Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Goretex

0 / 0
Goretex

[demot] @Dipol nie wiem do końca, do czego się odnosisz. Sama opłata wydaje się zasadna Patologię w "Wodach Polskich" , jeśli taka jest, trzeba zwalczyć w tej firmie, tak żeby zaczęła wykonywać swoje ustawowe powinności.

0 / 0
Goretex

[demot] @Qbikkkk producenci podnieśli ceny częściowo przez inflację i koszty energii. Nie oczekujesz chyba, że przy inflacji 15% rok do roku i podwyżce cen energii czasem o kilkaset % ceny będą stałe ?

-1 / 1
Goretex

[demot] @Banasik Mam nadzieję, że wiesz kiedy są wybory. Na pełny program przyjdzie czas jak wiadomo będzie kto z kim będzie razem startował. Na razie to przedbiegi które mają przyciągnąć uwagę wyborców

-1 / 1
Goretex

[demot] @Banasik 1. Jak to, nie interesuje Cię co było i dlaczego ? Jesteś jakoś zdziwiony, że koalicja musi się dogadać ? 3. Brak wsparcia państwa jest zawsze najtańszy. Przynajmniej w teorii niektórych partyjek niezdolnych do bardziej holistycznego spojrzenia na problem. 4. przecież "babciowe" jest na zapewnienie opieki dziecku, żeby matka mogła pracować. Lepsze byłyby tanie żłobki, ale te chyba nie powstają w jedną noc. Zresztą będzie więcej konkretów to będzie o czym rozmawiać. To punktowy pomysł, który trzeba zobaczyć w połączeniu z innymi, żeby ocenić czy to się spina.

0 / 0
Goretex

[demot] Połowa rzeczy które wymieniłeś nie jest podatkami , część z nich spełnia w gospodarce dość istotną rolę (i nie chodzi tu zawsze o dochody uzyskiwane z tego tytułu). Choćby podatek deszczowy czy opłata mocowa. PS. Dodaję go po raz kolejny bo chętnie bym się dowiedział, co konkretnie zminusowały osoby.

0 / 0
Goretex

[demot] @Tibr nie wspominałem nigdzie podatku cukrowego. Ale kasa z niego niknie chyba w NFZ. Jeśli podatek, danina czy akcyza jest celowa to powinien być wykorzystywany zgodnie z tym celem. A wrzucanie wszystkich podatków, akcyz czy danin do jednego worka nie ma większego sensu. Każdy z nich trzeba ocenić osobno i przegląd sensowności z pewnością się przyda.

-1 / 1
Goretex

[demot] @rexmundus dokształć się trochę, poniżej lista która może być pomocna. 1. PO nie rządziło samodzielnie, a w koalicji z PSL, a koalicjant nie na wszystko pozwala. 2. W ciągu tych 20 lat rządziły też inne partie 3. Darmowe in-vitro było programem 10 razy tańszym (w przeliczeniu na dziecko) niż to co wprowadził PiS. 4. "babciowe" to jakiś pomysł na aktywizację kobiet, wskażesz podobnie działający program PiS ? O obietnicy darmowej aborcji nic nie znalazłem.. powiem więc sprawdzam, zapodaj jakiś odnośnik.

0 / 0
Goretex

[demot] @Tibr "Opłata deszczowa, zwana też podatkiem deszczowym lub podatkiem od deszczu, to danina płacona za zmniejszenie naturalnej retencji terenu przez zabudowanie go. Chodzi o zdolność gruntu do wchłaniania wód opadowych i roztopowych, która zmniejsza się, gdy działka zostaje zabudowana czy w inny sposób zabetonowana" Za https://regiodom.pl/oplata-deszczowa-zaskoczy-w-tym-roku-wiele-osob-tez-musisz-placic-tzw-podatek-od-deszczu-sprawdz-jak-dziala-ta-danina/ar/c9-15516929 Pozyskane fundusze mają trafić do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie" walczącego z suszą i powodziami oraz do gmin. Za https://www.money.pl/gospodarka/podatek-od-deszczu-o-co-z-nim-chodzi-kto-musi-go-placic-6790316723555040a.html

-2 / 4
Goretex

[demot] @koszmarek66 myślę, że do wyborów będzie wystarczająco informacji o tym, co zamierza PO. Na razie to początek festiwalu.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
0 / 10
Goretex

[demot] @kostek_slask nie uczono Cię widać myśleć perspektywicznie. Wszystkim powinno zależeć zarówno na przyroście naturalnym jak i na aktywizacji zawodowej kobiet. Ta obietnica jakoś próbuje zaadresować te dwie potrzeby, a osoba która będzie aktywna zawodowo, nie będzie też takim obciążeniem dla państwa, jak ta która siedzi w domu. Większość problemów tego kraju leży w ukrytym deficycie, a nie tym którym chwali się ministerstwo. Wiedziałbyś o tym, gdybyś czytał własne demoty.

