Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

NarodowoLiberalni

Z nami od: 6 stycznia 2016 o 13:12
Ostatnio: 7 maja 2016 o 8:40
Wiek: 84
Płeć: mężczyzna
Exp: 15
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 2 z 146 (144 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 10950
  • Komentarzy: 143
  • Punktów za komentarze: 75
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
Tych słów poniżej nie powiedział polityk UE. – "Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym."Adolf HitlerDemotywator umieszczony w celach edukacyjnych.
Źródło: Przemówienie Hitlera, 1936
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
Zobacz
Najdłuższa scena śmierci w historii kina –
archiwum
Patriotyzm. – "Ktoś inny, usposobiony filozoficznie – a takich w naszym biernym, leniwym społeczeństwie jest legion – powie: po cóż tedy pracować dla narodu, pchać go naprzód, wydobywać go na widownię dziejową, jeżeli i tak kiedyś, w dalszej przyszłości zestarzeje się on i zginie? Mój Boże, każdy z nas wie o sobie, że umrze, a jednak to mu nie przeszkadza pracować dla siebie, zdobywać sobie majątku, stanowiska, wpływów itd. Naszym zadaniem jako członków narodu nie jest zapewnienie mu wiecznego istnienia, ale tylko wydobycie z niego jak największych sił, wywalczenie mu jak najszerszego, najbogatszego, pod każdym względem najpełniejszego życia."Roman Dmowski.
Źródło: Myśli Nowoczesnego Polaka, 1903
archiwum
Przedstawiamy młodym Polakom - Romana Dmowskiego. – "Na głębszych podstawach oparty patriotyzm nie potrzebuje też żywić się i wspierać przekonaniem o wyższości swego narodu nad innymi, a poczucie niższości własnego narodu pod jakimkolwiek względem nie może zmniejszyć jego moralnej siły. Przywiązanie do narodu nie powinno osłabiać umysłu człowieka, jego zdolności do krytyki, nie powinno go zaślepiać w sądach o tym, co mu najbliższe, szerzenie zaś w narodzie przyjemnych złudzeń co do własnej wartości jest tym szkodliwsze, im dalsze są one od prawdy. Bo jeżeli silne i daleko posunięte w kulturze narody pod wpływem przekonania o swej wyższości nad innymi okazują skłonność do wynoszenia tych przymiotów, które stanowią ich siłę, to słabe i zacofane - idealizują te strony swego życia i charakteru, które są źródłem ich słabości. A myśmy przez długi czas byli i jesteśmy bardzo słabi, choć tkwią w nas zarodki wielkiej siły."
archiwum
"Gazeta Wyborcza" - "Dmowski twierdził iż gdyby nie Żydzi nie byłoby rozbiorów" – Całą wieleset stronicową analizę upadku RON, jaką Roman Dmowski zawarł w "Myślach Nowoczesnego Polaka", w tym analizę symbiozy stosunku szlachta-żydzi, sprowadzono do poziomu "antysemityzmu".
Źródło: Myśli Nowoczesnego Polaka, 1903
archiwum
Roman Dmowski o Żydach CDN. – "Żywiołem tym byli Żydzi. Tylko dzięki im, przy ich pomocy szlachta zdolna była zrujnować zupełnie miasta, pozbyć się w nich współzawodnika politycznego i zapewnić sobie do końca wyłącznie, niepodzielne w Rzeczypospolitej rządy. W tym istnienie licznej ludności żydowskiej, nie poczuwającej się do żadnej wspólności z narodem, stąd pozbawionych wszelkich aspiracyj politycznych, a dążącej jedynie do materialnego wyzyskania kraju i jego ludności, leżało najważniejsze w końcu źródło oryginalności stosunków Polski historycznej. Dzięki Żydom Polska została narodem szlacheckim do połowy XIX stulecia, a nawet dłużej, bo jest nim dziś jeszcze w pewnej mierze; gdyby nie oni, pełniąca opanowane przez nich funkcje społeczne część ludności polskiej byłaby się zorganizowała, jako współzawodnicząca ze szlachtą siła polityczna, jako stan trzeci, który tak doniosłą rolę w rozwoju społeczeństw europejskich odegrał i stał się głównym czynnikiem nowoczesnego życia społecznego."
