Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

LunarBird

-5 / 7
LunarBird

[demot] @~kortland Przecież przyszłość nie jest jednoznacznie określona. Bóg zna wiele wersji przyszłości. Gdyby Bóg majstrował przy budowie mózgu Ewy tak, by nie miała ona szans oprzeć się pokusie - tym samym wybór Ewy nie byłby obiektywnie świadomy i dobrowolny, a więc grzech pierworodny nigdy by nie zaistniał. Dokładnie tak samo w przypadku, gdyby Bóg świadomie majstrował przy budowie mózgu Ewy by zwiększyć szanse, że oprze się ona pokusie - wtedy nie byłoby w tym obiektywnego dobra, bo wybór nie byłby wolny. Ewa podjęła tę decyzję w pełni samodzielnie i bez żadnej ingerencji Boga.

-1 / 5
LunarBird

[demot] @tomkosz Logika jest kwestią punktu widzenia - jak absolutnie wszystko, co dotyczy ludzi. Wbrew pozorom możliwe jest, że dwoje ludzi najzupełniej logicznie dojdzie do sprzecznych wniosków. Wystarczy, że mają inne poglądy na rzeczywistość. Przypominam, że do niedawna natychmiastowe przeniesienie informacji na dowolną odległość uważano za niemożliwe - dziś znamy zjawisko splątania kwantowego, które to umożliwia. Kto powiedział, że ateiści rozumują obiektywnie w kwestii Boga i religii? Nie rozumują obiektywnie, bo nawet podświadomie szukają okazji, do udowodnienia absurdów. Dlatego wychodzą im absurdy nawet tam, gdzie logiczne wyjaśnienie leży tuż obok na stoliku.

-2 / 4
LunarBird

[demot] @Isharoth "Istota wszechmogąca na pewno jest w stanie stworzyć paradoks, bo przecież może zrobić wszystko." Zapomniałeś, że Bóg jest nie tylko wszechmogący, ale też NIESKOŃCZENIE DOSKONAŁY. Istota doskonała nie może zajmować się paradoksami. Zajmowanie się paradoksami i marnowanie na nie sił jest objawem niedoskonałości. "Problem jest w tym, że dużo osób opiera się na Biblii, która przeszła przez zbyt wiele ludzkich rąk, by przekazywała prawdę w stu procentach." Dopiero co sam stwierdziłeś, że Bóg jest wszechmogący - a teraz twierdzisz, że wszechmogący Bóg nie mógł sprawić, że w Biblii nie nastąpią żadne trwałe zmiany niezgodne z JEGO wolą? "To już kwestia wiary," I dokładnie o to chodzi. Gdyby to była kwestia wiedzy - ograniczałoby to twoją wolną wolę. Nie ogranicza, bo to kwestia wiary. Masz prawo nie wierzyć w Boga - ale poniesiesz konsekwencje twojego braku wiary. Bóg obiecał ludziom WOLNY WYBÓR, a nie wolność od KONSEKWENCJI tego wyboru.

-3 / 11
LunarBird

[demot] @NinjaAssassinLegend "Dla mnie brak reakcji, to zło skoro można pomóc a się tego nie robi i dodatkowo przyzwala się na zło." Owszem. Grzech zaniedbania. Zaniechanie okazji do czynienia dobra jest złem. "Więc skoro bóg patrzy i nic nie robi jak ksiądz gwałci dziecko, to bóg jest zły." Gdyby Bóg złamał zasadę wolnej woli człowieka - absolutnie nikt nie mógłby zostać w pełni zbawiony, wynikłoby więc z tego więcej złego niż dobrego. Nie można być zbawionym, jeśli się nie może dokonać wolnego wyboru pomiędzy dobrem a złem. "I nie mówcie mi że wolna wola. Bo jak ludzie ją stosowali, to się wkurzył i wszystkich utopił. " Bóg obiecał człowiekowi WOLNOŚĆ WYBORU - a nie wolność od KONSEKWENCJI tego wyboru. "Kiedyś się tyle razy ukazywał a dzisiaj nic. Dlaczego?" Jakie nic? Objawienia w Lourdes, La Salette, Fatimie, cuda eucharystyczne - w tym jeden w Polsce przed raptem kilku laty - TO JEST NIC?

