Rafał Trzaskowski został ogłoszony niezależnym i obywatelskim kandydatem Koalicji Obywatelskiej na wybory prezydenckie 2025 przez Donalda Tuska w Gliwicach.
Donald Tusk podkreślił, że niezależność kandydata wyróżnia go spośród innych oraz jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na silnego mandatowo lidera.
Rafał Trzaskowski zyskał poparcie tysięcy ludzi w prawyborach konkurując z Radkiem Sikorskim, co wzmocniło jego mandat jako kandydata KO.
Premier Tusk wyraził pełne poparcie dla Trzaskowskiego, przypominając o jego silnym poparciu w wyborach prezydenckich 2020 oraz gotowości KO do wspierania go w nadchodzącej kampanii.
Trzaskowski ma teraz reprezentować nie tylko KO, ale całą Polskę, starając się o poparcie 38 milionów Polaków.
Powód ogłoszenia Trzaskowskiego jako kandydata: potrzeba wystawienia silnego, niezależnego lidera z dużym poparciem.
Komentarze
Pokaż komentarze