz jest tanio? I to tak, że jest najtaniej w Europie i wbrew rynkowi paliw? Jak to zrozumiesz, to może przestaniesz pisać takie komentarze bez sensu.

1 / 1
Laviol

[demot] @U99, Juliusz Cezar, arcyksiąże Franciszek Ferdynand Habsburg, John F. Kennedy, Olof Palme. Jak świat długi i szeroki ludzie tacy sami.

0 / 0
Laviol

[demot] @jeszczeNieZajety, ostatnio był demot o skrzypaczce, która straciła prawą rękę, a jednak nadal gra. Tak, że nigdy nie wiadomo ;) Również życzę zdrowia :)

-2 / 2
Laviol

[demot] @Hamster8, noooo, to faktycznie ogromna różnica, jeśli chodzi o naturalny wygląd.

15 / 19
Laviol

[demot] Obecnie przemysł produkuje dużo i szybko, więc jest tanio, ale nie może produkować rzeczy solidnych, bo szybko skończyłby się popyt i trzeba by zawiesić produkcję, więc ludzie nie mieliby pracy. Dlatego produkuje się byle co.

0 / 0
Laviol

[demot] @Ella111111, mieszkasz za granicą, więc chyba nie wiesz jak to wygląda w Polsce. Od lat 90 - tych, odkąd masowo zaczęły przyjeżdżać Ukrainki korzystanie z ich usług w klasie średniej (finansowej) jest dość powszechne, przynajmniej w większych miastach i ich okolicach. Reszty, zwłaszcza odkąd średnia zaczyna się zbliżać do minimalnej, po prostu nie stać na opłacenie sprzątaczki, a nie dlatego, że wolą same się urobić.

0 / 0
Laviol

[demot] @jeszczeNieZajety, błąd rozumowaniu. To ona powinna myśleć, że to niemożliwe, nie on.

0 / 0
Laviol

[demot] @Tomasz1977: "idealne miejsce do ewolucji" Dobre miejsce na siedlisko nie oznacza dobrego miejsca na ewolucję. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Ewolucja to efekt dostosowywania się, to zmiany są motorem napędowym ewolucji. Osobniki żyjące w dobrych warunkach, o jakich piszesz, i dostosowane do nich nie mają powodu do zmian. Ponoć wyprostowaną postawę zawdzięczamy temu, że praprzodkowie zeszli z drzew i zaczęli się poruszać na sawannie, wśród wysokich traw. Jakiś powód tego zejścia musiał być. Ewolucja to wynik wychodzenia ze strefy komfortu, a nie życia w komforcie. "jak chcesz wyczytać miejsce (geograficznie) z mutacji DNA? może co najwyżej sugerować np. klimat" Zapominasz, że DNa nie istnieje w oderwaniu od człowiek, a jest do niego "przypisany", natomiast człowiek żyje w konkretnym miejscu lub z niego pochodzi. Zatem i człowieka i jego DNA da się przypisać do miejsca. Genom człowieka jest całkiem nieźle znany, określono haplotypty, haplogrupy itd. "W badaniu pochodzenia istotny jest materiał genetyczny znajdujący się w męskim chromosomie Y, przekazywanym z ojca na syna, oraz mitochondrialne DNA (mtDNA), które przekazuje potomstwu, niezależnie od płci, wyłącznie matka. Te dwa typy DNA podczas przekazywania z pokolenia na pokolenie ulegają tylko nielicznym mutacjom. Ich liczba jest proporcjonalna do czasu, w którym zaszły. " To daje możliwość umiejscowienia mutacji także w czasie. https://www.wprost.pl/tygodnik/87299/Skad-pochodza-Polacy.html Dodatkowo współczesne DNA można porównywać z DNA pochodzące ze szczątków wykopanych przez archeologów. Do tego odnalezione szczątki Homo i Hominidów uznanych za naszych przodków. Bo to nie jest jedna prosta linia ewolucyjna, tylko całe drzewo. https://przystaneknauka.us.edu.pl/artykul/szczatki-homo-sapiens-sprzed-300-tysiecy-lat Możliwe, że mapa z demota powstała w oparciu o badania przeprowadzane w ramach Projektu Genograficznego https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_Genograficzny czy http://www.biotechnolog.pl/projekt-genograficzny

0 / 0
Laviol

[demot] @rafik54321, dobrze jest czytać całe źródło, które się podaje :P "Art. 102. [Przedłużenie przedawnienia karalności] Jeżeli w okresie, o którym mowa w art. 101, wszczęto postępowanie, karalność przestępstw określonych w art. 101 § 1 ustaje z upływem 10 lat, a w pozostałych wypadkach - z upływem 5 lat od zakończenia tego okresu." W artykule ze źródła demota podano, żę w tym przypadku tak właśnie jest. Przepisów dotyczących pobierania próbki DNA sam szukaj, ja nie mam czasu.

1 / 1
Laviol

[demot] @gawel21050, nie, nie selekcjonuje. Ze względów technicznych komentarze pojawiają się z opóźnieniem. To samo dotyczy powiadomień. Szybciej niż w przeglądarce FF zobaczysz je w telefonie lub przeglądarce Edge.

0 / 0
Laviol

[demot] @jeszczeNieZajety, widzę, że nie zrozumiałeś w pełni mojego komentarza. Nie chodzi o rację, chodzi o sposób myślenia. Jeśli uważasz, że coś jest niemożliwe, to takim się staje. Samosprawdzająca się przepowiednia.

0 / 0
Laviol

[demot] @Tomasz1977, ależ zawiera. To są mutacje DNA, które da się umiejscowić. Co do tezy opartej na nieobecnych dowodach, to przypomniał mi się stary dowcip o tym, że starożytni mieli telefony komórkowe. Skoro nie było przewodów, to musiały być bezprzewodowe.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10302 303 następna »