Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Mordoklapow

-2 / 2
Mordoklapow

[demot] Żenujący wyrok, ustawą znieść opinię konsumencką! Pan Jakubiak też niezły koleś, po buraczanemu obraża ludzi w internecie, śmieje się, że bojkot tylko podnosi sprzedaż, składa sprawę w sądzie i jeszcze chwali się wyrokiem, który przedstawia jako wielki sukces. Wyjątkowo odrażający typ. Mam nadzieję, że się odwołają do wyższej instancji, a jak będzie trzeba to do struktur unijnych, bo bojkot konsumencki to bardzo ważny element funkcjonowania dojrzałego społeczeństwa kapitalistycznego. Pan Jakubiak widocznie jeszcze żyje w PRLu.

2 / 4
Mordoklapow

[demot] @polishhuman A, no tak Goebbels, wyrwane z kontekstu, pan prezes nie o miał na myśli, klasyka, jestem ciekaw jak mm rozumieć to o użyciu siły fizycznej, albo o "przesiąkaniu poglądami". Nie wiem czy prawdą jest to co napisałeś o strukturze elektoratu, ale nawet jeśli to o niczym to nie świadczy, dzisiaj wyższe wykształcenie to żadna nobilitacja, a często jest to wręcz powód do wstydu (jeśli ktoś zmarnował 5 lat na coś zupełnie nie przemyślanego, bez żadnej refleksji). No i profesor nadzwyczajny SGH, Rybiński, ostrożny byłbym z powoływaniem się na niego po spektakularnej porażce Eurogeddonu.

2 / 4
Mordoklapow

[demot] @Twoj_nick Zazdroszczę sąsiadów w takim razie, ale uwierz mi, zdarzają się prawdziwi maniacy.

1 / 3
Mordoklapow

[demot] @solarize Chociaż to dobre, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia w jakim innym celu zagraniczne firmy i osoby prywatne miałyby kupować lasy niż na wycinkę (no i może te najstarsze, z największą ilością zwierząt na organizację polowań).

1 / 11
Mordoklapow

[demot] @Twoj_nick No tak, aksjomat, człowiek zawsze postępuje tak, aby mieć jak największy zysk. Tylko gdyby to było takie proste... Nie wszyscy ludzie myślą racjonalnie. Dlaczego człowiek ma budować wieżę Eiffela? Bo może, nie musi mieć to żadnego związku z racjonalnym myśleniem, odkąd mam internet zupełnie przestałem wierzyć w racjonalność ludzkiego postępowania. Dzisiaj jak twój sąsiad zacznie spawać taką konstrukcję z przerdzewiałych szyn kolejowych, to kiedy zauważysz, że taki obiekt powstaje w niebezpiecznej bliskości Twojego domu po prostu dzwonisz do instytucji odpowiedniej, a oni przyjeżdżają, dają karę i każą rozebrać. A w Korwiniźmie jak to będzie wyglądać to nie mam pojęcia, on sam chyba nie wie. No i drogi, drogi, tu jest problem poważny, podstawą działania wolnego rynku jest konkurencja, i o ile coś takiego sprawdza się przy lodówkach czy paróweczkach, o tyle w przypadku dróg i ulic, cóż, nie za bardzo, tu się pewnie zgodzimy. Co innego jakiś skrót przez pole, co innego Marszałkowska albo most na Wiśle. Kolej, kolej to inna sprawa (z uwagi na inny charakter transportu kolejowego) i w zasadzie można by nad prywatyzacją pewną pomyśleć, ale nawet w USA państwo jest nadrzędne nad właścicielem.