archiwum
Piosenka z 1982 roku... – ...niedługo znów aktualna, dzięki polityce multikulturalizmu.
archiwum
"Rasizm" –
archiwum
"...Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch..." – "...bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy...""...powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów Bądź wierny Idź"
archiwum
Roman Dmowski – "Wtedy społeczeństwo zrozumie, że naród tak jak jednostka sam przede wszystkim swoją przyszłość urabia, że tylko to ma co własną pracą i walką zdobywa, że zginie, jeżeli będzie biernie czekał "sprawiedliwości" lub uległością i ustępstwami starał się na nią zasłużyć"
archiwum
Lis pożegna się z "Newsweekiem" za skandaliczną wypowiedź? –
archiwum
Good Night, left. – I turę wyborów Prezydenckich w Austrii wygrywa zdecydowanie kandydat "skrajnej prawicy".
archiwum
Przemysław Wipler ostro o "taśmach Kukiza" –
archiwum
Idol lewicowej młodzieży i jego porażająca wiedza. – "Jak się patrzy na prawicę i lewicę na Zachodzie, różnice są niewielkie, u nas to jest przepaść. Patriotyzm jest przymiotem ludzi małych i mściwych. Boję się słowa patriotyzm. Kiedy naprzeciwko domu mojej mamy postawiono pomnik Dmowskiego, który słowo naród odmieniał przez wszystkie przypadki, to ścierpła mi skóra. Czytaliście Myśli nowoczesnego Polaka? On tam podjął się analizy fenomenu Hitlera, który robiąc porządek we własnym kraju, musiał wyrzucić z niego Żydów. Ten agresywny facet stoi sobie teraz naprzeciwko Łazienek Królewskich. I się dziwili nasi narodowcy, że jest obrzucany farbą."Pierwszą wersję książkową "Myśli Nowoczesnego Polaka" wydano 16 maja 1903 roku. Adolf Hitler miał wówczas...14 lat.
archiwum
Prof. Felicjan Loth, przedwojenny działacz Obozu Narodowo Radykalnego, lekarz. – "...Na Oddziale tym profesor utworzył 30 łóżkowy Oddział Ortopedyczny, Poradnię Gruźlicy Kostno-Stawowej oraz tajną stację krwiodawstwa przeznaczoną dla Żydów zamkniętych w getcie (prof. Raszeja został zastrzelony na terenie getta razem z chorym i jego rodziną 21.08.1942 - gdy udzielał pomocy lekarskiej, co było zakazane)...""20.02.1941 aresztowany przez Gestapo, osadzony na Pawiaku, gdzie pełnił funkcję lekarza więziennego.""W 1941 r. Niemcy wprowadzili surowy zakaz przyjmowania do szpitali, a nawet udzielania pomocy lekarskiej Żydom. Mimo tego zakazu więźniom-lekarzom udawało się potajemnie przyjmować Żydów na leczenie szpitalne. Był nawet przypadek operowania, przy zachowaniu najściślejszej konspiracji więźniarki Żydówki przez lekarzy: Felicjana Lotha, Annę Czuperską, Zygmunta Śliwickiego, w asyście Marii Kopeć jako instrumentariuszki."Dzięki swoim kontaktom, wiedzy i sprytowi uratował życie dziesiątkom ludzi.
