Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

LUPUS1962

0 / 0
LUPUS1962

[demot] @ironidem wiesz, moje konto nie powstało na kilka dni przed wyborami, co można sprawdzić i u mnie, i u ciebie... pierwszy zacząłeś z tym płatnym trollem, ja tylko się odwdzięczyłem, a podstawy są lepsze... Co do godności - żeby się podpinać pod i tak zmasowaną propagandę jedynej słusznej partii (skądś to już pamiętam, dawno było, ale wróciło) i ubierać się w piórka, że niby przeciw wszystkim jesteś, hmmm... nie skomentuję...

0 / 0
LUPUS1962

[demot] Pińcet za ciężką pracę? Jak nie pokaże bombelka, to nima pinonżków. Dzisiejszy system "redystrybucji" pieniądza kojarzy mi się z fraszką Waligórskiego z najczystszego socrealizmu:: Chomik zbierając plony, do swej norki ganiał, Obok dobry niedźwiedź chomika ochraniał. Potem zeżarł mu plony, otarł łapą mordę, Wydupczył biedne zwierzę i przypiął mu order. Różnica jest taka, że dziś niedźwiedź nie wszystko trawi, i na jego gównie całe stada robactwa wszelkiego nieźle się pożywią...

7 / 11
LUPUS1962

[demot] @ironidem Ja też nie kocham żadnej z tych opcji (już to wyżej napisałem). Ale jakiegoś wyboru dokonać trzeba, a nie schować głowę w piasek, a d..ę wypiąć do kopania. A z dostępnych opcji jedna jest nieco sensowniejsza. Wiem, że to wybieranie między ka(cz)tatonią a POlio, ale w drugiej turze nie ma innych opcji. Nieoddanie głosu jest błędem, bo to nie uchroni cię od wpływu polityków na twoje życie, bo choćby głosowali tylko i wyłącznie członkowie obu partii, to wybory i tak będą ważne. Natomiast ostatnie pięć lat pokazało totalną (takie modne słowo) demolkę państwa i demokracji. Jeśli liczysz, że Duda się zmieni, albo jego prezydentura nie będzie miała na ciebie wpływu, bo jesteś przeciwny obu kandydatom, to gratuluję naiwności. Trochę myślenia o efektach wykraczających poza twój grajdołek, to też jak widzę trudna sztuka...

9 / 25
LUPUS1962

[demot] @ironidem z tego co mamy do wyboru w tej chwili: Duda, który zrobi wszystko dla Kaczyńskiego, i Trzaskowski, który go będzie blokować w dyktaturze. Fajnie, że jesteś przeciwko Trzaskowskiemu. Jak to było z tą mądrością?

12 / 24
LUPUS1962

[demot] @ironidem Widzisz, jako typowy fan obecnej opcji ( a może i płatny troll) zakładasz, że każdy kto nie z wami MUSI być fanem PO. Nie jestem. A mój rok urodzenia wskazuje, że wystarczająco długo żyłem w czasach komuny, by jej doświadczyć na własnej skórze, i nie chcieć przechodzić tego ponownie... Co do kultury wypowiedzi - żeby być zrozumiałem dla obecnie rządzącej opcji, dostosowałem ją do poziomu jej przywódcy, tego od "mord zdradzieckich" "chamskiej hołoty" a także pana Kurskiego i pani Lichockiej, pani Pawłowicz (już dalej się nie zagłębiając w pozostałych koryfeuszy kultury w tej partii).

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 8:25

11 / 31
LUPUS1962

[demot] @ironidem Jest jedna ogromna różnica. Duda jako nadworny podpisywacz Kaczelnika, podpisze wszystko, co mu każą (tamte zawetowane ustawy nie były dla PiSu strategiczne, więc mu pozwolono zawetować, żeby się pokazał jako "niezależny"). Trzaskowski stoi w opozycji do PiSu i Kaczyńskiego, więc może ukrócić dyktatorskie zapędy zaplutego nienawiścią karzełka...

25 / 29
LUPUS1962

[demot] @ironidem A wiesz, że Duda zawetował 4 ustawy PO/PSL i 3 PIS, z czego z tych zawetowanych pisowi większość regulacji została ponownie wprowadzona i podpisana w ramach "tarczy"?

