8 ciekawych teorii spiskowych, dotyczących historycznych wydarzeń, które mogą być prawdą (9 obrazków)
Zatonięcie Titanica Wersja 1.

Jedna z wersji sugeruje, że zatopionym statkiem w rzeczywistości był Olympic, brat bliźniak Titanica, który został zbudowany rok wcześniej i został przypadkowo uszkodzony. Jednakże Olympic nie był ubezpieczony, a pieniędzy na pokrycie kosztów również nie było. Tak więc Olympic został przedstawiony jako Titanic, a cały plan był dość prosty: sfałszowana katastrofa zagwarantuje uzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia, a pasażerów uratują najbliższe statki. Inne statki jednak były zbyt daleko, a uszkodzony okręt zatonął zbyt szybko.
Wersja 2.

Według innej wersji, na pokładzie Titanica, tuż przed dziewiczym rejsem, wybuchł pożar. Strażak, który brał udział w akcji gaszenia, John Dilley, twierdzi, że był to 5-dniowy pożar w bunkrze numer 6. Jego słowa potwierdza ekspertyza wraku statku. Na zdjęciach widać, że brzegi bunkra węglowego są osmolone, co wskazuje właśnie na pożar. Historia jednak została wyciszona, by ocalić pozycję firmy. Niestety, ze względu na uszkodzone przez ogień części kadłuba, statek nie wytrzymał uderzenia góry lodowej.
Wersja 3.

Najciekawsza z teorii mówi, że egipski artefakt z Brytyjskiego Muzeum, który nie miał dobrej opinii w przynoszeniu szczęścia był częścią bagażu lorda Canterville. Mumia była kapłanką Amen-Ra i słynęła z tego, że poprzedni właściciele opuszczali świat w raczej tragicznych okolicznościach. Niektórzy sugerują, że to właśnie egipska bogini ściągnęła nieszczęście na Titanica.
Egipskie odkrycia

Naukowcy nadal debatują nad rokiem wzniesienia egipskich piramid. Choć brzmi to dziwnie, daty najstarszych struktur monumentalnych różnią się od siebie od kilku do 10 wieków.
Powszechnie uważa się, że Sfinks został zbudowany w 25 roku p.n.e za panowania faraona Khafra. Jednak odnalezione źródła twierdzą, że wspomniany faraon Sfinksa odnowił, a nie zbudował nowego. Wydaje się więc, że mamy do czynienia ze znacznie starszym pomnikiem. Głębokie bruzdy na ciele Sfinksa okazały się być pozostałościami erozji wodnej, a pogoda w Egipcie nie była tak deszczowa od ponad 8000 lat, co właśnie może sugerować wiek pomnika.
Łowcy skarbów w Troi

Uważa się, że Troja znajdowała się na tureckim wzgórzu Hisarlik, co potwierdził archeolog Heinrich Schliemann. Jednak koledzy naukowca wątpili w jego odkrycie. Teraz krąży teoria, że Schliemann znalazł podobne ruiny do starożytnego miasta i zakopał tam złoto. Muzea z kolei mają wątpliwości, czy odnalezione później skarby rzeczywiście należały do Priama.
Atak na Pearl Harbor został sprowokowany przez USA

Jedna z teorii głosi, że Roosevelt zrozumiał, że jedynym sposobem wpłynięcia na losy świata podczas II wojny światowej jest ingerencja. Amerykańskie społeczeństwo miało odmienne zdanie, prezydent jednak nie miał zamiaru dawać za wygraną, sprowokował więc Japończyków do ataku. Roosevelt wiedział o ataku planowanym przez Japonię, który zresztą sam sprowokował. Według prezydenta była to jedyna alternatywa, by wojna rozstrzygnęła się pozytywnie dla USA.
Pomieszana chronologia

Isaac Newton jako pierwszy zauważył, ze chronologia starożytnych krain została nieco pomieszana. Było wiele rzeczy, które w ogóle do siebie nie pasowały. Na przykład listy egipskich władców różniły się od siebie. To zmotywowało Jean-François Champolliona do poprawienia kolejności dziejów starożytnych krain.
Komentarze
Pokaż komentarze