Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
 –  Prowadzenie po alkoholu.Konfiskata obejmie teżjachty i samolotyProgi stężenia alkoholu, od których zależykonfiskata, zostaną zniesione. Stosowanie tegośrodka ma być rozszerzone na m.in. łodzie i-samoloty dowiedziała się "Rzeczpospolita". 💡 WIĘCEJ
Źródło: www.rp.pl

Więcej informacji:

  • Zmieniają się przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów - planowane jest uwzględnienie w nich również jednostek pływających i samolotów prowadzonych przez nietrzeźwe osoby.
  • Obecnie przepisy przewidują obligatoryjny przepadek pojazdu mechanicznego, jeśli kierujący ma ponad 1 promil alkoholu we krwi lub ma wcześniejsze wyroki za podobne przestępstwa i posiada powyżej 0,5 promila.
  • Nowe przepisy pozwolą sądom na fakultatywne orzeczenie przepadku w takich sytuacjach, bez określenia limitów stężenia alkoholu.
  • Zgodnie z opinią prof. Włodzimierza Wróbla, przewodniczącego komisji przy Ministerstwie Sprawiedliwości, oraz prof. Ryszarda Stefańskiego z Uczelni Łazarskiego, nowe rozwiązania są trafne i zapewniają spójność prawną.
  • Odnotowuje się spadek liczby pijanych sterników. Warmińsko-mazurska policja w 2021 zatrzymała 41 osób w stanie nietrzeźwości, natomiast w ostatnim sezonie było to 16 osób.

Miejsca: Awaryjne lądowanie w powiecie międzychodzkim, katastrofa awionetki w Poznaniu.

Liczby: Awionetka kosztuje około 2 milionów złotych, cena jachtów sięga kilkuset tysięcy złotych.

Nazwiska: prof. Włodzimierz Wróbel, prof. Ryszard Stefański, prof. Mikołaj Małecki.

Komentarze

z adresu www
Komentarze są aktualnie ukryte. Jeśli chcesz je widzieć cały czas, zaloguj się,

Pokaż komentarze
Momencik, trwa ładowanie komentarzy…
 
Color format