Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

marucha79

14 / 14
marucha79

[demot] @PitaaP Żyję w raczej biednej gminie, a mimo wszystko każdy, kto zgłosił do szkoły brak komputera miał go wypożyczanego. Wśród uczniów żony na kilka klas znalazło się kilka osób, które się nie pojawiały na lekcjach online. Rozmawiała z rodzicami i w żadnym przypadku problemem nie był brak dostępu do sprzętu albo netu. Jeśli nawet taka skrajna sytuacja by się zdarzyła, to z tego co wiem nadal działają telefony i uczeń jest w stanie uzgodnić z nauczycielem inny tok pracy i zaliczania.

18 / 20
marucha79

[demot] @beva W trakcie zdalnego zaliczania testów uczniowie mają bez porównania większe szanse na lepsze wyniki, więc jeśli komuś w tych warunkach wychodzi niedostateczny to jest skończonym debilem, z czym powinien się zwyczajnie pogodzić. Ja rozumiem, że to w przyszłości potencjalny elektorat PiS, ale tym postulatem to się grubo RPD wygłupił.

1 / 1
marucha79

[demot] Ciekawe czy na podstawie tego kawałka TVP analizuje poziom moralny ojca tak, jak robiła to w przypadku "Patointeligencji" Maty.

1 / 1
marucha79

[demot] Spryciarze, załatwili sprawę najmniejszym możliwym kosztem. Pozbyli się Kowalczewskiego, który wg relacji dziennikarzy był właściwie zbędny, bo i tak niemal wszystkim (z polityką kadrową na czele) zarządzała bezpośrednio Kamińska realizując perwersyjne wizje Czabańskiego.

0 / 0
marucha79

[demot] @tomek_s Ja znałem te kilka pierwszych zdań z Nightwisha, byłem przekonany, że to ich.

0 / 0
marucha79

[demot] @rafik3001 Teraz widzicie lemingi, dlaczego emerytom tak są potrzebne te -naste emerytury :)

2 / 2
marucha79

[demot] To prawda, Gazeta niewiele odbiega od poziomu mediów Karnowskich i słusznie płaci za to spadkiem poczytności. Jednak nieszczęście polega na tym, że PiS zbliżył media publiczne, które może wcześniej nie były święte, ale się generalnie szanowały, do tego samego dna warsztatu i wiarygodności. Jeśli komuś umknęła ta drobna różnica, to owe media narodowe musimy bez względu na przekonania utrzymywać abonamentem, a prywatnych nie.

0 / 0
marucha79

[demot] @Cognosce_te_ipsum Poza sytuacją, kiedy tłum maluczkich głosem w wyborach popiera jakiś wielki idiotyzm, który tym sposobem nabiera mocy sprawczej.

2 / 4
marucha79

[demot] @adraxer12 Śledzę tę sprawę i dość dobrze kojarzę osoby dramatu, więc nie dziwię się, że spotkał się z taką reakcją byłych kolegów/podwładnych. Dla mnie kamieniem milowym w sprawie zawłaszczania Trójki było sprowokowanie do odejścia Marcina Zaborskiego, bo on, jak niewielu dziennikarzy politycznych, potrafił zachować obiektywność, jakiej oczekiwałbym od mediów publicznych. Znamienne, że na jego miejsce przyszedł Paweł Lisiecki, którego bardziej naturalnym środowiskiem byłaby lodziarnia.

9 / 13
marucha79

[demot] Może, ale to pod warunkiem, że oprócz wylewania żali w necie ludzie pójdą też na wybory i przekonają do tego znajomych.

8 / 14
marucha79

[demot] Kto wie, może się okazać, że będziemy mieli dwóch byłych prezydentów, których szanse na reelekcję przekreślił "bul" i "ból".