-1 / 7
Goretex

[demot] @dakonto czyli nie sprawdziłeś ile kobiet nie wraca do pracy po macierzyńskim ? Ponad 50%

-1 / 9
Goretex

[demot] Zastanówmy się.. Pracująca osoba i pracodawca odprowadza składki, które dla pensji minimalnej (3600) wynoszą: (razem koszty pracownik i pracodawcy) ZUS: 1100 zł Składka emerytalna: 790 zł Składka rentowa: 280 zł Składka chorobowa: 88 zł Składka zdrowotna: 280 zł Zaliczka na podatek: 43 zł Składka wypadkowa: 58 zł Składka na FP - 85 zł Takie wsparcie 1500 zł osoby, która "w zamian" przyniesie do różnych instytucji powyżej 2000zł przy pensji minimalnej, nie wygląda źle.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2023 o 19:58

-1 / 1
Goretex

[demot] @koniu nikt nie ma problemu z kradzieżą, bo jej po prostu nie było. Żaden ubezpieczony nic nie stracił. Kasę z OFE za obligacje przeniesiono do ZUS, każdy może ją sobie oglądać na swoim subkoncie w ZUS.

2 / 2
Goretex

[demot] W przypadku TVP to po prostu wycinanie konkurencji, bo przecież jeśli zdyskredytuje się opozycję i nieprzychylne środowisko elit, to nikt już nie będzie patrzył im na ręce Trzeba stawiać na dobrych polityków i być wyczulonym na kłamstwa i manipulacje.

4 / 12
Goretex

[demot] Widzę, że masz duży apetyt na obietnice. Z pewnością im bliżej będzie początku kampanii tym konkretów będzie więcej. Ale możesz się oczywiście czepiać że nie ma ich już tu i teraz. Tusk zwrócił uwagę na bardzo ważny aspekt przewidywalności prawa i czasu potrzebnego na wdrożenie przepisów. A także na potrzebę konsultacji zmian z przedsiębiorcami. Czyli wydawałoby się, oczywistość, a jednak PiS uchwalając prawo w nocy, z terminem obowiązywania "od zaraz" miał to wyraźnie gdzieś.

4 / 6
Goretex

[demot] Państwa ani nie psuje, ani nie naprawia się w jeden dzień. Jeśli ktoś pisze, że PiS jest zły, ale "opozycja jeszcze gorsza" to widać, że ma spory problem ze zrozumieniem, która partia rządzi. Ewentualnie ma problemy ze stopniowaniem. Jeśli komuś wystarczy 500 plus i bon wakacyjny, to oznaczam że ta osoba nie jest w stanie samodzielnie dostrzec, że za paciorki sprzedaje przyszłość własną i dziecka. Nieodpowiedzialna polityka może zniszczyć i gospodarkę i system prawny. Postępująca centralizacja decyzji i bezkarność władzy może przejść poza punkt z którego ciężko będzie wrócić. Tak, dla niektórych (a szczególnie dla PiS) największym problemem jest opozycja. Oby dla większości najważniejszym problemem było zawrócenie kraju z kierunku, w który coraz śmielej pcha go PiS.

2 / 4
Goretex

[demot] Piszesz pseudoekonomiczne bzdury. Szczególnie w kontekście porównań z Grecją. Cała spółka EMP to rządowe przedsięwzięcie finansowane przez spółki z sektora energetycznego. Co oznacza, że to nie żaden prawdziwy biznes, tylko wizerunkowy teatr na użytek najbliższego, wyborczego roku.

3 / 9
Goretex

[demot] Serio wystarczy dotrzeć do deklaracji choćby Bosaka z wyborów prezydenckich. Na pytanie, czy wpływ hierarchów kościelnych na życie polityczne powinien być mniejszy, odpowiedział że NIE No i jeszcze ten zgrzyt z prorosyjskimi wypowiedziami Korwina i antyukraińskimi akcjami Brauna. A co do pomysłów gospodarczych, wiele jest tak fajnych że aż za bardzo. Brak tylko odpowiedzi, gdzie po wdrożeniu tych pomysłów znajdzie się kasa na wojsko, służbę zdrowia czy obecnych emerytów.

0 / 4
Goretex

[demot] Tylko po co do swojego demota mieszasz partię opozycyjną ? Rozumiem, że według Ciebie to ona odpowiada za obecną sytuację, bo przecież nie rządzi od 8 lat. Bardzo podobny jesteś do PiS, jeśli chodzi o takie populistyczne zagrania.

1 / 3
Goretex

[demot] @Laviol spoko, wiadomo że najbardziej eko byłoby zgarnąć łopatką i wrzucić do kompostownika, ale takie rozwiązania widziałem tylko w kilku miejscach (głównie tam gdzie jest wydzielony ogrodzony siatką teren dla psów). A z mikro plastikiem pełna zgoda, mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy niektórych niby rozkładających się produktach problem "znika" tylko pozornie

0 / 4
Goretex

[demot] @Laviol tu chyba nie chodzi o to, by każdemu robić wykład zakończony konkluzją, że nic nie jest eko. Tu chodzi o wskazanie, na co zwracać uwagę przy zakupie woreczków, tak by ludzie, którzy je wykorzystują, dokonali właściwego wyboru.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10160 161 następna »