Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
ONZ stanął w obronie włoskiej pięściarki – Krytycznie do decyzji organizatorów odniosła się Specjalna Sprawozdawczyni ONZ ds. przemocy wobec kobiet i dziewcząt. "Angela Carini słusznie postępowała zgodnie ze swoim instynktem i priorytetowo traktowała bezpieczeństwo fizyczne, ale ona i inne zawodniczki nie powinny były być narażone na to fizyczną i psychiczną przemoc ze względu na płeć" - czytamy w oświadczeniu Reem Alsalem.Minister rodziny i równości szans Eugenia Roccella zaznaczyła, że "to bardzo niepokojące, że dwie osoby transpłciowe, mężczyźni identyfikujący się jako kobiety, zostały dopuszczone do zawodów boksu kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu po wykluczeniu z ostatnich zawodów" 880 💡 WIĘCEJ
Źródło: dorzeczy.pl

Więcej informacji:

  • Specjalna Sprawozdawczyni ONZ ds. przemocy wobec kobiet i dziewcząt stanęła w obronie włoskiej pięściarki, Angeli Carini, po wydarzeniach podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
  • Włoszka Angela Carini poddała się w walce z transseksualnym zawodnikiem, Imane Khelif, po silnym ciosie w głowę, wyrażając, że to nie było zgodne z zasadami fair play.
  • Carini miała podejrzenia co do złamania nosa, a włoski rząd oraz Komitet Olimpijski wyraziły zaniepokojenie dopuszczeniem Khelif do igrzysk, mimo wcześniejszej dyskwalifikacji za niezaliczenie testów płciowych.
  • Specjalna Sprawozdawczyni ONZ, Reem Alsalem, skrytykowała organizatorów Igrzysk za narażenie zawodniczek na przemoc fizyczną i psychiczną.
  • Minister rodziny i równości szans, Eugenia Roccella, wyraziła obawy związane z dopuszczeniem transpłciowych zawodników do kobietę dyscyplin, podkreślając wykluczenie tych osób z wcześniejszych zawodów.
Powód: Kontrowersje wokół dyskwalifikacji Imane Khelif podczas wcześniejszych mistrzostw świata za niezdanie testów płciowych.

Komentarze

z adresu www
Komentarze są aktualnie ukryte. Jeśli chcesz je widzieć cały czas, zaloguj się,

Pokaż komentarze
Momencik, trwa ładowanie komentarzy…
 
Color format