-3 / 5
LunarBird

[demot] @fifekfifek2015 Bóg jest DUCHEM NIESKOŃCZENIE DOSKONAŁYM. Pojęcie kamienia tak ciężkiego, że nie można go podnieść nie ma sensu w odniesieniu do ducha. Pojęcia ciężaru i podnoszenia czegokolwiek mają sens tylko w odniesieniu do istot MATERIALNYCH. A poza tym istota nieskończenie doskonała nie byłaby taka, gdyby zajmowała się bezsensami, więc każda sztuczna konstrukcja myślowa autorstwa ateistów jest z oczywistych powodów nietrafiona.. To, że ty czegoś nie rozumiesz albo nie dostrzegasz, nie jest argumentem na nic. Co najwyżej na twoją ślepotę i ograniczenie umysłowe. Paręset lat temu też ludzie nie pojmowali tego wszystkiego, co obecnie jest zaliczane do wiedzy powszechnej.

1 / 3
LunarBird

[demot] @SmiesznaSprawa Ja szczerze mam gdzieś ideę wolnego rynku - nie jestem liberałem w żadnym znaczeniu tego słowa. Tylko nie rozumiem pretensji LENIA, któremu nie chce się sprzedawać swoich produktów przez internet o to, że ludzie wolą kupić w internecie. A najlepsze z tego wszystkiego jest, że ta kartka wisi na SKLEPIE Z AKCESORIAMI ŁAZIENKOWYMI. No sorry, na serio ludzie wolą kupić zlew w internecie niż w sklepie lokalnym? NAPRAWDĘ? Bo ja powiedziałbym, że jeśli SPRZEDAWCA ZLEWÓW przegrywa z Allegro na tym polu, to świadczy to o tym, jakiej jakości zlewy sprzedaje...

11 / 11
LunarBird

[demot] Widocznie naoglądali się "Ghost in the Shell" i postanowili być gotowi na przyszłość. Żeby tylko im ostatecznie nie wyszedł "Terminator". Albo "Matrix".

34 / 60
LunarBird

[demot] Bo z punktu widzenia Boga lepiej było mieć 20% wiernych, którzy ŚWIADOMIE WYBRALI Boga niż 100% niewolników, którzy NIGDY NIE MIELI WYBORU.

0 / 2
LunarBird

[demot] Jeśli Brytole wyjdą z UE - najdalej po roku my nie będziemy mieli W CZYM zostawać. Unii Europejskiej już nie będzie.

3 / 7
LunarBird

[demot] Po pierwsze fakty są faktami, a jeśli ktoś używa argumentów typu "dał paru szpitalom sprzęt to ma prawo chyłkiem podbierać pieniądze z własnej fundacji" to jest po prostu nienormalny. Albo Owsiak chce zbić fortunę, albo zajmuje się działalnością dobroczynną, trzeciej możliwości nie ma. Niech WOŚP wywiesi wielkie transparenty przy następnym finale z informacją ile na tym wszystkim zarobi Owsiak i jego żona - i wtedy zobaczymy, ile WOŚP zbierze. Po drugie powyższe byłoby prawdziwe gdyby WOŚP dawała szpitalom sprzęt. Ale de facto nie daje. Ten sprzęt nadal jest własnością WOŚP, a nie szpitali. Nie można nawet palcem tego sprzętu dotknąć bez zgodny wszechwładnej fundacji. Wychodzi więc na to, że WOŚP za pieniądze ludzi kupuje sprzęt, ale go szpitalom nie daje tylko ŁASKAWIE SIĘ GODZI NA JEGO UŻYTKOWANIE. Po trzecie pozbierajmy do kupy koszty finałów, koszty promocji w TV którą Owsiakowi dają za darmo kolesie na wysokich stołkach i ciekawe czy przypadkiem nie wyjdzie tyle samo ukrytych kosztów, ile pieniędzy zebranych. Chędożyć taką dobroczynność. Caritas by dawno zbankrutowało gdyby mieli takie koszty.

-1 / 1
LunarBird

[demot] Przecież nie o to chodzi, by dziewczyna się z tobą przespała "dla świętego spokoju", tylko żeby naprawdę tego chciała, prawda?

