10 słynnych zdjęć, w które uwierzył cały świat, a są kłamstwem (11 obrazków)
Leśne wróżki

To ciekawe zdjęcie zostało stworzone przez Frances Griffiths i Elsie Wright w 1917. Nawet Arthur Conan Doyle dał się nabrać i uwierzył, że wróżki naprawdę istnieją. Autorki zdjęcia wyjawiły prawdę o tym, jak udało im się wkleić wróżki w zdjęcie dopiero w 1983 roku.
Dzielny generał

Zdjęcie pokazuje siedzącego na koniu amerykańskiego generała Ulyssesa S. Granta podczas wojny secesyjnej. Dopiero po latach, badacze z Biblioteki Kongresu odkryli, że jest to zlepek trzech zdjęć- ciało i koń należały do Alexandra Cooka, głowa była generała Granta a tło to zdjęcie jeńców pojmanych w czasie bitwy.
Ucieczka

Uśmiech Alberta Einsteina od razu mówi nam, że to zdjęcie to fejk. Zdjęcie jadącego na rowerze naukowca zostało nałożone na zdjęcie zrobione podczas testów nuklearnych.
Kennedy i Monroe

Alison Jackson słynęła z tego, że robiła prowokacyjne zdjęcia sławnych osób. Problem w tym, że na zdjęciach nie było nikogo sławnego lecz ludzie bardzo ich przypominający wyglądem.
Budowlańcy na wieżowcu

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć. Jest jednak również podróbką. Pracownicy siedzący na belce są prawdziwi ale nie siedzieli na takiej wysokości. Budowlańcy zostali wklejeni w inne zdjęcie. Istnieje podejrzenie, że miało być reklamą centrum Rockefellera.
Lewitujący człowiek

Wielu ludzi wierzyło, że Colin Evans potrafił lewitować. Podczas seansów spirytystycznych, w ciemnym pokoju fani otaczali go i śpiewali. Nagle, pojawiał się snop światła i lewitujący Colin. Po analizie zdjęć stało się jasne (przewód zwisający z rękawa) , że Colin podskakiwał i wtedy naciskał guzik, włączający światło.
Świąteczny rozejm

Wielu ludzi uwierzyło, że na zdjęciu widać niemieckich i brytyjskich żołnierzy grających w piłkę nożną podczas I wojny światowej. Jednak zdjęcie zostało zrobione w Grecji a uwieczniono na nim brytyjskich żołnierzy grających w racketball.
Komentarze
Pokaż komentarze