Życie pełne jest paradoksów, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe, jednak z wieloma z nich spotykamy się na co dzień (21 obrazków)
Jeśli chcesz znaleźć miłość, przestań jej szukać

„Weszłam do kawiarni, czując, że zaraz spotkam moją wielką miłość i faktycznie ona tam była!” spotkaliście kiedyś kogoś, kto powiedziałby coś takiego? Wątpię, na najwspanialszych ludzi w naszym życiu wpadamy przypadkiem. Dlatego będąc samotnym, lepiej jest być cierpliwym niż desperacko szukać.
Rada: bądź sobą, rób to, co zwykle, a odpowiednia osoba sama się pojawi
Im bardziej jesteś zniecierpliwiony, tym dłużej upływa czas

To sytuacja, gdy z utęsknieniem wyczekujesz na wybicie zegara czy dźwięk dzwonka. To jednak tylko nasza percepcja, która powoduje, że będąc bardziej świadomymi upływającego czasu, odczuwamy go jako dłuższy. Czas leci jak szalony, gdy się świetnie bawisz lub spędzasz go w przyjemny sposób, a to dlatego, że tak dużo o nim wtedy nie myślisz.
Rada: staraj się jak najwięcej wynieść z robienia rzeczy, których nie lubisz, to zwyczajnie sprawi, że będą upływały szybciej
Ludzie, którzy najwięcej gadają, mówią najmniej

Często wydaje ci się, że gaduły mają w rzeczywistości mało do powiedzenia? Wypełniona frazesami wypowiedź, często może okazywać się kompletnie bez sensu, tymczasem osoby, które ograniczają się ze słowami, są w stanie być usłyszane za sprawą mocy tego co mówią.
Rada: mów tak, by być zrozumianym, a nie by zrobić na kimś wrażenie
Efekt kota spadającego na cztery łapy

Założenie: kromka posmarowana masłem zawsze spada posmarowaną stroną na podłogę (jest to udowodnione naukowo), za to koty są znane z umiejętności spadania na cztery łapy. Powstaje więc pytanie: co się stanie, jeśli posmarowaną kanapkę umieścimy na grzbiecie kota. Niektórzy twierdzą, że kot tuż przed upadkiem obróci się na plecy, jednak nikt nie chce narażać zdrowia zwierzęcia, by to sprawdzić.
Rada: brak – ten kot i tak nie pomoże w kwestii kanapki
Rzeczy, które nas najbardziej wzruszają, nie istnieją

W filozofii ta sytuacja nazywana jest paradoksem fikcji, ludzkość zawsze miała tendencję do wzruszania się poprzez sztukę, literaturę oraz fantastyczne opowieści. Możemy być inspirowani przez nieistniejące postaci, wzruszani przez historie, które nigdy nie miały miejsca.
Rada: fikcja ma moc zmiany rzeczywistości – dlatego sięgnij po książkę!
Najlepsze pomysły przychodzą do głowy, gdy myślimy o czymś zupełnie innym

Wynalazca Philo T. Farnsworth ponoć wpadł na pomysł telewizji podczas orania w polu ziemniaków – scenariusze genialnych pomysłów są zawsze do siebie podobne. Wielkie umysły potrafią myśleć abstrakcyjnie i łączyć pozornie niezwiązane ze sobą fakty.
Rada: jeśli czujesz się kompletnie wyzuty z pomysłów, spróbuj zacząć robić coś zupełnie innego
Komentarze
Pokaż komentarze