Wyniki plebiscytu na Boomerskie Słowo Roku 2023 Kolejny raz tysiące osób zagłosowało na słowo, które zdecydowanie kojarzy się z osobami dawno pozbawionymi statusu młodzieży (9 obrazków)

W finałowym etapie uczestnicy musieli wybrać jeden najbardziej boomerski zwrot spośród 21 propozycji wyłonionych w poprzednim etapie plebiscytu (z plebiscytu wykluczyliśmy zwycięzców z poprzedniego roku, czyli słowa cepeen i żal).
Zdecydowanym zwycięzcą w tym roku okazał się zwrot:
Miejsce pierwsze — zwycięzca

„Proszę ja ciebie” – ta pozycja zwyciężyła i zebrała aż 14,4% głosów. Zwrot rzeczywiście bardzo często wykorzystywany i mówiący o tym, że osoba używająca na pewno nie należy do młodzieży, a nawet jeśli, to wykorzystuje ten zwrot najpewniej prześmiewczo. Tylko wiecie, najgorsze jest to, że jak się z czegoś śmiejemy i zaczynamy tego używać w sposób prześmiewczy, to w końcu – no właśnie – zaczynamy tego po prostu używać. W którymś momencie „smacznej kawusi” zmienia się z żartu w rzeczywiste życzenia i nawet nie wiadomo, kiedy to się dzieje!
Miejsce drugie

To dla nas niemałe zaskoczenie, bo myśleliśmy, że tego słowa używało się tylko w podstawówce jakieś 30 lat temu, a jednak dojrzali, a nawet przejrzali już ludzie z jakiegoś względu nadal go używają! Dlaczego? Po co? W jakich sytuacjach? Mamy tyle pytań!
Miejsce trzecie

Tutaj nie trzeba nic dodawać. Za naszych czasów nie było takich plebiscytów.
Wyróżnienie

Warte wyróżnienia jest też słowo „klawo” które zajęło czwarte miejsce i szczerze mówiąc, nie wiemy, kto w ogóle tak mówi? Chyba tylko ludzie, którzy za młodu chodzili na kawę do Małej Ziemiańskiej, żeby spotkać Tuwima z grupą Skamander.
Całość wyników głosowania wyglądała w następujący sposób:

Jakie słowo zamiast boomerskiego?

Poprosiliśmy o zaproponowanie słowa, które zastąpi słowo „Boomerskie”, ze względu na to, że samo słowo Boomerskie jest już mało aktualne, a swój, nomen omen, „boom” miało już parę lat temu.
Oto 5 najczęstszych propozycji:
1. Dziaderskie
2. Wapniackie / wapniakowe / wapniarskie
3. Dziadowe / dziadcze / dziadoskie / dziadowskie
4. Lamerskie
5. Klawe
Na wyróżnienie zasługują też propozycje „starodziadowskie”, „staropierdzielowskie”, „milenialskie” czy na przykład „grzybowe”.
Komentarze
Pokaż komentarze