-1 / 1
LUPUS1962

[demot] hmmm... Podatki to fajna sprawa. Np. podatek dochodowy. gdyby najniższą krajową zwolnić z podatku, wówczas pracownicy na najniższej (inni też) dostaliby automatycznie 338 zł więcej na rękę. To jak podwyżka najniższej krajowej wg obecnych zasad do 3200 brutto... a rząd na swoją radosną rozrzutność mógłby sobie odebrać ten "brakujący" dochód przywracając 23%VAT np na musztardę...

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 lipca 2020 o 19:05

0 / 0
LUPUS1962

[demot] @rrzepp Widzisz, problem polega na tym, że nie mam zaufania do polityków, obojętnie z której partii. I mam świadomość, że jeśli coś zdarzyło się raz - równie dobrze może zdarzyć się więcej razy, a politycy są gotowi na popełnienie każdego świństwa. Nie twierdzę również, że podobne działania nie odbywały się też w przeciwną stronę. Ten przypadek potwierdza tylko, że polska polityka to już nie dno, tylko parę poziomów niżej, skoro nie można mieć zaufania do honoru i uczciwości ludzi wypełniających podstawowe dla demokracji zadania.

1 / 1
LUPUS1962

[demot] @BlueAlien Nikt Cię nie zwyzywał od debili, a już na pewno nie ja. Co do dociekania prawdy - niestety, ale jest to utrudnione, bo pełno jest fałszywych informacji. Jednak mając internet można poszukać informacji z różnych źródeł, a potem samemu wyciągnąć wnioski. Dobrym sposobem jest zastanowienie się, kto odnosi korzyści z danej wypowiedzi, i czy przypadkiem nie robi tego właśnie dla własnych korzyści. Rozumiem twoje rozgoryczenie, bo jeśli chodzi o polityków, to żadnemu nie można wierzyć, poza jedną sprawą - dla własnej korzyści zrobią wszystko. własne słowa sprzed kilku miesięcy (a już starsze, to już całkiem) będą negować i twierdzić, że to nie oni mówili, i ze to manipulacja, jeśli nie będą pasować do aktualnych celów. Po to mamy konstytucję, żeby w tym całym cyrku politycznym była jakaś regulacja. I dlatego tak niebezpieczne jest naginanie lub łamanie przepisów w niej zawartych, bo rozregulowuje to cały system zabezpieczeń przed dyktaturą, jaką próbuje osiągnąć partia obecnie rządząca.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 21:29

4 / 6
LUPUS1962

[demot] Ponieważ córka jest już pełnoletnia, mogą sobie teraz zgodnie z prawem organizować trójkąciki...

1 / 1
LUPUS1962

[demot] @BlueAlien Nie może sprzedać. Nie ma takich uprawnień. Taka sprzedaż majątku państwowego podlega pod rząd( czyli PiS) lub poprzez ustawę pod Sejm(czyli też PiS). On może tylko taką ustawę zablokować, poprzez weto. Ktoś ci nagadał bzdur, ktoś, kto nie zna nawet podstaw ustawodawstwa polskiego(albo celowo wprowadził cię w błąd). jeśli masz wątpliwość, że mówię prawdę - sprawdź sobie choćby na wikipedii ( a nawet na stronach rządowych) przebieg legislacji. Prezydent powinien być bezpiecznikiem dla ustaw niedobrych dla Polski (nie tylko w temacie socjalu), a duda nie jest takim bezpiecznikiem. Nawet ustawy, mało istotne, ale jednak, których w zeszłym roku nie podpisał, teraz Sejm wsadził jako podpunkty do tarczy antykryzysowej, a temu "niezależnemu" prezydentowi nawet długopis nie drgnął przy podpisywaniu.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 18:36

1 / 1
LUPUS1962

[demot] @BlueAlien Nie podpisze, bo wyprzedaż państwa żeby zaspokoić potrzeby elektoratu PiS jest mu nie na rękę (lepiej, żeby im brakło kasy na kupowanie głosów, i wtedy się wyłożą). Poza tym - nawet z założeniem, że albo podpisze, albo nie podpisze - to 50% szans na nie podpisze. Duda podpisze wszystko, co mu Kaczyński poprzez Sejm do podpisu położy.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 18:26

1 / 1
LUPUS1962

[demot] @BlueAlien Prezydent sam nie może sprzedać lasów(ani czegokolwiek państwowego), to może Sejm. Prezydent tylko zatwierdza uchwały Sejmu lub nie. Jeśli Kaczyńskiemu zacznie brakować kasy na socjal to Sejm tą sprzedaż przegłosuje(mają większość i mogą), a Duda podpisze. Trzaskowski im nie podpisze. Taka jest różnica.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 17:59

-3 / 3
LUPUS1962

[demot] @rrzepp Jeśli to nie jest fałszerstwo wyborów, to już nie mam pojęcia, co można byłoby tym mianem określić...