Źródło: Odkłamujemy historię. http://www.1944.pl/historia/powstancze-biogra…
archiwum
Stanisław Piasecki, pochodzenie żydowskie, przedwojenny działacz narodowy. – "Po 1 września 1939 r. Piasecki został w Warszawie i przygotowywał do druku ostatni numer „Prosto z mostu”, który ukazał się 10 września. Potem wraz z większością mężczyzn opuścił miasto na wezwanie płk. Romana Umiastowskiego.Mógł uciec na Zachód, ale został, bo chciał walczyć w kraju. Stał się czołową postacią narodowej konspiracji.Chwalebną kartę Piasecki, podobnie jak wielu innych narodowców, zapisał swą postawą wobec Żydów. Jerzy Zagórski wspominał po wojnie w „Tygodniku Powszechnym”: „Owego dnia widziałem się ze Stanisławem Piaseckim, b. redaktorem »Prosto z mostu«. Uczynił wszystko, aby ta młodzież, w stosunku do której zachował autorytet, przeciwdziałała ekscesom i niosła pomoc w potrzebie Żydom”Aresztowany przez Niemców.W ostatnim liście napisał dramatyczne słowa: „Wybacz mi Żono, że Polskę ukochałem bardziej niż Ciebie i dziecko”.12 czerwca 1941 r. rano Piaseckiego wywieziono do podwarszawskich Palmir, gdzie został rozstrzelany w zbiorowej egzekucji."
Źródło: Odkłamujemy historię narodowców http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=78175
archiwum
Karol Levittoux - człowiek, który wolał popełnić samobójstwo, aniżeli zdradzić. – Przywódca związku patriotycznej młodzieży szkolnej aresztowany przez carską policję w 1841 roku razem z 200 innymi osobami. Straszliwie torturowany przez, dostał 2000 uderzeń pałką, otrzymywał co dwa dni po 400 ciosów przez kilka miesięcy, był nieustannie głodzony i bity, pozbawiano go snu. Mimo brutalnych przesłuchań - nie zdradził żadnego ze swoich towarzyszy. Po nieudanej próbie ucieczki, czując iż dłużej nie wytrzyma, obawiając się iż wyda swoich przyjaciół - zadał sobie przerażającą śmierć, podpalając swój siennik i ginąc płomieniach."...kląkł na łóżku z twardych desek powrozami słomianymi okręconych – pod one deseczki świecę postawił; wolno zapaliły się powrozy kręcone ze słomy. Jak wieczność długo musiały się rozżarzać, nim zaczęły śmierć zadawać. Kilka godzin ujść musiało nim to łóżko- w stos się przeobraziło i to raczej węglem niż płomieni. Znaleziono go na kolanach z piersią i twarzą zwęgloną, bez życia wpół opadłym..." - C.K Norwid
archiwum
Zbigniew Herbert/Przemysław Gintrowski - Achilles. Pentezylea. – Z cyklu - piękno POLSKIEJ PRAWDZIWEJ SZTUKI.
archiwum
Stanisław Ostwind, major Narodowych Sił Zbrojnych, najwyższej rangi dowódca pochodzenia żydowskiego w polskiej konspiracji. – Urodzony  jako Szmul Ostwind, syn dwojga Żydów, Wolfa Ostwinda i Rebeki z domu Saudel. Żołnierz Legionów, po odzyskaniu niepodległości pracował jako policjant. W 1920 przyjął chrzest w Kościele Katolickim.Podczas okupacji nosił nazwisko Zuzga. Od sierpnia 1942 roku należał do Narodowej Organizacji Wojskowej w powiecie łukowskim, skąd przeszedł do NSZ. W maju 1944 r. został dowódcą komendy powiatowej NSZ w Węgrowie. 1 czerwca 1944 został awansowany do stopnia majora.3 stycznia 1945 roku aresztowany przez UB, przewieziony do aresztu w Otwocku i bestialsko torturowany podczas śledztwa. Kiedy komuniści odkryli jego żydowskie pochodzenie, usiłowali przekonać go do przejścia na ich stronę. Ten jednak odmówił stwierdzając - "HONOR MI NIE POZWALA" - oraz iż pozostanie wierny Polsce, swoim ideałom oraz  Narodowym Siłom Zbrojnym, którym złożył przysięgę. 2 lutego, po niejawnym procesie, skazany na karę śmierci przez Sąd Wojskowy Garnizonu Warszawskiego. Został rozstrzelany 4 lutego 1945.
Źródło: Odkłamujemy historię NSZ.
archiwum
Jan Mosdorf - przywódca Obozu Narodowo Radykalnego. – Więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, skazany przez Niemców na karę śmierci i zamordowany w 1943 roku za RATOWANIE ŻYCIA ŻYDOM.
Źródło: I tyle o tym rzekomym antysemityzmie Polaków.