Gislayne Silva de Deus, obecnie 36-letnia policjantka, złożyła przysięgę, że znajdzie zabójcę swojego ojca, którym okazał się Raimundo Alves Gomes. Zabójstwo miało miejsce w Boa Vista, Brazylia, w lutym 1999 roku.
Jej ojciec, Givaldo Jose Vicente de Deus, został zastrzelony z powodu długu wynoszącego 20 funtów, co skłoniło Gislayne, 9-letnią wówczas dziewczynkę, do postanowienia, że pewnego dnia pomszczy ojca.
Po skazaniu w 2013 roku, Alves Gomes zbiegł w 2016 roku. Został aresztowany 25 września 2024 roku, a Gislayne osobiście mu towarzyszyła, mówiąc: 'To przeze mnie jesteś tutaj i zapłacisz.'
Gislayne, która początkowo studiowała, by zostać prawnikiem, zdecydowała się na karierę policjantki i poświęciła się zbieraniu informacji o zabójcy swojego ojca. Została przydzielona do Generalnej Dywizji Zabójstw (DGH) i śledziła mordercę aż do jego aresztowania.
Alves Gomes został przedstawiony przed sędzią 26 września i jego wyrok został utrzymany. Został skierowany do więzienia, a Gislayne określiła to jako zakończenie cyklu i przywrócenie spokoju jej rodzinie.
Powód: Morderstwo zostało popełnione z powodu długu wynoszącego 20 funtów. Givaldo Jose Vicente de Deus próbował rozwiązać sytuację, oferując zamrażarkę, co zostało odrzucone przez Gomes przed jego powrotem z bronią.
Następne kroki: Aresztowanie nastąpiło w ramach dochodzenia prowadzonego przez Gislayne i miało na celu pociągnięcie do odpowiedzialności osoby skazanej w 2013 roku, która zbiegła.
Komentarze
Pokaż komentarze