3 / 13
Mordoklapow

[demot] @Rocky666 A, no największym problemem jest określić gdzie jest granica "nieszkodzenia". Pamiętam jak Korwin się burzył gdy wszedł w życie zakaz trzymania w domu hipopotamów (oczywiście napisał też, że za Hitlera można było trzymać hipopotama, nie byłby sobą gdyby się do niego nie odwołał). No i pięknie, fajnie, Korwin dochodzi do władzy, Twój sąsiad kupuje hipopotamy i trzyma je w ogródku, i co, niby nikomu nie szkodzi, ale nie chciałbyś tam mieszkać wiedząc, że w każdej chwili stado hipopotamów może przerwać drewniany płotek i stratować Twoje dziecko. A naprzeciwko super bogaty szejk z Arabii kupuje kawał lasu i stawia szkołę koraniczną, meczet i ośrodek szkolenia zamachowców samobójców. A pod spodem będą magazynować odpady nuklearne, 100% bezpieczne, przynajmniej dopóki nie wybuchnie. I co teraz? Oczywiście są to sytuacje dosyć ekstremalne (chociaż z szejkami to już były akcje w Polsce, ale póki co władze regionalne mogły takie pomysły torpedować), ale dobrze obrazują istotę problemu. A podatek żeby ZUS spłacić, no dobra, czyli płacimy tyle samo co wcześniej, tyle że bez prawa do późniejszych emerytur? No trochę słabo, dzisiejszy system też nie jest dobry, ale jednak jakąś emeryturę gwarantuje. Najlepszy chyba byłby system taki jak jest w Australii, ale to temat do innej rozmowy. Wolny rynek to piękna rzecz, z pewnością, ale nie tak jak to widzi Korwin, on działa tylko na prawicy niekorzyść, dlaczego USA mogło dostać Reagana, Wielka Brytania Thatcher, a u nas same indywidua pokroju Korwina, Brauna czy narodowego socjalisty Kowalskiego? PS. Czy w programie Korwina dalej jest "Zreformujemy państwo na wzór Orbana"? Zawsze mnie to śmieszyło.

5 / 13
Mordoklapow

[demot] Polecam przeczytać "Vademecum Ojca" autorstwa Korwina to dopiero się przekonasz o wielkiej mądrości pana prezesa. Solidna kupa gówna.

7 / 17
Mordoklapow

[demot] @anyi Eee, nie można się im dziwić, sam bym się zminusował odruchowo gdybym zobaczył takie cytaty urągające inteligencji i dobrym obyczajom. Zresztą, gdyby mi zależało na plusach to bym pisał "Korwin najlebrzy, a lewaki dupa cicho". Tylko gdyby jeszcze coś odpowiedzieli ci wszyscy apologeci tych poglądów to by było fajnie, chciałbym się dowiedzieć jak to trzeba interpretować, gdzie sensu głęboko umieszczonego tu szukać i jak to wszystko pokrywa się z przesłaniem tego demotywatora.

0 / 18
Mordoklapow

[demot] @Twoj_nick: Za tę chwilę wesołości to musisz dziękować Korwinowi, nie mnie, to on to wymyślił. Ale no dobra, wytłumacz mi proszę, Mój Nicku, jak komu głupiemu, jak zostanie rozwiązane zagadnienie prywatyzacji dróg (bo rozumiem, że akcyza na paliwo zostanie zniesiona i nie będzie żadnego na drogi podatku). Pamiętam też, jak Korwin potępiał pozwolenia na budowę, przecież każdy może robić co chce na swojej działce, jaka w takim razie instytucja będzie się tym zajmowała? Jakie "lekkie regulacje" Korwin proponuje? No i jeszcze chciałbym się dowiedzieć z czego będą płacone emerytury po zaoraniu ZUSu, bo to pytanie wielkie jest. PS. No, nie zrozum mnie źle, za zwolennika wolnego rynku się uważam, nie musisz mi tłumaczyć wyższości gospodarki wolnorynkowej nad centralnie planowaną, ale Korwin to nie jest kapitalista - to jest oszołom. Bardzo inteligentny oszołom, bez wątpienia, coraz bardziej utrwalam się w przekonaniu, że Korwin jest Wallenrodem lewicy, który ma za zadanie skompromitować prawicę w oczach ludzi normalnych. I mu to się bardzo dobrze udaje póki co.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
7 / 13
Mordoklapow