1 / 1
LUPUS1962

[demot] @Taymishi Rozumiem twoje obiekcje i przemawiają do mnie. Niemniej nie jest to tak, ze sejm powtórnie sobie przyjmie odrzuconą ustawę. Sejm może odrzucić weto prezydenta większością kwalifikowaną (czyli większą niż połowa). Konstytucja stawia sprawę jasno: ma być 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów. To możliwe, choć mało prawdopodobne. To raz. Czy PO chciałoby przejąć teraz pałeczkę? Wątpię. Wolą pozostawić PiSowi powalczenie z kryzysem. żeby jeszcze ładniej wylądowali na ryju. Co do blokowania PiSu i szkodzenia PiSowi - owszem, zgadza się ale weto prezydenta zablokowałoby te "kwiatki" przemycane w ustawie antykryzysowej. Co kolej ny numerek "tarczy" to jest ich więcej. Aż któregoś dnia się obudzimy i dowiemy, ze znów w nocy sejm przegłosował ustawę a Adrian podpisał, np o "przywiązaniu do ziemi", bo tak się ubrdało Kaczyńskiemu, żeby mu pracujący na socjal dla jego wyborców nie spi...lali za granicę. A co, nie można? I co im zrobimy jak przegłosują? Dlatego uważam, że jednak wybór Trzaskowskiego jest mniejszym złem. Choć, jak już wcześniej pisałem, wolałbym w drugiej turze innego kandydata.

20 / 30
LUPUS1962

[demot] No miał chłopak pecha, akurat jego złapali, a całemu tysiącowi innych się udało...

8 / 10
LUPUS1962

[demot] Jaki poczciwy motylek? Wiesz co potrafią zrobić te "poczciwe motylki" z polem kapusty?

1 / 3
LUPUS1962

[demot] @Taymishi A kolejne 5 lat PiSu zwłaszcza ostatnie dwa-trzy to co? Laurka na cześć Rzeczypospolitej i Narodu? Nie bronię PO - dali w d..ę i należało im się odsuniecie od władzy. A najbardziej się "popisali" jak mieli swojego prezydenta. To samo robi teraz PiS - zawłaszczenie państwa i totalna bezkarność. Wolałbym, żeby w drugiej turze był ktoś inny, niż Trzaskowski (bo właśnie z PO), ale nawet on jest opcją lepszą niż Duda, co oznacza na kolejne lata zatwierdzanie wszystkiego, co się w chorej głowie Kaczyńskiego urodzi.

13 / 13
LUPUS1962

[demot] @Prally No i pozbawiłeś 90% społeczeństwa prawa głosu... W tym samych kandydatów :D

3 / 7
LUPUS1962

[demot] @Jimmy_Waldemar_Resiak Tu nie chodzi o PO tylko o pozbawienie Kaczyńskiego notariusza. Gdyby Żółtek miał choć cień szansy wejść do drugiej tury i wygrać, to głosowaliby na niego.

1 / 5
LUPUS1962

[demot] @killerxcartoon jeszcze Polska nie zginęła :) Kaczyński wiecznie żyć nie będzie,(a bez niego drugie skrzypce w partii rzucą się sobie do gardeł o schedę), a wynik Hołowni wskazuje na powolne bo powolne, ale jednak otrzeźwienie wyborców. Że trzeba odrzucić wielkie partie, które dbają tylko o własne interesy. No i jest druga tura, zobaczymy, jak pójdzie. W najgorszym wypadku stracimy kolejne lata rozwoju, ale nie jest to jeszcze przesądzone.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 o 15:11

1 / 1
LUPUS1962

[demot] @rybery Owszem, masz rację. I absolutnie nie brakuje mi dla nich szacunku. Nie jestem jak Kurski, który nazywa ich "ciemnym ludem". Co nie zmienia faktu, że łatwo nimi manipulować poprzez propagandę i tricki socjotechniczne. Ludzie prostolinijni i uczciwi, mający swój honor i kręgosłup moralny są łatwym kąskiem dla załganych populistycznych polityków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1043 44 następna »