10 / 20
marucha79

[demot] @Purple_Piper Stwierdzenie, ze Kościół to wierni jest frazesem, bo wierni nie są w żaden sposób decyzyjni, nawet w takim sensie jak wyborcy w sprawach kraju. Przykład pierwszy z brzegu: większość deklarujących się jako katolicy akceptuje antykoncepcję, ale to głos hierarchów brzmi niezmiennie - ciężki grzech. To nie wierni kształtują politykę kadrową, tylko hierarchowie. I w końcu, to na poziomie hierarchów zapadają decyzje o ukrywaniu przestępstw. Jestem na to osobiście cięty, bo sam jako szczyl zetknąłem się z księdzem pedofilem, o którym w trakcie procesu reprezentant kurii żartował, że o niczym nie wiedzieli. Może kwestia indywidualnego podejścia oraz doświadczeń, ale ja się nie czuję obrażany stwierdzeniem "Kościół jest współwinny", bo doskonale wiem w stosunku kogo i jakie oskarżenia się za tym kryją. W większości bardzo zasadne.

31 / 45
marucha79

[demot] @Purple_Piper Ale czy to, że ktoś bywał w popularnym lokalu należącym do zwyroli jest dowodem ich winy? Zdaje się, że na taki odbiór liczy Latkowski. Może zrozumiesz absurdalność tezy, jeśli postawię podobną "Wszyscy uczestniczący w mszy świętej prowadzonej przez księdza pedofila są współwinni jego świństw". Celebryci mi dyndają, podejrzewam zresztą, że bardzo wielu ma ciekawe rzeczy na sumieniu, którymi nie chciałoby się chwalić, ale bądźmy poważni - takie oskarżenia zasługują choć na poszlakę, a nie samo stwierdzenie faktu obecności w tłumnie odwiedzanym miejscu.

14 / 20
marucha79

[demot] "Wszystkim, którzy nieopatrznie się wzruszyli wraz z Mariuszem Cieślikiem, który poprowadził swoją ostatnią audycję w Trójce i bohatersko wyemitował na zakończenie TĘ piosenkę Kazika, przypominamy, że ten sam Mariusz Cieślik, chwilę temu dyrektor PR III, niszczył ten program i pracujących w nim dziennikarzy. Żegnając się, stwierdził, że nie wytrzymuje presji... Cóż, o wiele łatwiej było mu ją wywierać" — czytamy na profilu Michała Nogasia, byłego dziennikarza Trójki. https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/mariusz-cieslik-pozegnal-sie-z-trojka-piosenka-kazika/5wepc9q,681c1dfa

2 / 4
marucha79

[demot] Historia niech lepiej skupi się na przekazywaniu wiedzy o niepodważalnych faktach i osobach w nie zaangażowanych, bez namaszczania na bohatera lub zdrajcę. Ludziom po to dano mózg, żeby potrafili sami określić kto jest kim. W innym przypadku to będzie jak dziennikarstwo w stylu TVP - "tego masz lubić, a tego nienawidzić, pełnego kontekstu nie musisz znać".

18 / 24
marucha79

[demot] @mistrzrzeczywistosci Przed dobrą zmianą mieli 8% słuchalności, czyli całkiem sporo. W dodatku raczej w grupie piśmiennych niż analfabetów, a zakładam, że ta pierwsza grupa częściej produkuje się w necie.

6 / 6
marucha79

[demot] @w0lnosc Kiedyś chciałem skomentować, że rozumiejąc same protesty przedsiębiorców nie rozumiem, dlaczego nie zachowują tych podstawowych zasad antycovidowych (maski i odstęp) dając argumenty pałownikom i sanepidowi. Posypuję głowę popiołem, myliłem się. Z powyższego obrazka wynika, że sanepid przyjął rolę policji politycznej, a w uzasadnieniu decyzji uczciwiej byłoby napisać wprost, że to kara za nieprawomyślność.

0 / 0
marucha79

[demot] @siditg Z tej teorii wynika, że dziś tacy jak Holecka, Adamczyk, Brozowski, Sławomir czy Martyniuk to ikony nonkonformizmu.

0 / 2
marucha79

[demot] @asdur Dzieci nie powinny też oglądać "Teksańskiej masakry piła mechaniczną", a to podobny rodzaj szoku estetycznego dla najmłodszych. Tylko proszę, nie każ mi tłumaczyć dlaczego.

0 / 0
marucha79

[demot] Jeśli w tej metaforze wiatrak dyma w kierunku przeciwnym do kierunku wiatru, to teza wydaje się prawidłowa i potwierdzałyby ją inne przypadki polityków u władzy zaszczyconych przez Kazika uwagą - Wałęsa, Pawlak, Oleksy.

Komentarz poniżej poziomu pokaż

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1031 32 następna »