[demot] Och, ten durny lud nic nie rozumie, Janusz, ten co cierpi za grzechy socjalizmu, przypowieściami do zgromadzonych przemawia, a interpretować słowa jego mogą tylko wybrani uczeni w jego pismach. Jak w przyszłości Janusz władzę przejmie i wolny rynek zapanuje to jestem pewien, że tego typu problemami będzie się zajmował nowo powstały Wieczorowy Uniwersytet Korwinizmu-Mikkizmu, z którego będzie wychodziła oświecona kadra objaśniająca pełne ukrytej mądrości słowa krulua, którego krulestwo nie jest z tego świata.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
Komentarz poniżej poziomu pokaż
-1 / 1
Mordoklapow

[demot] @jowita1981: Ach, no chyba że o to chodzi, przepraszam w takim razie. Nie zamierzam sprawdzać tego i oglądać jego przemówień, bo mi się nie chce (no i raczej niezbyt warto), ale jeżeli takie podobieństwo naprawdę występuje to bardzo dobrze. Hitler był wspaniałym mówcą (i wielkim zbrodniarzem), to tylko dobrze świadczy o naszym prezydencie. PS. Doradzam używanie funkcji "odpowiedz", pomaga utrzymać względny porządek w komentarzach i ułatwia dyskusję.

-2 / 2
Mordoklapow

[demot] @jowita1981: Ano tak, podobieństwo zatrważające, ma dwie ręce, dwie nogi i głowę (jedną, przypadek?). Poza tym zaprasza Żydów do gett, mówi, że pewien czarnoskóry prezydent pewnego kraju w "normalnym" państwie pracowałby na plantacji bawełny i uważa, że za Hitlera było lepiej. Hmmm, a nie, chwila to inny koleś, ciekawe kto taki... (Rozumiem, że można mieć uzasadnione wątpliwości co do kompetencji obecnego prezydenta słuchając ciągle te same, dosyć wyświechtane, frazesy o "budującej zgodzie", ale porównywać GO do Hitlera? Litości... Jest tylu kandydatów Hitlera udających, a oni akurat Bronka przyrównują.)

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 maja 2015 o 18:33

1 / 3
Mordoklapow

[demot] @jowita1981: Co takiego ma głęboki sens? Zachwyt nad "kapitalistycznymi" (według Korwina) Chinami, plany dokonania reform "na wzór Orbana" (sic! - pewnie chodzi o podniesienie vatu do 27% i wprowadzenie masy nowych podatków), a może to, że "ekonomia jest kwestią wiary" (już dawno zauważyłem, że Korwinizm to sekta nowa, co to czeka na życie wieczne w krainie wolnego rynku razem z Januszem, który cierpiał za grzechy socjalizmu, a którego Krulestwo nie jest z tego świata). Na SGH uczą POwskiej ekonomi, reżimowej matematyki, lewackiej ekonometrii i socjalistycznej statystyki. Ba, na całym świecie tego uczą, macki POwskiego reżymu najwidoczniej całą Ziemię oplątują.

0 / 4
Mordoklapow

[demot] Ciekawe tylko skąd weźmiemy emerytury kiedy Korwin przejmie władzę i zapanuje wolny rynek. Za każdym razem jak ktoś o to pyta tego parapolityka to tylko coś rzuca o prywatyzacji i wzroście PKB o miliard procent rocznie (ostatnio doszedł do 17% w swoich "obliczeniach" i dodał Polaka na Marsie 5 lat po uwolnieniu rynku).

1 / 3
Mordoklapow

[demot] @jowita1981: Oczywiście, bo właśnie większość ekonomistów to wyznawcy ASE... O Boże, większej bzdury nie słyszałem, Austriacy są w środowisku poważnych ekonomistów postrzegani jako bajarze oderwani od rzeczywistości. Na SGH uczą ekonomi, poszukaj tam sobie wyznawców Korwina, 10 razy mniejsze poparcie niż w pierwszym z brzegu liceum.

1 / 3
Mordoklapow

[demot] Oho, żarty się skończyły, zaczął się CAPS LOCK, Janusz obudził PRAWDZIWEGO POLAKA, co czipsów nie je i podatków nie płaci. PS. "Myśl matematyczna" słyszana od fana Korwina, który to matematykę i ekonometrię gwałci brutalnie za każdym razem.