0 / 0
LunarBird

[demot] Co nie zmienia faktu, że potem okazał się być genialnym fizykiem i z matematyką radził sobie daleko lepiej niż przeciętna osoba. W przeciwnym razie nie dostałby nagrody Nobla.

0 / 0
LunarBird

[demot] Fakt faktem, że Einstein autorytetów nie lubił. Ale jakoś nie widziałem też wypowiedzi Einsteina, w której by jakoś specjalnie podkreślał swoją ogromną wiedzę - choć jako laureat nagrody Nobla i wybitny naukowiec miałby do tego prawo. Nawet do roli autorytetu, jaka mu przypadła, podchodził ironicznie: "Aby ukarać mnie za moją pogardę dla autorytetów los sprawił, że sam stałem się autorytetem."

-2 / 6
LunarBird

[demot] demot:Krucjaty to dwa stulecia:Dżihad trwa już półtora tysiąca lat.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2010 o 2:29

0 / 0
LunarBird

[demot] Albo ci których wnerwia, że jeden koleś za combo dostaje bana, a inny nie. Osobiście do combosów nic nie mam, ale albo wszyscy, albo nikt u diaska...

0 / 0
LunarBird

[demot] Demot fajny :) Ciekawa gra słów :) Szkoda tylko, że literówka się wkradła, to trochę psuje wrażenie.

0 / 0
LunarBird

[demot] To w zasadzie cytat z Masakazu Katsury :) Dokładniej: "Czynienie innej osoby szczęśliwą... pragnienie bycia szczęśliwym z kimś, kogo się kocha... to jest właśnie uczucie. Sen, w którym myślisz o innej osobie, nie o sobie samym... To nie jest coś, co możesz tak po prostu podnieść na ulicy, prawda?" Zakończenie mangi I''S, słowa z wideo-listu Itsuki Akiby do Ichitaki Seto. Którego to Ichitakę mam na avku notabene :P

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2010 o 12:51

3 / 3
LunarBird

[demot] Co Japończykom chłopcy żałujecie. My mamy cycate Polki (miska D to u nas standard) a Japończycy mają cycate postacie w anime :) Bo niestety, statystycznym Japonkom rozmiarami staników bliżej do Rukii Kuchiki niż do Inoue Orihime.

3 / 3
LunarBird

[demot] "Kłam, kłam, a zawsze coś z tego kłamstwa zostanie" - filozofia Josepha Goebbelsa jak widzę robi na demotach karierę.

-2 / 10
LunarBird

[demot] Drogie panie, jakie równe szanse? Nie róbcie reguły z własnych chorych ambicji! Kobiety w Polsce polityką się nie zajmują. Mało tego, większość kobiet ma w dupie sukces, pieniądze, karierę i tego typu durnoty! Znam na kopy zwykłych kobiet, które zapieprzają w supermarketach, klnąc na wszystkie feministki za to, że przez wymyślone przez feministki aktywizowanie zawodowe kobiet rynek jest przesycony pracownikami i ich mężowie nie mogą utrzymać rodzin! Przykra prawda jest taka, że wszystkie feministki są chore na władzę i pieniądze. Wydaje im się, że jak one chcą wyprzedzać facetów, to każda kobieta tego chce. Bardzo wiele kobiet nie chce pracować, osiągać sukcesu, piąć się w górę i zarabiać. Te rzeczy zostawiają swojemu mężowi. One po prostu chciałyby w spokoju i dostatku dbać o dom i rodzinę. Być przy dzieciach. A przez debilizmy feministek te kobiety muszą iść do pracy i nie mają dla dzieci tyle czasu, ile by chciały. Każda z tych kobiet z miłą chęcią skręciłaby wam karki, drogie panie feministki.

2 / 58
LunarBird

[demot] Ja jestem facetem (choć ktoś chyba pomyślał inaczej) i dla mnie to zwykłe chamstwo. Nie lubię jak kobiety śmieją się z facetów, więc w naturalny sposób nie lubię też nabijania się z kobiet. Poza tym facet nie jest w stanie wyobrazić sobie, czym jest miesiączka, nawet w przybliżeniu więc takie dowcipy zawsze będą oparte na zwykłej ignorancji. Tak jak wiele innych zresztą.

1 2 następna »