5 postaci, które kryją się za nazwami popularnych alkoholi (6 obrazków)
Captain Morgan

Henry Morgan był angielskim bukanierem, czyli osobą wynajętą do zamorskiej walki z Hiszpanami. W swoim zaskakująco długim - jak na panujące wówczas warunki - życiu zdążył zdobyć Panamę, poślubić własną kuzynkę oraz dowodzić ogromną liczbą ludzi i plądrować hiszpańskie miasta. Ostatecznie, po zawarciu przez Anglię pokoju z Hiszpanią, osiadł na Jamajce, gdzie wiódł dostatnie życie gubernatora. Odszedł śmiercią naturalną w wieku 53 lat.
Johnnie Walker

Walker urodził się w 1805 roku w Szkocji. Po otrzymaniu spadku po śmierci ojca w 1819 roku, otworzył sklep spożywczy, który był jednym z najpopularniejszych sklepów w mieście Kilmarnock. Korzystając z możliwości, postawił na produkcję i sprzedaż własnej whisky pod nazwą "Walker Kilmarnock Whisky". Za sukces jego trunku odpowiada jednak nie on sam, lecz jego syn, który po licznych eksperymentach wymyślił "Old Highland Whisky" i odniósł gigantyczny rynkowy sukces, który przedostał się ze Szkocji na cały świat. Dziś jego wynalazek znajdziemy na sklepowej półce pod nazwą "Johnnie Walker Black Label"
Jack Daniel

Jasper Newton "Jack" Daniel był jednym z 13 dzieci walijskich imigrantów z początku XIX wieku. W wieku 20 lat w 1866 roku otworzył destylarnię whisky w Lynchburgu w stanie Tennessee. Dzięki swojemu biznesowi mógłby dożyć sędziwych dni spędzonych w luksusie, niestety na przeszkodzie stanął fakt, że był cholerykiem. W 1911 roku, kiedy nie mógł otworzyć zamka do sejfu w swoim biurze, kopnął go tak mocno, że doznał kontuzji palca, co z kolei poskutkowało poważnym zakażeniem, a ostatecznie śmiercią alkoholowego giganta. Na butelce znanego na całym świecie trunku znajdziecie również nazwisko Motlow. Należało ono do jednego z ulubionych bratanków Jaspera, któremu przekazał on całą destylarnię, jako że sam nie doczekał się swoich potomków. Wcześniej Lem Motlow pracował dla niego jako główny księgowy.
Gaspare Campari

Pierwszy swój sukces Gaspare Campari odnotował już w wieku 14 lat - wtedy uzyskał tytuł najlepszego barmana w Turynie. Jego popisowy drink składał się z 60 różnych składników. W 1860 roku założył firmę Gruppo Campari, aby chronić prawnie przepisy na swój idealny aperitif. Chyba nie musimy dodawać, że dziś jest to jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic firmy?
Charles Tanqueray

Jeden z najpopularniejszych ginów na świecie swoją nazwę zawdzięcza Charlesowi Tanqueray. To upór i chęć zmiany swojego życia pozwoliły mu zająć się produkcją ginu na masową skalę. W rodzinie chłopaka wszyscy od 3 pokoleń byli duchownymi. On zamiast tego wybrał branżę alkoholową i w malutkim londyńskim zakładzie zaczął tworzyć gin według opracowanej przez siebie receptury. W 1847 roku podpisał kontrakt życia, w ramach którego miał dostarczać swój alkohol do wszystkich zakątków Imperium Brytyjskiego - takiej okazji nie można było zmarnować.
Komentarze
Pokaż komentarze