-1 / 1
Mordoklapow

[demot] @Krzysiek45: Pominę milczeniem szybko wyciągnięte wnioski z obrazka w internecie. Masz prawo głosować na podstawie takich przesłanek, tak działa demokracja, niestety ma pewne wady, tu Korwin ma rację, dwóch kuców z internetu ma więcej do powiedzenia niż profesor.

-3 / 3
Mordoklapow

[demot] @LogujSie: Uważam się za kapitalistę, myślę, że Polska mogłaby być rządzona lepiej, ale nie leczmy grypy ebolą. Nic złego w chwaleniu wolności nie widzę, za wolnościowca się mam, dostrzegam jednak rażącą niekoherencję w poglądach Korwina - wolność super, ale stan wojenny bardzo dobry; kapitalizm najlepszy, ale za chwilę socjalistyczne Chiny wykupią świat. Ten człowiek to chodząca sprzeczność. Co do niezbadanych źródeł informacji Korwina to muszę się zgodzić, pewnie są to sny prorocze, bo na pewno nie fakty naukowe. Zresztą tu była mowa o Korwinowskim słynnym "szacunku" dla kobiet. PS. Chińczycy tak bardzo nie lubią nierobów, że całe miasta widma budują za państwowe pieniądze aby tylko utrzymać koniunkturę na rynku. A Korwin ich chwali i mówi, że to w Polsce jest socjalizm.

-3 / 3
Mordoklapow

[demot] @LogujSie: Nikt tu nie twierdzi (poza szalonymi feministkami), że kobieta to to samo co mężczyzna, ale sformułowanie "istota pośrednia między mężczyzną, a dzieckiem" jest raczej jednoznacznie wartościujące (szczególnie jeśli chodzi o "sposób myślenia"), a co więcej z dupy wzięte. "Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej." to cytat z blogu Korwina. A "Vademecum Ojca" to tragedia prawdziwa, niezależnie od tego co wygrzebiesz. Nie wiem co mówi telewizja, wiem co mówi Korwin i to jest dopiero pogrążanie rozumu i godności człowieka. Korwin, kapitalista skrajny, za przykład podaje socjalistę Orbana i socjalistyczne Chiny, chwali wolność, Jaruzelskiego i masakrę na placu Tiananmen, mówi o cytrynach kwitnących na Grenlandii (sic!), jego ekonomiczny plan sprowadza się do "rozwalmy wszystko a potem zobaczy się". Jak się go pyta jak chce finansować emerytury po rozwaleniu ZUSu to mówi "z prywatyzacji majątku państwa", nie przeszkadza mu to, że tych pieniędzy wystarczy na dwa lata (albo mniej), połączone to z postulowanymi przez niego podatkami pogłównymi, zakazem zadłużania państwa i sześcioletnim vacatio legis... Ach, cały świat by ten cyrk oglądał. Na szczęście Korwin to celebryta polityczny, kapitalista prawdziwy, który znalazł swoją niszę i dogodnie żyje sobie będąc bogiem kuców, sprzedając książeczki, muchy i te sprawy, jak mu będzie przed wyborami do parlamentu groziło 5% to strzeli coś o Hitlerze czy Stalinie i spoko będzie. Też bym takiej kariery spróbował gdybym tylko wstydu nie miał.

-3 / 5
Mordoklapow

[demot] No, pięknie, Korwin rączkę ucałuje, tu przytuli, tam pomaca, lekko rozbudzi kobiecość, tak szanuje kobiety. A co pisze na swojej stronie? "Kobieta jest istotą pośrednią– jeśli idzie o wagę, wzrost, sposób myślenia – między mężczyzną, a dzieckiem." "Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej." czy też cytat z "Vademecum ojca" - "Jeśli konfliktu z żoną nie potrafi Pan w żaden sposób rozstrzygnąć, nie potrafi Pan jej przekonać, to, niestety, musi Pan użyć siły fizycznej." To się nazywa szacunek prawdziwy.

-1 / 1
Mordoklapow

[demot] Klasyk, "demokracja jest zła bo decyduje większość, monarchia jest lepsza bo decyduje jeden człowiek". A nie, przepraszam, nie monarchia, "wolność", kto w tym ustroju będzie władzę posiadał?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna »